Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Belediyeler hayvanlara duyarsız. Hiçbirşey yapmıyorlar. Neden?

patipati
patipati

5136


Sokak kedilerine çok üzülüyorum. Artık senede 3 kez doğum yapıyorlar ve doğan bebekler de maalesef ya köpekler ya arabalar yada kötü kalpli insanlar yüzünden ölüyorlar. Neden belediyeler kısırlaştırmaya yardımcı olmuyorlar. Ben elimden geldiğince uysal olanları yakalayıp kısırlaştırıyorum ama randevu almak zor ayrıca bakımını bize bırakıyorlar. Hiç değilse yabani olanlara onlar baksalar. Zor yakaladığımız yabani kediyi kafese tekrar koymak çok zor. Belediyelerin çoğu onlar için besleme falan da yapmıyor. Hep biz hayvansever insanlar özveride bulunuyoruz ama artık biz de maddi manevi bittik. Eskiden aşı, tedavi yapıyorlardı şimdi sadece kuduz aşısı yapıyorlar. Özel veterinerler de çok pahalı. Zengin olmak gerek.

7 Cevap

Rammer
Rammer

1974


Malasef belediyeler hatta tamamen devlet'in bu konuya karşı duyarlı olmasını sağlamak için malasef bireysel olarak yapılacak şey çok az bu iş STK'lara düşüyor bireysel olarak ancak bu kurumlara destek olabiliriz diye düşünüyorum

ursem
ursem

1080


canlara çok üzülüyoruz ama yettiğimiz yere kadar devam evet bel çok çaba harcamıyor bu tamammen bel başkanıyla ilgili yada veterinerlikleriyle önce canları sevmeleri gerekiyor yada yaratandan ötürü saygı duymaları ama malesef derneklerde fazla birşey yapmıyor kış geliyor ne yapacağımı bilmiyorum .

piko06
piko06

1843


keçiören belediyesi yeni bir veteriner almış beyefendi takım elbise ile çalışıyor. hayvanlara dokunmadan uzaktan bakıyor. rezalet.

TatliPati_
TatliPati_

64


Yakın civardaki barınaklar bu işi ücretsiz yapıyor.

patkam
patkam

115752


tüm belediyelerin duyarlı ve belediyecilik kavramına uygun davranmaya davet ediyorum.....

MertKarakoc
MertKarakoc

2494


Barınakları arayabilirsin

rnt
rnt

2565


Çünkü artık belediyeler kısırlaştırma yerine mama ihalelerine girip ne olduğu belli olmayan mamaları dağıtmayı belediyecilikten sayıyor. Lütfen bu konularla ilgili olarak bağlı olduğunuz belediyelerin beyaz masalarına mail atın. Herkes bu konuda elinden geleni yaparsa eskiden olduğu gibi her ilçede klinikler yeniden açılır ve sahipli, sahipsiz tüm evcil dostların kısırlaştırma, aşılama, tedavi.. gibi ihtiyaçları karşılanır.
İstanbul için: https://crmweb.ibb.gov.tr/
Ankara için : https://mavimasa.ankara.bel.tr/PublicIncident
İzmir için : http://www.izmir.bel.tr/Him/18/tr

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
647 Görüntüleme
7 Cevap
8 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor