Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedimi sokağa bırakmak zorundayım...

murooman
murooman

1808


**Arkadaşlar 2 buçuk yaşındaki kedimi malesef evde hastamız olduğundan sokağa salmam gerekiyor. Daha öcne bir çok yerde ilan vermeme ramen kimse almadı. 3 aylıkken sahiplendim kedimi. Yaşadığımız yer site ve kapının önüne bırakmayı düşünüyorum ancak kıyamadığım için bırakamadım.. Sokağa alıştırmak içi ne yapmam gerekiyor? Site içerisinde yetişkin ve genç kediler de mevcut kavga etmelerini istemiyorum. Diğer kediler ile anlaşabilir mi? Birde yaş mamayı çok seviyor istediği zaman sürekli miyavlıyor, dışarıda nerede kalacak karda kışta ne yapacak.. Bunları düşündükçe üzülmemek elde değil..
Bulunduğumuz sitede ben dahil bir çok komşum hayvan sever ve bahçedeki kediler açlık sorunu yaşamıyor bu konuda şüphem olmaz ancak dediğim gibi soğuk ve yağışlı havalarda nasıl kendini korur sürekli bunu düşünüyorum... Yardım ve önerilerinizi bekliyorum... **

4 Cevap

utkutay
utkutay

292


Soğuk havalarda aç kalırsa 6 saat içerisinde donarak ölür 2 yıl evde yaşadıktan sonra sokağa alışamaz

outlaw
outlaw

2813


Çok üzüldüm. geçmiş olsun, kediniz içgüdüsel olarak sokakta yaşamaya hazırdır ancak evde yaşamanın rahatlığı sebebiyle bu dürtülerini biraz yitirmiş olabilir açıkçası sizin yapabileceğiniz bir şey yok.
kedinizin kavga etmesini engellemeniz mümkün değil malesef, Soğuk havalarda kedinizi apartmanın içine alabilirsiniz veya yatacak yer ayalayabilirsiniz, bizim balkonumuzda 2-3 tane kedinin yatabileceği kolilerden yapılmış yuvalar var ıslanmayacak bir yerde duruyorlar sadece kışın veya yağış varsa dışarıya koyuyoruz, kediler gelip orada yatıyorlar. Islak mama bulamadığında elbetteki kuru mamaya yönelmek zorunda. Başka çareniz olmasa asla kedinizi bırakmayacağınızı biliyorum ama bence ona yuva bulmayı denemeye devam etmelisiniz.

Cinar
Cinar

2708


Bir hayvanı ömrü boyunca kendileri istemediği sürece evde tutmak onların yaşam alanlarını ve özgürlüğünü çok kısıtladığı düşünürdüm. Kapı hep açık olurdu isteyen gider isteyen gelirdi. Hatta gidip arkadaşlarını alıp gelen bile oldu :-) Bu yüzden eskiden bakıma muhtaç hasta olan evsiz kedilere bakıp biraz büyüdüklerinde serbest bırakırdık.
Adaptasyon süresini rahat atlatması için evin yakınına ufak kutu benzeri geçici bir barınak yapıp, sevdiği yemeklerden bırakırdım. Sık sık da ziyaret ederdim. Üç beş gün sonra gittiğimde artık orayı da terk etmiş diğer hayvanların arasına karışmış olurlar. Ölmediklerini biliyorum çünkü daha sonraları sokakta veya başka yerlerde karşılaşıyorduk.
Bu şekil yakın bir yerde alıştırma yapmak işe yarıyor.

cyriic
cyriic

2053


evinizin önüne yuva yap ;) işine yararsa buyur >https://youtu.be/hlHUfaryQLU

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
2690 Görüntüleme
4 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor