Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Annem ve babam evde kedi istemediklereni söylediler. Onları nasıl ikna edebilirim?

Kedi_Asigi
Kedi_Asigi

166


Ailem evde kedi beslemek istemediklerini söylediler. Tüyü dökülüyormuş, annem çok zahmetli olacağını söylüyor. Babamda kedileri sevmediğini söylüyor. Nasıl ikna edebilirim?

4 Cevap

Theswimmer
Theswimmer

1837


Benimki 2 aylıktan biraz küçüktü aldığım zaman, aşırı tüy dökümü yoktu. Kuş tüyü gibi etrafta uçuşmuyor. Her gün evi süpüreceğinizi söyleyip annenizi biraz yumuşatabilirsiniz belki. Sahiplenmeden önce ben de çok zorlanacağımı düşünüyordum, bütün sorumluluğu kendi üzerime alarak sahiplendim kedimi. Ancak bakımı vs zor değilmiş. Bakımı konusunda araştırma yapıp ailenize doküman şeklinde de sunabilirsiniz isterseniz.. Odanız varsa orada tutacağınızı söyleyebilirsiniz, eve aldıktan bir zaman sonra düşüncemce alışacaklar ve odadan dışarı çıkmasına bir şey demeyecekler

dollfacepersian
dollfacepersian

11235


Yaşınız kaç? Sınavlarınız ve dersleriniz varken ona vakit ayırabilecek misiniz? Her gün düzenli en az 1 saat oyun oynayabilecekmisin? Aile izin vermiyor ise ve Çoçuk denebilecek bir yaşta iseniz yani tamamen ailenize bağlı iseniz vazgeçin. Hayvan bakmak zordur. Kaliteli mama kullanmanız lazım. Her ay kuma aşıya ve mamaya para gidecek. Acil bir hastalık vb. durum çıkınca en az 200-300 tl gidebilir. Kediler cinslerine göre değişse de mevsim değişim dönemlerinde aşırı tüy dokerler. Kaliteli mama bile bazen buna engel olmayabilir. Evde kesinlikle tamamen serbest dolaşabilmeli. Bu hayatı önem taşıyan bir şey bence. Kapalı ortam onları strese sokar ve psikolojileri bozulur. İlgi biraz azalsa kum biraz kirli kalsa hemen dışarı tuvaletlerini yapabilirler.
Sahiplendiğimiz kedinin karakteri büyük önem taşıyor. Öyle her zaman sakin atlayıp zıplamayan,sahibini ısırıp tırmalamayan kedi çok çok nadirdir. Kedi karakteri sürpriz yumurta gibidir. Ne çıkacağını ve nasıl tuhaflıkları olacağını bilemezsin..
Tırmalama konusuna gelince her kedi istinasız tırmalar. Bazıları sadece eşyayı tırmalar ama tırmalarlar. Çünkü bu tamamen içgüdüseldir.Tırmalama tahtası bunu çözebilir ama bazı kediler kullanmamakta ısrarcı olabilir.
Bunlar kedi sahibi olmanın gerçekleridir.
İkna etmeniz tabi ki mümkün ama bunda kedinin karakteri büyük rol oynar. Mesela dediğim gibi sürekli ısıran ve tırmalayan bir kediyi bırakın kediyi sevmeyen birini kedi severler bile istemez.. Bence işinizi şansa bırakmayın ve kedi yerine daha kolay bir hayvan edinin. Bir guinea pig mesela. Bakımı çok kolaydır,çiş eğitimi alabilirler,kendilerini sevdirirler.Aşı derdi yoktur.10-12 yıl yaşayabilirler. Hatta çok rahat bir şekilde numara öğrenebilir ve sizi ses çıkararak çağırabilirler.
Guinea Pig lerin fare yada benzeri hayvanlarla alakası yoktur. Tamamen farklı bir hayvan türüdür..Bence düşünün derim. Kedim olmasa kesinlikle ilk tercih edeceğim hayvandır benim:) Bu arada kedim kucak kedisi,en sakin ve tembel olarak geçen iran ırkı olmasına rağmen Maşallah enerjik ve çok oyuncudur. Yani ırklar kedinin dış görünüşünde tam olarak bilgi verir. Her ırkta oyuncu,yaramaz veya sakin ve uslu kediler vardır...

petgillerden
petgillerden

6799


Dollfacepersianin yorumunu kesinlikle dikkate alın. Tamamen bir can sahiplenebilecek konumda misiniz emin olun. Lütfen öyle karar verin

kedilikizzz
kedilikizzz

2604


Bence almayın. Çünkü bir hevesle alıp sonrasında aile ikna edilebilir diye düşünülüyor fakat sonuç hep 'kedimi ailem istemiyor diye sahiplendirmek zorundayım çok üzgünüm' oluyor. Buna binlerce kez şahit oldum. İlerde ayrı bir eviniz olduğunda bunu gerçekleştirin. Maddi ve manevi açıdan sorumluluğunu kaldıramadığınızda veya anneniz babanız yavrunun her şeyine burun kıvırdığını görünce vicdanınız çok sızlıcak. Yani tavsiyem bu işe bulaşmayın !

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
169 Görüntüleme
4 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor