Saklama Kabı

(4)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Saklama Kabı

Sevimli dostlarımız için her zaman en güzel mamaları almaya özen gösteriyoruz. Ancak bazı durumlarda en lezzetli ve kaliteli mamalar bile paket açıldıktan sonraki saklama sürecinde tazeliklerini kaybedebiliyor. Tazeliğini kaybeden mamaların hem lezzeti kaçıyor hem de bir süre sonra bozulma ve küflenme gibi değişimler sebebiyle patili dostlarımızın sağlığı tehlikeye giriyor. Onlar için özenle seçtiğimiz ve satın aldığımız mamaları en iyi şekilde depolayabilmek için kedi mama saklama kabı kullanmak her zaman en etkili çözümlerden birisi.

Kedi mama saklama kabı kullanmanın tek avantajı tazelik değildir. Mamaların her zaman taze olarak tüketilmesi için küçük gramajlı ürünleri tercih eden kedi sahipleri, bu kaplardan aldıkları zaman büyük boy ambalajları tercih ederek satın aldıkları mamaları çok daha ekonomik rakamlarla alabilirler.

Kedi Mama Saklama Kabı Nasıl Kullanılır?

Mama saklama kabı olarak da bilinen bu ürünler patili dostlarımız için alınan mamaların ambalajları açıldıktan sonra mamaları saklamak için özenle tasarlanmıştır. Mamayı doğrudan temiz bir saklama kabı içerisine boşaltmak ve kabın kapağını sıkıca kapatmak yeterlidir. Sonrasında mamanın ya da saklama kabının ölçüsü ile patili dostlarımıza her öğünde en taze mamayı vermek mümkün olur.

Kedi Mama Saklama Kabı Nasıl Seçilir?

Kedilerin beslenme alışkanlığını göz önünde bulundurarak saklama kabı seçmek en doğrusudur. Bunun için öncelikle ne sıklıkla, kaç kilogramlık mama aldığınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Saklama kapları genellikle piyasada satılan kuru mama ambalajlarının hacimlerine göre üretilmektedir. Bu nedenle ne çok büyük ne de çok küçük bir ürün alma ihtimali ortadan kalkar.

Mama saklama kabını seçerken mutlaka iyi bir kapağı olduğundan ve kesinlikle hava almayacağından emin olmanız gerekir. Uzun süreli saklama için uygun olan kaplar mamaların son gramına kadar ilk günkü tazeliğini korumasına yardımcı olur.

Petlebi.com'da Catit, Ferplast gibi mama saklamak için uygun olan malzemelerden üretilmiş, özel kapak tasarımlarıyla sunduğu ürünleri bulabilirsiniz. Otomatik kapaklı, vakumlu çift kapaklı tasarımlar arasında kullanım ihtiyacınıza en uygun olan ürünü seçerek sevimli dostlarınızın mamalarının her zaman kalmasını sağlayabilirsiniz.