Kedi Yatağı

(62)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Yatakları

Kedilerin uzun ve konforlu uykuları sevdiğini pek çok insan biliyor. Hatta pek çok kedi sahibi en yakın arkadaşlarının gün içerisinde uyuduğu oldukça garip yerler ve pozisyonlar karşısında şaşkınlık yaşamıştır. Günde 18 saate kadar uyumak kediler için normaldir. Bu da onlar için konforlu bir uyku alanı yaratmanın önemini anlamak için yeterlidir. Ayrıca kediler içgüdüsel olarak gizlenmekten keyif alırlar. Onların içgüdüsel gereksinimlerini karşılarken aynı zamanda kaliteli bir uyku uyumalarına yardımcı olacak kedi yatağı çeşitleri arasından seçim yaparak patili dostlarınız için sevimli bir hediye alabilirsiniz.

Petlebi.com üzerinden birbirinden farklı özelliklere sahip, şık tasarımları ve değişebilen boyutları ile ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılayabilecek kedi yatakları sizleri bekliyor. Siz de kedi yatağı modelleri arasından seçiminizi yapabilir, kedilerin rahat ve sıcak bir uyku deneyimi yaşamasını kolaylaştırabilirsiniz. Üstelik sepetiniz belirlenen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Kedi Yatağı Neden Gereklidir?

Kediler gün içerisinde pek çok farklı yerde uyuyabilirler. Ancak bu hem onlar hem de sahipleri için zorlayıcı olabilir. Kedinin yatağında uyumasının sağladığı pek çok avantaj vardır. Gün içerisinde uyumaktan keyif alan kediler ışıktan, gürültüden ve sigara dumanından rahatsız olurlar. Kedinin belirli bir yerde uyumaması da evdeki insanların davranışlarına veya günlük rutinlerine doğrudan maruz kalmasına neden olur. Bu durumda da en ufak bir gürültü, hareket, ışık kaynağı ya da sigara dumanı ile birlikte uykuları bölünecek ve keyifleri kaçacaktır.

Kedilerin konforlu bir uyku uyumaları için ideal sıcaklıkta, sessiz ve mümkünse çok aydınlık olmayan bir alana ihtiyaçları vardır. Gün içerisinde kedilerin davranışları incelendiği zaman uyurken yüzlerini sakladıkları mutlaka dikkat çekecektir. Bu davranış gün ışığının onları rahatsız ettiğinin en net göstergesidir. Yüksek seslerin olduğu, insanların konuştuğu yerlerde kedilerin takılmak için çok sık tercih etmeyeceği alanlardır. Bunlara ek olarak kedilerin kokulardan rahatsız olduğunu da unutmamak gerekir. Yoğun bir parfüm kokusu ya da sigara kokusu onların rahatsız olmalarına neden olabilir. Bu durumda da hem uykuları bölünür hem de keyifleri kaçar.

Evcil hayvan sahibi olduğunuz anda artık yaşam alanınızı paylaştığınız bir birey ile birlikte olduğunuzu unutmamalısınız. Bu nedenle kedinizin kendini konforlu ve rahat hissedebileceği özel bir alana ihtiyaç duyabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Her kedinin konforlu zaman geçirebileceği bir yatağının olması kaliteli uyku uyuyabilmesi açısından büyük öneme sahiptir. Patili dostlarımızın uzaklaşmak istedikleri zamanlarda kendi köşelerine çekilmeye ihtiyaç duyduklarını bilmemiz gerekir. Doğru seçilmiş bir kedi yatağı ile onların bu ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliriz.

Kedi yatağı aynı zamanda kedi evi gibi daha kompleks bir ürün satın almadan önce denenmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır. Kedi yatağına alışan bir kedinin kedi evine alışması da kolay olacaktır. Ancak bazı kediler onlara ne kadar özel alan verirseniz verin yataklarında uyumaktan keyif almayabilirler. Bu nedenle kedi yatağı ile deneme yaparak daha büyük ve maliyetli ürünler satın alınabilir.

Elbette kedi yataklarının tüm avantajları kediler için değil. Özellikle koltuk, kanepe ve yatak gibi alanlardaki tüylerle mücadele etmekte zorlanan evcil hayvan sahipleri için kedi yatağı almak harika bir çözüm olabilir. Yatağında uyumaya ve zaman geçirmeye alışan kedi günün büyük bir çoğunluğunu burada geçireceğinden evdeki diğer alanları çok daha az kullanır. Bu sayede koltuk ve yatak gibi alanlarda sürekli tüy temizliği yapmaya gerek kalmaz.

Kedi Yatağı Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Patili dostlarımız için uygun olan kedi yatağını bulmak için hem onların günlük yaşamlarındaki ilgi alanlarını incelemeli hem de boyut, şekil, malzeme gibi unsurları göz önünde bulundurmamız gerekir. Kedinin en çok zaman geçirdiği ve uzun süre yatmaktan hoşlandığı bölgelerin dokusuna bakarak yatak seçimi yapılabilir. Bu sayede patili dostlarımız yeni yerlerine çok daha kolay bir şekilde alışabilirler.

Kedinin uyurken ne kadar hareketli olduğu da mutlaka değerlendirilmesi gereken kriterler arasında yer almalıdır. Hem kedinin boyutları hem de hareketliliği göz önünde bulundurularak yatağın boyutlarına karar vermek konforlu ve kaliteli bir uyku deneyimi için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Kedi yatağı modelleri arasından seçim yapılırken dikkat edilmesi tavsiye edilenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kedilerin ebatları, kedi yatakları seçiminde dikkat edilmesi gereken temel unsurdur. Seçilen kedi yatakları ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır. İdeal boyuta sahip olan kedi yatakları ile dostlarımız maksimum konforun ilk şartıyla buluşabilir.
  • Kedi yatakları konforlu olmalıdır. Üretildikleri malzemelerin uygun yumuşaklıkta olması kedilerin konforlu ve rahat bir dinlenme deneyimi yaşamasını kolaylaştırır.
  • Kedi yatakları, mevsim koşulları doğrultusunda değişen ihtiyaçlara göre çeşitlenen modellere sahiptir. Kış aylarında dostlarımızı serin tutması için özel olarak üretilmiş kedi yatakları, yaz aylarında konfor beklentisini karşılayamaz. Yaz aylarında soğutucu özelliğe sahip olan kedi yatağı modellerinin tercih edilmesi doğrusu olacaktır.
  • Kediler yaramaz, meraklı ve zaman zaman yıkıcı davranışlar sergileyebilen canlılardır. Kedi yatakları dayanıklı olmadığında kullanım süreleri belirgin ölçüde düşebilir. Bu nedenle seçim sırasında kaliteli ve dayanıklı ürünlere yönelmek gerekir.
  • Kedi yatakları arasından seçim yapılırken mutlaka göz önünde bulundurulması gerekenlerden biri de ürünlerin kolay temizlenip temizlenmediğidir. Kolay temizlenebilen, makinede yıkanabilen kedi yatakları hem kediler hem de insanlar için daha sağlıklı seçimler olarak öne çıkar.

Kedi Yatağı Nasıl Temizlenmeli?

Kedi yatağı temizliği tercih edilen yatağın özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle mutlaka yatak üzerinde belirtilen yıkama talimatlarının göz önünde bulundurulması gerekir. Kedi yatağının düzenli olarak temizlenmesi hem evin hem de kedinin sağlığı açısından önemlidir. Bu nedenle ev temizlik rutinine kedi yatağı temizliğinin de eklenmesi gerekir. Özellikle dışarı çıkma alışkanlığı olan bir kedinin ya da düzenli olarak sokağa çıkan bir köpeğin de bulunduğu evlerde kullanılan kedi yataklarının olası bir pire istilasını engellemek için temizlenmesi önemlidir.

Kedi yatağı temizliğinin ilk adımında yatak üzerindeki tüyleri güzelce toplamak gerekir. Toplama işlemini bir rulo ya da ıslak bir eldiven ile kolayca yapmak mümkündür. Eğer kedi yatağının yapısı mümkünse süpürge ile yatağın kumaş kısmının altında kalan dokuların vakumlanması önerilir. Vakumlama işlemi sonrasında eğer kedi evdeyse ya da dışarıdan gelen bir hayvan evde zaman geçirmediyse ek bir önlem almaya gerek yoktur ancak aksi bir durum söz konusu ise süpürgenin torbasının ya da haznesinin de temizlenmesi tavsiye edilir.

Kılıf ve şilte birbirinden ayrılabiliyorsa ürün üzerinde belirtilen şartlara uygun şekilde yıkanabilir. Şiltenin yıkanması şartsa elde yıkamak yatağın içerisindeki elyaf ya da benzeri maddelerin yapısının bozulmasına ve belirli bir noktada toplanmasına engel olacaktır. Yıkama işlemi sonrasında yatağın güzelce kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar kullanım için yerleştirilmesi yeterli olacaktır. Koku hassasiyeti olan kedilerin kullandığı yataklar yıkanırken çok fazla deterjan ve yumuşatıcı kullanılmaması tavsiye edilir.

Kedi Yatağı Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Kedi yatağı fiyatları pek çok farklı değişkene bağlıdır. Yatağın boyutu, malzemesi, tasarımı ve özellikleri fiyatlamanın değişmesinde büyük etkiye sahiptir. Bu nedenle kedi yatağı satın almaya karar verildiği zaman öncelikle ihtiyaçların değerlendirilmesi sonrasında fiyatlandırmaya bakılması önerilir. Her ihtiyaca cevap verecek farklı fiyat yelpazesinde yer alan ürünleri Petlebi.com'da rahatlıkla bulabilirsiniz. Trixie, Stefanplast, Lepus, Karlie gibi popüler markaların patili dostlarımız için özel olarak sundukları yatak modelleri arasında ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Günün yaklaşık 17 saatini uyuyarak geçiren kediler için kedi yatağı ürünleri hem konfor hem de huzur anlamına gelir. Evin her köşesindeki en konforlu alanları belirleyebilen dostlarımız için kedi yatakları çeşitleri arasından seçim yapmak onları mutlu etmenin de en kestirme yoludur. Onun rahat edeceği bir ürün bulmanız aynı zamanda koltukların, kanepelerin ve hatta yatağın size kalması anlamına da gelecektir. Onlar uyurken kılınızı dahi kıpırdatmayıp rahatlarını bozmamaya çalıştığınızı da göz önünde bulundurursanız farklı ebatlarda, renklerde ve özellikte üretilen kedi yataklarının ne kadar önemli olduğunu fark edebilirsiniz. Sitemiz üzerinden kedinizin ebatlarına ve alışkanlıklarına en uygun kedi yatakları modelleri arasından seçim yapabilir ve en uygun fiyatlarla alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.