Açık Kedi Tuvaletleri

(6)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Açık Kedi Tuvaleti

Her ne kadar ev içerisinde kapalı kedi tuvaletleri daha büyük bir konfor sunsa da kedilerin tercihleri her zaman bu yönde olmayabilir. Mahremiyetlerine özen gösterenler kendilerini kapalı özellikteki tuvaletlerde her daim rahat hissetmeyebilir. Özellikle yavruluk döneminden itibaren açık kedi tuvaleti kullanan dostlarımızın bu alışkanlıklarını kolay kolay terk edemedikleri bilinmektedir.

Petlebi.com üzerinden birbirinden farklı özelliklere sahip açık kedi tuvaleti çeşitlerini bulabilir, kedinizin ihtiyaçlarını karşılarken en doğru seçimi yapabilirsiniz. Evinizin rahatlığında saniyeler içerisinde kedi ürünleri arasından filtreleme yaparak en fonksiyonel ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Açık Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Dostlarımızın en temel ihtiyaçları arasında yer alan tuvaletler birçok farklı çeşide sahip olabilir. Alçak kenarlı, elekli, yüksek kenarlı açık kedi tuvaletleri arasından siz de kedinizin en rahat olabileceği modeli tercih edebilirsiniz. Farklı renklerde ve farklı boyutlarda üretilen ürünler arasından seçim yaparken dostunuzun yaşını, alışkanlıklarını, genel sağlık durumunu ve ürünü konumlandıracağınız alanın özelliklerini değerlendirmelisiniz.

Açık Kedi Tuvaleti Faydaları Nelerdir?

Kapalı ya da açık model olması fark etmeksizin ev arkadaşının ihtiyaçlarını giderebilmesi için belli gereksinimleri vardır. Açık kedi tuvaletleri özellikle yavru ve ileri yaş kedilerin konforunu arttıracak şekilde tasarlanmıştır. Pencereden geçemeyen ya da geçmeyi tercih etmeyen dostlarımızın açık kedi tuvaletleri sayesinde konforları arttırılabilir. Bu ürünlerin en belirgin avantajlarından bir tanesi de kolay bir şekilde temizlenebilir olmasıdır. Herhangi bir kısmı kapalı olmadığı için dakikalar içerisinde kum kürekleri kullanılarak temizlenebilirler.

Açık Kedi Tuvaleti Seçimi Nasıl Yapılır?

Bu ürünler farklı ebatlarda üretilmektedir. Can dostunuzun konforunu yükseltmek adına dikkat etmeniz gereken en önemli unsurların başında ürünün ebatları gelmektedir. İçerisinde rahat hareket edebilecekleri ürünlere yönelmeniz gerekir. Alçak kenarlı ve yüksek kenarlı ürünler arasında karar vermek istediğiniz noktada ise kedinizin alışkanlıklarını, yaşını ve hareket durumunu göz önünde bulundurmalısınız. Kendi konforunuz için de kolay temizlenebilen alternatifleri değerlendirmeniz doğru olacaktır.

Tuvalet içerisinde eşelenen kedilerin konforunu artırmak için büyük boy açık kedi tuvaleti modelleri arasından seçim yapılması faydalı olacaktır. Böylece kedi tuvaletini yaparken rahat hareket edebilecek ve tuvaletini düzenli olarak kullanmaya devam edecektir. Açık kedi tuvaleti seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur ürünün imal edildiği malzemedir. Küçük ya da büyük boy açık kedi tuvaleti olması fark etmeksizin kedi sağlığına zararı bulunmayan maddelerden üretilenler doğru tercihlerdir.

Kedi Tuvalet Kabı Açık mı Olmalı Kapalı mı?

Kedilerle birlikte yaşayan birçok kişi "Açık kedi tuvaleti mi kapalı kedi tuvaleti mi?" ikilemine düşebilir. Bu noktada hem kişilerin hem de kedilerin tercihlerinin ve beklentilerinin değerlendirilmesi önerilir. Örneğin kedi tuvaletleri yer kısıtı nedeniyle evin işlek bir yerinde duruyorsa koku sorununun minimize edilebilmesi için kapalı tuvaletlerin tercih edilmesi faydalı olabilir. Ancak kedinin sağlık durumu kapalı kedi tuvaletleri için uygun değilse bu noktada açık kedi tuvaleti çeşitleri tek ve en doğru tercih hâline gelebilir. Aynı zamanda kedi yavruluk döneminden itibaren açık kedi tuvaleti kullandıysa bu alışkanlığın değiştirilmesi de zorlu bir maceraya dönüşebilir. Tüm bunlara ek olarak açık kedi tuvaletleri temizlik sırasında pratiklik sunduklarından da sıklıkla tercih edilebilir.

Özetle "Kediler için en doğru kedi tuvaletleri açık ya da kapalıdır." diye bir söylemde bulunmak doğru olmayacaktır. Kedilerin alışkanlıkları, kedi tuvaletinin konumlandırıldığı alan, kedi kumu koku giderici kullanılıp kullanılmadığı gibi önemli değişkenler kedi tuvaletleri seçimi sırasında göz önünde bulundurulmalıdır.

Açık Kedi Tuvaleti Nasıl Temizlenir?

Açık kedi tuvaleti kullanmanın en önemli avantajlarından biri temizlik sürecinin konforlu ve pratik olmasıdır. Kumlara doğrudan erişim imkânı sunan tasarımlara sahip olan açık kedi tuvaletleri, kullanılan kumun tane büyüklüğü doğrultusunda seçilen bir kum küreği ile kolaylıkla temizlenebilir. Tercih edilen kumun türüne göre 2-4 haftalık bir süreçte tuvaletteki kumun tamamının değiştirilmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Kedi tuvaleti temizliği bu sayılanlarla sınırlı değildir, tuvaletlerin de tüm kumların boşaltıldığı süre zarfında temizlenmesi gerekir. Kedi tuvaletleri temizlenirken mümkünse organik, kedi sağlığına zarar vermeyecek temizlik malzemelerinin kullanılması son derece önemlidir.

Açık Kedi Tuvaleti İçin Hangi Kumlar Uygun?

Açık kedi tuvaleti kullanmanın birçok avantajı olsa da yaşam konforunu azaltan çeşitli dezavantajları da bulunuyor. Tuvaletlerini yaparken fazla eşelenen kediler kumları çevreye dağıtabiliyor ve mücadele edilmesi zor bir idrar ve/veya dışkı kokusu evi sarabiliyor. Bu nedenle tercihini açık kedi tuvaletlerinden yapanların kum seçimine de özen göstermesi tavsiye ediliyor.

Mümkünse çok ince taneli olmayan, topaklanan bentonit kumlar da tercihe bağlı silika kumlar da açık tuvaletler için uygun seçimler olarak değerlendiriliyor. Elbette kum seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler de ihmal edilmemeli: Aşırı tozutan, kokuyu hapsetmeyen, topaklanmayan ve kedi sağlığı için zararlı olabilecek ham maddelerden üretilen kedi kumlarından uzak durulması önem taşıyor. Aksi durumda hem kedi tuvaleti hijyenini sağlamak zorlaşıyor hem de kedilerin solunum sağlığı zarar görebiliyor. Çok tozlu ve kokulu kumlar hassasiyeti olan kedilerde öksürüğe, burun akıntısına ve nefes darlığına yol açabiliyor. Bu nedenle kullanılan kumların kediler üzerindeki etkilerinin yakından takip edilmesi gerekiyor.

Açık Kedi Tuvaleti Kullanıldığında Kedinin Dışkısının Yaydığı Koku Nasıl Engellenir?

Açık kedi tuvaleti kullananlar zaman zaman koku sorunu yaşayabiliyor. Açık kedi tuvaleti kullanımına bağlı olarak idrar ve dışkı kokularının önlenebilmesi için öncelikle tuvaletlerin sıklıkla temizlenmesi gerekiyor. Bu gereklilik kapalı kedi tuvaleti kullananlar için de geçerli, kedilerin sağlığını koruması ve tuvalet kullanma alışkanlıklarının sorunsuz devam edebilmesi için temiz tuvaletlerin son derece önemli olduğu biliniyor.

Açık kedi tuvaleti kullananların deneyebileceği bir diğer yöntem ise kokuyu hapseden ve bu esnada kedi sağlığına herhangi bir zararı dokunmayan kedi kumu kokusu gidericileri kullanmak. Böylece ortamda kedi kumu kokusunun giderilmesine bağlı olarak iç mekân hava kalitesinde artışla karşılaşmak mümkün oluyor.

Açık Kedi Tuvaleti Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Petlebi.com üzerinden Trixie ve Moderna gibi tanınmış markaların ürettiği açık kedi tuvaleti çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Açık kedi tuvaleti fiyatları; markaların fiyatlandırma politikaları, ürünlerin boyutları, sahip oldukları ek özellikler doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Her bütçeye uygun modellerin bulunduğu sitemizden %100 orijinal ürün garantimizden yararlanarak siz de tek tıkla sipariş verebilirsiniz. Sepetinize eklediğiniz ürünlerin tutarı, belirlenen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatlarından yararlanabilir, Petlebi.com'da yaptığınız alışverişlerde satın aldığınız ürünlere göre değişen oranlarda Para Puan kazanabilirsiniz.