Emniyet Kemeri Tasması

(8)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Köpek Emniyet Kemeri Tasması

Veteriner hekime giderken, küçük gezintilere çıkarken ya da aile boyu planlanan seyahatlerde dostlarımız arabalarla yolculuk yapmak durumunda kalabilir. Bu anların keyfine diyecek olmasa da önemli risklerinin bulunduğunun göz ardı edilmemesi gerekir. Ani ve sert bir fren yapılması hâlinde araba içerisinde serbest dolaşan köpekler zarar görebilir, açık camdan atlamaya çalışabilir ve dikkat dağıtıcı hareketler yaparak kazaların oluşmasına neden olabilir. Hem onların hem ailelerinin hem de trafikte seyir hâlinde olan kişilerin güvenliğinin sağlanması için köpek emniyet tasması çeşitleri arasından seçim yapılması gerekir. Böylece dostlarımız aile boyu gezintilerin keyfini çıkarırken aynı zamanda güvenlik endişeleri de bertaraf edilir.

Köpek emniyet kemeri tasması köpeklerin boyun tasmasına takılmaması gereken köpeğin mevcut göğüs tasması ya da emniyet kemeri tasmasına bağlı göğüs tasmasıyla kullanılması gereken güvenlik ekipmanıdır. Olası bir kaza anında göğüs tasmasına takılan emniyet kemeri kayışı, ortaya çıkan kuvveti köpeğin göğsüne ve sırtına eşit olarak yayabiliyor. Kuvvet eşit olarak yayıldığından maruz kalınan kuvvetin köpek üzerinde yol açabileceği hasar azaltılabiliyor.

Petlebi.com'da dostunuzun ebatlarına ve sizlerin ihtiyaçlarına uygun köpek emniyet kemeri tasmaları en uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Köpek emniyet kemeri çeşitlerinin yanı sıra emniyet kemeri ve göğüs tasması, emniyet kemer bağlantısı ve köpek emniyet kemeri bağlantı kayışı gibi ürünlere de ulaşabileceğiniz Petlebi.com'da %100 orijinal ürün garantisinden yararlanabilirsiniz. Sepete eklediğiniz ürünlerin tutarı, belirlenen seviyeye ulaşırsa ücretsiz kargo fırsatları ile avantajlarınızı artırabilir, sepetinize eklediğiniz ürünlerin tutarı doğrultusunda Para Puan kazanabilirsiniz.

Köpek Emniyet Kemeri Tasması Nasıl Kullanılır?

Araba yolculuklarına katılan köpekler için köpek emniyet kemeri kullanmak tercihten ziyade bir gereklilik. Evcil hayvan güvenliği için de araç içerisindeki ve trafikteki kişiler için de dostlarımızın araçta stabil kalabilmesi gerekiyor. Kucakta taşınmaları, ön ya da arka koltukta serbest dolaşmaları kesinlikle önerilmiyor. Bu nedenle araç yolculukları sırasında köpeklere, köpekler için özel olarak tasarlanan emniyet kemerinin takılması gerekiyor.

Evcil hayvan sağlığı ve güvenliği için özel olarak tasarlanan bu ürünlerin nasıl kullanılacağı, ürün doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Tercih edilen ürünün kullanma talimatına uygun hareket edilmesi hâliyle oldukça önemli. Köpek emniyet kemeri tasarımları farklılaştığından kimi zaman köpeğin kendi göğüs tasmasına emniyet kemeri kayış bağlantısı takılıyor kimi zaman köpek emniyet kemeri ve göğüs tasması bir arada sunuluyor. Kayış ile tasma arasındaki mesafenin dikkatle ayarlanması şart. Köpeğin arka koltukta çok rahat hareket edememesi ve şoför koltuğuna erişmemesi gerekiyor. Köpeğin boyun tasmasına ise emniyet kemeri takılmamasına dikkat edilmeli. Ani bir fren yapılması durumunda köpeğin boyun tasması boyun bölgesine ciddi hasar verebiliyor.

Köpek Emniyet Kemeri Tasmasının Boyutu Ne Olmalıdır?

Emniyet kemer soketine takılabilen, göğüs tasması olarak kullanılabilen çeşitleri ile köpek sahiplerinin beklentilerine yanıt veren köpek emniyet kemeri tasması boyut olarak da farklılaşıyor. 40 - 55 cm, 50 - 70 cm, 30 - 38 cm, 50 - 65 cm, 30 - 60 cm gibi farklı uzunluklarda sunulan bu işlevsel köpek aksesuarlarının seçimi sırasında köpeklerin boyutlarının göz önünde bulundurulması tavsiye ediliyor. Büyük köpekler için seçilen kısa tasmalar hareket kısıtı yaratırken küçük köpekler için uzun kayışların seçilmesi köpeklerin fazla özgür kalmasına neden olabilir. Tam seçim yapmakta zorlananlar için uzunluğu ayarlanabilen köpek emniyet kemeri tasmaları ideal çözümler olarak öne çıkıyor. Köpek emniyet tasması boyutu değerlendirilirken tasmanın köpeğin oturabilmesi ve/veya uzanabilmesi için ideal uzunlukta olmasına dikkat edilmesi, uzmanların ortak önerisi.

Köpek Emniyet Kemeri Tasmaları Ne İşe Yarar?

Güvenli bir yolculuk için en önemli gereksinimler arasında yer alan köpek emniyet kemeri tasmaları, patili dostlarımızın da ailelerinin de güvenliğini sağlar. Arka koltukta seyahat eden patililerin mutlaka kullanması önerilen bu ürünler sağlıkları için zararlı olmayan dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Onların ani hareket etmelerini engellemenin yanı sıra hareket alanlarını da kısıtladıklarından sabit durmalarını sağlayan emniyet kemerli tasmalar kolay temizlenebilir ve leke tutmaz özelliğe sahip olabilir. Bu nedenle ürün seçimi yapılırken hem sundukları konfor hem de ürün özellikleri değerlendirilmelidir.

Köpek emniyet kemeri tasmaları köpeklerle araba yolculuğunu güvenli hâle getirmenin tek yolu değildir. Köpek kafesleri de maksimum güvenlik için tercih edilebilir. İçi dolgulu olan ve araca sabitlenen kafesler köpekleri konforlu ve güvende tutabilir.

Köpek Emniyet Kemeri Tasması Çeşitleri

Birçok farklı markanın köpek emniyet kemeri tasmaları bulunmaktadır. Tasma formunda olanlara ek olarak köpek emniyet kemeri bağlantı kayışı gibi ürünler de benzer bir işleve sahiptir. Köpeklerin tasmalarına takılan bu aparatların karabinaları 360 derece hareket edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bazı ürünler yalnızca belli marka araçlara uygun üretilirken bazıları tüm otomobillerde kullanılacak şekilde tasarlanmıştır.

Köpek emniyet kemeri çeşitleri farklılaştığından seçim sırasında hem köpeğin ebatlarının hem de üründen beklentilerin değerlendirilmesi gerekecektir. Böylelikle uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek ekipmanlar bulunabilir.

Köpek Emniyet Kemeri Tasması Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Köpek emniyet kemeri tasması fiyatları markaya, modele ve ürünün imal edildiği malzemeye göre değişkenlik gösterebilir. Petlebi.com'da Trixie ve Pawise gibi markaların en kaliteli ürünlerine en uygun fiyatlarla erişebilirsiniz. Araçlarda seyahat eden dostlarınızın güvenliğini sağlarken araç içi hijyenini de korumak için köpek araba örtüleri ve köpek taşıma kafesleri gibi alternatif ürünlere göz gezdirebilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını okuyarak ve yıl boyu devam eden indirim fırsatlarımızı yakalayarak avantajlarınızı arttırabilirsiniz. Köpek ırklarının değişen ebatları doğrultusunda tasarlanan fonksiyonel köpek emniyet kemeri tasmalarını filtreleyebileceğiniz Petlebi.com'da, her zaman %100 orijinal ürün garantisi ile alışveriş yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.