Yaşlı Köpek Maması

(25)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Yaşlı Köpek Maması

Yaşlılık tüm canlıların yaşayacakları doğal bir süreçtir. Önemli olan bu süreci en sağlıklı ve en konforlu şekilde geçirebilmektir. Irklara göre değişmekle birlikte genel olarak 7 yaşını tamamlayan köpekler için de aynı söylem geçerlidir. Hayatlarının bu döneminde dostlarımızın sağlıklarının korunması, enerjilerinin yükseltilmesi ve konforlarının arttırılması adına yaşlı köpek mamaları ile beslenmeleri gerekir.

Yetişkinlik dönemini geride bırakıp yaşlılığa adım atan köpeklerin eski hareketliliklerini yitirmesi ve/veya hareket ederlerken ağrı çekmelerine neden olan eklem rahatsızlıklarının bulunması kilo almalarına neden olabilir. Ek olarak bu süreçte kasları zayıfladığından hareketlilikleri düşebilir. Yaşlı köpek maması çeşitleri yaşlı köpeklere özgü şikâyetlerin hafifletilmesi ve/veya oluşmasının engellenebilmesi için özelleştirilmiş formüllerle üretilir. Yaşlı köpeklerin kas kitlelerinin korunması, hareketliliklerinin desteklenmesi ve hücre yaşlanmasının geciktirilmesi için özel antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve kaliteli protein kaynakları ile formüle edilen yaşlı köpek mamaları sundukları çoklu faydalarla öne çıkar.

Yaşlılık dönemine özgü besin ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanmasını sağlayan yaşlı köpek maması çeşitleri Petlebi.com'da sizleri bekliyor. Dünyaca ünlü Acana, Orijen, Hill's, N&D ve Royal Canin yaşlı köpek maması çeşitlerini en uygun fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz. Sepetinize eklediğiniz ürünlerin tutarı belirlenen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatlarından yararlanabilir, yaptığınız alışverişlerde varsa birikmiş Para Puan'larınızı kullanarak avantajlarınızı artırabilirsiniz.

Yaşlı Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

Yetişkinlik dönemini geride bırakan dostlarımızın enerjilerinde ve metabolizma hızlarında belirgin bir azalma meydana gelir. Bu nedenle mamalarındaki kalori ve enerji miktarının da azaltılması gerekir. Aksi halde obezite sorunu başlayabilir ve bu sorun yaşam sürelerini de konforlarını da geriye çeker. Dostlarımızın bu dönemde antioksidan bakımından zengin içeriklerle beslenmeleri gerekir. Bilişsel ve duyusal işlev kayıplarının engellenmesi, duyu yetilerinin korunması ve hücresel bazda yaşlanmanın yavaşlatılması için C vitamini çok önemlidir. Eklem rahatsızlıklarının meydana gelebileceği bu dönemde minerallerin de aksatılmaması gerekir. Bu genel kurallar onların spesifik sağlık sorunlarının olup olmadığına göre esnetilebilir ya da arttırılabilir. Dolayısıyla onun için dengeli bir beslenme sunulması için veteriner hekimlerin görüşlerine başvurulması doğru olacaktır.

Yaşlı Köpek Maması Nasıl Olmalı?

Yaşlı köpek maması, özelleşmiş formüllerle sunulmalıdır. Yaşlı köpeklerin beslenme ihtiyaçlarına yanıt vermeli ve aynı zamanda öğünlük almaları gereken tüm besin grupları ile buluşmalarını sağlamalıdır. Bu kapsamda kaliteli protein kaynakları kullanılarak formüle edilen, kilo almaya neden olmayacak ölçüde kalori barındıran, hücre yaşlanmasını yavaşlatmak üzere antioksidanlarla zenginleştirilen köpek maması çeşitleri önceliklendirilmelidir. Tüm bu özelliklere ek olarak yaşlı köpek maması ideal oranda mineral ve vitamin de içermelidir, ayrıca kolay sindirilebilir olması da son derece önemlidir.

Yaşlı Köpek Maması Kaç Yaşındaki Köpeklere Verilmeli?

Irklara göre değişmekle birlikte köpekler genellikle 7 - 8 yaşlarına geldiklerinde yaşlı kabul edilir. Büyük ırklar küçük ırklara oranla daha erken yaşlı kabul edilirler. Köpekler yaşlandıkça daha az dayanıklı hâle gelirler, sağlık sorunları yaşamaya başlayabilirler. Yaşlanma ile birlikte metabolizmaları da yavaşladığından normal bir beslenme düzeninde kiloları artabilir. Yaşlılık döneminde fazla kilo, her zaman olduğu gibi, sağlık için oldukça zararlıdır. Fazla kilo ile birlikte kronik hastalıkların oluşma riski artabilir, var olan eklem sorunları ciddileşebilir ya da alınan kiloya bağlı olarak yaşın ilerlemesi nedeniyle eski gücünü kaybeden eklemlerde sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle yaşlılık dönemine giren köpeklerin, sağlıkları nedeniyle özel bir beslenme planına ihtiyaç yoksa, veteriner hekimlerin de önerileri ile yaşlı köpek maması ile beslenmeleri tavsiye edilir. Yaşlı köpek maması çeşitleri arasından seçim yapılırken köpeklerin ırkı, genel sağlık durumu ve aktivite düzeyi gibi değişkenlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Royal Canin, Hill's, Brit Care, N&D ve Pro Plan gibi dünyaca ünlü markaların yaşlı köpek maması formülleri ile köpeklerin sağlığı yaşlılık döneminde de desteklenebilir.

Yaşlı Köpek Maması Çeşitleri

Dünyaca ünlü ve kalitesi dünya genelinde kabul edilen markaların yaşlılık dönemindeki kuyruklu dostlarımız için formüle ettikleri yaşlı köpek maması çeşitleri Petlebi.com'da sizleri bekliyor. Acana, Orijen, Royal Canin ve Hill's kalitesi ile üretilen ürünler arasından siz de onun gereksinimleri doğrultusunda en doğru seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Hypoallergenic özellikte, tahılsız, düşük tahıllı, hassas ciltlere özel gibi farklı nitelikteki ürünler arasından tercih yaparken veteriner hekiminizin önerileri ve ürünler hakkında yapılan yorumlar doğrultusunda karar verebilirsiniz. En kaliteli yaşlı köpek maması çeşitleri arasından seçim yaparak yaşlanan dostunuzun sağlığını ve konforunu destekleyebilirsiniz.

Yaşlı Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Dostunuzun küçük, orta ya da büyük ırka dahil olması mama seçimi sırasında en önemli yol gösterici olacaktır. Her ırkın gereksinimleri değişebileceği ve yaşlılık döneminde yaşayabileceği sağlık sorunları farklılaşabileceği için seçtiğiniz mamanın onun için en iyi alternatif olduğundan emin olmalısınız. Ürün içeriklerini incelemeli ve veteriner hekimlerden aldığınız görüş doğrultusunda hareket etmelisiniz. Aynı zamanda köpeğinizin aktivite düzeyini de göz önünde bulundurarak seçimlerinizin doğruluğunu arttırabilirsiniz. Elbette dostunuzun damak zevki de bu noktada belirleyici olacaktır. Yaşlı köpek maması içeriğinde kullanılan hayvansal protein kaynakları arasından dostunuzun en sevdiğini tercih ederek olası iştahsızlık sorununu engelleyebilirsiniz.

Ürün almadan mutlaka son kullanma tarihini de göz önünde bulundurmalısınız. Petlebi.com üzerinden en taze ürünlere %100 orijinallik garantimizden yararlanarak erişebilirsiniz.

Yaşlı Köpek Maması Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Yaşlı köpek maması fiyatları ürünlerin markası, içerikleri, ambalaj ağırlıkları ve ek özelliklerinin olup olmaması doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Petlebi.com'da yıl boyu devam eden indirimler sayesinde aile bütçenize zarar gelmeden dilediğiniz ürünün siparişini tamamlayabilirsiniz. Evinizin rahatlığında sipariş verirken aynı gün kargo fırsatlarımızdan da yararlanabilirsiniz.

7 yaş üstü köpekler yaşlı olarak değerlendirilir. Köpeğiniz belli bir yaşın üzerine çıktığında metabolizması yavaşlar ve mamasını değiştirmeniz gerekir. Yaşlı köpek mamaları sindirim sistemi destekleyicidir. Köpeğinizin yaşına göre mama seçimi yapmanız gerekir.