Yaşlı Köpek Maması

(25)

7 yaş üstü köpekler yaşlı olarak değerlendirilir. Köpeğiniz belli bir yaşın üzerine çıktığında metabolizması yavaşlar ve mamasını değiştirmeniz gerekir. Yaşlı köpek mamaları sindirim sistemi destekleyicidir. Köpeğinizin yaşına göre mama seçimi yapmanız gerekir.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Yaşlı Köpek Maması

Yaşlılık tüm canlıların yaşayacakları doğal bir süreçtir. Önemli olan bu süreci en sağlıklı ve en konforlu şekilde geçirebilmektir. Irklara göre değişmekle birlikte genel olarak 7 yaşını tamamlayan köpekler için de aynı söylem geçerlidir. Hayatlarının bu döneminde dostlarımızın sağlıklarının korunması, enerjilerinin yükseltilmesi ve konforlarının arttırılması adına yaşlı köpek mamaları ile beslenmeleri gerekir. Yaşlılık dönemine özgü besin ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanmasını sağlayan yaşlı köpek maması çeşitleri Petlebi.com'da sizleri bekliyor. Dünyaca ünlü Acana, Orijen, Hill's, N&D ve Royal Canin yaşlı köpek maması çeşitlerini en uygun fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Yaşlı Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

Yetişkinlik dönemini geride bırakan dostlarımızın enerjilerinde ve metabolizma hızlarında belirgin bir azalma meydana gelir. Bu nedenle mamalarındaki kalori ve enerji miktarının da azaltılması gerekir. Aksi halde obezite sorunu başlayabilir ve bu sorun yaşam sürelerini de konforlarını da geriye çeker. Dostlarımızın bu dönemde antioksidan bakımından zengin içeriklerle beslenmeleri gerekir. Bilişsel ve duyusal işlev kayıplarının engellenmesi, duyu yetilerinin korunması ve hücresel bazda yaşlanmanın yavaşlatılması için C vitamini çok önemlidir. Eklem rahatsızlıklarının meydana gelebileceği bu dönemde minerallerin de aksatılmaması gerekir. Bu genel kurallar onların spesifik sağlık sorunlarının olup olmadığına göre esnetilebilir ya da arttırılabilir. Dolayısıyla onun için dengeli bir beslenme sunulması için veteriner hekimlerin görüşlerine başvurulması doğru olacaktır.

Yaşlı Köpek Maması Çeşitleri

Dünyaca ünlü ve kalitesi dünya genelinde kabul edilen markaların yaşlılık dönemindeki kuyruklu dostlarımız için formüle ettikleri yaşlı köpek maması çeşitleri Petlebi.com'da sizleri bekliyor. Acana, Orijen, Royal Canin ve Hill's kalitesi ile üretilen ürünler arasından siz de onun gereksinimleri doğrultusunda en doğru seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Hypoallergenic özellikte, tahılsız, düşük tahıllı, hassas ciltlere özel gibi farklı nitelikteki ürünler arasından tercih yaparken veteriner hekiminizin önerileri ve ürünler hakkında yapılan yorumlar doğrultusunda karar verebilirsiniz.

Yaşlı Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Dostunuzun küçük, orta ya da büyük ırka dahil olması mama seçimi sırasında en önemli yol gösterici olacaktır. Her ırkın gereksinimleri değişebileceği ve yaşlılık döneminde yaşayabileceği sağlık sorunları farklılaşabileceği için seçtiğiniz mamanın onun için en iyi alternatif olduğundan emin olmalısınız. Ürün içeriklerini incelemeli ve veteriner hekimlerden aldığınız görüş doğrultusunda hareket etmelisiniz. Aynı zamanda köpeğinizin aktivite düzeyini de göz önünde bulundurarak seçimlerinizin doğruluğunu arttırabilirsiniz

Ürün almadan mutlaka son kullanma tarihini de göz önünde bulundurmalısınız. Petlebi.com üzerinden en taze ürünlere %100 orijinallik garantimizden yararlanarak erişebilirsiniz.

Yaşlı Köpek Maması Fiyatları

Yaşlı köpek maması fiyatları ürünlerin markası, içerikleri, ambalaj ağırlıkları ve ek özelliklerinin olup olmaması doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Petlebi.com'da yıl boyu devam eden indirimler sayesinde aile bütçenize zarar gelmeden dilediğiniz ürünün siparişini tamamlayabilirsiniz. Evinizin rahatlığında sipariş verirken aynı gün kargo fırsatlarımızdan da yararlanabilirsiniz.