Kedi Konserve Maması

(731)

Konserve mamaları gördüklerinde neden çılgına döndüklerini hep merak ederiz. Ancak bunun oldukça basit bir nedeni vardır; kedilerin birçoğu farklı avların peşine düşen ve çok çeşitli besinler tüketen atalarının izlerini günümüzde dahi taşımaktadır. Diğer hayvanlara nazaran aynı tat ve özellikteki mama ile uzun süre beslenmekten hoşlanmayan dostlarımızın sağlıkları için de kedi konserve mamaları oldukça önemlidir. Normalde su tüketme eğilimleri düşük olduğu için yalnızca kuru mama ile beslenmek dostlarımızda uzun vadede böbrek problemlerine de neden olabilir. Tüm bunlarının önüne geçmek ve onu en pratik yoldan farklı lezzetlerle tanıştırmak için kedi konserve maması çeşitleri arasından tercih yapabilirsiniz. Konserve kedi maması seçerken hangi gelişim dönemlerinde olduklarını, kilo durumlarını ve kısırlaştırılmış olup olmadıklarını dikkate almalısınız. Sitemiz üzerinden avantajlı fiyat tekliflerinden yararlanarak siparişlerinizi verebilirsiniz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kedi Konserve Maması markası:

Kedi Konserve Maması

İçeriğinin tazeliği ve bu tazeliğe bağlı olarak çok daha aromatik olması sebebiyle pek çok kedinin en sevdiği mama türleri arasında yer alan kedi yaş maması çeşitleri, onların sağlığına ve beslenme ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde formüle edilmektedir. Konserve mamaların içeriğinde bulunan malzemeler markalara ve ürünlerin cevap verdiği ihtiyaçlara göre değişmektedir. Yaş mama çeşitleri beslenme ya da su tüketimi takviyesi olarak tercih edilebilecekleri gibi özellikle ağız ve diş sağlığı sorunlarına bağlı olarak çiğneme problemi olan kedilerin yeterli ve dengeli beslenmesi için de tercih edilmektedirler. Kediler eğer kuru mamaya alıştırmadan önce yaş mama tüketimine alışırlarsa uzun süre kuru mamayı reddedebilme ihtimalleri olduğu unutulmamalıdır. Günlük beslenme planını sadece kedi konserve maması ile yapmak mümkündür. Bu noktada bütçe en belirleyici unsurlardan birisidir. Kuru mamalar daha düşük hacimle, daha yüksek doyuruculuğa sahip olmaları; saklama ve üretim koşulları sebebiyle daha ekonomik bir seçim olmaları nedeniyle popülerdir. Konserve mamalarda maliyetlerin artmasının yanı sıra özellikle az ve sık mama tüketimi yapan kediler için bu mamaların saklanması da zor olabilir.

Kedi Konserve Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konserve mama ya da yaş mama çeşitleri özellikle çok fazla su tüketmeyen kedilerin beslenme planlarına uygun bir şekilde eklenmelidir. Bu mamaların içeriğinin tıpkı kuru mamalarda olduğu gibi kedinin yaşına, genel sağlık durumuna ve varsa özel gereksinimlerine göre yapılması çok önemlidir. Kedilerde obezite ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği için mutlaka mama tüketiminin bir veteriner hekim tarafından kontrol altında tutulması, ortalama ağırlığın üzerine çıkılması durumunda da müdahale edilmesi gerekir. Mama seçiminde dikkat edilmesi gerekenler tek sefere mahsus olmadıkları için kilonun düzenli olarak kontrol edilmesi önemlidir. Seçim yaparken yaşa, özel gereksinimlere ve sağlık durumuna dikkat edilmesi gerekir.

Yavru Kedi Konserve Maması

Anne sütünü bırakan yavruların gelişim dönemlerinde yüksek ve kaliteli kalori tüketmeleri gerekir. Bu nedenle yavrular için hazırlanan mama formüllerinin özel olması ve gelişim dönemi ihtiyaçlarını karşılaması önemlidir. Sütten kesilen yavrunun kolay çiğneyebileceği mamalar ile beslenmesine de dikkat edilmelidir. Bu nedenle yavru kedi konserve mamalarının tane boyutu diğerlerine oranla daha küçüktür. Yavrunun çiğneme alışkanlığına göre ezme yani pouch adı verilen mamalar da rahatlıkla tercih edilebilir. Yavru kedi konserve maması yüksek kalori ihtiyacı olan hamile ve emziren kediler için de tercih edilebilir. Bazı markaların hamile ve emziren kedilere özel yaş mama çeşitleri olsa da yavrular için hazırlanan formüller de onların beslenme ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacaktır.

Yetişkin Kedi Konserve Maması

Yetişkinlik genellikle 12 ay ve sonrasını kapsayan 7 yaşına kadar devam eden dönem olarak tanımlanabilir. Kilo kontrolünün sağlanabilmesi için yavru, emziren veya hamile kedi mama çeşitlerinin aksine düşük kalorili formüller tercih edilmelidir. Yetişkinlik döneminin beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak formüllerin özel olarak tercih edilmesi hem kilonun kontrol altında tutulabilmesi hem de yaşa ve beslenmeye bağlı meydana gelebilecek karaciğer yağlanması gibi sorunların önüne geçilebilmesi açısından da çok önemlidir.

Kısırlaştırılmış Kedi Konserve Maması

Kısırlaştırma operasyonu sonrasında hayvanların iştahlarının arttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu iştah artışı kısırlaştırmanın diğer etkileri ile birleşince kilo alma ihtimalini oldukça arttırır. Bu nedenle kısırlaştırılmış kediler için özel olarak formüle edilen yaş mama çeşitleri arasından seçim yapılması gerekir. Kısırlaştırma kilo alma yatkınlığının artmasında çok etkili olduğu için beslenme planına kedi konserve maması çeşitlerini dahil ederken dikkat edilmeli, kilo artışı gözlemlendiğinde de veteriner hekime danışarak yeniden beslenme planı oluşturulmalıdır.

Yaşlı Kedi Konserve Maması

Belirli yaşlardan sonra kedilerin aktivite düzeylerinde ve beslenme ihtiyaçlarında değişimler meydana gelir. 7 yaş ve sonrasında mutlaka bu yaşların gereksinimlerini karşılayacak, düşük aktivite düzeyine bağlı olarak kilo almalarına engel olacak mama seçimi yapılması gerekir. Bu nedenle de yaşa bağlı olarak mama seçimi yapılması önemlidir. Bazı mama markalarının +12 yaş ve sonrası için özel olarak hazırladığı çeşitler de bulunmaktadır. Yaşlanmaya bağlı ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek için yine veteriner hekim önerisiyle bu mama çeşitleri de tercih edilebilir. Azalan aktivite düzeyinin ve yavaşlayan bazal metabolizmanın onların sağlığına zarar vermemesinde bu mamaların büyük etkisi olmaktadır.

Light Kedi Konserve Maması

Kilo sorunu olan kediler için özel olarak formüle edilen kedi konserve maması çeşitlerinin mutlaka beslenme planına doğru bir şekilde eklenmesi gerekir. Kilo verme süreci kedilerde insanlara kıyasla çok daha farklı olduğu için mama miktarını azaltmak ya da mamayı sadece diyet ürün ile değiştirmek tek başına yeterli değildir. Yetişkin bir kedinin bir kilo verebilmesi için yaklaşık 1 yıl kadar bir süre diyetine uygun beslenmesi gerekir.

Kedi Konserve Maması Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konserve mama tüketiminde kedilerin iştahı normalden fazla olabilir. Mamayı tüketme süreleri kısalabilir. Bu tür bir durumda patili dostlarımız günlük porsiyonlarından fazlasını talep edebilirler. Ancak kuru ve yaş mama birlikte tüketileceği zaman porsiyon ayarlamasının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Bu nedenle dikkatli davranmak gerekir.

Yaş mama tüketimi özellikle su içmekten hoşlanmayan ve çok su içmeyen kediler için önemlidir. Eğer kedinin günlük su tüketimi 50 gr mama için 200 ml oranının altında kalıyorsa haftada 2-3 öğün yaş mama tüketimi tavsiye edilir.

Kedi konserve maması çeşitleri açıldıktan sonra hızlı bir şekilde tüketilmeye uygun olarak paketlenir. Konserve açıldıktan sonra mümkünse aynı gün tüketilmesi ancak aynı gün tüketilemiyorsa da buzdolabında ağzı kapalı bir şekilde saklanması önerilir.

En İyi Kedi Konserve Mama Markaları

En iyi kedi konserve maması markası şüphesiz onların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılarken aynı zamanda keyifle tükettikleri markadır. Bu noktada tek bir markanın ön plana çıkarılması doğru değildir. Her marka farklı ihtiyaçlara ve damak zevklerine uygun ürünler sunduğu için en iyi konserve mama markası seçiminde farklı kriterleri ön planda tutmak gerekir. N&D, Pro Plan, Royal Canin, Naturon, Hill's, Brit Care gibi farklı markalarda patili dostlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek çok sayıda ürün seçeneği bulunmaktadır. En iyi kedi maması seçiminde önceliğiniz sağlıklı ve ağız tadına uygun mamayı bulmak olduğu zaman yaptığınız seçim hep en iyi mama seçimi olacaktır.

Kedi Konserve Maması Fiyatları

Mamaların içeriği, gramajı, üretim standartları gibi çok sayıda faktör fiyatlar üzerinde etkilidir. Yerli üretim mamaların diğerlerine kıyasla daha ekonomik olmasının sebebi ürün kalitesinden ziyade ithal ürün vergilerinden muaf olmalarıdır. Ancak her yerli üretim mamanın da ithal ürünler ile aynı kaliteye sahip olması beklenmemelidir. Bu nedenle ürün içeriklerinin incelenmesi, marka hakkında araştırma yapılması ve mümkünse kullanıcı yorumlarının da göz önünde bulundurulması gerekir. Petlebi.com olarak her zaman orijinal ve faturalı ürünleri sizlere sunarak patili dostlarımızın sağlığını ön planda tutuyoruz. Sitemizdeki her markanın gıda saklama şartlarını yerine getiren depomuzdan her zaman en taze ve kaliteli ürünlere yer veriyoruz. Sağlıklı ve ideal gelişim, konforlu bir yaşam ve mutlu patiler için her zaman onlara en sağlıklısı, kalitelisini ve faydalısını sunuyoruz.