Kedi Konserve Maması

(805)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kedi Konserve Maması markası:

Konserve Kedi Maması

Kedilerin sağlığının ve konforunun devamlılığı için kedi maması seçimi kritik bir öneme sahiptir. Kedilerin yaşlarına, kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadıklarına, genel sağlık durumlarına ve aktivite seviyelerine göre değişebilen içeriklere sahip olan kedi mamaları sadece kuru kedi maması çeşitlerinden ibaret değildir. Yaş kedi maması ve hatta ödül maması da beslenmede değer yaratan kedi maması çeşitleri arasında yer alır. Yaş kedi mamaları arasından seçim yaparken kedi maması fiyatları önemli bir kriter olsa da karar verme sürecinde yalnızca fiyata odaklanmanın yeterli olduğu söylenemez. Yaş kedi mamaları de tıpkı diğer kedi maması çeşitleri gibi farklı içeriklerle sunulabilmektedir. Dolayısıyla konserve kedi mamaları ile kedilerin beslenmeleri zenginleştirilmek istendiğinde kapsamlı bir değerlendirilme yapılması gerekir.

Besin değerleri, içeriklerinin tazeliği ve bu tazeliğe bağlı olarak çok daha aromatik olmaları sebebiyle pek çok kedinin en sevdiği kedi maması çeşitleri arasında yer alan yaş mamalar, onların sağlığına ve beslenme ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde, doğru oranda bir araya getirilen bileşenlerle formüle edilmektedir. Yaş kedi maması çeşitlerinin içeriğinde bulunan malzemeler kedi maması markalarına ve ürünlerin cevap vermeyi hedeflediği ihtiyaçlara göre değişmektedir.
Yaş kedi maması çeşitleri, beslenmenin desteklenmesi ya da su tüketiminin artırılması gibi farklı amaçlarla tercih edilebilecekleri gibi özellikle ağız ve diş sağlığı sorunlarına bağlı olarak çiğneme problemi olan kedilerin yeterli ve dengeli beslenmesi için de devreye sokulabilir. Kediler eğer kuru mamadan önce konserve yaş mama tüketimine alışırlarsa uzun süre kuru kedi maması çeşitlerini reddedebilirler. Alternatif beslenme planının oluşturulması ise veteriner hekimlerin önerileri doğrultusunda mümkündür.

Koşullar doğrultusunda günlük beslenme planı sadece konserve kedi maması ile yapılabilir. Bu noktada bütçe en belirleyici unsurlardan birisidir. Kuru kedi maması çeşitleri daha düşük hacimle daha yüksek doyuruculuğa sahip olmaları, saklanmalarının kolaylığı ve üretim koşulları sebebiyle daha ekonomik bir seçim olarak kabul edilir. Yaş kedi mamalarında maliyetlerin artmasının yanı sıra özellikle az ve sık mama tüketimi yapan kediler için bu mamaların saklanması da zor olabilir. Yaş kedi maması kediler için leziz bir deneyim sunsa da doğru şekilde muhafaza edilmediğinde hem besin değerini kaybedebilir hem de bozulabilir.

Kedi Konserve Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konserve kedi maması ya da yaş kedi maması çeşitleri özellikle çok fazla su tüketmeyen kedilerin beslenme planlarına uygun bir şekilde eklenebilir. Yaş kedi mamaları arasından da tıpkı kuru mamalarda olduğu gibi kedinin yaşı, genel sağlık durumu ve varsa özel gereksinimleri doğrultusunda seçim yapılması tavsiye edilir. Böylelikle kedilerin optimum gelişimleri de sağlıklarının sürdürülmesi de mümkün olabilir.

Kedilerde obezite ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği için mutlaka kedi maması tüketiminin bir veteriner hekim tarafından kontrol altında tutulması, ortalama ağırlığın üzerine çıkılması durumunda da mama tüketimine müdahale edilmesi gerekir. Kedi maması seçiminde dikkat edilmesi gerekenler tek sefere mahsus nitelik taşımadığından kilonun düzenli olarak kontrol edilmesi önemlidir. Kedi maması seçimi yaparken yaşa, özel gereksinimlere ve sağlık durumuna dikkat edilmesi gerekir.

Yavru Kedi Konserve Maması

Anne sütünü bırakan yavruların gelişim dönemlerinde yüksek ve kaliteli kalori tüketmeleri ideal bir şekilde gelişmelerinin anahtarıdır. Bu nedenle yavrular için hazırlanan kedi maması formüllerinin özel olması ve kedilerin gelişim dönemlerine özgü ihtiyaçlarını karşılaması önemlidir. Sütten kesilen yavrunun kolay çiğneyebileceği kedi mamaları ile beslenmesi dikkatle planlanması gereken bir süreçtir.

Yavrular için özel olarak formüle edilen konserve kedi maması çeşitlerinin tane boyutu diğerlerine oranla daha küçüktür. Yavrunun çiğneme alışkanlığına göre ezme yani pouch adı verilen yaş kedi maması da rahatlıkla tercih edilebilir. Yavru kedi konserve yaş maması yüksek kalori ihtiyacı olan hamile ve emziren kediler için de tercih edilebilir. Bazı markaların hamile ve emziren kedilere özel yaş kedi maması çeşitleri olsa da yavrular için hazırlanan formüller de onların beslenme ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacaktır.

Yetişkin Kedi Konserve Maması

Yetişkinlik genellikle 12 ay ve sonrasını kapsayan, 7 yaşına kadar devam eden dönem olarak tanımlanabilir. Yetişkinlik döneminde kilo kontrolünün sağlanabilmesi için yavru, emziren veya hamile kedi maması çeşitlerinin aksine düşük kalorili içeriklere sahip olan mamalar tercih edilmelidir. Yetişkinlik döneminin beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak formüllere sahip yaş kedi maması çeşitlerinin özel olarak tercih edilmesi hem kilonun kontrol altında tutulabilmesi hem de yaşa ve beslenmeye bağlı meydana gelebilecek karaciğer yağlanması gibi sorunların önüne geçilebilmesi açısından da önemlidir.

Kısırlaştırılmış Kedi Konserve Maması

Kısırlaştırma operasyonu sonrasında hayvanların iştahlarının arttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kısırlaştırma sonrası hormonal değişimlere bağlı olarak oluşan iştah artışı, kısırlaştırmanın diğer etkileri ile birleşince kilo alma ihtimalini oldukça arttırır. Bu nedenle, kısırlaştırılmış kediler için, onların ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak formüle edilen yaş mama çeşitleri arasından seçim yapılması gerekir. Kısırlaştırma kilo alma yatkınlığının artmasında çok etkili olduğu için beslenme planına kedi konserve maması çeşitlerini dâhil ederken dikkat edilmeli, kilo artışı gözlemlendiğinde de veteriner hekime danışarak yeniden beslenme planı oluşturulmalıdır. Kısırlaştırma sonrasındaki erken süreçte iştahsızlık ile karşılaşılması mümkündür. Konserve kedi maması tercihi bu dönemde de kedilerin ideal beslenme ile buluşmasına yardımcı olabilir. Siz de kısırlaştırılan kedileriniz için özel içeriklere sahip olan yaş kedi mamaları arasından tercihte bulunabilirsiniz. Ek olarak, kısırlaştırılma sonrasında kısır kediler için formüle edilen kedi mamaları seçimiyle dostunuzun sağlığına katkı sunabilirsiniz.

Yaşlı Kedi Konserve Maması

Belirli yaşlardan sonra kedilerin aktivite düzeylerinde ve beslenme ihtiyaçlarında değişimler meydana gelir. 7 yaş ve sonrasında mutlaka bu yaşların gereksinimlerini karşılayacak, düşük aktivite düzeyine bağlı olarak kilo almalarına engel olacak ve aynı zamanda kas kaybını minimize edecek kedi maması çeşitleri arasından seçim yapılması gerekir. Bazı mama markalarının +12 yaş ve sonrası için özel olarak hazırladığı kedi maması çeşitleri bulunmaktadır. Yaşlanmaya bağlı ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek için yine veteriner hekim önerisiyle bu kedi maması çeşitleri de tercih edilebilir. Azalan aktivite düzeyinin ve yavaşlayan bazal metabolizmanın onların sağlığına zarar vermemesinde bu kedi mamaları önemli bir etkiye sahip olabilmektedir. Dolayısıyla hem kuru kedi mamaları hem de yaş kedi maması çeşitleri ihtiyacında yaş faktörü önceliklendirilmelidir.

Light Kedi Konserve Maması

Kilo sorunu olan kediler için özel olarak formüle edilen yaş kedi mamaları mutlaka beslenme planına doğru şekilde eklenmelidir. Kilo verme süreci kedilerde insanlara kıyasla çok daha farklı olduğu için mama miktarını azaltmak ya da mamayı sadece diyet ürün ile değiştirmek tek başına yeterli değildir. Yetişkin bir kedinin 1 kilo verebilmesi için yaklaşık 1 yıl kadar bir süre diyetine uygun beslenmesi gerekir. Dolayısıyla yaş kedi mamaları ile yeni bir beslenme planı yapılacaksa, tercih edilen yaş kedi maması çeşitlerinin kalorilerinin göz önünde bulundurulması ve kuru kedi maması oranının azaltılması faydalı olacaktır.

Kedi Konserve Maması Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konserve kedi mamaları kedilerin karşı koymakta zorlandıkları lezzetleri ile bilinir. Hâliyle yaş kedi maması tüketen kedilerin iştahını kontrol etmek zorlaşabilir ve eş zamanlı olarak kedi mamasını tüketme süreleri belirgin ölçüde kısalabilir. Bu tür bir durumda patili dostlarımız günlük porsiyonlarından fazlasını talep edebilirler. Ancak kuru ve yaş mamalar birlikte tüketileceği zaman porsiyon ayarlamasının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Bu nedenle dikkatli davranmak gerekir.

Yaş kedi maması tüketimi özellikle su içmekten hoşlanmayan ve çok su içmeyen kediler için önemlidir. Eğer kedinin günlük su tüketimi 50 gr mama için 200 ml oranının altında kalıyorsa haftada 2 - 3 öğün yaş kedi maması ile buluşturulması önemli bir strateji olarak kabul edilir.

Konserve kedi maması çeşitleri açıldıktan sonra hızlı bir şekilde tüketilmeye uygun olarak paketlenir. Konserve açıldıktan sonra mümkünse aynı gün tüketilmesi, aynı gün tüketilemiyorsa da buzdolabında ağzı kapalı bir şekilde saklanması önerilir. Benzer bir ikilemde kalıyorsanız yaş kedi mamasını açtıktan sonra maksimum 4 - 7 gün buzdolabında saklayabilirsiniz.

En İyi Kedi Konserve Mama Markaları

En iyi kedi konserve maması markası, şüphesiz kedilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılarken aynı zamanda keyifle tükettikleri markadır. Bu noktada tek bir markanın ön plana çıkarılması doğru bir yaklaşım olmayabilir. Her marka farklı ihtiyaçlara ve damak zevklerine uygun kedi mamaları sunduğu için en iyi yaş kedi maması markası seçiminde farklı kriterleri ön planda tutmak gerekir. N&D, Pro Plan, Vet's Plus, Royal Canin, Naturon, Hill's, Brit Care gibi farklı markalarda patili dostlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek çok sayıda ürün seçeneği bulunmaktadır. En iyi kedi maması seçiminde önceliğiniz sağlıklı ve ağız tadına uygun mamayı bulmak olduğu zaman yaptığınız seçim hep en iyi mama seçimi olacaktır.

Kedi Konserve Maması Fiyatları

Mamaların içeriği, gramajı, üretim standartları gibi çok sayıda faktör kedi maması fiyatları üzerinde değişiklik yaratabilir. Yerli üretim mamaların diğerlerine kıyasla daha ekonomik olmasının sebebi ürün kalitesinin düşük olması değil, ithal ürün vergilerinden muaf olmalarıdır. Ancak her yerli üretim mamanın da ithal ürünler ile aynı kaliteye sahip olması beklenmemelidir. Bu nedenle ürün içeriklerinin incelenmesi, marka hakkında araştırma yapılması ve mümkünse kullanıcı yorumlarının da göz önünde bulundurulması gerekir.

Petlebi.com olarak her zaman orijinal ve faturalı ürünleri sizlere sunarak patili dostlarımızın sağlığını ön planda tutuyoruz. Sitemizdeki her markanın gıda saklama şartlarını yerine getiren depomuzda her zaman en taze ve kaliteli ürünlere yer veriyoruz. Sağlıklı ve ideal gelişim, konforlu bir yaşam ve mutlu patiler için onlara en sağlıklısı, kalitelisini ve faydalısını sunmayı hedefliyoruz. Siz de kediniz için birbirinden kaliteli kuru kedi maması ve yaş kedi maması çeşitleri arasından seçim yapmak için Petlebi.com'un ayrıcalıklarından yararlanabilir, güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak ürünleri satın alabilirsiniz. Hem kuru kedi maması hem de yaş kedi maması çeşitlerini incelerken satın alacağınız ürünün son kullanma tarihini görüntüleyebilir, dostunuza sağlıklı kedi maması çeşitleri ile lezzetli bir şölen yaşatabilirsiniz. Dahası da var, yılın 12 ayı birbirinden avantajlı kampanyalarla Petlebi.com'da buluşabilir, avantajlı kedi maması fiyatları ile buluşabilirsiniz.

Konserve mamaları gördüklerinde neden çılgına döndüklerini hep merak ederiz. Ancak bunun oldukça basit bir nedeni vardır; kedilerin birçoğu farklı avların peşine düşen ve çok çeşitli besinler tüketen atalarının izlerini günümüzde dahi taşımaktadır. Diğer hayvanlara nazaran aynı tat ve özellikteki mama ile uzun süre beslenmekten hoşlanmayan dostlarımızın sağlıkları için de kedi konserve mamaları oldukça önemlidir. Normalde su tüketme eğilimleri düşük olduğu için yalnızca kuru mama ile beslenmek dostlarımızda uzun vadede böbrek problemlerine de neden olabilir. Tüm bunlarının önüne geçmek ve onu en pratik yoldan farklı lezzetlerle tanıştırmak için kedi konserve maması çeşitleri arasından tercih yapabilirsiniz. Konserve kedi maması seçerken hangi gelişim dönemlerinde olduklarını, kilo durumlarını ve kısırlaştırılmış olup olmadıklarını dikkate almalısınız. Sitemiz üzerinden avantajlı fiyat tekliflerinden yararlanarak siparişlerinizi verebilirsiniz.