Yetişkin Köpek Konservesi

(126)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Yetişkin Köpek Konservesi markası:

Yetişkin Köpek Konservesi

Yavruluk dönemini geride bırakıp yetişkinliğe adım atan köpeklerin dengeli ve sağlıklı beslenmeleri adına yeni bir düzene ihtiyaç duyulur. Yavruluk döneminde hızla gerçekleşen gelişimlerinin durduğu yetişkinlik sürecinde köpeklerin yetişkinlik evresinin gereksinimlerine uygun bir beslenme planına geçiş yapması gerekir. Bu nedenle yetişkinlere özel kuru mamalara ve yaş mamalara ihtiyaç duyulur.

Kuru köpek mamaları ekonomik ve pratik olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Ancak köpeklerin lezzet çeşitliliği beklentilerinin karşılanması adına beslenmeleri, köpek konserve maması ile desteklenebilir. Yaş mamaların sunduğu tek fayda lezzet çeşitliliği ile de sınırlı değildir: Kuzu etli, tavuk etli, somunlu, sığır etli gibi farklı hayvansal protein kaynaklarının kullanıldığı köpek konserve maması çeşitleri oldukça besleyici olmakla birlikte köpeklerin günlük su ihtiyaçlarının karşılanmasına da yardımcı olur.

Siz de yetişkinlik dönemindeki köpeklerinize lezzetli, tam ve dengeli öğünler hazırlamak için kuru mamalara ek olarak köpek yaş mama çeşitlerini de beslenmelerine ekleyebilirsiniz. %100 orijinal ürün garantisi ile her zaman güvenerek alışveriş yapabileceğiniz Petlebi.com'da dostunuzun ihtiyaç duyduğu kaliteli ve yüksek protein içeriklerine sahip yaş mamalar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Dostunuzun ırkına, aktivite düzeyine, genel sağlık durumuna ve damak zevkine göre 85 gr, 100 gr ve 400 gr gibi farklı ambalaj ağırlıklarında sunulan yaş mama alternatiflerini güvenle sipariş edebilirsiniz.

Yetişkin Köpek Konservesi Çeşitleri

Yetişkin köpeklere özel formüle edilen yaş mamalar, formlarına göre çeşitlenir. Ezme formundaki yaş mama çeşitlerinin yanı sıra sos içerisinde parça etli köpek yaş mama çeşitleri de oldukça revaçtadır. Satın alma sürecinde yaş mama formu belirlenirken köpeklerin tercihlerinin dikkate alınması ile öğünler maksimum keyifle geçirilebilir.

Ezme formundaki yaş mama çeşitleri özellikle ağız ve diş problemi yaşayan yetişkin köpekler için konforlu seçimler olarak öne çıkar. Ezilerek hazırlanan ve yaş mama içeriğindeki tüm malzemelerin birbirine karıştığı bu köpek maması, patili dostunuzun her bir lokmada aynı lezzetle buluşmasını kolaylaştırır. Jöle içerisindeki parça etli köpek konserve maması çeşitleri hem yüksek su içerikleri ve hem de lezzetleri ile köpeklerin vazgeçilmezleri arasındadır. Kullanılan protein kaynağına göre parça etlerin boyutu değişebilir.

Yetişkin köpek yaş mamaları spesifik amaçlara göre de formüle edilmiş olabilir. Ezme ya da parça etli olmaları dışında sağlığa sundukları spesifik faydalar da formüllerini değiştirebilir. Tüm bunlara ek olarak konserve köpek maması çeşitleri tahıllı, az tahıllı ya da tahılsız olarak da formüle edilebilir. Kullanılan karbonhidrat kaynaklarının farklılaşması, köpek yaş mama seçimi sırasında köpeğin ihtiyaçlarına ve beğenilerine en uygun olanı seçebilmeyi kolaylaştırır.

Yetişkin Köpek Konservesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konserve köpek maması seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde özetlenebilir:

Yetişkinler için konserve köpek maması seçiminde ilk olarak ürünün içeriğinin kontrol edilmesi gerekir. Protein oranından kullanılan karbonhidrat kaynaklarına, vitaminlerden minerallere kadar yaş mama içeriğindeki tüm bileşenlerden emin olunmalıdır. Öğünlük ihtiyaçların karşılanması adına konserve köpek maması tam ve dengeli bir içeriğe sahip olmalıdır.

Konserve köpek mamalarının son tüketilme tarihleri değişiklik gösterebilir. Satın alma sürecinde son tüketilme tarihinin de değerlendirilmesi önemlidir. Tarihi geçen yaş ya da kuru mama köpeklerin sağlığı için tehlike arz edebilir.

Köpek yaş mama çeşitleri spesifik faydalar sağlamak üzere de formüle edilmiş olabilir. Ek olarak bazı yaş mama çeşitleri ırka özel nitelik de taşıyabilir. Bu nedenle yaş köpek mamaları arasından tercihte bulunurken köpeğin ırkının ve/veya spesifik gereksinimlerinin değerlendirilmesi tavsiye edilir.

Az önce de belirtildiği gibi yaş mama ezme ya da parça etli olarak sunulabilir. Bu noktada köpeğin hangi tür yaş mamayı tüketmeyi tercih ettiğinin de göz önünde bulundurulması tavsiye edilir. Böylece iştahsızlığın ve kronik iştahsızlığa bağlı olası sağlık sorunlarının önlenmesi mümkün olabilir. Bu durum özellikle hastalanan ve/veya operasyondan çıkan köpekler için bilhassa önemlidir.

Son olarak mamaların lezzetinin de belirleyici olduğu unutulmamalıdır. Dana etli, sığır etli, kuzu etli, tavuklu, tavuklu ve havuçlu, biftekli ve sebzeli, narlı ve tavuklu, sığır etli ve pirinçli gibi farklı içerikler arasından seçim yaparken köpeklerin damak zevkinin önceliklendirilmesi gerekir.

Yetişkin Köpek Konservesi Nasıl Seçilir?

Yetişkin köpek konservesi seçimi sırasında mamanın son kullanma tarihinin, içeriğinin, içeriğindeki besinlerin kalitesinin, mineral ve vitamin dengesinin değerlendirilmesi önemlidir. Tüm bunların dışında mamaların gramajları da değişebildiğinden ambalaj ağırlıkları değerlendirilmelidir. Örneğin küçük ırk bir yetişkin köpek için tek öğünde 85 gram yaş mama yeterli olabilirken büyük ırk köpekler söz konusu olduğunda, beslenme sıklığına da bağlı olarak 400 gramlık ambajda sunulan yaş köpek mamaları arasından seçim yapılması gerekebilir. 400 gram yaş mama alanlar tek öğünde mamanın hepsini köpeklerine sunmayacaklarsa mamanın kapağını kapatıp buzdolabında saklayabilirler. Açılmış yaş mamaların doğru şartlar altında bekletilerek mümkünse 24 saat içerisinde tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Yetişkin Köpek Konservesi Nasıl Olmalıdır?

Yetişkin köpek için yaş mama çeşitlerinin özellikleri değişiklik gösterebilir. Nitekim bazı yaş köpek mamaları belirli ırklara ya da sağlık hassasiyetlerine özel geliştirilmiş olabilir. Bu nedenle tek bir ideal köpek konserve mamasından ya da tüm konserve mamaların sahip olması gereken ortak özelliklerden bahsetmek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Yine de "Yetişkin köpek konservesi nasıl olmalı?" sorusuna genel olarak şu yanıtlar verilebilir:

  • Günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede, kaliteli hayvansal protein kaynakları barındırmalıdır. Günümüzde konserve köpek maması çeşitlerinde ördek, sığır, somon ve geyik gibi çok çeşitli hayvansal proteinler kullanılmaktadır. Protein oranının minimum %25 dolaylarında olması idealdir.
  • Yaş mama içeriğinde proteine ek olarak karbonhidrat da bulunmalıdır. Mamada kullanılan karbonhidrat kaynaklarının köpekler için sağlıklı olması şarttır.
  • Sağlıklı yağlar yaş mamaların formülünün olmazsa olmazları arasındadır. Sağlıklı yağlar barındıran yaş köpek mamaları arasından seçim yapmaya dikkat edilmesi gerekir.
  • Konserve köpek mamalarında şeker, glüten, GDO bulunmamalıdır. Ürünlerin koruyucu ve katkı maddesi içermemesi önemlidir. Aynı şekilde renklendiriciler de köpeklere zarar verebilir.

Yetişkin Köpek Konservesi Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Yetişkin köpek konservesi fiyatları; markaların fiyat politikaları, ürünün gramajı, mamada kullanılan hayvansal protein kaynakları gibi farklı unsurlar doğrultusunda çeşitlenebilir.
Petlebi.com'da yıl boyu devam eden kampanyalar sayesinde uygun köpek konserve maması fiyatlarından yararlanabilir, dostunuzun mutluluğunu ve sağlığını destekleyebilirsiniz. Animonda, Chef's Choice, Gimpet, Hill's, N&D, Royal Canin ve Schesir gibi markaların yaş mama çeşitleri ile yetişkin köpeklerin günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Belirlenen ürünlerde aynı gün kargo fırsatının sunulduğu Petlebi.com'dan yaptığınız alışverişlerde Para Puan kazanabilir, kazandığınız Para Puanlarla avantajlarınızı artırabilirsiniz.

Köpeklerimizin en sevdiği ürünlerden biri yaş mamalardır. Yetişkin köpekler için birçok konserve mama çeşidi bulunmaktadır. Köpeğinizin damak zevkine ve mamanın içeriğine göre seçim yapmanız köpeğiniz için en sağlıklı yöntemdir.