Kedi Evi & Yuvası

(9)

Can dostlarımızın içgüdülerine uygun olanaklara sahip olması hem fiziksel hem de psikolojik sağlıkları açısından çok önemlidir. Kediler zaman zaman kendileri ile baş başa kalmak ve yalnızca kendilerine ait bir alanda güvenle uyumak isterler. Her ne kadar biz onlar yanımızdan bir an olsun ayrılmasın istesek de onların da uyuması ve zaman geçirmesi için kendilerine özel alanlara ihtiyaçları olduğu gerçeğini unutamayız. Kedi evi ve kedi yuvası ürünleri onların bu ihtiyaçlarını karşılamak adına ideal seçeneklerdir. Tırmalamalı, su geçirmez, ahşap, tek ya da çok katlı gibi özelliklerle donatılan kedi evi çeşitlerinin her biri kedinizi mutlu edebilir. Siz de ona özel bir alan yaratmak için sitemizdeki kedi evleri özelliklerini inceleyebilir, uygun fiyatlarla sipariş verebilir, onun mutluluğunu arttırmak için yuvalarını kalorifer kenarlarına koyabilirsiniz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Evi & Yuvası

Kediler doğaları gereği saklanma ihtiyacı hissederler. Bu nedenle onların yaşam alanlarında saklanabilecekleri yerler olması kendilerini rahat hissetmeleri açısından önemlidir. Konforlu bir yaşama sahip olmaları özellikle de farklı evcil hayvanlarla iyi geçinebilmeleri için oldukça önemli olan kedi evi ve kedi yuvası özellikle çekingen kediler için vazgeçilmez birer eşya olacaktır.

Kedi evleri sahip oldukları farklı tasarımlarla geniş bir çeşitlilikte sunulur. Kedilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özelliklere sahip olan kedi evleri, tek katlı ya da daha fazla katlı tasarlanmış olabilir. Kedi evi modelleri arasından seçim yaparken evde kaç kedi olduğuna göre tercihte bulunulması faydalı olacaktır. Böylece kedilerin her birinin konforlu ve beklentilerine uygun bir yaşam alanına kavuşması mümkün olur.

Siz de kedi sağlığı için zararsız materyallerden üretilen; küçük ya da büyük boyutta özel olarak tasarlanan, kedilerin hem sığınabilmesi hem de tırmalama ihtiyaçlarına yanıt sunan özel kedi evleri arasından seçim yapmak için Petlebi.com'u ziyaret edebilirsiniz.
Petlebi.com'daki filtreleme seçeneklerini kolay bir şekilde kullanabilir, kediler için özel olarak tasarlanan kedi evleri arasından seçiminizi yapabilir, sepetiniz belirlenen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatlarından yararlanarak evcil dostunuza oyun, dinlenme ve saklanma için uygun bir ortam yaratan ürün çeşitlerini hemen keşfedebilirsiniz.

Kediler Neden Saklanma İhtiyacı Duyar?

Kediler aslında yırtıcı hayvanlardır ve vahşi doğada avlanarak hayatta kalırlar. Bu nedenle de içgüdüsel olarak gizlenmeye ihtiyaç duyarlar. Kedilerin insanı kendine hayran bırakan hayatta kalma iç güdüleri sayesinde ortaya çıkan gizlenme ihtiyaçları, tamamen güvenilir evlerinde de ortaya çıkabilir. Kedilerin hareketli bir yaşama sahip olmalarının temelinde iç güdülerinin açığa çıkmış olması büyük öneme sahiptir. Eğer onlara sevecekleri, keyifle zaman geçirebilecekleri ve daha önemlisi kendilerini rahatlıkla gizleyebilecekleri bir alan sağlanırsa avlanma ve gizlenme iç güdülerinin açığa çıkması sağlanır. Bu sayede evde miskinleşip kilo almaya başlayan kediler bir anda daha oyuncu ve hareketli canlılar olabilirler.

Kedilerin bir diğer saklanma ihtiyacı da rahat ve sakin zaman geçirme isteğidir. Bu istekleri uyku kalitelerinin artmasına yardımcı olur. Keyifli ve derin bir uyku uyumak kedilerin yaşam kalitelerine her zaman olumlu etki eder. Ayrıca saklanma ihtiyacı özellikle eve yeni bir insan ya da hayvan geldiği zaman da ortaya çıkabilir. Onların kendilerini güvende hissetmeleri, ortama yeni giren bireye alışmaları ve onu gözlemleyebilmeleri için saklanabilecekleri bir alana sahip olmaları önlemlidir. Özellikle bebeği olacak, evine uzun süreli misafir gelecek ya da yeni bir evcil hayvan sahiplenecek kişilerin kedilerin konforunu ve güven duygusunu ön planda tutacak kedi evi ya da kedi yuvası almaları gerekir.

Kedi evleri, onlar için ideal alanlar yaratır. Tasarımları evcil dostlarımızın kendilerine ait bir alanda konforlu zaman geçirmelerini kolaylaştırır. Modeller son derece çeşitlidir ve kedi evleri ahşap, pelüş ve plastik gibi materyallerden üretilebildiğinden evlerde de sokak ya da bahçe gibi dış alanlarda da rahatlıkla tercih edilebilir. Ahşap ve plastik gibi dayanıklı malzemelerden üretilen kedi evleri, uzun yıllar kediler için özel bir alan sunmaya devam eder.

Kedi Evi Nedir?

Kedi evleri genellikle bir kedinin yaşam alanı olabilmesi için özel olarak tasarlanan ürünlerdir. Bir kedi evi sadece uyku ve gizlenme alanından ibaret olmayabilir. Bu ürünler genellikle uyku alanı, gizlenme alanı, tırmalama yani oyun alanı gibi farklı bölümlerden oluşurlar. Bazı kedi evlerinde mama ve su kabı entegrasyonu da bulunabilir. Tüm bunlar bir araya geldiği zaman sadece kedinin kendi kokusunun olduğu, tüm temel ihtiyaçlarını giderebildiği bir alan elde edilmiş olur. Özellikle evde farklı evcil hayvanların olması durumunda yüksek tasarıma sahip modeller tercih edilmelidir. Kediler içgüdüsel olarak kendilerini güvende hissetmeye ihtiyaç duydukları zaman çevrelerini net bir şekilde görebilecekleri, yüksek bir yere tırmanma ihtiyacı hissederler. Kedi evi tasarımları genellikle onların bu ihtiyacını başarılı bir şekilde giderirler. Kendini güvende hissetmek isteyen ya da yabancı bir birey gören kedilerin genellikle koltuk tepelerine çıkması ile karşılaşılır. Eve yabancı birisi geldiği zaman kanepelerin altına saklanan ya da dolapların tepelerine gizlenen kedilerin sayısı oldukça fazladır. Yüksek tasarıma sahip olan kedi evleri hem onlara özel bir alan sağlar hem de gizlenme ya da yüksekten izleme ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda oyun, beslenme ve uyku gibi önemli ihtiyaçlarını karşılamaları için ideal bir ortam oluşturur.
Kedi evleri evcil dostlarımızın en temel ihtiyaçlarından olan barınma ihtiyacının karşılanması için de uygun özelliklere sahiptir. Sokak kedilerinin güvende hissetmesi, hava koşullarından etkilenmemesi için fırsat sunan kedi evi modelleri de bulunmaktadır. Birden fazla kedinin barınabileceği sayıda yuvalara sahip olan kedi evleri de tek kedi için özel olarak üretilen modellere de erişilmesi mümkündür.

Kedi Yuvası Nedir?

Kedi yuvası, kedi evi tasarımlarından farklı olarak onların uyumaları ve gizlenmeleri için tasarlanan ürünlerdir. Bu ürünlerin tasarımlarında konforlu bir uyku alanı önceliklidir. Kedi yuvaları daha basit tasarımlara sahip olmakla birlikte tek bir işlevi en iyi şekilde yerine getirecek şekilde tasarlanırlar. Konforlu bir dinlenme, uyku ve gizlenme alanı sunmak bu ürünlerin en temel amacıdır. Kedi yuvalarının içerisinde genellikle onların keyifle kullanabilecekleri bir yastık bulunur. Dış mekânda kullanılacak yuvalarda ise nemlenme ve ıslanma ihtimali yüksek olduğu için bu tür yastıklar tercih edilmemektedir.

Kedi yuvaları dış mekân ve iç mekân kullanımı için farklı özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanırlar. Dış mekânda kullanılacak yuvaların su geçirmez olması gerekir. Aynı zamanda malzemelerinin de suya dayanıklı olması önemlidir. Bu ürünler hem bahçeli evlerde yaşayan kediler hem de sokak kedileri için uygundur. Pek çok insan yaşadığı çevredeki canlıların konforlu bir sığınağı olması için plastik ve su geçirmez yuvaları tercih etmekte ve sokaktaki canlar için bu ürünleri almaktadır. İç mekân kullanımına uygun olarak üretilen ürünlerin su geçirmezlik özelliğine sahip olmasına gerek yoktur. Bu yuvalar genellikle hem ev dekorasyonuna uyacak hem de kedilere konforlu bir alan sunacak şekilde tasarlanır.

İdeal Kedi Evi ve Yuvası Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Doğru kedi evi veya kedi yuvası seçerken öncelik her zaman kedinin ihtiyaçlarını karşılamak olmalıdır. Bu nedenle onları gözlemlemek, yapmaktan hoşlandıkları aktiviteleri değerlendirmek, uyku alışkanlıklarını incelemek doğru seçim yapılabilmesi için önemlidir. Tırmalama direkleri kullanmayanlar için farklı oyun alanlarına sahip modeller incelenebilir. Karanlıkta uyumayı sevenler için ürün malzemesinin ışık geçirgenliğine dikkat edilmelidir. Bu tür detaylar onlar için en doğru olan ürünleri seçmeye yardımcı olur.

Kedi yuvası ve kedi evi modelleri hem iç hem de dış mekânda kullanılmaya uygun olabilir. İç mekân kullanımı için tasarlanan modeller genellikle yumuşak ve su geçirgenliği olan materyallere sahiptir. Sokak, bahçe gibi dış mekanlara özel ürünler su geçirmez ve ahşap gibi yalıtımlı malzemelerden üretilir. Dolayısıyla kedilere özel olarak tasarlanan bu ürün çeşitlerinin kullanım alanlarına uygun malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Kedi evleri, kedilerin özel bir alan ile buluşmasını sağlar. Konforlu oldukları için sık kullanılırlar ve bu durum belli aralıklarla temizlenmeleri gerekliliğini ortaya çıkarır. Temizlenebilen kedi evi modelleri arasından seçim yapmak ideal bir tercih olarak kabul edilir. Temizlenen kedi evleri kolay bir kullanım sunar; koku oluşumunun engellenmesine, kedilerin sağlıklarının korunmasına katkı sağlar.

İç ya da dış mekanlarda kullanılacağı fark etmeksizin kedi evi modelleri dayanıklı olmalıdır. Dayanıklı kedi evleri uzun süre kullanılabilir. Böylelikle fiyat performans bakımından pozitif bir deneyim yaşanabilir.

Kedinizin rahat bir ortam ile buluşması için kedi evleri arasından seçim yaparken ürünlerin kullanılacağı alan, kedilerinizin sayısı ve bulunduğunuz yerin iklim koşullarını değerlendirmeniz önemlidir. Dayanıklı, su geçirmez ve fonksiyonel ürünler olan kedi evlerini Petlebi.com'da keşfedebilirsiniz. Ahşap kedi evlerinden plastik modellere, pelüş kedi evlerinden birden çok kedi için tasarlanan ürünlere hemen ulaşabilirsiniz.

Kedi Evi ve Yuvası Seçerken Hangi Malzemeler Tercih Edilmelidir?

Bu tür ürünler tasarlanırken ve üretilirken hayvan, çevre ve insan sağlığını tehdit etmeyecek malzemeler ile üretilmelidir. Bu nedenle satın alma işleminin güvenilir markalardan ve orijinal ürün satan platformlardan yapılması büyük öneme sahiptir. Üretimde kullanılan tüm malzemelerin onların sağlığına zarar vermeyeceğinden emin olunması gerekir. Bu bilgilerden emin olabilmek için ise güvenilir satış platformları tercih edilmelidir. Ürünlerin tasarımda kedilerin genel olarak sevdiği dokulara yer verilmesi önemlidir. Özellikle iç mekânda kullanılacak ürünlerde pelüş, hasır gibi kedilerin dokunmayı dediği malzemeler tercih edilebilir.

Kedi evleri satın alınacağında üretildikleri malzemenin doğru seçilmesi ile kedilerin konforlu ve sağlıklı bir deneyim yaşamaları mümkün olabilir. Ahşap, kedi evleri üretiminde de öne çıkan malzemelerden biridir. Ahşap gerek dayanıklı olması gerekse yüksek yalıtım özelliği ile dış mekanlar için ideal bir tercihtir. Düzenli bakımı yapıldığında uzun yıllar fonksiyonlarını ve yapısını koruyan ahşap iç veya dış mekanlarda şık görüntüsü nedeniyle de tercih edilebilir.

Kedi Evi ve Yuvası Nasıl Temizlenir?

Evcil hayvan ürünleri her ne kadar kaliteli malzemelerden üretilmiş olsalar da düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Tercih edilecek temizleyicinin hayvan sağlığına zararlı içeriğe sahip olmaması, hayvan ile temas ettiği ya da hayvan tarafından yutulduğu zaman herhangi bir soruna neden olmaması önemlidir. Bu nedenle bitkisel içeriğe sahip temizleyiciler tercih edilebilir. Kedilerin koku alma duyuları oldukça gelişmiş olduğu için tercih edilen temizleyicilerin koku yoğunluğunun da onları rahatsız etmesine izin verilmemelidir. Özellikle hassas canlılar için üretilmiş olan temizleyiciler tercih edilebilir. Kedi ve köpek ürünlerinin temizlenmesi için özel olarak hazırlanan temizlik malzemeleri ile yuva ve evleri temizlemek mümkündür.

Kedi Evi ve Yuvası Fiyatları Ne Kadar?

Kedi evi ve kedi yuvası satın almak isteyen kişiler oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile karşılaşırlar. Hem ihtiyaca hem de talebe yönelik olarak çok sayıda ürün sunulması nedeniyle bu ürünler için belirli bir fiyat aralığı verebilmek de mümkün değildir. Ürünlerin işlevine, kullanım şekillerine ve kullanım yerine göre farklı fiyatlara sahip olması beklenir. Bu nedenle de ihtiyaca göre seçim yapılması önemlidir. Kedi evi fiyatları şu faktörlerden etkilenebilir:

Kedi evi farklı markalar tarafından piyasaya sürülen ürün çeşitlerindendir. Markaların politikaları fiyatları doğrudan etkileyebilir. Kedi evi modellerinin tasarımsal detayları da kedi evi fiyatları özelinde belirleyici bir değişken olma özelliğine sahiptir.

Fiyat, üretilen malzemeye göre de değişebilir. Ahşap kedi evleri fiyatları, plastik kedi evi fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksek olma eğilimindedir. Bu noktada belirleyici olan kedi evinin nerede konumlandırılacağıdır. İklim koşulları sert yerlerde dış mekanlarda konumlandırılacak ahşap ürünler maksimum fayda sağlarken, daha yumuşak iklimlerde plastik ürünler de satın alınabilir.

Petlebi.com'da satılan tüm ürünler belirli kalite standartlarının üzerinde oldukları için seçim noktasında fiyattan bağımsız olarak ihtiyacı değerlendirmek daha doğru olacaktır. Sitemizde yer verdiğimiz markalar kaliteleri ve standartları ile kendilerini kanıtlamış oldukları için uygun fiyatlı ürünlerin diğerlerinden daha kolay yıpranacağı düşüncesi doğru değildir. Daha fazla işlevi olan, farklı çözümleri bir araya getiren, dış mekân kullanımı için özel tasarlanan ahşap veya plastik ürünlerin fiyat farklarının olması kalite gereksinimleri sebebiyle normaldir.