Kedi Evi & Yuvası

(7)

Can dostlarımızın içgüdülerine uygun olanaklara sahip olması hem fiziksel hem de psikolojik sağlıkları açısından çok önemlidir. Kediler zaman zaman kendileri ile baş başa kalmak ve yalnızca kendilerine ait bir alanda güvenle uyumak isterler. Her ne kadar biz onlar yanımızdan bir an olsun ayrılmasın istesek de onların da uyuması ve zaman geçirmesi için kendilerine özel alanlara ihtiyaçları olduğu gerçeğini unutamayız. Kedi evi ve kedi yuvası ürünleri onların bu ihtiyaçlarını karşılamak adına ideal seçeneklerdir. Tırmalamalı, su geçirmez, ahşap, tek ya da çok katlı gibi özelliklerle donatılan kedi evi çeşitlerinin her biri kedinizi mutlu edebilir. Siz de ona özel bir alan yaratmak için sitemizdeki kedi evleri özelliklerini inceleyebilir, uygun fiyatlarla sipariş verebilir, onun mutluluğunu arttırmak için yuvalarını kalorifer kenarlarına koyabilirsiniz.

Devamını Göster »

279 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Evi & Yuvası

Kediler doğaları gereği saklanma ihtiyacı hissederler. Bu nedenle onların yaşam alanlarında saklanabilecekleri yerler olması kendilerini rahat hissetmeleri açısından önemlidir. Konforlu bir yaşama sahip olmaları özellikle de farklı evcil hayvanlarla iyi geçinebilmeleri için oldukça önemli olan kedi evi ve kedi yuvası özellikle çekingen kediler için vazgeçilmez birer eşya olacaktır.

Kediler Neden Saklanma İhtiyacı Duyar?

Kediler aslında yırtıcı hayvanlardır ve vahşi doğada avlanarak hayatta kalırlar. Bu nedenle de içgüdüsel olarak gizlenmeye ihtiyaç duyarlar. Onların insanı kendine hayran bırakan hayatta kalma iç güdüleri sayesinde ortaya çıkan gizlenme ihtiyaçları, tamamen güvenilir evlerinde de ortaya çıkabilir. Kedilerin hareketli bir yaşama sahip olmalarının temelinde iç güdülerinin açığa çıkmış olması büyük öneme sahiptir. Eğer onlara sevecekleri, keyifle zaman geçirebilecekleri ve daha önemlisi kendilerini rahatlıkla gizleyebilecekleri bir alan sağlanırsa avlanma ve gizlenme iç güdülerinin açığa çıkması sağlanır. Bu sayede evde miskinleşip kilo almaya başlayan kediler bir anda daha oyuncu ve hareketli canlılar olabilirler.

Kedilerin bir diğer saklanma ihtiyacı da rahat ve sakin zaman geçirme isteğidir. Bu istekleri uyku kalitelerinin artmasına yardımcı olur. Keyifli ve derin bir uyku uyumak kedilerin yaşam kalitelerine her zaman olumlu etki eder. Ayrıca saklanma ihtiyacı özellikle eve yeni bir insan ya da hayvan geldiği zaman da ortaya çıkabilir. Onların kendilerini güvende hissetmeleri, ortama yeni giren bireye alışmaları ve onu gözlemleyebilmeleri için saklanabilecekleri bir alana sahip olmaları önlemlidir. Özellikle bebeği olacak, evine uzun süreli misafir gelecek ya da yeni bir evcil hayvan sahiplenecek kişilerin kedilerin konforunu ve güven duygusunu ön planda tutacak kedi evi ya da kedi yuvası almaları gerekir.

Kedi Evi Nedir?

Kedi evleri genellikle bir kedinin yaşam alanı olabilmesi için özel olarak tasarlanan ürünlerdir. Bir kedi evi sadece uyku ve gizlenme alanından ibaret olmayabilir. Bu ürünler genellikle uyku alanı, gizlenme alanı, tırmalama yani oyun alanı gibi farklı bölümlerden oluşurlar. Bazı kedi evlerinde mama ve su kabı entegrasyonu da bulunabilir. Tüm bunlar bir araya geldiği zaman sadece kedinin kendi kokusunun olduğu, tüm temel ihtiyaçlarını giderebildiği bir alan elde edilmiş olur. Özellikle evde farklı evcil hayvanların olması durumunda yüksek tasarıma sahip modeller tercih edilmelidir. Kediler içgüdüsel olarak kendilerini güvende hissetmeye ihtiyaç duydukları zaman çevrelerini net bir şekilde görebilecekleri, yüksek bir yere tırmanma ihtiyacı hissederler. Kedi evi tasarımları genellikle onların bu ihtiyacını başarılı bir şekilde giderirler. Kendini güvende hissetmek isteyen ya da yabancı bir birey gören kedilerin genellikle koltuk tepelerine çıkması ile karşılaşılır. Eve yabancı birisi geldiği zaman kanepelerin altına saklanan ya da dolapların tepelerine gizlenen kedilerin sayısı oldukça fazladır. Yüksek tasarıma sahip olan kedi evleri hem onlara özel bir alan sağlar hem de gizlenme ya da yüksekten izleme ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda oyun, beslenme ve uyku gibi önemli ihtiyaçlarını karşılamaları için ideal bir ortam oluşturur.

Kedi Yuvası Nedir?

Kedi yuvası, kedi evi tasarımlarından farklı olarak onların uyumaları ve gizlenmeleri için tasarlanan ürünlerdir. Bu ürünlerin tasarımlarında konforlu bir uyku alanı önceliklidir. Kedi yuvaları daha basit tasarımlara sahip olmakla birlikte tek bir işlevi en iyi şekilde yerine getirecek şekilde tasarlanırlar. Konforlu bir dinlenme, uyku ve gizlenme alanı sunmak bu ürünlerin en temel amacıdır. Kedi yuvalarının içerisinde genellikle onların keyifle kullanabilecekleri bir yastık bulunur. Dış mekânda kullanılacak yuvalarda ise nemlenme ve ıslanma ihtimali yüksek olduğu için bu tür yastıklar tercih edilmemektedir.

Kedi yuvaları dış mekân ve iç mekân kullanımı için farklı özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanırlar. Dış mekânda kullanılacak yuvaların su geçirmez olması gerekir. Aynı zamanda malzemelerinin de suya dayanıklı olması önemlidir. Bu ürünler hem bahçeli evlerde yaşayan kediler hem de sokak kedileri için uygundur. Pek çok insan yaşadığı çevredeki canlıların konforlu bir sığınağı olması için plastik ve su geçirmez yuvaları tercih etmekte ve sokaktaki canlar için bu ürünleri almaktadır. İç mekân kullanımına uygun olarak üretilen ürünlerin su geçirmezlik özelliğine sahip olmasına gerek yoktur. Bu yuvalar genellikle hem ev dekorasyonuna uyacak hem de kedilere konforlu bir alan sunacak şekilde tasarlanır.

İdeal Kedi Evi ve Yuvası Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Doğru kedi evi veya kedi yuvası seçerken öncelik her zaman kedinin ihtiyaçlarını karşılamak olmalıdır. Bu nedenle onları gözlemlemek, yapmaktan hoşlandıkları aktiviteleri değerlendirmek, uyku alışkanlıklarını incelemek doğru seçim yapılabilmesi için önemlidir. Tırmalama direkleri kullanmayanlar için farklı oyun alanlarına sahip modeller incelenebilir. Karanlıkta uyumayı sevenler için ürün malzemesinin ışık geçirgenliğine dikkat edilmelidir. Bu tür detaylar onlar için en doğru olan ürünleri seçmeye yardımcı olur.

Kedi Evi ve Yuvası Seçerken Hangi Malzemeler Tercih Edilmelidir?

Bu tür ürünler tasarlanırken ve üretilirken hayvan, çevre ve insan sağlığını tehdit etmeyecek malzemeler ile üretilmelidir. Bu nedenle satın alma işleminin güvenilir markalardan ve orijinal ürün satan platformlardan yapılması büyük öneme sahiptir. Üretimde kullanılan tüm malzemelerin onların sağlığına zarar vermeyeceğinden emin olunması gerekir. Bu bilgilerden emin olabilmek için ise güvenilir satış platformları tercih edilmelidir. Ürünlerin tasarımda kedilerin genel olarak sevdiği dokulara yer verilmesi önemlidir. Özellikle iç mekânda kullanılacak ürünlerde pelüş, hasır gibi kedilerin dokunmayı dediği malzemeler tercih edilebilir.

Kedi Evi ve Yuvası Nasıl Temizlenir?

Evcil hayvan ürünleri her ne kadar kaliteli malzemelerden üretilmiş olsalar da düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Tercih edilecek temizleyicinin hayvan sağlığına zararlı içeriğe sahip olmaması, hayvan ile temas ettiği ya da hayvan tarafından yutulduğu zaman herhangi bir soruna neden olmaması önemlidir. Bu nedenle bitkisel içeriğe sahip temizleyiciler tercih edilebilir. Kedilerin koku alma duyuları oldukça gelişmiş olduğu için tercih edilen temizleyicilerin koku yoğunluğunun da onları rahatsız etmesine izin verilmemelidir. Özellikle hassas canlılar için üretilmiş olan temizleyiciler tercih edilebilir. Kedi ve köpek ürünlerinin temizlenmesi için özel olarak hazırlanan temizlik malzemeleri ile yuva ve evleri temizlemek mümkündür.

Kedi Evi ve Yuvası Fiyatları Ne Kadar?

Kedi evi ve kedi yuvası satın almak isteyen kişiler oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile karşılaşırlar. Hem ihtiyaca hem de talebe yönelik olarak çok sayıda ürün sunulması nedeniyle bu ürünler için belirli bir fiyat aralığı verebilmek de mümkün değildir. Ürünlerin işlevine, kullanım şekillerine ve kullanım yerine göre farklı fiyatlara sahip olması beklenir. Bu nedenle de ihtiyaca göre seçim yapılması önemlidir. Petlebi.com'da satılan tüm ürünler belirli kalite standartlarının üzerinde oldukları için seçim noktasında fiyattan bağımsız olarak ihtiyacı değerlendirmek daha doğru olacaktır. Sitemizde yer verdiğimiz markalar kaliteleri ve standartları ile kendilerini kanıtlamış oldukları için uygun fiyatlı ürünlerin diğerlerinden daha kolay yıpranacağı düşüncesi doğru değildir. Daha fazla işlevi olan, farklı çözümleri bir araya getiren, dış mekân kullanımı için özel tasarlanan ürünlerin fiyat farklarının olması kalite gereksinimleri sebebiyle normaldir.