Göz Bakımı

(14)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Göz Bakımı

Tüm canlılarda olduğu gibi kedilerde de göz bakımı çok önemlidir. Göz iltihabı gibi sorunlar kedilerde oldukça sık görülmektedir. Kedilerin göz sağlığını korumak için yapılması gerekenler oldukça kolaydır ve bu işlemleri pratikleştiren pek çok kedi göz bakım ürünü de bulunmaktadır. Yavruluktan itibaren düzenli yapılan göz bakımı kedinin bu ritüele alışması açısından kolaylık sağlar.

Kedi Göz Bakımı Nasıl Yapılır?

Kedilerin göz bakımında yapılması gereken ilk işlem gözlerde biriken çapak ve mukusların düzenli olarak temizlenmesidir. Temizlenmeyen çapaklar enfeksiyona neden olabilecek bakteriler için ideal bir ortam yaratır. Steril bir kedi göz temizleme mendili ile bu oluşumlar kolayca temizlenebilir. Kediye banyo yapılacağı, pire spreyi sıkılacağı ya da pire tozu döküleceği zaman gözleri korumak için bir merhem sürülmesi gerekebilir. Gözlerde meydana gelen sulanmaların neden olduğu lekeleri temizlemek için gözyaşı temizleyicisi kullanılması önerilir.

Kedi göz bakım solüsyonu da düzenli göz bakımı yaparken tercih edilebilecek kedi göz temizleme mendili için alternatif olarak kullanılabilecek bir üründür. Göz her canlı için oldukça hassas bir organdır ve bu bölgeye yapılacak bakımın çok hassas ve nazik hareketlerle yapılması, işlemler esnasında da doğru ürünlerin kullanılması önemlidir.

Kedi Göz Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedilere göz bakımı yapmak zor olabilir. Özellikle temastan hoşlanmayan kedilerin göz bakımını yapmak daha zordur. Bakım sürecini oyunlaştırmak ve bakım sonrasında kedinin olumlu bir davranış geliştirmesi için ödüllendirmek kedinin bakım sürecine alışmasını sağlayabilir. Göz bakımı için tercih edilecek ürünlerin mutlaka kedilere özel olarak üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir losyon patili dostlarımızın gözlerine ve cildine zarar verebileceği için güvenilir markaların ürünlerini ya da veteriner hekim tarafından tavsiye edilen ürünleri tercih etmek doğru çözüm olacaktır. Kedi göz temizleme mendili gibi pratik ürünleri kullanırken de normal bir ıslak mendil kullanılmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Petlebi.com'da Zoovital, Vitalveto, Beaphar, Apek, Trixie gibi oldukça popüler ve tanınmış kedi bakım ürünleri olan markaların göz bakımı için sunduğu ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Sitemizden satın alacağınız ürünlerin hepsini patili dostlarınız için güvenle kullanabilirsiniz. Ürün seçerken farklı kişilerin ürünleri deneyip yaptığı yorumlara göz atabilirsiniz.