Leke ve Koku Gidericiler

(11)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Leke ve Koku Gidericiler

Kediler temiz olmaları ile ünlü olsalar da zaman zaman onların da yaşam alanlarında istenmeyen kokular bıraktıkları bilinmektedir. Yavru, kızgınlığa girmiş ya da stres yaşayan kediler farklı nedenlerle istenmeyen yerlere çiş yapabilirler. Bu nedenle ciddi bir koku sorunu ile karşılaşmak kaçınılmazdır. Özellikle tuvalet eğitimi döneminde yavru kediler kokularını takip ederek tuvaletlerini buldukları için istenmeyen bir bölgeye tekrar tekrar gitme eğilimleri olması çok normaldir. Bu tür durumlarda kesin çözüm elde etmek için kedi koku idrar koku giderici sprey gibi özelleştirilmiş ürünlere yönelmek gerekir.

Kedi İdrar Koku Giderici Sprey

Yavru kedilerin mesanesi çok ufaktır. Yeni tuvaletlerini nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri zaman alır ve bu süreçte kazalar yaşanabilir. Yavru kediler aynı zamanda yeni bir çevreye alışma döneminde çok kolay stres olabilirler bu durum da idrar kaçırma sorunlarının meydana gelmesine neden olabilir. Kızgınlık dönemindeki erkek kediler koku bırakma olarak adlandırılan içgüdüsel hareketle farklı noktalara çiş yapabilirler. Bu iki yaygın durum dışında strese bağlı olarak çiş kaçırma ya da tepkisel olarak çiş yapma gibi durumlarda yaşanabilir. Kediler veterinere giderken stres olurlar ve bunu anladıkları zaman gitmemek için tepkisel olarak çiş yapabilirler. Bu tür durumlarda kullanılması gereken leke ve koku giderici spreyler kedinin bölgeyi işaretlemesine engel olmak, tekrar aynı yerde aynı sorunu yaşamamak ve çiş yapılan bölgede herhangi bir şekilde iz kalmamasını sağlamak için kullanılmaktadır.

Kedi Kumu Koku Giderici Sprey

Kedi kumu koku giderici sprey çeşitleri de kedi kumu üzerine dökülerek kullanılan toz formundaki ürünlerdir. Her kedinin çiş kokusu, miktarı ve çiş yapma alışkanlığı farklıdır. Bazı kedilerin çiş kokusu çok ağır olabilir ve kedi kumu kokuyu hapsetme ve yok etme noktasında yetersiz kalabilir. Bu tür bir durumla karşı karşıya gelenler için kedi kumu koku giderici sprey çeşitleri kullanımı doğru bir seçim olacaktır.

Leke ve Koku Gidericiler Nerelerde Kullanılır?

Kedi koku giderici ürünlerin kullanım alanları çok çeşitlidir. Kedi idrar koku giderici sprey çeşitleri genellikle halı, döşeme, kıyafet, mobilya gibi pek çok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilir. Bu tür ürünleri herhangi bir kumaş üzerinde kullanmadan önce kumaşın gözükmeyen bir noktasında deneme yapmak ve renk değişimi olup olmadığını gözlemlemek gerekir. Kedi idrarının güçlü bir yapısı olması sebebiyle fayans gibi koku kalmayacağı düşünülen yapılarda bile insanların alamayacağı ancak kedilerin alabileceği seviyede koku kalma ihtimali her zaman vardır. Bu nedenle idrar yapılan bölgenin mutlaka özel bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Petlebi.com'da Simple Soultion, Bioline, Beaphar, Trixie, Four Paws gibi kaliteli ve popüler markaların ürünlerini %100 orijinallik garantisi ile bulabilirsiniz. Leke ve koku giderici ürün seçimi yapmadan önce ürün açıklamalarını ve kullanıcı deneyimlerine bağlı yorumları okuyarak karar verebilirsiniz.

Kedilerimiz herhangi bir sebepten dolayı evimizde koku veya lekeye sebep olabilirler. Lekeleri özel leke çıkarıcılarla gidermek daha kalıcı bir yöntem olacaktır. Kokular için ise özel sprey ve sıvı koku gidericilerin kullanımı uygundur.