Lazer Kedi Oyuncağı

(4)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Lazer Oyuncağı

Kedilerin lazer oyuncaklara verdiği tepkiler herkesin ilgisini çekerken bu ilginin temelinde ne yattığı ise oldukça büyük bir meraka neden olmaktadır. Özellikle oyuncakları ile oynamayı sevmeyen, hareketsizlikleri tanınan kedilerin bile lazer kedi oyuncağı karşısında gösterdikleri tepkiler oldukça dikkat çekicidir.

Lazer oyuncakları kediler için çekici kulan en önemli özellik onlardan yayılan noktasal ışığın bir av olarak algılanmasıdır. Bir ışığın bu kadar heyecanla takip edilmesinin en büyük sebebi kediler için olası bir avlanma sürecini başarılı bir şekilde taklit edebilmesi olarak görülüyor.

Kedi Lazeri Nedir?

Kedi lazeri temelde sunumlarda, konferanslarda da kullanılan bir lazer işaretleyicidir. Bu üründen çıkan hareketli ve titreşimli ışık kedilerin dikkatini çektiği için lazer işaretleyiciler kedi lazeri olarak da kullanılmaktadır. Kedilerle oyun oynarken kullanılması için sunulan oyuncaklar patili dostlarımızın güvenliği için özelleştirilmektedir. Kedi oyuncağa ulaştığı zaman içindeki pilleri kolayca çıkarmaması ve herhangi bir zarar vermemesi için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Bazı kedi lazeri çeşitlerinde pil yuvası bulunmaz. Bu da kedinin lazer oyuncağı av olarak görerek sahibi yokken parçalamasına bağlı olarak bir sorun yaşanmasına engel olmak içindir.

Lazer Kedi Oyuncaklarını Cazip Kılan Özellikler

Bir lazer oyuncağın kediler için çok cazip olmasının nedeninin bu işaretçilerde genellikle kırmızı renk kullanılması olduğu düşünülmektedir. Ancak kedilerin kırmızı renge özel bir ilgisi yoktur. Onlar için lazer oyuncakların cazip olmasının en temel nedeni en ufak titreşimde bile noktanın hareketlenmesidir. Kedi sahibi lazer oyuncağı sabit tutsa bile kolundaki ufak titreşimler kediler tarafından kolayca fark edileceği için avlanma içgüdüleri hemen canlanır.

Kedilerin avlanmaktan keyif alması sebebi ile özellikle hareket etmesi gereken tüm kediler için lazer oyuncaklar harika bir aktivite oyuncağı olacaktır. Kedinin sahibi ile zaman geçirerek oynayabileceği bu oyuncakların farklı tasarımları da bulunmaktadır. Özellikle gün içerisinde evde uzun süreler yalnız kalan kedilerin bütün günü hareketsiz geçirmemeleri için zamanlaması olan belirli aralıklarla çalışan ve hareket eden duvara monte lazer oyuncaklar çok tercih edilmektedir.

Petlebi.com'da patili dostlarınız için her zaman eğlenceli ve keyifli bir oyuncak bulabilirsiniz.