Köpek Kemiği

(100)

Köpeklerin en temel içgüdüleri arasında kemirme ve çiğneme gibi davranışlar bulunur. Onların içgüdüsel ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere özel olarak üretilen köpek kemiklerinin birçok farklı faydası olduğu da bilinmektedir. Dostunuzun kilosunu, yaşını, çiğneme alışkanlıklarını ve zevkini göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz köpek çiğneme kemikleri; diş ve diş eti sağlığını iyileştirir, sizin yokluğunuzda keyifli vakit geçirmesini sağlar ve aynı zamanda ödül maması misali onu mutlu eder. Irkların özellikleri göz önünde bulundurularak farklı formlarda köpek kemiği çeşitleri üretilmekte ve sitemizde tüm dostlarımızın güvenle çiğneyebileceği alternatifler bulunmaktadır. Sağlıklı, doğal ve oyun gereksinimlerini karşılayan bu ürünler arasından seçim yapmadan içeriklerini inceleyerek onun için en doğrusunu keşfedebilirsiniz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Köpek Kemiği markası:

Köpek Kemiği

Kemirmek ve çiğnemek sadık dostlarımızın en temel içgüdüsel ihtiyaçları arasında yer alır. Gerçek kemiklerin yaratabileceği sağlık riskleri göz önünde bulundurulduğunda çok daha güvenli bir şekilde ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan yapay köpek kemiği çeşitleri ile dostlarımız hem keyifli zaman geçirir hem de besin değeri yüksek bu ürünler sayesinde gelişim süreçlerine katkı sağlanır. Köpeklere verilen çiğneme kemikleri onlarla hayatını paylaşan kişiler için de oldukça faydalıdır. Özellikle diş gelişim sürecinde yaşanan diş kaşıntılarının ve bu kaşıntıyı gidermek için eşya kemirme sorunlarının önüne geçilmesini sağlar. Köpek kemikleri içerikleri değişebilmekle birlikte genel anlamda bu ürünlerin takviyelerle desteklendiği bilinmektedir. Köpeklerin ağız ve diş sağlığını iyileştiren, kemiklerini güçlendiren, çenelerini kuvvetlendiren, aynı zamanda ödül maması sınıflandırmasına da giren köpek çiğneme kemikleri sundukları çoklu faydalarla ev arkadaşlarımızın temel ihtiyaçları arasında gösterilebilir.

Siz de ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ve ırksal özelliklerini değerlendirerek onun için en uygun çiğneme ürününü bulabilir, Petlebi.com güvencesi ile en kaliteli markaların en sağlıklı ürünlerine erişebilirsiniz. Evinizin rahatlığında, mağaza mağaza gezmeden, en avantajlı fiyatlarla dilediğiniz ürün çeşidinin siparişini verebilirsiniz.

Köpek Çiğneme Kemikleri Neden Verilir?

Sadık dostlarımızla hayat paylaşmak çok keyiflidir. Onların gelişimine tanıklık etmek, onlarla birlikte yeni anılar biriktirmek, ömür boyu sürecek duygusal bir bağ kurmak yaşanabilecek en özel deneyimlerdendir. Ancak bu güzel deneyimlerin bazı sancılı dönemleri de olabilir ve özellikle yavruluk dönemlerinde evdeki tüm eşyalar zarar görebilir. Ağız büyüklüklerine uygun ve ısırıp kemirebilecekleri ayakkabı, mobilya, terlik, kitap gibi eşyaları kemirmelerine çok sık rastlanır. Bu davranışlar yaramazlık olarak yorumlansa da içgüdüsel bir ihtiyacın yansımalarıdır. Dostlarımız çiğnemeye, kemirmeye ve hatta ısırmaya ihtiyaç duyabilirler. Bu ihtiyaçlarının en sağlıklı şekilde karşılanması adına üretilen köpek çiğneme kemikleri sundukları besin değerleri ile de en çok tercih edilen köpek ürünleri arasında yer alır. Ödül maması sınıflandırmasında bulunması da büyük bir avantajdır, dostlarımızın eğitimleri sırasında öğrendikleri komutların veya pozitif davranışların pekiştirilmesi için de çiğnenebilir suni kemiklerin faydası olacaktır. Bu ürünlerin bir diğer faydası da gün boyu yalnız kalmak zorunda kalan dostlarımızın keyifli bir şekilde oyalanmaları fırsatı sunmasıdır. Sahiplerine çok bağlı olan, yalnız kaldığında hırçınlaşan ve terk edilme kaygısı yaşayan dostlarımızın canlarının sıkılmasının önlenmesinde de etkilerinin bulunduğu göz ardı edilemez.

Köpek Kemiği Faydaları

Bu ürünlerin en önemli ve tercih edilmelerini en çok sağlayan faydası ağız ve diş sağlığına sunduğu katkılardır; sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olmaları için çiğneme ve kemirme gereksinimlerini başarılı bir şekilde karşılarlar. Zaman içerisinde dişlerde oluşabilen plakları engellerler, oluşmuş plakların temizlenmesine yardımcı olurlar ve dişler arasında birikebilen gıda kalıntılarını temizleyerek dişlerde çürük oluşma riskini azaltıp ağız kokusu oluşumunun önüne geçerler. Tüm bu faydalarına ek olarak hassas yapıya sahip köpeklerin özellikle evde yalnız oldukları zamanda strese girmesini de önlerler. Canı sıkılan ve sahiplerinden uzak kalan köpekler kendilerini terk edilmiş hissedebilir ve bu hisle birlikte strese girebilir. Irksal özelliklerine uygun seçilen pres kemikler sayesinde can sıkıntıları giderilebilir ve hem fiziksel hem de mental olarak oyalanmaları sağlanabilir. Ürünler farklı aromalarla lezzetlendirildiği için aynı zamanda ödül maması işlevine de sahiptir. Böylece dostlarımızın olumlu davranışları en sağlıklı şekilde pekiştirilebilir. Köpek çiğneme kemikleri verilen günlerde mama miktarlarının azaltılması gerektiği unutulmamalıdır. Çiğneme ve kemirme ürünlerinin içerikleri incelenerek besin değerleri öğrenilebilir ve mama miktarları da uygun oranda azaltılabilir.

Köpek Kemiği Çeşitleri

Pet sağlığı ile ilgili artan farkındalık, farklı büyüklükteki ırklara yönelik ürünler çıkarılmasına yol açmakta ve köpek kemikleri de giderek çeşitlenmektedir. Burgu, çubuk, düğümlü, simit, press kemik çeşitleri birçok marka tarafından üretilmektedir. Ürünlerin şekli kadar içerikleri de değişebilir ve spesifik amaçlara yönelik köpek kemikleri varlığından söz edilebilir. Dana derili, çikolatalı, nane aromalı, sütlü, tavuk derili, tavuk etli, domuz jambonlu, kalsiyum ilaveli, biftekli aromalara sahip ürünler Garden Mix, Karlie, Dibo ve Flip gibi üretim standartlarına özen gösteren markaların etiketleri ile sunulmaktadır.

Köpek Kemiği Nasıl Seçilir?

Tüm sadık dostlarımız köpek çiğneme kemikleri çeşitlerini severler. Farklı formlarda ve ebatlarda üretilen bu ürünlerin seçimi sırasında öncelikle onların boyutları göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük ırk sınıflandırmasında yer alan köpeklere büyük ebatlarda press kemikler verilmemelidir. Çene yapılarını zorlayabilen büyük ürünler çene yapıları gelişmiş ırklar için tercih edilmelidir. Benzer şekilde çok küçük ebatlara sahip press ürünler de büyük ırklar için doğru bir alternatif olmayacaktır. Çiğneme kemikleri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da dostlarımızın damak zevkleridir. Bazıları herhangi bir aromaya sahip olmayan çeşitleri çiğnerken çok mutlu olsalar da bazıları için aroma türü belirleyici olabilmektedir. Az önce de değindiğimiz gibi bu ürünler spesifik amaçlar için de üretilebilmektedir. Ağız ve diş sağlığını destekleyen, kalsiyum destekli seçenekler de genel sağlık durumları ve ihtiyaçları doğrultusunda tercih edilebilmektedir.

Köpek Kemiği Fiyatları

Markaların fiyatlandırma politikası, ambalaj ağırlığı, ürünlerin içerikleri, ürünlerin barındırdığı mineral ve vitaminler köpek kemiği fiyatları üzerinde değişikliğe neden olabilir. Her bütçeye uygun bir alternatifi bulunabilen bu ürünler arasında burgu çubukları genellikle en uygun fiyatlara sahip olmaktadır. Aromaların ve protein değerlerinin farklılaşması ücret farklılıkları yaratabilir.

Petlebi.com üzerinden dostunuzun diş ve ağız sağlığını destekleyecek, eşyalarınızın kemirilmesini engelleyip keyifli vakit geçirmesini sağlayacak ürünlere erişebilirsiniz. Evinizin rahatlığında saniyeler içerisinde köpek ürünleri arasından çiğneme kemiklerini listeleyebilir, ürün içerikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürünler hakkında yapılan yorumları okuyarak ve tercih edilen ırklar özelinde soru işaretlerinizi gidererek en doğru tercihi yapabilirsiniz. %100 orijinal ürün garantimizden ve güvenli alışveriş seçeneklerimizden yararlanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.