Köpek Kemiği

(155)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Köpek Kemiği markası:

Köpek Kemiği

Kemirmek ve çiğnemek sadık dostlarımızın en temel içgüdüsel ihtiyaçları arasında yer alır. Köpeklere gerçek kemikler verildiği zaman ortaya çıkabilecek sağlık riskleri göz önünde bulundurulduğunda, çiğneme ve kemirme ihtiyaçlarının çok daha güvenli bir şekilde karşılanmasını sağlayan yapay köpek kemiği çeşitleri tercih edilebilir. Köpek kemiği çeşitleri sayesinde dostlarımız hem keyifli zaman geçirir hem de bu ürünlerin sahip olduğu yüksek besin değeriyle gelişim süreçlerine katkı sağlanır.

Köpeklere verilen çiğneme kemikleri onlarla hayatını paylaşan kişiler için de farklı açılardan pek çok fayda sunar. Özellikle diş gelişim sürecinde yaşanan diş kaşıntıları ve bu kaşıntılara bağlı artan eşya kemirme sorunlarının önüne geçişmesinde köpek çiğneme kemiği harika bir çözümdür. Köpek çiğneme kemiği çeşitlerinin içerikleri değişebilmekle birlikte genel anlamda bu ürünlerin takviyelerle desteklendiği bilinir. Köpeklerin ağız ve diş sağlığını iyileştiren, kemiklerini güçlendiren, çenelerini kuvvetlendiren, aynı zamanda ödül maması sınıflandırmasına da giren köpek kemiği çeşitleri sundukları çoklu faydalarla yol arkadaşlarımızın temel ihtiyaçları arasında gösterilebilir.

Siz de ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ve ırksal özelliklerini değerlendirerek köpeğiniz için en uygun çiğneme ürününü bulabilir; köpek çiğneme çeşitleri arasında yer alan burgu çubuk ve press kemik gibi farklı alternatiflere, en kaliteli markaların en sağlıklı ürünlerine Petlebi.com güvencesi ile erişebilirsiniz. Evinizin rahatlığında, en avantajlı fiyatlarla dilediğiniz ürünlerin siparişini kolayca verebilirsiniz.

Köpek Çiğneme Kemikleri Neden Verilir?

Sadık dostlarımızla hayatı paylaşmak çok keyiflidir. Onların gelişimine tanıklık etmek, onlarla birlikte yeni anılar biriktirmek, ömür boyu sürecek duygusal bir bağ kurmak yaşanabilecek en özel deneyimlerden birisidir. Ancak bu güzel deneyimlerin bazı sancılı dönemleri de olabilir ve özellikle köpekler yavruluk dönemlerinde evdeki eşyalara merakları, diş çıkarma sebebiyle yaşadıkları kaşıntılar ve sadece içgüdüleri sebebiyle zarar verebilirler.

Köpeklerin ağız büyüklüklerine uygun olan, rahatlıkla ısırıp kemirebilecekleri ayakkabı, mobilya, terlik, kitap gibi eşyaları kemirmelerine çok sık rastlanır. Bu davranışlar yaramazlık olarak yorumlansa da içgüdüsel bir ihtiyacın yansımalarıdır. Dostlarımız çiğnemeye, kemirmeye ve hatta ısırmaya ihtiyaç duyabilirler. Bu ihtiyaçlarının en sağlıklı şekilde karşılanması adına köpeklerin ağız ve diş yapısına uygun üretilen köpek çiğneme kemikleri sundukları çoklu faydalar sayesinde en çok tercih edilen köpek bakım ürünleri arasında yer alır. Köpek çiğneme kemiği çeşitlerinin aynı zamanda ödül maması sınıflandırmasında bulunması büyük bir avantajdır. Bu sayede köpek kemiği çeşitleri dostlarımızın eğitimleri sırasında öğrendikleri komutların veya pozitif davranışların pekiştirilmesi için de tercih edilebilir.

Köpek kemiği çeşitlerinin eğitimi destekleme, ağız ve diş sağlığını koruma, evdeki eşyaların zarar görmesini engelleme faydalarının yanı sıra bir diğer faydası da gün boyu yalnız kalmak zorunda kalan dostlarımızın keyifli bir şekilde oyalanmalarına fırsatı sunmasıdır. Sahiplerine çok bağlı olan, yalnız kaldığında hırçınlaşan ve terk edilme kaygısı yaşayan dostlarımız canları sıkıldığında ya da yalnızlığa tepki göstermek istediklerinde eşyaları kemirmeyi tercih edebilirler. Bu durumun önlenmesi için burgu çubuk, press kemik gibi köpeğin oyalanmasını sağlayacak köpek çiğneme kemiği çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Köpek Kemiği Faydaları

Bu ürünlerin en önemli ve tercih edilmelerini en çok sağlayan faydası ağız ve diş sağlığına sunduğu katkılardır. Köpek kemikleri dostlarımızın sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olmaları için çiğneme ve kemirme gereksinimlerini başarılı bir şekilde karşılar. Zaman içerisinde dişlerde oluşabilen plakları engeller, oluşmuş plakların temizlenmesine yardımcı olur ve dişler arasında birikebilen gıda kalıntılarını temizleyerek dişlerde çürük oluşma riskini azaltıp ağız kokusu oluşumunun önüne geçer.

Köpek kemikleri tüm bu faydalarına ek olarak hassas yapıya sahip köpeklerin özellikle evde yalnız oldukları zamanda strese girmesini de önler. Canı sıkılan ve sahiplerinden uzak kalan köpekler kendilerini terk edilmiş hissedebilir ve bu hisle birlikte strese girebilir. Irksal özelliklerine uygun seçilen press kemikler sayesinde can sıkıntıları giderilebilir ve hem fiziksel hem de mental olarak oyalanmaları sağlanabilir.

Ürünler farklı aromalarla lezzetlendirildiği için aynı zamanda ödül maması işlevine de sahiptir. Böylece dostlarımızın olumlu davranışları en sağlıklı şekilde pekiştirilebilir. Köpek çiğneme kemikleri verilen günlerde mama miktarlarının azaltılması gerektiği unutulmamalıdır. Çiğneme ve kemirme ürünlerinin içerikleri incelenerek besin değerleri öğrenilebilir ve mama miktarları da uygun oranda azaltılabilir.

Köpek Kemiği Çeşitleri

Evcil hayvan bakımı ve sağlığı ile ilgili artan farkındalık sayesinde her geçen gün küçük, orta ya da büyük ırk köpeklere yönelik daha fazla ürüne ulaşılabiliyor. Farklı boyutlara sahip köpeklerin ağız ve diş yapısına uygun köpek çiğneme kemiği çeşitleri de giderek artıyor. Burgu, çubuk, düğümlü, simit, press kemik çeşitleri birçok marka tarafından üretiliyor. Köpek kemiği çeşitlerinde bu ürünlerin şekli kadar içerikleri de değişebiliyor ve spesifik amaçlara yönelik köpek kemiklerinin varlığından söz edilebiliyor. Dana derili, sütlü, tavuk derili, tavuk etli, domuz jambonlu, kalsiyum ilaveli, biftekli aromalara sahip ürünler Garden Mix, GimDog, Karlie, Dibo ve Flip gibi üretim standartlarına özen gösteren markaların etiketleri ile sunuluyor.

Köpek Kemiği Nasıl Seçilir?

Tüm sadık dostlarımız köpek çiğneme kemiği çeşitlerini severler. Farklı formlarda ve ebatlarda üretilen bu ürünlerin seçimi sırasında öncelikle patili dostlarımızın boyutları göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük ırk sınıflandırmasında yer alan köpeklere büyük ebatlarda press kemikler verilmemelidir, patili dostlarımız büyük ürünleri verimli bir şekilde tüketememelerinin yanı sıra çene yapıları zorlanabileceği için zarar da görebilirler. Büyük ürünler çene yapıları gelişmiş ırklar için tercih edilmelidir. Benzer şekilde çok küçük ebatlara sahip press ürünler de büyük ırklar için doğru bir alternatif olmayacaktır.

Çiğneme kemikleri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da dostlarımızın damak zevkleridir. Bazıları herhangi bir aromaya sahip olmayan köpek kemiği çeşitlerini çiğnerken çok mutlu olsalar da bazıları için aroma türü belirleyici olabilir.

Az önce de değindiğimiz gibi bu ürünler spesifik amaçlar için de üretilebilir. Ağız ve diş sağlığını destekleyen, kalsiyum içerikli seçenekler de köpeklerin genel sağlık durumları ve ihtiyaçları doğrultusunda tercih edilebilir.

Köpek Kemiği Fiyatları

Markaların fiyatlandırma politikası, ambalaj ağırlığı, ürünlerin içerikleri, ürünlerin barındırdığı mineral ve vitaminler köpek kemiği fiyatları üzerinde değişikliğe neden olabilir. Her bütçeye uygun bir alternatifi bulunabilen bu ürünler arasında burgu çubukları genellikle en uygun fiyatlara sahip ürünler olarak öne çıkar. Aromaların ve protein değerlerinin değişmesi ücret farklılıkları yaratabilir.

Petlebi.com üzerinden diş ve ağız sağlığını destekleyecek, eşyalarınızın kemirilmesini önlemeye yardımcı olacak, pozitif pekiştirmede köpek ödül maması olarak tercih edilecek ya da dostunuzun keyifli vakit geçirmesini sağlayacak ürünlere erişebilirsiniz. Petlebi.com'da güvenilir markaların orijinal ürünleri arasından çiğneme kemiklerini listeleyebilir, ürün içerikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürünler hakkında yapılan yorumları okuyarak ve tercih etmeyi düşündüğünüz ürünler özelindeki soru işaretlerinizi gidererek en doğru seçimi yapabilirsiniz. %100 orijinal ürün garantimizden ve güvenli alışveriş seçeneklerimizden yararlanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Köpeklerin en temel içgüdüleri arasında kemirme ve çiğneme gibi davranışlar bulunur. Onların içgüdüsel ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere özel olarak üretilen köpek kemiklerinin birçok farklı faydası olduğu da bilinmektedir. Dostunuzun kilosunu, yaşını, çiğneme alışkanlıklarını ve zevkini göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz köpek çiğneme kemikleri; diş ve diş eti sağlığını iyileştirir, sizin yokluğunuzda keyifli vakit geçirmesini sağlar ve aynı zamanda ödül maması misali onu mutlu eder. Irkların özellikleri göz önünde bulundurularak farklı formlarda köpek kemiği çeşitleri üretilmekte ve sitemizde tüm dostlarımızın güvenle çiğneyebileceği alternatifler bulunmaktadır. Sağlıklı, doğal ve oyun gereksinimlerini karşılayan bu ürünler arasından seçim yapmadan içeriklerini inceleyerek onun için en doğrusunu keşfedebilirsiniz.