Kapalı Kedi Tuvaletleri

(12)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kapalı Kedi Tuvaletleri

Kediler oldukça titiz ve mahremiyetlerine özen gösteren canlılardır. Tuvalet alışkanlıklarını ilk kazandıkları dönemden itibaren tuvaletlerinin temizliği kadar ihtiyaçlarını karşılarken kendilerini güvende hissetmeleri de önemlidir. Etrafı ve üstü kapalı olarak satışa sunulan kapalı kedi tuvaleti çeşitleri dostlarımızın da bizlerin de konforunu arttıracak özelliklerle donatılmışlardır. Ön kısımlarında rahat bir şekilde girip çıkmaları için dizayn edilmiş kapıların da bulunabildiği kapalı kedi tuvaletleri, etrafa kum parçacıklarının saçılmasını engellediği için ev hijyeni açısından da büyük bir önem taşımaktadır. Üstelik büyük bir sorun olarak nitelendirilen kokuyu da engelledikleri bilinmektedir.

Siz de kedinizin konforunu artıracak ve tuvaletini yaparken güvende hissetmesini sağlayacak kapalı kedi tuvaleti çeşitlerini Petlebi.com üzerinden inceleyebilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların farklı ölçülerde satışa sunduğu kapalı kedi tuvaleti modelleri arasından dostununuz alışkanlıklarına ve genel sağlık durumuna uygun olanı belirleyebilir, avantajlı fiyatlardan yararlanarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Üstelik bu sırada evinizin dekorasyonuna uygun tercihler yapmanız da mümkün: Kapalı kedi tuvaleti çeşitleri farklı renklerde üretildiğinden dekorasyona en uygun rengin seçilmesi kolaylaşıyor.

Kapalı Kedi Tuvaleti Özellikleri

Kapalı kedi tuvaleti çeşitleri genellikle bir giriş kapısı, giriş kapısını kapatan ve çift yönlü açılıp kapanabilen bir kapı, tuvalet kabı ve üstte tuvalet kabını kapatan bir kapaktan oluşur. Bu parçalar kolaylıkla sökülüp çıkarılabilir yapıdadır, böylece kapalı kedi tuvaleti kolay ve pratik bir şekilde temizlenebilir.

Kapalı kedi tuvaletleri kedilerin sağlığına zarar vermeyen materyallerden üretilir. Kedilerin sıklıkla temas ettiği bu ürünü kedi güvenle kullanılabilir.

Kapalı kedi tuvaletleri modelleri doğrultusunda elekli, çıkarılabilir bir zemin parçasına sahip olabilir. Elekli kapalı kedi tuvaleti çeşitleri kedi kumu sürecine pratiklik kazandırır.

Kapalı kedi tuvaleti modelleri farklı ebatlarda tasarlanmış olabilir. Ebat seçimi sırasında kedinin hem boyutunun hem de tuvalet kullanma alışkanlıklarının değerlendirilmesi gerekir. Ek olarak bu ürünlerin tasarım olarak da farklılaşabildiği bilinir. Kapalı kedi tuvaletlerinin şekli seçilirken evde konumlandırılacakları alanların mimari özellikleri dikkate alınmalıdır.

Kapalı kedi tuvaletinin kapak mekanizmasının yeri değişkenlik gösterebilir. Bazı kedi tuvaletlerinde kapak ön kısımda, bazılarında ise üst kısımda bulunabilir. Kedinin tuvaletini yapmak için zıplamasını gerektiren üst kapak tasarımının tercih edilebilmesi için kedinin eklem sorunları yaşamıyor olmasına dikkat edilmelidir.

Kapalı kedi tuvaletleri tasarımları nedeniyle kokunun ve eşelenme sonucu kum tanelerinin çevreye yayılmasını engelleyebilir. Koku kontrolü için sıklıkla tercih edilen bu kedi tuvaleti çeşitlerinin bazılarında kokunun minimize edilebilmesi adına karbon filtreler bulunabilmektedir.

Kapalı Kedi Tuvaletleri Çeşitleri

Bu ürünlerin birçok farklı çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Evlerde yaşayan kuyruklu arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için en gerekli ürünler arasında yer alan kapalı kedi tuvaletleri tasarım ve renk çeşitliliği de sunmaktadır. Böylece konumlandırıldığı ev bölümünün dekorasyonunu da tamamlar. Teknolojinin ve ihtiyaçların farklılaşması ile birlikte filtreli modellerin de var olması kedilerle yaşamını paylaşan kişilerin bütçelerine uygun alternatiflerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Hangi Tür Kapalı Kedi Tuvaleti Daha Avantajlıdır?

Yarı kapalı, üst veya ön kapaklı kedi tuvaletleri aynı zamanda elekli ve/veya kokuları hapseden karbon filtreli olabilir. Hangi tür kapalı kedi tuvaletinin daha avantajlı olduğu hem kediye hem kedinin yaşadığı eve hem de kedi sahiplerine göre değişiklik gösterebilir. Bazı kediler için girişi üst kısımdan olan kedi tuvaletleri en doğru seçim olurken kedinin eklem sorunları yaşaması durumunda bu model son derece konforsuz bir deneyimin kaynağına dönüşebilir. Karbon filtreli kapalı kedi tuvaletleri kokunun kontrol altına alınmasını sağlarken, etkili bir kedi kumu koku giderici kullanılıyorsa bu özelliğe duyulan ihtiyaç azalabilir.

Kapalı Kedi Tuvaleti Her Kediye Uygun mudur?

Hayır, kapalı kedi tuvaletleri birçok kedi tarafından konforlu bir şekilde kullanılabilse de bazı kediler bu türdeki bir tuvaleti, farklı nedenlerle, kullanmaktan kaçınabilir. Kediler şu durumlarda kapalı kedi tuvaleti kullanmaktan kaçınabilir:

  • Kedi tuvaleti çok yüksek tasarlanmışsa ve kediler yavruluk dönemindeyse ya da eklem sorunları yaşıyorsa kapalı kedi tuvaletini kullanmayı tercih etmeyebilir.
  • Kediler kapalı tuvalette konforlu bir şekilde hareket edemiyorsa tuvalet alışkanlıklarını değiştirebilir.
  • Kediler alışkanlıklarını kolay kolay bırakamazlar, uzun süre açık tuvaleti kullanan kediler kapalı tuvaletlerine alışamayabilir.

Kedinin kapalı kedi tuvaletine alışması isteniyorsa eski tuvaletinden bir miktar kumun yeni tuvaletine eklenmesi, tuvaletini yaparsa ödül maması ya da oyuncakla ödüllendirilmesi ve sabırlı olunması gerekebilir. Tüm çabalara ve gösterilen sabra rağmen kedi kapalı kedi tuvaletini kullanmayı reddediyorsa tuvaletin kapağının çıkarılması tercih edilebilir.

Kapalı Kedi Tuvaleti Yıkanabilir mi?

Bu sorunun yanıtı kedi tuvaletinin üretildiği materyal ve yıkanırken kullanılan malzeme özelinde değişiklik gösterebilir. Kapalı kedi tuvaletleri büyük ölçüde plastikten üretildiğinden genel olarak yıkanmalarında bir sakınca yoktur. Yıkanma süreçleri, kumların değiştirilmesi zamanına denk getirildiğinde, kedilerin sağlığına zarar vermeyen temizleyici ürünler kullanılarak rahatlıkla yıkanabilirler.

Yıkanmaları sırasında tüm parçalarının çıkarılması süreci kolaylaştıracaktır. Temizlik malzemesi olarak aşındırıcı nitelikte olanlardan kaçınılmalıdır.

Kapalı Kedi Tuvaleti Faydaları Nelerdir?

Kuyruklu dostlarımız tuvaletlerini yaptıktan sonra eşeleme davranışı sergilerler. Kullanılan kumların yapısı gereği eşeleme sırasında çevreye yayılmaları ortamın kirlenmesine neden olur ve ev halkının sağlığını da tehdit edebilir. Kapalı kedi tuvaleti ürünleri dostlarımızın mahremiyetini korur, evlerin kirlenmesini engeller, tuvalet kokusunun yayılmasını önler ve farklı tasarımları sayesinde ev dekorasyonunun doğal bir bileşeni olarak gözükerek kötü bir görünüm oluşmasını engeller.

Kapalı Kedi Tuvaleti Seçimi Nasıl Yapılır?

Kedi sahiplerini en çok düşündüren konulardan biri de kapalı kedi tuvaleti alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğidir. Birçok farklı marka tarafından üretilen bu ürünlerin temel amacı kedilerin ve kedi sahiplerinin konforlarının arttırılması olduğu için seçim sırasında öncelikle boyutları değerlendirilmelidir. Dostlarımızın boyutları düşünülmeden tercih edilen ürünler onların hareketlerini kısıtlar ve tuvaletlerini yaparken konforlarını azaltır.

Kapalı kedi tuvaleti ölçüleri dışında kapak yapısının, tasarımda kapağın nerede konumlandığının, alçak mı yüksek mi olduğunun değerlendirilmesi faydalı olacaktır. Kedilerin rahatlıkla girip kullanabileceği ürünlere kediler daha hızlı ve sorunsuz adapte olacaktır.

Petlebi.com üzerinden kapalı kedi tuvaleti almadan önce mutlaka ürünlerin boyutlarının incelenmesi gerekmektedir. Seçim sırasında ürünün imal edildiği materyale de dikkat edilmelidir. Salınım yapmayan, çizilmeye ve deformasyona dayanıklı ürünler önceliklendirilmelidir. Böylelikle kedilerin tuvaletlerinde bakteri çoğalması gibi sağlığı tehdit edebilen durumlarla karşılaşılması riski düşürülebilir.

Kapalı Kedi Tuvaleti Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kapalı kedi tuvaleti fiyatları; ölçülerine, materyal kalitesine, markaların ücretlendirme politikasına ve tasarım özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Uzun süre sorunsuz bir kullanıcı deneyimi yaşanması adına kapalı kedi tuvaleti seçimi sırasında kaliteli ürünlerin seçilmesi tavsiye edilir.

Petlebi.com üzerinden sevimli dostunuzun ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda Trixie ve Moderna gibi tanınmış markaların farklı tasarımlara sahip ürünlerine ulaşabilir, en uygun fiyatlarla siparişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sepetinize eklediğiniz ürünlerin toplam tutarı belirlenen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatlarından yararlanabilir, seçtiğiniz ürünlerin fiyatları doğrultusunda Para Puan kazanabilirsiniz.