Tuvalet Önü Paspası

(18)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Tuvalet Paspası

Kedi tuvaletlerinin temiz olması ne kadar önemliyse yaşam alanlarının temizliği de evcil hayvan sahipleri için aynı derecede önemli. Özellikle büyük ve tüylü patileri olan ya da eşelenmeyi bir oyun hâline getiren kedilerle yaşayanların en büyük sorunları evin her yerine dağılan sayısız kum taneciği. Patili dostlarımızla güzel zaman geçirmek ve onların konforlu bir yaşama sahip olması için her detayı düşünmek hepimizin görevleri arasında yer alıyor ancak kendi yaşam alanlarımızın ve standartlarımızın düşmesine izin vermeden bunları yapmanın bir yolu olduğunu da unutmamak gerekiyor. Kedi tuvalet paspası olarak da bilinen paspas tasarımları evlere dağılan kedi kumlarının önüne geçmenin en kolay yollarından birisi olarak evcil hayvan sahiplerinin beğenisini kazanıyor.

Siz de kedinizin tuvalete girip çıkarken kum tanelerini eve yaymasını engellemek istiyorsanız kedi tuvalet önü paspası modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Elekli kedi tuvalet önü paspası ve yumuşak ancak kum tanelerini muhafaza eden materyallerden üretilmiş kedi tuvaleti önü paspası çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Petlebi.com'da yaşam konforunuzu artıracak ve kedili evlere dair ön yargıları ortadan kaldıracak işlevsel ve şık kedi tuvalet paspası modellerine avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Flamingo, Trixie, Zampa ve Karlie gibi tanınmış markaların kedi tuvalet önü paspası çeşitleri Petlebi.com'da bir tık uzağınızda.

Tuvalet Önü Paspası Çeşitleri

Kedi tuvaletinin önünde kullanılan kedi tuvalet paspası farklı ihtiyaçlara ve beklentilere çözüm sunacak özelliklere sahip olarak tasarlanıyor. Patili dostlarımızın sevimli patilerinin arasına sıkışan kum tanelerinin yaşam alanlarına dağılmasını en aza indirmek için tasarlanan kedi tuvalet önü paspası modelleri sayesinde temizlik ihtiyacı da azalıyor.

Kedi tuvalet paspası modelleri elekli ve düz olmak üzere iki farklı tasarıma sahip olarak üretiliyor. Elekli kedi tuvalet paspası modelleri paspas üzerine dökülen kumun bir hazneye düşmesini ve tuvaletin içine geri dökülmesini mümkün kılıyor. Bu sayede de kum tasarrufu ile birlikte kumların dağılması sorunu da çözülüyor. Elekli kedi tuvalet önü paspası tasarımları iki katmandan oluşuyor. Paspasın üst kısmında elek formunda sert plastikten tasarlanan bir kısım bulunuyor. Bu bölgede genellikle tırtıklı kauçuk ya da sert plastik kullanılıyor. İki dokuda sevimli dostlarımızın patilerine sıkışan kumların paspasın içerisine dökülmesi için özel olarak şekillendiriliyor. Elekli tasarımların alt kısmında ise kedi kumlarının yapışmadığı, banyo gibi alanlarda kullanıma uygun olarak su geçirmez özellikte olan bir katman daha bulunuyor. Paspasın içerisine dökülen kumların rahatlıkla tuvalete geri dökülmesi bu sayede mümkün oluyor.

Eleksiz modeller ise elektrik süpürgesi ile süpürmeye ya da silkelenmeye uygun olarak tasarlanıyor. Bu kedi tuvalet önü paspası çeşitlerinin imalatında kedilerin basmaktan keyif alacağı ve tuvalet sonrasında yavaş adımlarla üzerinden geçeceği özel malzemeler ve şekiller kullanılıyor. Paspasın üzerindeki dokuya yapışan kedi kumları kolayca temizlenebiliyor.

Kedi Paspası İşe Yarıyor mu?

Kedi tuvalet önü paspası, temel olarak kedilerin tuvaletten çıkarken etrafa yaydıkları ve/veya patileri ile dışarı taşıdıkları kumun tutulması amacıyla tasarlanır. Böylelikle kedi kumu tanelerinin evin geneline yayılması engellenebilir ve/veya etrafa yayılan kum tanelerinin azalması sağlanabilir. Kedili evlerde hijyeni destekleyen kedi tuvalet paspası avantajlarından maksimum oranda yararlanabilmek adına dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar vardır. Bu unsurların başında kedi tuvalet önü paspası ölçülerinin doğru belirlenmesi gelir. Bazı kediler kumu çok eşelemeden tuvaletlerini yapıp çıkarlar. Bu durumda küçük boyutlu kedi tuvalet önü paspası fonksiyonel bir seçim olacaktır. Bazıları ise tuvaleti çok eşeleyebilirler ya da patilerinde çok kum taşıyabilirler. Bu noktada daha büyük boyutlu ürünler daha iyi sonuç verecektir.

Satın alınan kedi tuvalet önü paspasının işe yarayabilmesi adına kedinin paspasla temastan kaçınmaması gerekir. Patilerini acıtmayan materyallerden üretilen modeller tercih edildiğinde hedeflenen etki elde edilebilir. Kedi tuvalet önü paspasının sabit durması da faydalarının ortaya çıkması bakımından önemlidir. Kaymaz tabanlı ürünler yer değiştirmeyeceğinden kum tanelerini tutmaya devam edebilir.

Kedi Tuvalet Önü Paspası Yıkanır mı?

Kedi tuvalet önü paspası çeşitleri büyük çoğunlukla yıkanabilir malzemelerden üretilmişlerdir. Yıkanmamaları gerektiği takdirde üretici firmalar bu bilgiyi ürün kullanma kılavuzlarında belirtirler. Kedi tuvalet paspasları yıkanırken genellikle ılık su ve sabun kullanılır. Alternatif olarak doğal temizlik malzemelerinin de tercih edilmesi mümkündür. Elde ya da çamaşır makinesinde, belirtilen talimatlar doğrultusunda yıkanan kedi tuvalet önü paspasları daha hijyenik bir deneyim yaşatacaktır.

Kedi Tuvaleti Paspası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paspas seçiminde öncelik her zaman kedinin basmaktan keyif alabileceği bir ürün seçmek olmalıdır. Aksi takdirde oldukça atletik olan kediler basmaktan keyif almadıkları paspasların üzerinden tek bir hamle ile atlayarak geçebilirler. Patileri hassas olan kediler için özel olarak hazırlanan paspas modelleri bu noktada öncelikli olarak tercih edilmelidir. Kedinin paspasa basarak yürümesi ürünün işlevselliğini yerine getirebilmesi açısından büyük öneme sahiptir.

Kedi kumu sıvı ile temas ettiği zaman bozulan bir yapıya sahiptir. Çok fazla kumun olduğu bir alanda sıvı ile temas topaklanma ile sonuçlanır ancak kum taneleri su ile temas ettiklerinde yapısı hoş olmayan bir görüntüye neden olur. Ayrıca yapışan kumları temizlemek de oldukça zordur. Bu nedenle paspasın en alt kısmının su geçirmez özelliğe sahip olması banyo gibi alanlarda kullanımda kesinlikle vazgeçilmezdir.
Kedi tuvaleti paspası tercih ederken hangi malzemeden üretildiğine de dikkat edilmelidir. Hem kedilerin hem de onlarla birlikte yaşayan insanların ve diğer evcil hayvanların sağlığına zarar vermeyecek malzemelerden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Paspasların ideal bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmeleri için doğru boyuta sahip olmaları da büyük öneme sahiptir. Paspasın tuvalet önüne serilmesi ve tuvaletin yanlarından dışarı çıkacak genişliğe sahip olması kedinin farklı açılarla tuvaletten çıktığı durumlarda da kum tutma özelliğinin işe yaramasına yardımcı olur. Ayrıca kedinin paspas üzerinde birden fazla adım atması da kumların daha çok toplanmasında etkilidir.

Tuvalet Önü Paspası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kedi tuvalet paspası fiyatları malzemeye, ürün özelliklerine ve ürün boyutlarına göre farklılık gösterir. İhtiyaca yönelik, tüm işlevselliği ile kullanılabilecek bir ürün tercih ederken öncelikle dikkat edilmesi gereken noktaları göz önünde bulundurmak doğru karar verme noktasında yardımcı olacaktır.

Petlebi.com'da dünyaca ünlü güvenilir markaların kedi ürünlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Eurocat, Trixie, Flamingo, Karlie, Rimba, Zampa ve Pets gibi güvenilir markaların ürünleri arasından seçim yaparken ürün sayfalarındaki bilgileri okuyabilir, doğrudan evcil hayvan sahiplerinin kullanım deneyimlerini aktardıkları yorumları inceleyerek tercih edeceğiniz ürüne rahatlıkla karar verebilirsiniz. Doğru ürünü seçip siparişinizi verdikten sonra daha konforlu ve temiz yaşam alanına sahip olmanın tadını çıkaracaksınız.