Köpek Konserve Maması

(155)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Köpek Konserve Maması markası:

Konserve Köpek Maması

Köpeklerin sağlıklı bir şekilde gelişebilmeleri ve büyüyebilmeleri, ideal kilolarını ve sağlıklarını korudukları bir hayat yaşayabilmeleri adına mama seçiminde titizlikle davranılmalıdır. Mama tercihi sırasında köpeklerin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin doğru oranda bulunduğu köpek mamaları önceliklendirildiğinde patili dostlarımızın hem bir öğün dâhilinde buluşması gereken besinlere ulaşması hem de metabolik ihtiyaçlarının karşılanması mümkün olacaktır. Köpekler için formüle edilen mama çeşitleri oldukça geniş bir yelpazede sunulduğundan mama seçiminin belirli unsurlar doğrultusunda yapılması gerekir. Temel kriter olan yaş ile köpeğin sağlık durumu, aktivite düzeyi ve lezzetli bir öğünden beklentileri köpek mamaları arasında tercihte bulunurken yol gösterici olacaktır. Bu noktada karşımıza iki ana mama türü çıkar: kuru mamalar ve köpek yaş mama çeşitleri. Kuru mamalar köpeklerin beslenmesinde tercih edilme sıklığı yüksek olan çeşit olarak öne çıkar. Porsiyonlamasının kolay olması, sunumunun konforlu olması ve daha ekonomik fiyatları bu tür ürünleri en çok tercih edilen köpek mamaları hâline getirir. Ancak köpek yaş mama çeşitlerinin de sunduğu spesifik faydalar bulunduğu bilinmektedir.

Konserve köpek mamaları ya da daha sık bilinen adları ile köpek yaş mama çeşitleri pek çok hayvanın vazgeçilmez besinleri arasına kolayca girebiliyor. Bu ürünler tercihe göre günlük beslenme planında bir öğün olarak ya da sadece ara sıra ödül olarak verilebiliyor. Yaş mama tercihi yaparken göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda faktör olduğu biliniyor ve bu faktörlerin tıpkı kuru mama seçiminde olduğu gibi özenle değerlendirilmesi gerekiyor. Ayrıca konserve köpek maması tüketimine bağlı olarak kilo alma ve buna bağlı obezite gerçekleşebiliyor. Bu nedenle konserve köpek maması seçimimin ve tüketiminin mutlaka veteriner hekim tarafından önerilmesi ve/veya planlanması tavsiye ediliyor.

Yaş Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Konserve köpek maması seçiminde öncelik her zaman evcil hayvanın temel ihtiyaçları olmalıdır. Köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını şekillendiren belirleyici değişkenler olan yaş, ırk ve özel gereksinimlere mutlaka dikkat edilmelidir. Bu kriterler doğrultusunda mama tercihi yapmak beslenme ihtiyaçlarının doğru bir şekilde karşılanması için gereklidir. Konserve mama çeşitleri arasından seçim yaparken aslında bu mamaların temel olarak onlar için bir abur cubur olmadığını, aksine sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için gerekli her içeriğe sahip alternatifler olduklarını bilmek önemlidir.

Yaş: Köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını değiştiren temel faktörlerden biri yaştır. Yavru köpek ile yetişkin köpeğin, yetişkin köpek ile yaşlı köpeğin bir öğün için ihtiyaç duydukları besinlerin içeriği de kalori miktarı da değişir. Yavru köpek henüz gelişiminin hızla sürdüğü evredeyken, yaşlı köpeklerin beslenmesinin temel amaçlarından biri sağlıklarının sürdürülmesi ve konforlarının yükseltilmesidir. Dolayısıyla köpek konserve maması seçerken köpeğin yavru, yetişkin ya da +7 yaş/yaşlı olup olmaması mutlaka dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sıralarda yer alır.

Irk: Büyük, orta, küçük ya da dev ırkların beslenme ihtiyaçları farklıdır. Bu ihtiyaçların ırka özel olarak karşılanması sağlıklı gelişim açısından büyük öneme sahiptir. Irka göre mama seçiminde mamanın tane boyutu ve köpeğin mamayı rahat çiğneyip çiğnemeyeceği de mama tercihi sırasında önemli bir kriterdir.

Aktivite Düzeyi: Günlük yapılan aktivitelerin ve düzenli yürüyüşlerin süresi ile köpeğin genel hareketlilik düzeyi mama seçiminde olduğu kadar porsiyon ayarlamasında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Günlük egzersiz ihtiyaçları karşılanmadığında köpeklerin bir öğün dâhilinde almaları gereken kalori miktarı azalacaktır. Köpekler harcadıklarından fazla besin değeri olan mamalarla buluştuklarında, zaman içerisinde fazla kilo sorunu ile karşılaşılması mümkündür.

Lezzet Beklentisi: Köpek yaş mama çeşitleri köpekler tarafından genel olarak kuru mamalardan daha çok sevilse de köpeklerin lezzetli bir öğünden beklentileri farklı olabilir. Yaş mama çeşitleri kuzu etli, dana etli, tavuklu, biftekli ve sebzeli içeriklerle sunulduğundan köpeklerin en sevdiği lezzetlerin keşfedilmesi önemlidir. Böylece dostlarımız hem sağlıklı bir şekilde beslenebilir hem de seçilen mamalar onların günlük ihtiyaçları ile buluşmasına yardımcı olur.

Her Köpeğe Yaş Mama Verilir mi?

Köpek sağlığı söz konusu olduğunda kuru ya da yaş mamaların hepsi onların beslenme ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde formüle edilir. Kaliteli ürünleri ile tanınan markaların köpek mamaları, köpeklerin sağlıklarına zarar verebilecek herhangi bir besin ya da katkı maddesi bulunmayan içeriklere sahiptir. Bu nedenle "Spesifik bir sorun bulunmuyorsa köpeklere yaş mama çeşitleri verilebilir," demek yanlış değildir. Ancak yaş mama seçiminde belirli kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Yukarıda bahsedilen kriterlere ek olarak özel bir sağlık durumu, veteriner hekim tavsiyesi ya da evcil hayvanın herhangi bir besine alerjisinin olup olmadığı gibi farklı unsurlar da mama seçiminde belirleyici olmalıdır.

Hamilelik ya da emzirme gibi özel gereksinimlerin olduğu durumlarda da köpek konserve maması seçimi bu gereksinimlere uygun şekilde yapılmalıdır. Sadık dostlarımızın sağlık durumu, kilo kontrolü ve veteriner hekim önerileri de seçim sürecinde etkili olmalıdır.

Köpek Konserve Maması Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuru ya da konserve mama çeşitleri arasından seçim yaparken köpek özelinde karar verilmesi önemlidir. Köpeğin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin, mineral, sağlıklı yağ ve proteinle buluşmasını sağlamak ise zorlayıcı bir deneyime dönüşebilir. Örneğin yalnızca yüksek protein içerdiği ve lezzetli bir öğün sunduğu için tercih edilen mamalar, köpeklerin yaşına ve genel sağlık durumuna uygun olmadığında beklenen sonucu vermeyebilir. Misal yavru köpek için yapılan tercihlerde sürekli az kalorili ve besin değeri yüksek olmayan ürünlerin önceliklendirmesi yavru köpek gelişim sürecini sekteye uğratabilir.

Ek olarak, mama seçimi yaparken üretim standartlarını incelemek ve son kullanma tarihine bakmak gerekir. Bunların yanı sıra tercih edilen ürünün orijinalliğinin de mutlaka sorgulanması gerekir. Orijinal ürün satışı yapan, fatura veren ve güvenilirliğini kanıtlamış platformlardan alışveriş yapmak, evcil hayvan sağlığı açısından kritik öneme sahiptir.

Köpek yaş mama çeşitleri farklı ambalaj ağırlığı ile sunulur. 85 gr, 100 gr, 150 gr, 195 gr ve 400 gr gibi farklı ağırlıkta sunulduklarından seçim sırasında köpeklerin bir öğün kapsamında almaları gereken kaloriye uygun tercihler yapılması tavsiye edilir. Bununla birlikte, bütçeye göre yüksek olan yaş mama fiyatları, 400 gr gibi yüksek ambalaj ağırlığına sahip olanların tercih edilmesiyle gramaj bazında daha ekonomik hâle gelebilir. Köpek tek öğünde 400 gr konserve mamayı bitiremezse mamanın ağzı kapatılmalı ve buzdolabında saklanmalıdır.

Köpek Konserve Maması Neden Köpekler İçin Vazgeçilmezdir?

Sadık dostlarımızın konserve mamaları gördükleri zaman heyecanlanmaları ya da mutlu olmaları pek çok evcil hayvan sahibinin bu ürünlere bakış açısını olumsuz etkileyebilse de bir köpek yaş mama gördüğünde bir insanın çikolata, fast food ya da cips gibi fazla tüketimde sağlıksız olabilecek besinler karşısında yaşadığından farklı nedenlerle heyecanlı ya da mutlu olur. Konserve mamalar üretim şekilleri sebebiyle daha taze içeriklere sahiptir. Mama içeriğinin özel bir jel ile korunması daha keyifli bir çiğneme hissi verirken aynı zamanda içerikte yer alan besinlerin aromalarının çok daha taze olması sebebiyle bu ürünler sadık dostlarımızın çok daha fazla dikkatini çekmektedir, bu durum iştahsızlık sorununun üstesinden gelinmesine yardımcı olur. Ayrıca ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunlar yaşayan köpeklerin de sağlıklarına kavuşuncaya kadar konserve mamalar ile beslenmesi gerekebilir. Tüm bunlara ek olarak kuzu etli, dana etli, balıklı, tavuklu gibi kaliteli yüksek protein içeriği ve lezzeti ile öne çıkan yaş mamalar günlük su ihtiyaçlarının karşılanmasına da yardımcı olur.

Köpek Konserve Maması Faydaları

Doğru mama seçiminde bulunulduğunda, konserve köpek maması çeşitlerinin köpekler için sunduğu çok değerli faydalardan bahsetmek mümkündür. Özellikle çiğneme sorunu olan, ağız ve diş sağlığı problemleri yaşayan köpeklerin yaş mama ile beslenmesi ani kilo kaybı yaşamamaları, güçlerinde ve bağışıklıklarında olumsuz bir değişim olmaması açısından büyük önem taşır. Yaş mamalar içeriklerinde daha çok sıvı ihtiva etmeleri sebebiyle aynı zamanda su kaybının azaltılması ve köpeklerin ihtiyaç duyduğu oranda sıvı ile buluşması için tercih edilir. Bazı durumlarda beslenme planlarına kuru mamaya ek olarak yaş mama eklenmesi özel olarak tavsiye edilebilmektedir. Bu tür eklemeler yapılacağı zaman günlük beslenme planına uygun olarak ekleme yapılması, evcil hayvanın gerekenden fazla mama yemesine izin verilmemesi gerekir.

Konserve Mama Tüketiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek konserve maması ya da yaş mama olarak adlandırılan ürünler evcil hayvanlar tarafından genellikle kuru mamalara kıyasla çok daha iştahlı tüketilirler. Hızlı mama tüketimi özellikle orta ve büyük ırk köpeklerde çeşitli mide sorunlarına neden olabilir. Konserve köpek maması tercih edilen günlerde hayvanların uzun süreli aç kalmamasına özen gösterilmelidir. Günde tek öğün beslenen hayvanlara o öğünde yaş mama verileceği zaman mamayı birkaç porsiyona bölmek olası bir mide sorununun önüne geçmede yardımcı olacaktır. Bu amaçla 85 gr, 100 gr, 150 gr ambalajlarda sunulan ürünleri tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak 400 gr konserve köpek maması aldıysanız köpeğinize bu mamayı uygun bir düzende kademeli olarak sunabilirsiniz.

Yaş mama tüketen pek çok hayvanda mamayı kabından çıkarıp yerde yemek gibi bir davranış biçimi gözlemlenir. Bu tür bir durumda mamanın yerle temas etmemesi ve yerdeki olası bakteri ve mikropların mamaya bulaşmaması için mama kabının altına bir tepsi ya da servis örtüsü koymak gerekebilir.

En İyi Köpek Yaş Maması Hangisi?

Her insan en sadık yol arkadaşı için en iyi mamayı seçmek ister. Bu nedenle mama seçiminde göz ardı edilmemesi gereken en önemli unsurlardan olan yaş, ırk, aktivite seviyesi ve genel sağlık durumu gibi değişkenler göz önünde bulundurulur. En iyi köpek konserve maması hem sadık dostlarımızın ihtiyaçlarına cevap veren hem de damak zevklerine uyan mamadır. Bu nedenle de mama seçiminde tek bir ürünün en iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Köpeğin ihtiyaçlarına göre tercih yapmak her zaman en doğru seçim olacaktır. Petlebi.com olarak her zaman en kaliteli markaların ürünlerini sunduğumuz için ürün yelpazemizde bulacağınız tüm ürünlere güvenebilir ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Royal Canin, Vet's Plus, N&D, Hill's ve Acana gibi kaliteli markaların ürünleri arasından köpeğiniz için en uygun olan formülleri öncelikli olarak tercih edebilirsiniz.

Köpek Konserve Maması Fiyatları

Köpeğiniz için mama seçiminde kuru mamalar ve yaş köpek mamalarını detaylı olarak inceleyebileceğiniz Petlebi.com'da uygun yaş mama fiyatları ile buluşabilirsiniz. Yaş mama fiyatları içeriğe ve markaya bağlı olarak, bununla birlikte özel gereksinimlere ne kadar cevap verdiği ile orantılı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Düşük tahıllı ya da tahılsız mamalar onların sağlık ihtiyaçlarına göre tercih edilebilecek köpek konserve maması çeşitleri arasında yer alır. Bu mamaların özel üretim gereksinimleri olması sebebiyle fiyatları diğer mamalardan biraz daha yüksek olabilir. Sitemizdeki tüm konserve mama çeşitlerini incelemek ve sadık dostunuz için en uygun olan ürünü bulmak için hem ürün açıklamalarımızı inceleyebilir hem de kullanıcı yorumlarını değerlendirebilirsiniz. Yüksek protein içeriği sayesinde köpekleri tam ve dengeli bir beslenme ile buluşturan; kuzu etli, dana etli, balıklı, tavuklu içeriklerle formüle edilmiş ve 85 gr, 100 gr, 150 gr veya 400 gr ambalajlarda sunulan yaş mamaların son kullanma tarihini de Petlebi.com üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Petlebi.com'da, uzun süre güvenle saklayabileceğiniz ürünler arasından seçim yapabilir; güvenli bir alışveriş deneyimi yapabilirsiniz.

Besleyici ve faydalı olduğunu bilseniz de her öğün aynı yiyecekleri tüketmek zorunda kalsanız sıkılmaz mısınız? Aynı durum köpekler için de geçerlidir. Sürekli kuru mama ile beslenen köpekler zaman içerisinde düzenli olarak tükettikleri bu besinlerden sıkılabilirler ve hatta beslenmeye karşı bir direnç oluşturabilirler. Doğada yaşayan atalarının farklı lezzetleri tatmasının verdiği içgüdüsel çeşitlilik ihtiyacı, bizlerle yaşayan sadık dostlarımız tarafından da hissedilmektedir. Köpek konserve maması çeşitleri yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerine uygun besin değerleri barındırmaktadır. Siz de sadık dostlarınız için lezzetli, sindirim sistemi sağlığı için faydalı ve su ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm arıyorsanız, köpek konserve maması ürünlerimizi listeleyebilir, ürün içeriklerini inceleyebilir ve kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanarak kârlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.