Köpek Konserve Maması

(107)

Besleyici ve faydalı olduğunu bilseniz de her öğün aynı yiyecekleri tüketmek zorunda kalsanız sıkılmaz mısınız? Aynı durum köpekler için de geçerlidir. Sürekli kuru mama ile beslenen köpekler zaman içerisinde düzenli olarak tükettikleri bu besinlerden sıkılabilirler ve hatta beslenmeye karşı bir direnç oluşturabilirler. Doğada yaşayan atalarının farklı lezzetleri tatmasının verdiği içgüdüsel çeşitlilik ihtiyacı, bizlerle yaşayan sadık dostlarımız tarafından da hissedilmektedir. Köpek konserve maması çeşitleri yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerine uygun besin değerleri barındırmaktadır. Siz de sadık dostlarınız için lezzetli, sindirim sistemi sağlığı için faydalı ve su ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm arıyorsanız, köpek konserve maması ürünlerimizi listeleyebilir, ürün içeriklerini inceleyebilir ve kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanarak kârlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Köpek Konserve Maması markası:

Köpek Konserve Maması

Köpek konserve mamaları ya da daha sık bilinen adları ile yaş mamalar pek çok hayvanın vazgeçilmez besinleri arasına kolayca girebiliyor. Bu ürünler tercihe göre günlük beslenme planında düzenli olarak ya da sadece ara sıra ödül olarak verilebiliyor. Yaş mama tercihini etkilemesi gereken çok sayıda faktör olduğu ve bu faktörlerin tıpkı kuru mama seçiminde olduğu gibi özenle değerlendirilmesi gerekiyor. Ayrıca konserve mama tüketimine bağlı olarak kilo alma ve buna bağlı obezite gerçekleşebiliyor. Bu nedenle konserve köpek maması seçimimin ve tüketiminin mutlaka veteriner hekim tarafından önerilmesi tavsiye ediliyor.

Yaş Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Konserve köpek maması seçiminde öncelik her zaman evcil hayvanın temel ihtiyaçları olmalıdır. Köpeklerin beslenme ihtiyaçlarında yaş, ırk ve özel gereksinimler belirleyici olarak mutlaka dikkat edilmesi gereken temel kriterlerdir. Bu kriterler doğrultusunda seçim yapmak beslenme ihtiyaçlarının doğru bir şekilde karşılanması için gereklidir. Konserve mama seçimi yaparken aslında bu mamaların temel olarak onlar için bir abur cubur olmadığını aksine sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için gerekli her içeriğe sahip alternatifler olduklarını bilmek önemlidir.

Yaş: Her yaşın beslenme ihtiyaçlarının farklı olacağı unutulmamalı ve mama seçimi yaparken mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Köpek konserve maması seçerken köpeğin yavru, yetişkin ya da +7 yaş/yaşlı olup olmaması mutlaka dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sıralarda yer alır.

Irk: Büyük, orta, küçük ya da dev ırkların beslenme ihtiyaçları farklıdır. Bu ihtiyaçların ırka özel olarak karşılanması sağlıklı gelişim açısından büyük öneme sahiptir. Irka göre mama seçiminde mamanın tane boyutu ve köpeğin mamayı rahat çiğneyip çiğnemeyeceği de seçimde önemli bir kriterdir.

Aktivite Düzeyi: Günlük yapılan aktivitelerin ve düzenli yürüyüşlerin süresi ile köpeğin genel hareketlilik düzeyi mama seçiminde olduğu kadar porsiyon ayarlamasında da oldukça önemli bir yere sahiptir.

Her Köpeğe Yaş Mama Verilir mi?

Köpek sağlığı söz konusu olduğunda kuru ya da yaş mamaların hepsi onların beslenme ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde formüle edilir. İçeriklerinde sağlıklarına zarar verebilecek herhangi bir besin ya da katkı maddesi bulunmaz. Bu nedenle her köpeğe yaş mama verilebilir demek yanlış değildir. Ancak yaş mama seçiminde belirli kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Yukarıda bahsedilen kriterlere ek olarak özel bir sağlık durumu, veteriner hekim tavsiyesi ya da evcil hayvanın herhangi bir besine alerjisinin olup olmadığı gibi farklı unsurlar da mama seçiminde belirleyici olmalıdır.

Hamilelik ya da emzirme gibi özel gereksinimlerin olduğu durumlarda da köpek konserve maması seçimi bu gereksinimlere uygun şekilde yapılmalıdır. Sadık dostlarımızın sağlık durumu, kilo kontrolü ve veteriner hekim önerileri de seçim sürecinde etkili olmalıdır.

Köpek Konserve Maması Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok sayıda marka ve ürün çeşidi arasından seçim yaparken en doğru olanı seçmek herkes için zorlayıcıdır. Köpek konserve maması gibi sadık dostlarımızın sağlığını doğrudan etkileyecek bir üründe ise seçim yapmak çok daha zor bir hale gelir. Mama seçimi yaparken öncelikle içeriği incelemek, üretim standartlarını görmek, son kullanma tarihine bakmak gerekir. Bunların yanı sıra tercih edilen ürünün orijinalliğinin de mutlaka sorgulanması gerekir. Orijinal ürün satışı yapan, fatura veren ve güvenilirliğini kanıtlamış platformlardan alışveriş yapmak, evcil hayvan sağlığı açısından kritik öneme sahiptir.

Köpek Konserve Maması Neden Köpekler İçin Vazgeçilmezdir?

Sadık dostlarımızın konserve mamaları gördükleri zaman heyecanlanmaları ya da mutlu olmaları pek çok evcil hayvan sahibinin bu ürünlere bakış açısını olumsuz etkiler. Bu heyecan ve mutluluk insanların çikolata, fast food ya da cips gibi fazla tüketimde sağlıksız olabilecek besinlere verdikleri tepkilerden çok daha farklıdır. Konserve mamalar üretim şekilleri sebebiyle daha taze içeriklere sahiptir. Mama içeriğinin özel bir jel ile korunması daha keyifli bir çiğneme hissi verirken aynı zamanda içerikte yer alan besinlerin aromalarının çok daha taze olması sebebiyle bu ürünler sadık dostlarımızın çok daha fazla dikkatini çekmekte ve iştahlarının açılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunlar yaşayan köpeklerin de sağlıklarına kavuşuncaya kadar konserve mamalar ile beslenmesi gerekebilir.

Köpek Konserve Maması Faydaları

Konserve mamaların gereksinimlere göre çok değerli faydalarından bahsetmek mümkündür. Özellikle çiğneme sorunu olan, ağız ve diş sağlığı problemleri yaşayan köpeklerin yaş mama ile beslenmesi ani kilo kaybı yaşamamaları, güçlerinde ve bağışıklıklarında olumsuz bir değişim olmaması açısından büyük önem taşır. Yaş mamalar içeriklerinde daha çok sıvı bulundurmaları sebebiyle aynı zamanda su kaybının azalmasında etki olurlar. Su tüketimi az olan köpekler için belirli aralıklarla yaş mama tüketimi susuz kalmamaları açısından önemlidir. Beslenme planlarına kuru mamaya ek olarak yaş mama da eklenebilir. Bu tür eklemeler yapılacağı zaman günlük beslenme planına uygun olarak ekleme yapılması, evcil hayvanın gerekenden fazla mama yemesine izin verilmemesi gerekir.

Konserve Mama Tüketiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek konserve maması ya da yaş mama olarak adlandırılan ürünler evcil hayvanlar tarafından genellikle kuru mamalara kıyasla çok daha iştahlı tüketilirler. Hızlı mama tüketimi özellikle orta ve büyük ırk köpeklerde çeşitli mide sorunlarına neden olabilir. Konserve köpek maması tercih edilen günlerde hayvanların uzun süreli aç kalmamasına özen gösterilmelidir. Günde tek öğün beslenen hayvanlara o öğünde yaş mama verileceği zaman mamayı birkaç porsiyona bölmek olası bir mide sorununun önüne geçmede yardımcı olacaktır.

Yaş mama tüketen pek çok hayvanda mamayı kabından çıkarıp yerde yemek gibi bir davranış biçimi gözlemlenir. Bu tür bir durumda mamanın yerle temas etmemesi ve yerdeki olası bakteri ve mikropların mamaya bulaşmaması için mama kabının altına bir tepsi ya da servis örtüsü koymak gerekebilir.

En İyi Köpek Yaş Maması Hangisi?

Her insan en sadık yol arkadaşı için en iyi mamayı seçmek ister. En iyi köpek konserve maması hem sadık dostlarımızın ihtiyaçlarına cevap veren hem de damak zevklerine uyan mamadır. Bu nedenle de mama seçiminde tek tip bir ürünün en iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu nedenle ihtiyaçlara göre tercih yapmak her zaman en doğru seçim olacaktır. Petlebi.com olarak her zaman en kaliteli markaların ürünlerini sunduğumuz için ürün yelpazemizde bulacağınız tüm ürünlere güvenebilir ve sadece ihtiyaçlar doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Royal Canin, N&D, Hill's, Dr. Sachi ve Nutri gibi markaların ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Köpek Konserve Maması Fiyatları

Yaş ya da konserve mama fiyatları içeriğe, markaya ve özel gereksinimlere ne kadar cevap verdiği ile orantılı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Düşük tahıllı ya da tahılsız mamalar onların sağlık ihtiyaçlarına göre tercih edilebilecek köpek konserve maması çeşitleri arasında yer alır. Bu mamaların özel üretim gereksinimleri olması sebebiyle fiyatları diğer mamalardan biraz daha yüksek olabilir. Sitemizdeki tüm konserve mama çeşitlerini incelemek ve sadık dostunuz için en uygun olan ürünü bulmak için hem ürün açıklamalarımızı inceleyebilir hem de kullanıcı yorumlarını değerlendirebilirsiniz.