Kedi Maması

(638)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Maması

Avcı olmaları ve etçil beslenmeleri sebebi ile her zaman özenle beslenmesi gereken patili dostlarımız için özel olarak üretilen kedi maması çeşitleri, sağlıklı gelişmeleri ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için gereken tüm besinleri bir araya getiriyor. Kedi maması denildiği zaman akla en çok gelen şüphesiz ki kuru kedi mamalarıdır. Bu ürünler hem kullanım rahatlığı hem de sundukları kalite ile kıyaslandığında yaş mamalara göre daha ekonomik olmaları sebebiyle çok fazla tercih edilmektedir. Patili dostu olan her insanın önceliği onların severek tüketeceği, içeriği kaliteli ve sağlıklı olan mamayı bulmaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken çok fazla unsur olsa da en önemli olanlar patili dostlarımızın sağlığı ve damak zevki olmalıdır. Bu iki kritere dikkat ederek en iyi kedi maması seçimini yapmak çok daha kolaydır.

Kedi Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kedi maması alırken kedinin yaşam evresi, kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığı, aktivite düzeyi, genel sağlık durumu ve ek olarak lezzet tercihleri dikkate alınmalıdır. Kedilerin beslenme gereksinimleri tüm bu unsurlar doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Kedi maması alırken dikkat edilmesi gereken bir sağlık sorunu olduğu takdirde veteriner hekimler tarafından önerilen mamaların tercih edilmesi ve belirtilen süre dahilinde spesifik bir sağlık sorunu için üretilen mamaların kullanılmaya devam edilmesi gerekir.

Kedi maması alma sürecinde göz ardı edilmemesi gereken bir diğer nokta mamanın son kullanma tarihinin geçmemiş olması, mama ambalajının hasarsız olması ve %100 orijinal ürün satma garantisi veren satıcılardan temin edilmesidir.

İçeriğine Göre Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Kedi maması seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenlerden biri de kedi maması içerikleri ve bu içeriklerin mamanın genel dağılımındaki oranlarıdır. Kedi mamalarının içeriğinde kaliteli hayvansal protein kaynakları, optimal sağlığın sürdürülebilmesi için vitaminler ve mineraller, sağlıklı yağlar ve temel aminoasitler bulunmalıdır. Bu noktada C, A ve B grubu vitaminleri ile fosfor, demir, sodyum, çinko, kalsiyum mineralleri son derece önemlidir. Ek olarak kedi maması içeriğinde taurin varlığına da dikkat edilmelidir. Kedi vücudunda doğal olarak üretilmediği için mama veya takviyeler aracılığı ile vücuda alınması gereken bu temel amino asit kalp ve göz sağlığı için kritik bir öneme sahiptir.

Yavru Kedi Maması

Yavru kedi mamaları anne sütünün kesildiği yavrular için uygundur. Mama geçişinde ideal olarak yeni doğanın 2 aya kadar anne sütü ile beslenmesi önerilse de bu durum her zaman mümkün olmayabilir. Yavruluk dönemi için sunulan ürünler onların beslenme ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda kolayca çiğnemelerine de olanak sağlayacak şekilde hazırlanır. Yavru kedi maması aynı zamanda hamile ya da emziren kedi maması alternatifi olarak da tercih edilebilir. Gelişim dönemindeki kedilerin yüksek kalori ihtiyacı, taşıdığı ya da beslediği yavruları olan annelerin de yüksek kalori ihtiyacı göz önünde bulundurulduğu zaman elbette doğru porsiyon ayarlaması ile yavru kedi mamaları hamile kedi maması olarak kullanılabilir.

Yetişkin Kedi Maması

Yetişkinlik dönemine adım atan ancak kısırlaştırılmamış kediler için özel olarak formüle edilen mamalardır. Bu mamaların tercih edilmesinde kedinin yaşı olduğu kadar genel hareket düzeyine de dikkat edilmesi gerekir. Yetişkinler için formüle edilen ürünlerin farklı ihtiyaçlara hitap edecek şekilde özelleştirilmesi de birden fazla beklentiye cevap verecek kuru mamaların sunulmasına olanak tanır. Tüy topağı sorunu, genel tüy sağlığı ya da kilo kontrolü için özelleştirilen yetişkin kedi maması çeşitleri vardır.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırma operasyonu sonrasında kedilerin yeme alışkanlıkları değişir. Bu değişim iştah artışı olarak gerçekleştiğinden ötürü de kilo artışı kısırlaştırmayı takiben meydana gelen bir durumdur. Kilo artışının kontrol edilebilmesi için özel olarak hazırlanan bu mamalarda da yaş ve özel ihtiyaçlar gibi farklı gereksinimleri karşılayacak çeşitlerde bulunmaktadır.

Yaşlı Kedi Maması

Yaşa bağlı olarak hareket düzeyinin azalması ve gençlik dönemlerine kıyasla daha fazla sağlık sorunları yaşanması sebebiyle farklı mama içeriklerine geçiş yapılması gerekir. Yaşlı kedi maması formülleri sevimli dostlarımızın sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri için ihtiyaçları olan besinleri almalarını sağlarlar.

Light Kedi Maması

Light ürünler pek çok insanın aşina olduğu üzere kilo vermek isteyenler tarafından tercih edilir. Fazla kilo sorunu olan kedilerin de mutlaka ideal kilolarında olmaları gerekir. Yaşlılık döneminde artan kilo karaciğer yağlanması başta olmak üzere pek çok farklı soruna neden olur. Bu sorunların neden olacağı hastalıklar da patili dostlarımızın yaşam sürelerinden azaltacağı için onların ideal kiloda olması için light kedi maması tüketmelerini sağlamak mümkün. Light ürünlerde de yine patili dostlarımızın yaşına ve özel sağlık gereksinimlerine uygun olarak hazırlanan ürünler bulunmaktadır.

Özel Irk Kedi Maması

Irk özelinde farklı beslenme ihtiyaçları ortaya çıkar. Özel ırk kedi maması çeşitleri de bu ihtiyaçların eksiksiz bir şekilde giderilmesine yardımcı olur. İran, Sphynx ya da Siamese gibi ırkların çene yapıları için özel olarak şekillendirilmiş parçacıklar sağlıklı beslenme için yardımcıdır. Ayrıca bu formüller ırka özel beslenme ihtiyaçlarını da karşılamak için formüle edilir. Uzun tüy yapısı, zarif vücut hatları ya da kalın deri gibi özel beslenme gereksinimi ortaya çıkan durumlarda bu formüllerin tercih edilmesi önerilir.

Kedi Maması Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedinize mamasını verirken yanında her zaman temiz su olmasına dikkat etmelisiniz. Kediler içgüdüsel olarak durgun su içmekten hoşlanmadıkları için su tüketimleri gerekenden az olabilir. Bu nedenle kuru mamaya ek olarak haftada birkaç kez yaş mama tüketmelerini de sağlayabilirsiniz. Mama kabında sürekli olarak mama bulunması beslenme düzeninin oluşmasına engel olurken aynı zamanda kilo kontrolünün zorlaşmasına da neden olur. Bu nedenle kilo sorunu varsa günlük porsiyon miktarının veteriner hekim tarafından belirlenmesi, sorun yoksa da mamanın kendi önerdiği beslenme planına uygun davranılması; mümkünse de mamanın birden fazla parçaya bölünerek aralıklı olarak verilmesi tavsiye edilir.

En Çok Tercih Edilen Kedi Mamaları Hangileridir?

Kedilerin optimal gelişimlerinin desteklenmesi, sağlıklarının ve konforlarının sürdürülmesi adına Premium kedi mamaları sıklıkla tercih edilmektedir. Royal Canin, Pro Plan, Hill's, Acana, Advance ve Brit Care gibi Premium kedi mamaları markaları farklı yaş evrelerindeki kedilerin gelişimsel ihtiyaçları doğrultusunda veteriner hekimler ve beslenme uzmanları tarafından özel olarak formüle edilmişlerdir.

Kedi Maması Fiyatları Ne Kadardır?

Kedi maması fiyatları kedi maması markası, ambalaj ağırlığı, mama içeriğindeki protein kaynağı, üretim koşulları, paketleme standartları, tahılların glisemik indeksi, mamaların depolanma koşulları ve orijinallik gibi bir dizi faktör doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle kedi maması fiyatları söz konusu olduğunda standart bir aralıktan bahsetmek doğru bir yaklaşım değildir. Genel anlamda kaliteli içerikler barındıran Premium mama markalarının ürünlerinin fiyat olarak daha yüksek olduğu ancak kedilerin sağlığının sürdürülebilmesi noktasında da daha faydalı oldukları ifade edilebilir.

Petlebi.com olarak dünyanın en çok tercih edilen markalarını sizlere sunarken kaliteli, sağlıklı ve orijinal ürün kriterlerini her zaman göz önünde bulunduruyoruz. Ürünleri depomuza aldıktan sonra gıda saklamaya uygun koşullarda saklıyor ve sizlere paketlerinde herhangi bir deformasyon meydana gelmeden, son kullanma tarihi geçmeden ulaştırıyoruz. Kuru mama çeşitlerinin ürün sayfalarında son kullanma tarihlerini paylaşarak ihtiyaçlarınızı giderirken satın alacağınız mama miktarını da uygun şekilde belirlemenizi sağlıyoruz. Bu unsurlar da kedi maması fiyatları üzerinde farklılıkların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Sitemizde Acana, Orijen, N&D, Brit Care, Royal Canin, Hill's ve daha pek çok kendini kanıtlamış markanın kedi maması çeşitlerini bulabilir, sevimli dostlarınız için en doğru ürünü seçerken onların ihtiyaçlarını göz önünde tutarak ürün açıklamalarını inceleyebilir ve kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz.