Köpek Ağızlığı

(38)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Köpek Ağızlığı markası:

Köpek Ağızlığı

Dışarıda ağızlık takılı bir patili gördüğümüzde ister istemez onun agresif davranışlar sergileyebileceğini ve ağızlıkların temel görevinin ısırmalara karşı korumak olduğunu düşünürüz. Ancak bu görüş oldukça yanlıştır. Hakkında en hatalı görüşler bulunan evcil hayvan ürünlerinin başında köpek ağızlıkları gelmektedir. Agresyon ile bağdaştırılan bu ürünler toplumsal bazda endişe yaratsa da birçok faydasının ve birçok farklı kullanım alanının olduğunun unutulmaması gerekir.

Petlebi.com üzerinden dostunuzun tüm ihtiyaçları gibi köpek ağızlığı ürünlerini de bulabilirsiniz. Ferplast, Trixie, Pet Style ve Pawise gibi markaların etiketlerini taşıyan köpek ağızlıkları arasından seçim yapabilir; hem onun hem de kendinizin konforunu arttırabilirsiniz.

Köpek Ağızlığı Ne İşe Yarar?

Yeterince sosyalleştirilmeyen ve ne yazık ki eğitimleri sırasında spesifik komutlar öğretilen dostlarımız ırksal özelliklerinden bağımsız olarak diğer kişilere ya da hayvanlara saldırgan tavırlar sergileyebiliyor. Bu gibi bir durumda köpek ağızlığı üzücü durumların ortaya çıkmasını engellerken güvenlik arttırıcı etkiye sahip oluyor.

Bu ürünler sadık dostlarımızla kalabalık ortamlarda yaptığımız gezintilere ya da katıldığımız aktivitelere gölge düşmesini engelliyor. Özellikle çok çocuklu ortamlarda ağızlık kullanımı, dostlarımız sosyal olsa da olası tehlikelerin engellenmesi anlamına geliyor. Çünkü çocuklar yanlışlıkla onların canını yakabilecek sert hareketler yapabiliyor. Tam da bu nedenle tedbirli olmak gerekiyor.

Dışarısı kuyruklu dostlarımız için çeşitli tehlikeler barındırabiliyor. Onlar da bir hayli meraklı olup dışarda gördükleri yiyecekleri tatmak istediğinden kimi zaman, maalesef, zehirlenme vakaları ortaya çıkabiliyor. Köpek ağızlığı sayesinde keyifli gezintiler sırasında bir anlık bir ihmalin istenmeyen sonuçları engellenebiliyor.

Köpekler için özel olarak tasarlanan ağızlıklar veteriner hekimleri ziyaret esnasında da hayat kolaylaştırıyor. Onları çok iyi tanısak ve ısırmayacaklarından emin olsak da yine de temkinli olmamız gerekiyor. Klinik ortamında çok gerilen ve kendini tehlikede hisseden köpekler acı eşiklerini zorlayan yaralanmalarda ya da işlemlerde kendilerini korumak için ısırma davranışı sergileyebiliyor.

Hayvanseverlik özünde saygı gerektirir, ne yazık ki birçok kişi hiç tanımadığı köpeklere bir anda sormadan yanaşabiliyor. Bu tutumun sonucunda istenmeyen ve beklenmeyen ısırma vakaları görülebiliyor. Köpek ağızlıkları bilinçsizce sevme girişimlerinin kötü sonuçlanmasını da önleyebiliyor. Sağlık sorunu olan, yaşlı, çekingen, geçmişlerinde travma öyküsü bulunan veya eğitim sürecinde olan dostlarımızın ani reaksiyonlara aynı hızla yanıt verebileceklerinin unutulmaması gerekiyor.

Köpekler Ağızlığa Nasıl Alıştırılır?

Hem onları hem de bizleri güvende tutan bu ürünün bir ceza değil aksine ödül ile bağdaştırılması gerekir. Hayat kolaylaştıran köpek ağızlıklarının sorunsuz bir şekilde kabul edilebilmesi için kendilerini güvende hissetmelerinin sağlanması çok önemlidir. Alışma sürecinde pozitif davranışlarının pekiştirilmesi ve ödül mamalarının kullanılması büyük bir etki yaratacaktır. Böylece sevgili dostunuz ağızlık ile pozitif deneyimleri birlikte hatırlayacak ve korkularından da tedirginliklerinden de uzaklaşacaktır. Alışma aşamasında ona kızdığınızda ya da yaramazlık yaptığında kesinlikle bu ürünleri kullanmamalısınız.

Köpek Ağızlığı Çeşitleri

Dostlarımızın çene ve ağız yapıları; boyutlarına ve ırk özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Dolayısıyla onlar için tasarlanan ağızlık modellerinde de farklılık meydana geliyor. Kumaş ağızlık modelleri kısa yolculuklar esnasında tercih edilebiliyor; yabancı cisimleri yutmayı ve ısırma davranışını engelleyebilecek özelliklere sahiptir. Fileli köpek ağızlıkları dostlarımızın ağızlarını açabilecek şekilde dizayn edilen ve burun kısmı ayarlanabilir nitelikteki modellerdir. Plastik ürünlerin ağız kısmı plastikten oluşur ve boşluklu bir yapıya sahip oldukları için rahatlıkla kullanılabilirler. Silikondan üretilen ürünler ultra konforlu bir deneyim sunmasının yanı sıra hem su içimini engellemez hem de solunum sürecini etkilemez. Çelik köpek ağızlıkları da dostlarımızın çene kuvvetleri doğrultusunda tercih edilebilecek modellerden biridir.

Köpekler için Ağızlık Seçimi

Çene yapıları, çene boyutları ve ürünlerin kullanım amaçları ağızlık seçimini etkileyebilecek faktörlerden en önemlileridir. Onun hangi ırka mensup olduğu, burun yapısı, çene kuvveti ve boyutu doğrultusunda ürün tercihi yapılmalıdır. Aksi halde hem ürün efektif bir şekilde kullanılamaz hem de solunuma engel olarak kuyruklu arkadaşlarımızın rahatsız olmasına neden olabilir. Petlebi.com üzerinden köpek ağızlığı ürünü seçmeden önce burun uzunluğu, burun çevresi, ense köküne kadar olan uzunluk, boyun çevresi, çene eni ve ağız çene yüksekliği gibi ölçümleri tamamlamalısınız.

Köpek Ağızlığı Fiyatları

Sitemiz üzerinde birçok ürün çeşidine erişebilirsiniz. Köpek ağızlığı fiyatları markaya, üründe kullanılan malzemelere, ürünün yapısına ve çeşidine göre değişiklik gösterebilir. En uygun fiyatlardan yararlanarak evinizin rahatlığında siparişlerinizi verebilir, dostunuzla hem daha huzurlu hem de daha güvenli anılar biriktirebilirsiniz.