Papağan Yemi

(27)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Papağan Yemi

Rengarenk tüyleri, iç ısıtan halleri ve yaydıkları neşe ile evlerde en çok beslenen kuş türleri arasında yer alan papağanlar, her canlı gibi gelişim dönemlerine ve ihtiyaçlarına özel beslenmesi gereken evcil hayvanlardır. Onların sağlıklı bir hayat sürebilmesi için muhteşem bir kafeslerinin olması, kafeslerinin içerisinde en fonksiyonel aksesuarların bulunması ya da saf bir sevgi görmeleri ne yazık ki yeterli değildir. Tam ve dengeli bir beslenme programı olmadığı takdirde neşeli dostlarımızın sağlıklı gelişmelerini beklemek çok gerçekçi bir yaklaşım olmayacaktır. Eksik veya kötü beslendiklerinde bağışıklık sistemleri zayıflayabilir, hastalıklara yakalanma ihtimalleri artabilir, ömürleri azalabilir, tüy sorunları ortaya çıkabilir, iç yağlanma görülebilir veya solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanabilirler. Tüm bu ihtimaller neticesinde onların türüne ve gelişim sürecine özel ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak formüle edilen papağan yemi çeşitleri büyük bir fayda sunar.

Petlebi.com üzerinden papağan yemi, papağan kafesi ve aksesuarları gibi kanatlı arkadaşınızın en temel ihtiyaçlarına erişebilirsiniz. Bonnie, Enjoy, Quik, Versele Laga gibi markaların %100 orijinal ürünlerine aynı gün kargo fırsatından yararlanarak sahip olabilir, ürünler hakkında yapılan gerçek kullanıcı yorumlarını değerlendirerek en doğru kararı verebilirsiniz.

Papağan Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Her yiyeceğin her papağan için uygun olmadığı bilinmektedir. Özellikle bizlerin tükettiği besinlerin onlarla paylaşılması hazımsızlık sorunlarına neden olabilir ya da içeriklerindeki etkin maddeler onlar için toksik etki yarayabilir. Üstelik metabolik gelişimleri için de tek yönlü beslenmeleri beslenme eksikliğine yol açabilir. Türlerine göre de papağanların besin ihtiyaçlarının değiştiği bilinmektedir. Örneğin sultan papağanlarının beslenmesinin %70 dolaylarında çeşitli tohumlarla ve tahıllarla karşılanması gerekirken Senegal papağanlarının beslenmelerinin %70'ini meyveler ve sebzeler oluşturmalıdır. Bu nedenle papağan yemleri sahip oldukları özelliklerle dostlarımızın türlerine uygun olarak tercih edildiklerinde büyük bir fayda sunmaktadır. Paketli olarak sunulan ve taze kalan papağan yemleri sarı darı, ay çiçeği, beyaz darı, kara buğday, soyulmuş yulaf gibi içeriklere ek olarak vitamin ve mineral bakımından da zenginleştirilmiştir. Böylece papağanların gelişim dönemlerine özgü ihtiyaçları karşılanabilmekte ve yaşamaları muhtemel sağlık sorunları engellenebilmektedir. Zaman zaman dostlarımız yaşam döngülerinde çeşitli ihtiyaçlara da sahip olabilirler. Bu gibi durumlarda veteriner hekimlerin de önerileri ile ek vitaminler ve mineraller tercih edilebilir. Suyuna ya da yemine ilave edilebilen vitaminler sayesinde sindirim sistemi sağlıkları iyileştirilebilir, enerjileri arttırılabilir, bağışıklıkları güçlendirilebilir ve kondisyonları yükseltilebilir.

Papağan Yemi Çeşitleri

Papağan yemleri birçok farklı marka tarafından çeşitli özelliklere sahip olacak şekilde üretilebiliyor. Petlebi.com'da meyve aromalı, yumurta ilaveli, bal ve meyve aromalı, şeker ilavesiz, karışık aromalı gibi çeşitlere ulaşmanız mümkündür. Bu ürünlerin içerikleri ve sahip oldukları ek mineral ve besinler hem dengeli bir beslenme fırsatı sunarak genel sağlığı iyileştirir hem de bağışıklık sindirimini, sindirim sistemini düzenleyerek gereksinimlerine özel çözümler sunar.

Papağan Yemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Papağan yemleri çok farklı çeşitte bulunsa da bu noktada önemli olanın türe ve gelişim dönemine özel tercihte bulunmak olduğu net bir şekilde ifade edilebilir. Yazımızın giriş kısmında da vurguladığımız gibi papağanların beslenmesinin türleri özelinde değiştirilmesi gereklidir. Bazıları tohum ve tahıl ağırlıklı beslenmeli, bazıları için ise meyve ve sebzelerden yoğun bir diyet uygulamalıdır. Fizyolojik gereksinimlerin farklılaşması nedeniyle yem alternatiflerinin de doğru değerlendirilmesi gerekir. Genel bir beslenme rutini haricinde papağan yemlerinin spesifik niteliklere sahip olabildiği de bilinmektedir. Enerji veren, üremelerini destekleyen, daha kolay konuşabilmelerini sağlayan yemler ve yem katkıları da dikkate alınabilir.

Papağan Yemi Fiyatları

Papağan yemi fiyatlarını etkileyen farklı faktörler bulunmaktadır. Ürünün markası, ambalaj ağırlığı, özellikleri ve içerikleri fiyatlar üzerinde etkiye sahip olabilir. Bu nedenle öncelikle ihtiyaç duyulan ürün çeşidi belirlenmeli, akabinde fiyatlar araştırılmalıdır. Petlebi.com üzerinden hem marka özelinde filtreleme yapabilirsiniz hem de fiyata ya da indirim oranına göre sıralama yaparak en avantajlı tekliflere ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen online petshop mağazası Petlebi.com'da kanatlı dostunuzun gereksinim duyduğu yem çeşitlerine, vitaminlere, kafeslere ve oyuncaklara da ulaşabilirsiniz. Online ödeme seçeneklerinden ya da kapıda ödeme alternatifinden yararlanabilir; %100 orijinal ürün garantimizin sağladığı konforu deneyimleyebilirsiniz. Ürün açıklamalarını okuyarak ve ürünler hakkında yapılan yorumları değerlendirerek onun için en faydalı ürünleri satın alabilirsiniz.