Light Kedi Maması

(21)

Bazı kediler türlerine, karakterlerine ve alışkanlıklarına göre kilo almaya diğerlerinden daha çok meyillidirler. İhtiyaçları kadar hareket etmemeleri halinde veya zamanla yaşlandıklarında kilo problemleri bariz bir şekilde artabilir. Kedilerde fazla kilo yaygın şekilde düşünüldüğünün aksine sevimlilik unsuru değil, ciddi sağlık problemlerine yol açan bir durumdur. Kilo fazlası olan dostlarımızın kalori alımı kısıtlanmış ve sağlıklı bir şekilde kilo kontrolü sağlamalarına yardımcı olan light kedi mamaları ile beslenmeleri gerekir. Light kedi maması ürünleri, kedilerin sağlıkları için ihtiyaç duyulan tüm besinleri barındırmakla birlikte kalori miktarı az olduğu için yavaş ve kontrollü bir şekilde kilo vermeleri adına büyük bir destek sağlar. Siz de sitemiz üzerinden light kedi maması çeşitlerine ulaşabilir, dostunuzun sağlıklı bir hayat sürmesi adına kilo vermesine yardımcı olacak alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Light Kedi Maması

Kedilerde kilo sorunu ile özellikle kısırlaştırma operasyonu sonrasında çok sık karşılaşılmaktadır. İnsanlarda olduğu gibi kedilerde de fazla kilo sorunu ortaya çıkabilir ve bu sorun farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Fazla kilolu kediler çok sevimli gözükseler de fit bir vücuda sahip olan kediler ile karşılaştırıldıklarında daha az mutludurlar. İstedikleri gibi hareket edememek ve çabuk yorulmak kedilerin mutsuz olmasına neden olabilir. Bu nedenle patili dostlarımızın her zaman ideal kilolarında olduğundan emin olmamız, fazla kiloya sahip olduklarında ise light kedi maması çeşitleri ile beslenmelerini sağlamamız çok önemlidir.

Light Kedi Maması Çeşitleri

Light kedi maması çeşitleri genel olarak azaltılmış yağ ve karbonhidrat sayesinde patili dostlarımızın kilo vermelerine yardımcı olurlar. Kediler için kilo vermek zorlu bir süreçtir. Özellikle kısırlaştırma operasyonu sonrasında kilo alan kediler operasyona bağlı hormonal değişimlerden ötürü ciddi miktarda iştah artışı yaşadıkları için sürekli olarak mama talep ederler. Bir evcil hayvan sahibinin sürekli mama isteyen kedisine uzun süreler boyunca hayır diyebilmesi de gerçekten çok zordur. Bu noktada hem evcil hayvan sahiplerinin zorda kalmasına engel olacak hem de içeriği ile patili dostlarımızın sağlıklı beslenirken yağ yakmasına yardımcı olacak light kedi maması çeşitleri tercih edilmelidir. Bu mamaların içeriğinde bulunan özel lifler kedilerde doygunluk hissinin çok daha az mama ile ortaya çıkmasını sağladığı için kilo verme süreci kolaylaşır. Gıda hassasiyeti bulunan, üriner sistem sorunları yaşayan, yetişkin ya da yaşlı olan, kısırlaştırılmış ya da kısırlaştırılmamış tüm kilo sorunu olan kediler için özel olarak formüle edilmiş mamalar arasında seçim yapılabilir.

En İyi Light Kedi Maması

En iyi light kedi maması kilo kontrolü sağlarken aynı zamanda patili dostlarımızın beslenme gereksinimlerini ideal şekilde karşılayan mamalardır. Light kedi mamalarının içeriğinde düşük yağ oranına sahip olan protein kaynakları kullanılır. Tavuk, hindi, ördek ve somon gibi sağlıklı yağ açısından zengin ancak yine de oransal olarak düşük yağ oranına sahip proteinler içeren, mineral ve vitamin dengesi de patili dostlarımızın sağlığı için özenle optimize edilmiş mamalar arasından damak zevklerine uygun bir ürün seçmek yeterlidir. Petlebi.com olarak Pro Plan, Royal Canin, Hill's gibi dünyaca ünlü markaların light kedi maması çeşitlerini sizlere sunuyoruz.

Light Kedi Maması Fiyatları

Markaların kedilerin beslenme ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş mamalarında fiyat farklılıkları olabilmektedir. Light kedi maması fiyatları mama içeriğine, tahılsız ya da tahıllı olmasına, özel bir sağlık sorunu için özelleştirme yapılıp yapılmadığına bağlı olarak değişebilmektedir.

Petlebi.com'dan satın aldığınız her ürün %100 orijinallik garantisi ile sizlere teslim edilir. Bu sayede tüm alışverişlerinizi güvenle yapabilir ve tercih ettiğiniz ürünlerin kalitesinden emin olabilirsiniz. Patili dostunuz için mama seçimi yaparken sitemizdeki ürünleri inceleyebilir, kullanıcı yorumlarına bakarak tercihinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.