Light Kedi Maması

(21)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Light Kedi Maması

Kedilerin yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde ihtiyaç duydukları besinler ve bu besinlere ne oranda ihtiyaç duydukları değişebilir. Kısırlaştırma süreci de kedilerin besin ihtiyaçlarını değiştiren önemli süreçlerden biridir. Sağlıklı bir kedinin beslenme düzeni aktivite seviyesi ve yaşam evresi doğrultusunda oluşturulabilse de kimi zaman farklı kedi mamalarına ihtiyaç duyulabilir. Nitekim kilo almaya başlayan ya da fazla kilo problemi yaşayan kedilerin beslenmelerinin temelini diyet kedi maması çeşitleri oluşturabilmektedir.

Kedilerde kilo sorunu ile özellikle kısırlaştırma operasyonu sonrasında çok sık karşılaşılmaktadır. İnsanlarda olduğu gibi kedilerde de fazla kilo sorunu ortaya çıkabilir ve bu sorun farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Fazla kilolu kediler çok sevimli gözükseler de fit bir vücuda sahip olan kediler ile karşılaştırıldıklarında daha az mutludurlar. İstedikleri gibi hareket edememek ve çabuk yorulmak kedilerin kronik mutsuzluk yaşamasına neden olabilir. Bu nedenle patili dostlarımızın her zaman ideal kilolarında olduğundan emin olmamız, fazla kiloya sahip olduklarında ise light kedi maması çeşitleri ile beslenmelerini sağlamamız çok önemlidir.

Dünyaca ünlü markaların diyet kedi mamaları arasından seçim yapabileceğiniz Petlebi.com'da her zaman %100 ürün garantisi ile buluşabilirsiniz. Diyet kedi maması ürünleri arasından marka ve ambalaj ağırlığı gibi kriterlere göre filtreleme yapabilir, kedinizin sağlığını destekleyecek alternatifleri hızla keşfedebilirsiniz. Veteriner hekimimizin de onayı ile almayı planladığınız kedi mamaları ile ilgili kullanıcı yorumlarını okuyarak en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Kilolu Kedilere Hangi Mama Verilir?

Fazla kilo, kedilerin genel sağlığını bozan en önemli unsurlardan biridir. Hareketsizlik, öğün sayısının ve miktarının ayarlanamaması ya da yanlış kedi mamaları tercihi gibi birçok unsurun yanı sıra kimi zaman belli başlı sağlık sorunları da kedilerde kilo artışına neden olabilir. Kilo almaya meyilli ya da hâlihazırda kilo almış bir kedinin öncelikle veteriner hekimlerce sağlık kontrolünden geçirilmesi gerekir. Kilo artışının ardında bir sağlık sorunu bulunuyorsa öncelik bu rahatsızlığın giderilmesi olmalıdır. Kilolu kedilerin beslenme planları yeniden dizayn edilirken veteriner hekimlerin önerileri sürecin merkezinde yer almalıdır. Kedilerin yaşı, genel sağlık durumu, aktivite düzeyi ve kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığı gibi unsurlar "Kilolu kedilere hangi mama verilir?" sorusunun yanıtlarını değiştirebilir.

Genel öneri, kilolu kedilerin yağ oranı ve kalorisi azaltılan diyet kedi mamaları ile beslenmeleri yönündedir. Diyet kedi maması çeşitleri arasından seçim yapmak için siz de Petlebi.com'u ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde satışa sunulan Royal Canin, Brit Care, Pronature, LaVital, Hill's ve Orijen gibi markaların diyet kedi maması çeşitleri arasından içerikleri ve kullanıcı yorumlarını inceleyerek seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Light Kedi Maması Nedir?

Kedilerin kilo kontrolünün sağlanması ve/veya kilo vermesi amacıyla kalorisi ve yağ miktarı azaltılarak formüle edilen kedi mamaları, diyet kedi maması olarak adlandırılır. Diyet kedi maması, diğer mamalara oranla daha az kalori barındırsa da kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılar. İçerikleri genellikle daha az kalori içeren yağsız ve/veya uzun süre tok tutan hayvansal protein kaynakları ile desteklenir. Diyet kedi maması içerikleri ve içeriklerinin birbirine oranı marka ve ürün grubunun hangi yaşam evresindeki kediler için üretildiği doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Light Kedi Maması Çeşitleri

Light kedi maması çeşitleri genel olarak azaltılmış yağ ve karbonhidrat sayesinde patili dostlarımızın kilo vermelerine yardımcı olurlar. Kediler için kilo vermek zorlu bir süreçtir. Özellikle kısırlaştırma operasyonu sonrasında kilo alan kediler operasyona bağlı hormonal değişimlerden ötürü ciddi miktarda iştah artışı yaşadıkları için sürekli olarak mama talep ederler. Bir evcil hayvan sahibinin sürekli mama isteyen kedisine uzun süreler boyunca hayır diyebilmesi de gerçekten çok zordur. Bu noktada hem evcil hayvan sahiplerinin zorda kalmasına engel olacak hem de içeriği ile patili dostlarımızın sağlıklı beslenirken yağ yakmasına yardımcı olacak light kedi maması çeşitleri tercih edilmelidir. Bu mamaların içeriğinde bulunan özel lifler kedilerde doygunluk hissinin çok daha az mama ile ortaya çıkmasını sağladığı için kilo verme süreci kolaylaşır. Gıda hassasiyeti bulunan, üriner sistem sorunları yaşayan, yetişkin ya da yaşlı olan, kısırlaştırılmış ya da kısırlaştırılmamış tüm kilo sorunu olan kediler için özel olarak formüle edilmiş mamalar arasında seçim yapılabilir.

Light Kedi Maması ile Kısırlaştırılmış Mama Arasındaki Fark Nedir?

Her iki kedi mamasının amacı birbirinden farklı olduğundan kısırlaştırılmış kedi maması ile diyet kedi maması farklı formüllerle sunulur. Light yani diyet kedi maması kedilerde kilo kontrolünün sağlanması ve/veya kedilerin kilo vermesi amacıyla daha az yağ ve kalori içerir. Kısırlaştırılmış kedi maması ise spesifik olarak kedilerin kısırlaştırma sonrası değişen ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar. Bu doğrultuda kedilerin yavaşlayan metabolizma hızlarına ve ihtiyaç duydukları mineral dengesine yanıt verir. Diyet ya da normal kedi mamalarından farklı bir mineral dengesine sahip olur. Bu mamaların da kalorisi normal mamalara oranla az olabilir. Dolayısıyla diyet kedi maması ve kısırlaştırılmış kedi maması arasında kararsızlık yaşayanların veteriner hekimlerin önerileri doğrultusunda seçim yapması en doğrusu olacaktır.

En İyi Light Kedi Maması

En iyi light kedi maması kilo kontrolü sağlarken aynı zamanda patili dostlarımızın beslenme gereksinimlerini ideal şekilde karşılayan mamalardır. Light kedi mamalarının içeriğinde düşük yağ oranına sahip olan protein kaynakları kullanılır. Tavuk, hindi, ördek ve somon gibi sağlıklı yağ açısından zengin ancak yine de oransal olarak düşük yağ oranına sahip proteinler içeren, mineral ve vitamin dengesi de patili dostlarımızın sağlığı için özenle optimize edilmiş mamalar arasından damak zevklerine uygun bir ürün seçmek yeterlidir. Petlebi.com olarak Pro Plan, Royal Canin, Hill's gibi dünyaca ünlü markaların light kedi maması çeşitlerini sizlere sunuyoruz.

Light Kedi Maması Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Markaların kedilerin beslenme ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş diyet kedi maması çeşitlerinde fiyat farklılıkları olabilmektedir. Light kedi maması fiyatları mama içeriğine, tahılsız ya da tahıllı olmasına, özel bir sağlık sorunu için özelleştirme yapılıp yapılmadığına bağlı olarak değişebilmektedir.

Petlebi.com'dan satın aldığınız her ürün %100 orijinallik garantisi ile sizlere teslim edilir. Bu sayede tüm alışverişlerinizi güvenle yapabilir ve tercih ettiğiniz ürünlerin kalitesinden emin olabilirsiniz. Patili dostunuz için mama seçimi yaparken sitemizdeki ürünleri inceleyebilir, kullanıcı yorumlarına bakarak tercihinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Kediniz için mama seçerken onun yaşına, aktivite düzeyine, kısırlaştırılıp kısırlaştırmadığına ve genel sağlık durumuna uygun ürünleri önceliklendirerek sağlığına katkı sunabilirsiniz.

Bazı kediler türlerine, karakterlerine ve alışkanlıklarına göre kilo almaya diğerlerinden daha çok meyillidirler. İhtiyaçları kadar hareket etmemeleri halinde veya zamanla yaşlandıklarında kilo problemleri bariz bir şekilde artabilir. Kedilerde fazla kilo yaygın şekilde düşünüldüğünün aksine sevimlilik unsuru değil, ciddi sağlık problemlerine yol açan bir durumdur. Kilo fazlası olan dostlarımızın kalori alımı kısıtlanmış ve sağlıklı bir şekilde kilo kontrolü sağlamalarına yardımcı olan light kedi mamaları ile beslenmeleri gerekir. Light kedi maması ürünleri, kedilerin sağlıkları için ihtiyaç duyulan tüm besinleri barındırmakla birlikte kalori miktarı az olduğu için yavaş ve kontrollü bir şekilde kilo vermeleri adına büyük bir destek sağlar. Siz de sitemiz üzerinden light kedi maması çeşitlerine ulaşabilir, dostunuzun sağlıklı bir hayat sürmesi adına kilo vermesine yardımcı olacak alternatifleri inceleyebilirsiniz.