Kedi Tasması

(109)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kedi Tasması markası:

Kedi Tasması

Evcil hayvan sahiplenmenin güzellikleri kadar zorlukları ve sorumlulukları da vardır. Evcil hayvan ile yaşayanlar, dostlarının gereksinimlerine bağlı olarak sağlıklı bir şekilde beslenmeleri, güvenli bir alanla buluşturulmaları, egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması gibi temel süreçleri organize etmelidir. Sahiplenilen evcil hayvan özelinde sorumluluklar değişebileceğinden kedi sahiplerinin ve köpek sahiplerinin dostlarının gereksinimleri doğrultusunda farklı adımlar atmaları gerekebilir.

Kedi sahiplerinin dostları henüz eve gelmeden de eve geldikten sonra da temin etmesi gereken çeşitli kedi ürünleri bulunur. Kedi tuvaleti, kedi kumu, kedi yatağı, kedi maması ve ödül maması gibi ürünler arasında kedi tasmaları da sıralanabilir. Genellikle kedi tasma çeşitleri kullanımı gerekli olarak nitelendirilmese de kedi göğüs tasması, boyun tasması, kedi pire tasması gibi farklı özelliklere sahip ürünlerin sunduğu avantajlar hakkında bilgi sahibi olunması önemlidir.

Köpekler için üretilen tasmalara ve bu ürünlerin kullanım yaygınlığına pek çok insan alışkınken özgürlükleri ile tanınan kediler için tasma kullanımı çok yaygın bir durum değildir. Oysa tüm patili dostlarımızın güvenliği için tasma kullanımı büyük bir öneme sahiptir. Bunun en temel nedeni olası bir uzaklaşma hâlinde evlerine geri dönebilmelerinin en garanti yolunun tasmalar olmasıdır. Farklı nedenler kedi tasma kullanımı neredeyse zorunluluk haline getirir. Ancak hem güvenilir hem de kullanışlı bir kedi tasması seçmek en önemlisidir. Özellikle de dışarı çıkan kedilere takılacak tasmaların özenle seçilmesi gerekir. Kedilerin spesifik ihtiyaçlarına uygun dizayn edilen kedi tasma modelleri arasından doğru tercih yapılması konforlu bir deneyimi beraberinde getirir.

Türkiye'nin en çok ziyaret online petshopu Petlebi.com'da şık ve konforlu kedi tasma modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Kedi tasmaları modellerini incelerken göğüs tasması, boyun tasması ve bandana ürünlerini filtreleyebilir, ek olarak kedi künye ve çanları alt kategorisini de inceleyebilirsiniz. Kedinizin tüm ihtiyaçlarını bir arada bulabileceğiniz Petlebi.com'da ücretsiz kargo fırsatlarından ve kedi sahiplerinin avantajlarını artıran kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Kedi Tasması Modelleri

Az önce de belirtildiği gibi kediler için tercih edilebilecek tasmalar farklı tasarımlara sahip olabilir. En popüler kedi tasması modelleri arasında evlerde yaşayan ve dışarı çıkmayan kedilerde sıklıkla gördüğümüz boyun tasmaları bulunur. Boyun tasmaları farklı renklerde, farklı kapanma mekanizmalarında ve desenlerde sunulabilir. Bu noktada boyun genişliğine uygun bir ürün bulunduğunda kedilerin tarzı doğrultusunda estetik seçimler yapılabilir.

Göğüs tasması, zaman zaman dışarıya çıkarılan ve/veya veteriner hekim ziyaretleri sırasında hareketleri kontrol edilmek istenen dostlarımız için idealdir. Kedi göğüs tasması çeşitleri arasında karar verirken ürün ölçülerinin değerlendirilmesi öncelik olmalıdır. Bazı ürünler 40 - 30 cm bazıları ise 22-36 cm gibi ebatlarda olduğundan kedinin ölçüleri dikkate alınmalıdır.

Kedilerde tasma formunda bandana kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Tüy renklerine, görünümlerine ve karakterlerine uygun bir tercih yapıldığında kedilerin tarzlarının desteklenmesi kolaylaşmaktadır.

Kedi Tasmaları Ne İşe Yarar?

En popüler pet ürünleri arasında yer alan kedi tasma çeşitlerinin kullanımının birden fazla nedeni ve faydası vardır. Öncelik olası bir kaybolma durumunda kedinin evine dönmesi için gerekli bilgilerin bu tasmalarda yer almasıdır. Kaybolan bir kedi eğer tasması varsa daha kolay ayırt edilir. Tasma kedinin sahibi olduğunun anlaşılması adına somut bir göstergedir. Bu sayede tasma üzerindeki bilgiler sayesinde kaybolan kedilere ulaşma ihtimali çok daha yüksektir.

Bazı kedi sahipleri kedileri ile birlikte dışarıya çıkmaktan keyif alırlar. Bu tür durumlarda kedileri serbest bırakmak kaybolmaları için davetiye çıkarmak ile eş değer olacaktır. Köpeklerden tamamen farklı olan kedilerin dışarıdayken sürekli kontrol altında tutulması gerekir. Gezdirme kayışı ile birlikte kullanılacak bir kedi tasması evcil dostlarımızla birlikte gezebilmemizin ya da piknik gibi dış mekân etkinliklerine gidebilmemizin en güvenilir yöntemidir. Bu noktada kedi tasma modelleri arasındaki kedi göğüs tasması çeşitleri doğru tercih olacaktır.

Bazı kediler saklanmaktan hoşlanırlar ve ev içerisinde onları bulmak zordur. Üzerinde zil, çıngırak gibi bir aparatın yer aldığı kedi tasmaları ev içerisindeki kaybolma vakalarına çözüm sunacaktır. Zilli veya çıngıraklı tasmaların bir diğer faydası da sessizce insanların yanına sokulan kedilerin olası bir kaza yaşamasına engel olmaktır. Zil sesi sayesinde insanlar kedinin yaklaştığını fark ederler ve kedinin kuyruğuna, ayağına basmamak için nerede olduğuna bakarlar ya da kediye takılıp düşmezler.

Kedi tasma kullanımının tercih edildiği durumlardan biri de eğitim süreçleridir. Kedileri herhangi bir şekilde rahatsız etmeden kontrol edilebilirliğini sağlayan ürünler eğitim sürecinde önemli bir fayda sunabilir.

Kedi göğüs tasması gibi kedilerin kontrollü bir şekilde dışarıda yürütülmesini sağlayan ya da ani hareketler sergilemeleri durumunda önlem niteliği taşıyan ürünler, veteriner hekim ziyaretlerinde kolaylık sağlar. Kedi tasma çeşitleri arasından kedinizin en rahat edeceği ürünü keşfederek siz de Petlebi.com üzerinden satın alabilirsiniz. Farklı renk ve dokularda kediler için özel olarak tasarlanan kedi tasma çeşitleri ile dostunuz için güvenli olduğu kadar konforlu bir deneyim sağlayabilirsiniz.

Kedi Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kedi tasma modelleri ebat, yapı, materyal, renk ve desen olarak geniş bir çeşitlilikte sunulur. Dolayısıyla herhangi bir seçim yapmadan önce kedilerin ihtiyaçlarının düşünülmesi önemlidir. Kedi tasması seçerken boyut ve renk dışında göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda unsur vardır. Kedi tasma seçimi doğru yapıldığında kedi tasma kullanmaya çok çabuk alışır ve daha güvende yaşayabilir. Kedi tasma seçimi sırasında göz önünde bulundurulması gereken unsurlar şu şekilde sıralanabilir:
  • Yavruluk dönemindekiler için tasma seçiliyorsa mutlaka düzenli aralıklarla tasmanın gevşekliğinin kontrol edilmesi gerekir. Yavru kediler çok hızlı büyüdükleri için tasma boyun bölgelerinde yara meydana gelmesine neden olabilir. Aşıları tamamlandıktan ve veteriner hekimlerin onayı alındıktan sonra kısa süreliğine dışarıya çıkarılmak istenen yavrular için göğüs tasması tercih edilmesi mümkündür. Dışarıda güvenli bir şekilde zaman geçirmelerine yardımcı olacak tasmalar, kediler sakin bir yere götürüldüğünde onları kontrol etmeyi kolaylaştıracaktır.
  • Sokağa çıkma alışkanlığı olan kediler söz konusu olduğu zaman tasma seçimi daha zordur. Eğer avlanma iç güdüsü yüksek olan bir kediye tasma alınacaksa zilli tasmalar onun tüm keyfinin kaçmasına neden olabilir. Karanlık saatlerde sokaklarda olan kedilere reflektörlü tasmalar almak olası bir trafik kazası ihtimalini azaltacaktır. Reflektörlü tasmalar sürücüler tarafından kolayca fark edilebilir olduklarından kaza önleme konusunda değerli bir tedbir olarak tercih edilmeleri gerekir. Sokağa çıkan kedilerin kullandıkları tasmaların zorlama ile açılabilmesi önemlidir. Kedi tasması ile bir yere takıldığı zaman zorlayarak da olsa tasma açılırsa büyük bir kaza yaşanmasının önüne geçilmiş olur. Ek olarak dışarıda zaman geçiren kedi pire sorunu ile karşılaşabilir. Bu noktada kedi pire tasması kullanımı önemli bir gereklilik olarak öne çıkar.
  • Kolay aşınmayan, insan ve hayvan sağlığı açısından herhangi bir tehlike arz etmeyen malzemelerden yapılmış tasmaları tercih etmek gerekir. Tasmanın kedinin boyun bölgesini tahriş etmemesi çok önemlidir. Tahrişe neden olan iki unsur vardır. Birincisi tasmayı çok sıkmak diğer ise yanlış malzeme seçimi. Bu nedenle tercih edilen tasmanın üretildiği malzemenin kedinin boyun bölgesine zarar vermeyeceğinden emin olmak gerekir.
  • Öncelikle ele alınması gereken bir diğer unsur kapanma tipidir. Kedi tasmaları ayarlanabilir tokalar ya da kilit mekanizması ile kapatılabilir. Kedilerin daha konforlu olduğu tiplerdeki ürünlerin seçilmesi tavsiye edilir. Boyun ya da göğüs tasması çeşitleri fark etmeksizin tüm kedi tasması modelleri kediler için özel olarak tasarlanan ürünlerdir. Yine de kedilerin konfor beklentilerinin farklılaştığı da bilinmektedir.

Kedileri Tasmaya Nasıl Alışır?

Alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı hayvanlar arasında yer alan kediler özgürlüklerine düşkünlükleri ile tanınırlar. Bu nedenle onları yeni bir eşyaya alıştırmak zordur özellikle de vücutlarında yer edinecek bir eşyaya alışmaları çok zor olabilir. Tasmaya alışma sürecini hızlandırmaya çalışmamak ve aceleci davranmamak çok önemlidir. Öncelikle kedinin tasmayı tanımasına, koklamasına ve kokusunu tasmaya bırakmasına izin verilmelidir. Tasma kısa süreli olarak takılarak alıştırma evresi başlatılabilir. Bu sürede kedi zorlanmamalıdır.

Tasmayı çok sıkmak ya da fazla gevşek bırakmak kedinin huzursuz olmasına neden olacaktır. Fazla sıkı bir tasma kedinin kendini güvensiz hissetmesine katkı sağlayacağından kedi sürekli tasmadan kurtulmaya çalışarak kendine zarar verebilir. Gevşek tasmada sürekli varlığını hissettireceği ve kedinin patileri ile çıkarmaya çalışabileceği için tehlikelidir. Tasmayı dikkatli bir şekilde takmak ve gevşekliğini iyi ayarlamak gerekir.

Tasmanın üzerinde zil, isimlik, bilgilendirme tüpü gibi farklı aksesuarlar varsa kedi tasmaya alışıncaya kadar bu aksesuarları çıkarmak yardımcı olabilir. Bir anda birden fazla farklı eşyaya alışmaya çalışmak kedi için stres seviyesini arttırabileceğinden alışma sürecinde aksesuarları ortadan kaldırmak ve adım adım tasmaya eklemek önerilir.

En İyi Kedi Tasması Modelleri

En güvenilir ve en iyi kedi tasması, kedi için doğru seçilmiş olan tasmadır. Patili dostlarımızın görüntüsü bizler için önemli olsa da sadece onlara çok yakıştığı için bir ürün tercih etmemek, ihtiyaçlarını ön planda tutmak en güvenilir kedi tasması modelini bulmayı kolaylaştıracaktır. Petlebi.com'da dünyanın dört bir yanında milyonlarca evcil hayvan sahibi tarafından güvenle tercih edilen markaların ürünlerine ulaşabilirsiniz. Trixie, Kong, Beeztees, Eastland, Pawice, Karlie, Katzen ve Eurocat gibi markaların her ihtiyaca cevap veren çok çeşitli ürünlerini güvenle sipariş verebilirsiniz. Sepetiniz belirlenen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatından yararlanarak avantajlarınızı maksimize edebilirsiniz.

Kedi Tasması Fiyatları

Kedi tasması fiyatları markaya, modele, ürünün imal edildiği materyale ve hatta kapama mekanizmasına göre değişebilir. Bandana formundaki şık tasarımlardan, zilli veya çıngıraklı modellere kadar pek çok farklı kedi tasması modelini Petlebi.com'un geniş ürün yelpazesinde keşfedebilirsiniz. Depomuzdan çıkan her ürün için orijinallik garantisi vererek hem sizlerin hem de sevimli dostlarınızın en güvenilir ürünlere ulaşması için her zaman özenle çalışıyoruz. Sitemizde beğendiğiniz bir ürün hakkında detaylı bilgileri ürün sayfasından alabilir, kullanıcıların deneyimlerini aktaran yorumları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. En güvenilir online petshop olarak uzun yıllardır hizmet veren Petlebi.com'un geniş ürün yelpazesinde yer alan yüzlerce farklı kedi tasması arasından ihtiyaçlarınızı karşılayan modeli seçip hemen sipariş verebilirsiniz.

Kedi tasması ürünlerine karşı zaman zaman önyargılı davranılsa da bu ürünlerin sunduğu faydaların kesinlikle göz ardı edilmemesi gerekir. Her biri ayrı karaktere sahip kuyruklu dostlarımız ne kadar engellemeye çalışsak da evlerden firar edebilirler ya da ev içerisinde kendilerini en güvende hissettikleri ücra köşelere saklanıp saatlerce orada kalabilirler. Bir de onları açık hava ve bol güneşle buluşturmak için gezme ihtiyacı duyulduğunda kedi tasmaları onların güvenliğini sağlama noktasında sunduğu konforla avantajlarını arttırır. Tasma, evcil hayvanlar için bir aksesuar olmanın çok ötesinde, olası bir kaçış durumunda, onların evlerinin olduğunu gösteren önemli bir semboldür. Minik dostunuzun kilosuna ve yaşına uygun kedi tasması çeşitlerini inceleyebilir, kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanarak keyifli ve avantajlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.