Kedi Tasması

(171)

Kedi tasması ürünlerine karşı zaman zaman önyargılı davranılsa da bu ürünlerin sunduğu faydaların kesinlikle göz ardı edilmemesi gerekir. Her biri ayrı karaktere sahip kuyruklu dostlarımız ne kadar engellemeye çalışsak da evlerden firar edebilirler ya da ev içerisinde kendilerini en güvende hissettikleri ücra köşelere saklanıp saatlerce orada kalabilirler. Bir de onları açık hava ve bol güneşle buluşturmak için gezme ihtiyacı duyulduğunda kedi tasmaları onların güvenliğini sağlama noktasında sunduğu konforla avantajlarını arttırır. Tasma, evcil hayvanlar için bir aksesuar olmanın çok ötesinde, olası bir kaçış durumunda, onların evlerinin olduğunu gösteren önemli bir semboldür. Minik dostunuzun kilosuna ve yaşına uygun kedi tasması çeşitlerini inceleyebilir, kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanarak keyifli ve avantajlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kedi Tasması markası:

Kedi Tasması

Köpekler için üretilen tasmalara ve bu ürünlerin kullanım yaygınlığına pek çok insan alışkınken özgürlükleri ile tanınan kediler için tasma kullanımı çok yaygın bir durum değildir. Oysa tüm patili dostlarımızın güvenliği için tasma kullanımı büyük bir öneme sahiptir. Bunun en temel nedeni olası bir kaybolma durumunda evlerine geri dönebilmelerinin en garanti yolunun tasmalar olmasıdır. Farklı nedenler tasma kullanımı neredeyse zorunluluk haline getirir. Ancak hem güvenilir hem de kullanışlı bir kedi tasması seçmek en önemlisidir. Özellikle de dışarı çıkan kedilere takılacak tasmaların özenle seçilmesi gerekir.

Kedi Tasması Kullanmanın Önemi

Kedi tasması kullanmanın birden fazla nedeni vardır. Öncelik olası bir kaybolma durumunda kedinin evine dönmesi için gerekli bilgilerin bu tasmalarda yer almasıdır. Kaybolan bir kedi eğer tasması varsa daha kolay ayırt edilir. Tasması olan bir kedinin sahibi olduğu anlaşılır. Bu sayede tasma üzerindeki bilgiler sayesinde kaybolan kedilere ulaşma ihtimali çok daha yüksektir.

Bazı kedi sahipleri kedileri ile birlikte dışarıya çıkmaktan keyif alırlar. Bu tür durumlarda kedileri serbest bırakmak kaybolmaları için davetiye çıkarmak ile eş değer olacaktır. Köpeklerden tamamen farklı olan kedilerin dışarıdayken sürekli kontrol altında tutulması gerekir. Gezdirme kayışı ile birlikte kullanılacak bir kedi tasması evcil dostlarımızla birlikte gezebilmemizin ya da piknik gibi dış mekân etkinliklerine gidebilmemizin en güvenilir yöntemidir.

Bazı kediler saklanmaktan hoşlanırlar ve ev içerisinde onları bulmak zordur. Üzerinde zil, çıngırak gibi bir apartın yer aldığı tasmalar ev içerisindeki kaybolma vakalarına çözüm sunacaktır. Zilli veya çıngıraklı tasmaların bir diğer faydası da sessizce insanların yanına sokulan kedilerin olası bir kaza yaşamasına engel olmaktır. Zil sesi sayesinde insanlar kedinin yaklaştığını fark ederler ve kedinin kuyruğuna, ayağına basmamak için nerede olduğuna bakarlar ya da kediye takılıp düşmezler.

Kedi Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi tasması seçerken boyut ve renk dışında dikkat edilmesi gereken çok sayıda unsur vardır. Doğru yasma seçimi sayesinde kedi tasma kullanmaya çok çabuk alışır ve daha güvende yaşayabilir.

Yavruluk dönemindeki bir kediye tasma seçiliyorsa mutlaka düzenli aralıklarla tasmanın gevşekliğinin kontrol edilmesi gerekir. Yavru kediler çok hızlı büyüdükleri için tasma boyun bölgelerinde yara meydana gelmesine neden olabilir.

Sokağa çıkma alışkanlığı olan kediler söz konusu olduğu zaman tasma seçimi daha zordur. Eğer avlanma iç güdüsü yüksek olan bir kediye tasma alınacaksa zilli tasmalar onun tüm keyfinin kaçmasına neden olabilir. Karanlık saatlerde sokaklarda olan kedilere reflektörlü tasmalar almak olası bir trafik kazası ihtimalini azaltacaktır. Reflektörlü tasmalar sürücüler tarafından kolayca fark edilebilir olduklarından kaza önleme konusunda değerli bir önlem olarak tercih edilmeleri gerekir. Sokağa çıkan kedilerin kullandıkları tasmaların zorlama ile açılabilmesi önemlidir. Kedi tasması ile bir yere takıldığı zaman zorlayarak da olsa tasma açılırsa büyük bir kaza yaşanmasının önüne geçilmiş olur.

Kolay aşınmayan, insan ve hayvan sağlığı açısından herhangi bir tehlike arz etmeyen malzemelerden yapılmış tasmaları tercih etmek gerekir. Tasmanın kedinin boyun bölgesini tahriş etmemesi çok önemlidir. Tahrişe neden olan iki unsur vardır. Birincisi tasmayı çok sıkmak diğer ise yanlış malzeme seçimi. Bu nedenle tercih edilen tasmanın üretildiği malzemenin kedinin boyun bölgesine zarar vermeyeceğinden emin olmak gerekir.

Kedileri Tasmaya Nasıl Alışır?

Kediler alışkanlıklarına çok bağlı hayvanlardır. Ayrıca özgürlüklerine düşkünlükleri ile tanınırlar. Bu nedenle onları yeni bir eşyaya alıştırmak zordur özellikle de vücutlarında yer edinecek bir eşyaya alışmaları çok zor olabilir. Tasmaya alışma sürecini hızlandırmaya çalışmamak ve aceleci davranmamak çok önemlidir. Öncelikle kedinin tasmayı tanımasına, koklamasına ve kokusunu tasmaya bırakmasına izin verilmelidir. Tasma kısa süreli olarak takılarak alıştırma evresi başlatılabilir. Bu sürede kediyi zorlamamak önemlidir. Tasmayı çok sıkmak ya da fazla gevşek bırakmak kedinin huzursuz olmasına neden olacaktır. Fazla sıkı bir tasma kedinin kendini güvensiz hissetmesine katkı sağlayacağından kedi sürekli tasmadan kurtulmaya çalışarak kendine zarar verebilir. Gevşek tasmada sürekli varlığını hissettireceği ve kedinin patileri ile çıkarmaya çalışabileceği için tehlikelidir. Tasmayı dikkatli bir şekilde takmak ve gevşekliğini iyi ayarlamak gerekir. Tasmanın üzerinde zil, isimlik, bilgilendirme tüpü gibi farklı aksesuarlar varsa kedi tasmaya alışıncaya kadar bu aksesuarları çıkarmak yardımcı olabilir. Bir anda birden fazla farklı eşyaya alışmaya çalışmak kedi için stres seviyesini arttırabileceğinden alışma sürecinde aksesuarları ortadan kaldırmak ve adım adım tasmaya eklemek önerilir.

En Güvenilir Kedi Tasması Markası

En güvenilir kedi tasması, kedi için doğru seçilmiş olan tasmadır. Patili dostlarımızın görüntüsü bizler için çok önemli olsa da sadece onlara çok yakıştığı için bir ürün tercih etmemek, ihtiyaçlarını ön planda tutmak en güvenilir kedi tasması modelini bulmayı kolaylaştıracaktır. Petlebi.com'da dünyanın dört bir yanında milyonlarca evcil hayvan sahibi tarafından güvenle tercih edilen markaların ürünlerine ulaşabilirsiniz. Trixie, Kong, Pawice, Karlie, Katzen ve Eurocat gibi markaların her ihtiyaca cevap veren çok çeşitli ürünlerini güvenle sipariş verebilirsiniz.

Kedi Tasması Fiyatları

Bandana formundaki şık tasarımlardan, zilli veya çıngıraklı modellere kadar pek çok farklı kedi tasması modeli Petlebi.com'un geniş ürün yelpazesinde sizleri bekliyor. Depomuzdan çıkan her ürün için orijinallik garantisi vererek hem sizlerin hem de sevimli dostlarınızın en güvenilir ürünlere ulaşması için her zaman özenle çalışıyoruz. Sitemizde beğendiğiniz bir ürün hakkında detaylı bilgileri ürün sayfasından alabilir, kullanıcıların deneyimlerini aktaran yorumları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. En güvenilir online petshop olarak uzun yıllardır hizmet veren Petlebi.com'un geniş ürün yelpazesinde yer alan yüzlerce farklı kedi tasması arasından ihtiyaçlarınızı karşılayan modeli seçip hemen sipariş verebilirsiniz.