Deri ve Tüy Bakımı

(29)

Kedilerin özellikle bahar aylarında tüy dökümü artmaktadır. Düzenli tarama başta olmak üzere birkaç işlemle kedinizin tüy sağlığını kolaylıkla koruyabilirsiniz. Tüyler deriyi de koruduğu için tüy bakımı otomatik olarak deri bakımını destekler.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Deri ve Tüy Bakımı

Kedilerde deri ve tüy bakımı oldukça önemlidir. Bir kedinin sağlıklı ve parlayan tüylerinin olması hem çok güzel gözükmesini sağlar hem de yeterli ve dengeli beslendiğini kanıtlar. Ancak bazı durumlarda beslenme ne kadar güzel olursa olsun kedilerde cilt sorunları ve tüy dökülme problemleri meydana gelebilir. Bu tür durumların önüne geçmek ya da ortaya çıkan sorunları çözmek için deri ve tüy bakım ürünleri kullanılması gerekir.

Deri ve Tüy Bakım Ürünleri Nelerdir?

Deri ve tüy bakımında kullanılan ürünlerin kedilerin cildinin pH seviyesine uygun olması ve pH dengesini bozmaması gerekir. Kediler için özel geliştirilmiş deri ve tüy bakım ürünleri düzenli kullanım sonucunda kedilerin cilt ve tüy problemlerinin azalmasına ve sağlıkla parlayan tüylere sahip olmasına yardımcı olur.

Deri ve tüy bakım ürünleri taraklardan, destekleyici gıdalara; özel spreylerden ve mamalara kadar oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Her kedinin deri ve tüy bakımı ihtiyacı farklı olduğu için ürünlerin detaylı bir şekilde incelenerek tercih edilmesi önerilmektedir. Tüylerde yağlanmaya ve bu duruma bağlı meydana gelen kokulara karşı önlem olmak ve tüylerin sağlıklı bir yağ dengesine kavuşmasını sağlamak için özel olarak hazırlanan tüy bakım formülleri vardır. Bu tür bir ürün tercih ederken mutlaka kediler için özelleştirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü kediler kendilerini yalayarak temizlerler ve tüylerine sıkılan spreyleri yutma riskleri vardır.

Kedilerin sağlıklı ve parlak tüyleri olması için destekleyici damlalar ya da tabletler kullanılabilir. Bu tür ürünlerin içerisinde çeşitli vitaminler, Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri veya Taurin bulunmaktadır. Kedilerde deri ve tüy bakımı için olmazsa olmaz destekler arasında yer alan bu takviyeler ile sağlıklı bir cilt elde etmek mümkündür.
Kedilerde tüy bakımı zorlu bir süreçtir ancak uzun tüylü kedilerde sürecin çok daha zor ancak çok daha önemli olduğu unutulmamalıdır. Uzun tüylü kedilerin tüylerinde karışıklık veya düğümlenme olursa deri nefes alamaz ve ciltte yaralar meydana gelebilir. Bu tür durumların önüne geçmek için taramayı kolaylaştıracak ürünler tercih edilmesi önerilir.

En İyi Kedi Deri ve Tüy Bakım Ürünleri

Petlebi.com'da Trixie, Beaphar, Gimcat gibi popüler markaların kediler için özel olarak üretilen deri ve tüy bakım ürünlerine ulaşabilirsiniz. Sitemizden satın alacağınız her ürünün %100 orijinallik garantisi olması sebebiyle bu ürünleri patili dostlarınız için güvenle kullanabilirsiniz.