Kedi Tuvaleti

Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Kedinizle birlikte yaşamaya başladığınız andan itibaren kedinizin çiş eğitimi önem kazanır. Evde birlikte sürdüreceğiniz hayatta tüm ailenin konforu için çiş konusu hızla çözülmelidir. 

Kapalı kedi tuvaleti kullananlar, özelikle kumun etrafa saçılmaması, derli toplu duruşu ve koku sızdırmaması nedeniyle tercihlerini bu yönde kullanıyorlar. Kolay temizlikten yana olanlar ise elekli kedi tuvaletini tercih ediyorlar. Çift katlı ve süzgeçli bu modeller, dışkıyı ve topaklanmış kumları kolayca eleyip atmanızı sağlıyor. Her kedi sahibinin gönlünde ise biraz daha yaygınlaştıktan sonra otomatik kedi tuvaleti yer alıyor.

Bu konuda en büyük yardımcı da kedi tuvaleti kullanımını, kedinizin eve geldiği ilk günlerde başlatmaktır. Evin çeşitli yerlerinde bir kaç çiş kaçırma vakası olsa da farkettiğiniz anda kedinizi tuvaletine koymanız, konuyu anlaması ve pekiştirme için gereklidir. Fiyatları, tuvaletlerin şekline ve özelliklerine göre değişen bu ürünlere dair geniş bir seçkiyi Petlebi’de araştırıp, aynı gün kargo fırsatıyla sipariş verebilirsiniz.