Kedi Tuvaleti

(56)

Kediniz için olmazsa olmaz ürünler arasında yer alan kedi tuvaleti, patili dostunuzun tuvalet alışkanlığı kazanmasını kolaylaştırmasının yanı sıra konforunu da arttırmaktadır. Farklı renklerde, boyutlarda, özelliklerde, açık ya da kapalı olarak piyasaya sunulan kedi tuvaleti ürünleri arasından onun için en uygun, sizin için ise en hijyenik çözümleri sunanlara yönelebilirsiniz. Ona kavuştuğunuz ilk andan itibaren tuvaletini rahatlıkla yapmasını sağlayacak üstelik mahremiyetini de koruyacak bu ürünle ona özel bir alan yaratabilirsiniz. Kedi tuvaleti fiyatları ürünlerin şekline, boyutuna, açık ya da kapalı olmasına veya barındırdığı teknolojilere göre değişiklik gösterebilir. Sitemiz üzerinden ailenizin sevimli ferdi için uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlerimizi de özelliklerini de inceleyebilirsiniz. Seçimleriniz sırasında dostunuzun ebatlarını ve daha önce kullandığı ürün varsa alışkanlıklarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kedi Tuvaleti markası:

Kedi Tuvaleti

Kedilerin tuvalet alışkanlıkları genellikle kendilerine özel bir tuvalet kullanmalarını gerektirmektedir. Aileleri ile aynı tuvaleti kullanmayı alışkanlık edinen ya da öğrenen kediler haricinde tüm ev kedilerinin kendilerini rahat hissedecekleri bir tuvalete ihtiyaçları vardır. Hem evcil hayvan sahiplerinin hem de kedilerin konforunu ön planda tutarken aynı zamanda kullanım ihtiyaçlarına cevap veren farklı tuvalet modelleri bulunmaktadır.

Kapalı Kedi Tuvaletleri

Kapalı modeller hem kedilerin hem de birlikte yaşadıkları insanların ihtiyaçlarına göre tercih edilebilirler. Tuvaletin duracağı yer özellikle kedinin gizlenme ihtiyacını karşılamayacaksa kapalı bir model tercih etmek en doğrusu olacaktır. Kalabalık evlerde, yaşam alanının ufak olduğu yerlerde kedilerin rahat bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmesini sağlayacak ve mahremiyetlerini mümkün kılacak bir alana ihtiyaçları olacağı için kapalı modelleri idealdir. Kapalı modellerin farklı tasarımları vardır. Giriş kapısı bu modellerde oldukça yaygındır. Kedilerin iterek girip çıkabilecekleri bu kapı hem özel alan ihtiyacının en üst düzeyde karşılanmasını hem de kedi kumunun etrafa çok dağılmasını engeller.

Kapı her kedinin severek kullanabileceği bir özellik olmayabilir bu nedenle kapısı olmayan ancak kum dağılmasını engellemek için ufak basamaklara sahip olan modeller de üretilmiştir. Bazı kapalı kedi tuvaleti modelleri filtreye sahiptir. Filtreler kedi tuvaleti kullandıktan sonra ortaya çıkacak kokunun önüne geçmek ve kedi kumunun koku absorbe etme özelliğine destek olmak için tercih edilmektedir. Kapalı modellerin genel tasarımında kum haznesinin üzerinde bulunan bir koruyucu vardır. Bu koruyucu özel mandallar ile hazneye bağlanır. Düzenli olarak kum temizliği yaparken mandalları söküp takmak istemeyen kişiler için çekmeceli modeller önerilebilir.

Açık Kedi Tuvaletleri

Açık modeller sadece kedi kumu haznesi olan modellerdir. Bunlar genellikle kedilerin tuvaletleri için izole bir alanın olduğu yerlerde ya da kedinin kapalı modelleri kesinlikle istemediği durumlarda tercih edilmektedir. Açık modellerin kapalı olanlara kıyasla bazı dezavantajları olabildiği söylense de aslında avantaj ve dezavantaj durumu tamamen deneyimle ilgilidir. Kokuyu iyi bir şekilde absorbe eden bir kum kullanıldığı zaman açık modeller de en az kapalı modeller kadar koku açısından işlevsel olacaktır. Eğer kedinin tuvalet sonrası eşelenme alışkanlığı çok yoksa ya da kumlar tuvaletten dışarı savrulmuyorsa da açık modeller rahatlıkla tercih edilebilir. Eşelenmeyi çok seven, bunu bir oyun haline getiren ancak kapalı tuvaleti kullanmayı reddeden kediler için de iç veya dış merdivenli, kum toplama basamaklı gibi farklı modeller çözüm sunmaktadır. Bunlara ek olarak tuvalet önü paspası ile de kumların dağılması rahatlıkla önlenebilir.

Elekli Kedi Tuvaletleri

Elekli olma özelliğine sahip kedi tuvaletleri hem açık hem de kapalı tasarıma sahip olabilir. Elek fonksiyonu kedi sahibinin kum temizleme alışkanlığı ve bu işlemi yaparken istediği konfor ile alakalıdır. Normal şartlarda kedi kumu bir kürek aracılığı ile temizlenir. Elekli modeller ise kürek kullanmadan tek bir hamle ile kumun temizlenmesini mümkün kılar. Elekli tasarımlar 2 ya da 3 katmana sahiptir. Elek kısmı ve kum haznesi her iki katman seçeceğinde de sabittir. Kumun döküleceği 2. bir katman olması elek bölümünün kedi eşelenirken tırnaklarına zarar vermemesi için kullanılabilir. Bu noktada seçim yaparken patili dostlarımızın eşelenme alışkanlıklarını ve tuvalette geçirdikleri zamanı göz önünde bulundurmak önemlidir.

Kedi Tuvaleti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuvalet seçerken patili dostlarımızın en temel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak gerekse de yine de kullanım alışkanlıklarını da değerlendirmek gerekebilir. Yeterli bir kedi kumu haznesine sahip herhangi bir tuvalet ilk etapta kediler için uygun gözükse de aslında dikkat edilmesi gereken çok farklı unsurar olduğu unutulmamalıdır.

Kullanılabilir Alan

Tuvalet seçerken kedinin rahat hareket edebileceği bir modeli tercih etmek çok önemlidir. Patili dostunuz eğer içinde rahat hissedemediği bir tuvalete sahip olursa tepkisini olumsuz hareketlerle dile getirebilir. Eşelenirken ya da tuvalet yaparken rahat hareket edebilecekleri modellere bakarken hem kedinin boyutlarını hem de tuvaletin kullanılabilir alanını değerlendirmek gerekir. Bazı tuvaletler dışarıdan bakıldığı zaman çok geniş gözükseler de tasarımları sebebiyle iç hacimleri ufak olabilir. Bu nedenle ölçü bilgisini detaylı öğrenerek karar vermek önemlidir. Ayrıca tuvaletlerin yüksekliğine de dikkat edilmelidir. Hareket alanı geniş olsa da yüksekliği kedi için yeterli olmayan bir tuvalet pek istenmeyecektir.

Yükseklik

Kedinin tuvalete rahat bir şekilde girip çıkması çok önemlidir. Yükseklik özellikle yavruluk döneminde bir sorun olabilir. Yetişkin kediler tuvaletlerine yüksek olsalar bile çok daha rahat bir şekilde girebilirken yavrular zorluk çekerler. Mesaneleri ufak olan ve aynı zamanda tuvalet alışkanlığını yeni kazanan bir yavru için tuvaletin erişiminin zor olması alışkanlığın da zor kazanılması anlamına gelecektir. Bu nedenle yavruluk döneminde sonradan değiştirilebilecek, ufak boyutlu ve kolay erişilebilir bir kedi tuvaleti tercih edilmesi gerekir.

Malzeme

Evcil hayvan ürünlerinin üretiminde kullanılan malzemelerin belirli standartlara sahip olması gerekir. Hem sağlık hem de güvenlik açısından malzeme kalitesine önem verilmesi gerekir. Günde birden fazla kez kullanılacak, düzeni olarak temizlenmesi gereken bu ürünlerin deterjan kokusunu hapsetmemesi, rahat temizlenebilir olması ve herhangi bir şekilde temasta insana ya da hayvana zarar vermemesi gerekir. Petlebi.com olarak her zaman sevimli dostlarımız için en doğru ve kaliteli ürünleri sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Hem sizlerin hem de onların mutluluğu için her daim en kaliteli olan çeşitlere ürün yelpazemizde yer veriyoruz.

Kedi Tuvaleti Fiyatları

Tuvaletin modeline, boyutuna ve işlevselliğine göre tuvalet fiyatları değişiklik göstermektedir. Her unsurun fiyatlandırma üzerinden ayrı bir etkisi olsa da sitemizdeki tüm ürünlerin kalitesinden emin olarak sunuyoruz. Trixie, Ferplast, Catit ve Stefanplast gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerine yer vererek sevimli dostlarımız için her zaman en doğru olanın seçilmesine olanak sağlıyoruz. Sitemizden yaptığınız alışverişlerde ürünün hasar görmemesi ve kullanılmamış olması şartı ile 15 gün içerisinde değişim yapılabilmektedir. Bu sayede almış olduğunuz bir tuvaletin boyutlarından memnun kalmadığınız zaman farklı bir tercihiniz ile değiştirebilir ya da para iadesi talep edebilirsiniz.