Tırnak/Pati Bakımı
89 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo bedava!
İsterseniz kapıda nakit veya kredi kartıyla ödeyin.
Ürünleri 15 gün içerisinde ücretsiz iade edebilirsiniz.
petlebi logo
SİPARİŞ & DESTEK

0216 706 21 15

Tırnak/Pati Bakımı Kullanıcı Yorumları

Tırnak/Pati Bakımı

Köpek Tırnak ve Pati Bakımı Ürünleri

Köpeğinizin tırnaklarının sağlıklı bir uzunlukta olması gerekidir. Bu sağlıklı boyu yakalayamazsa kendisi rahatsız olacak, kısaltmak için kendi yöntemleri de genelde ev içinde yaşadıkları için çalışmayacaktır. 

Köpek tırnakları ne zaman kesilir diyorsanız, onun evde gezindiğine dair küçük tırnak sesleri sizi uyaracaktır. 

Köpeklerde Tırnak Makası Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Köpek tırnak bakımı için iki şeye dikkat etmelisiniz; birincisi uzadığını farkettiğiniz zaman mutlaka doğru bir makas ile kesmelisiniz. Çünkü fazla uzaması, tırnakların içe doğru kırılıp patisine batmasına ve enfeksiyon vb. problemlere neden olmakadır. Bu tür durumlarda veterinerinize danışarak köpek pati kremi kullanmanız faydalı olacaktır.

İkincisi ise, köpeğinizin tırnağını damarlı olan bölümden kesmemek olmalı. Eğer bu sınırı aşarsanız, köpeğinizin tırnağı kanamaya başlar ve bu kanamayı evde durdurmanız mümkün değildir, zira damar kesmiş olursunuz. Eğer köpek tırnak bakımını evde yapmak sizin için korkutucu ise veterinerinizden yardım isteyerek, düzenli bakım yaptırabilirsiniz.

Petlebi’deki tırnak ve pati bakımı ürünlerini inceleyin, aynı gün kargo fırsatıyla, kolay, hızlı ve güvenli siparişinizi verin.