petlebi
SİPARİŞ & DESTEK

0850 255 10 01

Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması
119 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo bedava!
İsterseniz kapıda nakit veya kredi kartıyla ödeyin.
Ürünleri 15 gün içerisinde ücretsiz iade edebilirsiniz.

Tırnak/Pati Bakımı

Köpeklerimizin patileri sokak gezintileri sırasında zarar görebilir. Pati bakımı sayesinde bu zedelenmeleri en aza indirebilirsiniz. Tırnak bakımı da bu aşamada destekleyicidir. Köpeğinizin tırnaklarını düzenli olarak kesmeniz yürürken zorluk çekmesini engelleyecektir.

Köpek Tırnak ve Pati Bakımı Ürünleri

Köpeğinizin tırnaklarının sağlıklı bir uzunlukta olması gerekidir. Bu sağlıklı boyu yakalayamazsa kendisi rahatsız olacak, kısaltmak için kendi yöntemleri de genelde ev içinde yaşadıkları için çalışmayacaktır. 

Köpek tırnakları ne zaman kesilir diyorsanız, onun evde gezindiğine dair küçük tırnak sesleri sizi uyaracaktır. 

Köpeklerde Tırnak Makası Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Köpek tırnak bakımı için iki şeye dikkat etmelisiniz; birincisi uzadığını farkettiğiniz zaman mutlaka doğru bir makas ile kesmelisiniz. Çünkü fazla uzaması, tırnakların içe doğru kırılıp patisine batmasına ve enfeksiyon vb. problemlere neden olmakadır. Bu tür durumlarda veterinerinize danışarak köpek pati kremi kullanmanız faydalı olacaktır.

İkincisi ise, köpeğinizin tırnağını damarlı olan bölümden kesmemek olmalı. Eğer bu sınırı aşarsanız, köpeğinizin tırnağı kanamaya başlar ve bu kanamayı evde durdurmanız mümkün değildir, zira damar kesmiş olursunuz. Eğer köpek tırnak bakımını evde yapmak sizin için korkutucu ise veterinerinizden yardım isteyerek, düzenli bakım yaptırabilirsiniz.

Petlebi’deki tırnak ve pati bakımı ürünlerini inceleyin, aynı gün kargo fırsatıyla, kolay, hızlı ve güvenli siparişinizi verin.