Salıncaklar

(15)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Salıncaklar

Kuşların kafeslerinde en çok zaman geçirdikleri yerlerden birisi de kuş kafes salıncak tasarımlarıdır. Kuş salıncağı olarak da bilinen bu ürünler kanatlı dostlarımızın sıkılmadan, keyifle zaman geçirmeleri için yardımcı olur. Özellikle kafeste uzun süre zaman geçirmek zorunda olan kuşların hareketsiz kalmaması, sıkılmaması ve enerjilerini atabilmeleri için bu salıncakları kullanmaları çok önemlidir.

Kuş Salıncağı Nasıl Seçilir?

Kuş salıncağı seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken unsur kuşun boyutlarıdır. Papağan, kanarya ve muhabbet kuş salıncağı modelleri her zaman özel olarak ayrılmayabilirler. Ancak kuş sahipleri kuşun boyutlarına, hareket düzeyine bakarak doğru salıncağı seçebilir. Salıncak alırken kafeste yeterince yer olduğundan emin olmak da önemlidir. Kuşun rahat bir şekilde hareket edebilmesi, salıncağında keyifle zaman geçirebilmesi ve oynaması için özel olarak alan yarattıktan sonra kuş kafesi salıncak modelleri arasından uygun bir ürün seçilebilir. Bazı salıncak modellerinin üzerinde çeşitli oyuncaklar ve aksesuarlar bulunur. Bunun sebebi kuşun ilgisini çekmek ve daha çok oyun oynamasını sağlamaktır. Hışırtı benzeri sesler çıkaran, sert dokulu ve hareketli oyuncaklar kuşların ilgisini kolayca çeker.

Kuş Salıncağı Çeşitleri Nelerdir?

Kuş salıncağı çeşitleri genellikle ikili, tekli, oyuncaklı ve aynalı salıncak gibi tasarıma bağlı farklılıklarla üretilmektedir. İlk kez kullanılacak ürün tekli modeller arasından seçilebilir. Eğer kuş tek başına ise aynalı modeller arasından seçim yapılması önerilir. Kuş salıncakları ile birlikte merdivenler de kuşların keyifle kullandığı oyuncaklardır. Salıncak tasarımlı merdivenler de kuş sahipleri tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Petlebi.com'da Trixie, Eastland, Eurobird, Flip gibi popüler markaların birbirinden farklı kuş bakım ürünlerini kolayca bulabilirsiniz. Her zaman en kaliteli ve güvenilir ürünleri bulabileceğiniz sitemizden alışveriş yaparken ürün sayfalarında bulunan açıklamalara ve kuş sahiplerinin yapmış olduğu yorumlara bakarak satın alacağınız ürünlere karar verebilirsiniz.