Tuvalet Eğitim Spreyi

(6)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Köpek Tuvalet Eğitim Spreyi

Yavruluk dönemindeki bir köpeği sahiplenmek beraberinde büyük bir sorumluluk getirir. Onun bakımı, beslenmesi ve eğitimi yeni ailesini uzunca bir süre meşgul eder. Yavru annesinden ayrılıp yepyeni bir ortama girdiğinde başlangıçta biraz çekingen tavırlar sergiler ve henüz tuvalet eğitimi almadığı için istenmeyen kazaların oluşumuna neden olabilir. Ne yazık ki tuvalet eğitiminin erken dönemde şekillenmemesi birçok yavrunun ailesinin yanından gönderilmesine neden olabilmektedir. Halbuki onlar çok çabuk öğrenen ve doğru yaklaşıldığında pozitif davranışlar sergileyebilen canlılardır.

Günümüzde yavru köpeklere tuvalet eğitimi vermenin pratik yollarından biri de köpek tuvalet eğitim spreyi kullanmaktır. Sprey ya da damla formunda üretilen bu ürünler onların tuvaletlerini nereye yapacaklarını anlamalarını kolaylaştırır. Siz de Petlbi.com üzerinden yavrunuzun tuvalet eğitimi sırasında fayda sağlayabileceğiniz tuvalet eğitim damlası ve tuvalet eğitim spreyi ürünlerine erişebilir, yapılan ürün yorumlarını okuyarak tercihte bulunabilirsiniz.

Yavru Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Bazı eğitimler onunla ilk karşılaşıldığı andan itibaren verilmelidir. Bu eğitimlerden biri de tuvalet eğitimidir. Eğitim sırasında yavruların hızla kavrayabilmesi için sprey kullanımı dışında dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Örneğin mamasının ve suyunun yanına çiş yapması için materyal konulan dostlarımızın istenilen yere tuvaleti yapması beklenmemelidir. Onlar içgüdüsel olarak yemek yiyip su içtikleri alanları ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmazlar. Bu nedenle yer seçimi mamadan ve sudan uzak, aynı zamanda kendisini güvende hissedebileceği bir yer düşünülerek yapılmalıdır. Eve alışma süreci dahilinde eğitim performansının arttırılması adına her defasında takip edilmesi, gösterilen bölgeye tuvalet yaptığında ise ödüllendirilmesi gerekir. Gerektiğinde uyandığında, egzersiz yaptığında, oyun oynadığında, yemek yediğinde o yönelmese dahi belirlenen alana onunla gidilmelidir.

Yavru köpeklerde tuvalet eğitimi, daha kapsamlı bir eğitimin küçük ama önemli bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Bir an önce alışkanlık kazanması isteniyorsa hayatı düzene sokulmalıdır. Her gün aynı saatlerde mamasını yemesi, alışkanlıklarının gözlenmesi ve pozitif davranışlarının desteklenmesi bu sürecin doğal bileşenleridir. Yavrular öğrenme sürecindeyken onlara ceza vermek doğru bir yaklaşım olmayacaktır, küçük kazalar meydana gelirse ve sonradan fark edilirse ona kızmak hiçbir anlam ifade etmeyecektir, böyle bir durumda alandan kokunun temizlenmesi için temizlik yapılabilir ve koku gidericiler kullanılabilir.

Köpek Tuvalet Eğitimi Spreyi Ne İşe Yarar?

Bu ürünler tüm ırktaki dostlarımız için tuvalet alışkanlığı kazanmaları adına kolaylaştırıcı bir etki yaratır. Yavruluk döneminde evde yaşamak için en temel eğitim süreçlerinin başarıyla tamamlanmasını sağlar. Üstelik yalnızca yavrular için kullanılacak diye bir söylemde bulunulamaz. Bazı köpekler hiç tuvalet eğitimi almamış ya da yaşadıkları travmalar nedeniyle eğitimlerine ters düşen davranışlar sergiliyor olabilirler. Yetişkinlik döneminde yapılan sahiplendirmeler için de köpek tuvalet eğitimi spreyleri eşit derecede etkiye sahip olacaktır. Ürünün tek başına yalnızca çiş ya da kaka yapılacak alanı işaretleme niteliği taşıdığı unutulmamalıdır. Tuvalet eğitimi tek bir ürüne indirgenemez, aile bireylerinin pozitif davranışlarının ve ödüllendirme süreçlerinin de çok önemli olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Köpek Tuvalet Eğitim Spreyi Çeşitleri

Piyasada birçok farklı markanın eğitim sprey veya damla ürünlerine erişmek mümkündür. Köpek tuvalet eğitim spreyi kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu ürünlerin oldukça etkili sonuçlar verebileceğini göstermekle birlikte en önemli unsurun sabır ve pozitif davranışları ödüllendirme olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Petlebi.com'da Beaphar, Trixie, Elexsus, Bio PetActive ve Bioline gibi markaların ürünlerine ulaşabilirsiniz. Ürünlerden bazıları iç mekan kullanımı için bazıları ise hem iç hem de dış mekan kullanımı için üretilmiş olabilirler. Damla ya da sprey forma sahip seçenekler arasından en doğru kararı verebilmek için ürün yorumlarını ve ürünlerin tercih edildiği ırkları inceleyebilirsiniz.

Köpek Tuvalet Eğitim Spreyi Fiyatları

Tuvaletlerini yaptıkları pedlere ya da aileleri tarafından belirlenen alanlara 2 - 3 damla ya da birkaç fıs şeklinde uygulanan köpek tuvalet eğitimi spreyi fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Ürünün hangi markaya ait olduğu, kaç mililitre olarak satıldığı ve ürün içeriği fiyatlandırmayı etkileyebilir.

Petlebi.com sunduğu ürün çeşitliliği ve evcil hayvanlarla yaşayan kişilerin konforunu yükselten kategorileri ile avantajlarınızı arttırmaya devam ediyor. Siz de %100 orijinal ürün garantimiz ve aynı gün kargo fırsatlarımızdan yararlanabilir, indirimli fiyatların keyfini çıkarırken güvenliğinizden emin olabilirsiniz. Online ve kapıda ödeme seçeneklerimizden size en uygun olanı seçerek dostunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.