Yavru Kedi Maması

(124)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Yavru Kedi Maması

Yavru bir kedinin beslenme ihtiyaçlarının yetişkin kedilerden çok daha farklı olduğu bilinmektedir. Özellikle ilk kez kedi sahibi olacak kişiler için doğru yavru kedi maması seçimi çok önemlidir. Sütten kesilmeden önce yavaş yavaş anne sütü ve/veya anne sütü ile benzer formülasyona sahip süt tozu ve mamanın birlikte verilmesi ile yavrunun geçişe adapte olması önerilmektedir. İlk 4 hafta kadar tamamen anne sütü ile beslenen yavrunun sonrasındaki 4 haftalık süreçte anne sütü ve yaş mama ile beslenerek sütten kesilmesi tavsiye edilir. Yavrular bazı durumlarda daha erken sütten kesilebilir ve anneden ayrı düşebilirler. Bu durumlarda yavru 8 haftalık olana kadar süt tozu ile beslenmesi tavsiye edilmektedir. Yavru kedi maması çeşitlerinin gerekli durumlarda hamile ya da emziren kedi maması olarak da tüketilebilir. Anne kedilerin artan kalori ihtiyaçları bu mamalar tarafından başarılı bir şekilde tamamlanabileceği için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Siz de yavru kediler için özel olarak formüle edilen, kaliteli içerikleriyle dostlarınızın yetişkinlik dönemine sağlıklı bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olacak kedi mamaları arasından seçim yapmak için Petlebi.com'u ziyaret edebilirsiniz. Yavru kediler için en sağlıklı kedi mamaları arasından seçim yapabilir, %100 orijinal ürün garantisinden yararlanabilir, sepetiniz belirtilen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Yavru Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Yavruların büyüme hızı gerçekten çok yüksektir bu nedenle onların enerji ihtiyacı bir yetişkinin 3 - 4 katı kadar olabilir. Doğumdan itibaren ilk birkaç hafta içerisinde yavrunun boyutunun 3 katına çıkması oldukça normaldir. Yavruların beslenme düzeni de kendilerine özgüdür. Çoğu günde 4 -5 öğün beslenmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle yavrunun 1 yaşına gelinceye kadar özel bir formül ile beslenmesi önemlidir.

Yavruların sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi ve büyüyebilmesi için gerekli olan tüm besinleri eksiksiz ve dengeli bir şekilde alması gerekir. Burada önemli olan en pahalı mamayı almak değildir. Mama içeriğine bakmak ve sadece günlük beslenme ile herhangi bir takviyeye ihtiyaç duymadan gelişebileceğinden emin olmak önemlidir. Kedilerin sağlıklı gelişimi için gerekli olduğu söylenen vitamin, mineral ve amino asitlerin fazlasının onlar için zararlı olabileceğini de kesinlikle unutmamak gerekir. Dünyaca ünlü, yavru kediler için özelleştirilmiş formüller sunan ve üretim standartları otoriteler tarafından onaylanmış yavru kedi maması markaları arasından patili dostlarımızın damak zevkine uygun olan bir ürün bulmak her zaman en doğrusu olacaktır.

Mama Seçiminde Kedi Cinsi

Bazı ırkların özel beslenme ihtiyaçları olabildiği için yavruluk döneminde tüketime uygun mamalarda da bu ayrımı yapan formüller bulunmaktadır. İran, Scottish Fold, British Shorthair, Siamese gibi bazı ırkların yavruluktan itibaren özel ihtiyaçlarına cevap verecek formüllere yönelmek bu ırkların uzun vadede yaşama ihtimali olan sağlık sorunlarına karşı önlem almak açısından da önemlidir. Bu nedenle özel ırk yavru kedi mamaları arasından seçim yapılması doğru bir tercih olarak değerlendirilebilir.

Mama Seçiminde Özel Gereksinimler

Özel gereksinimler yavruluk döneminde de ortaya çıkabilir. Bu dönemde en çok görülen özel gereksinim alerjidir. Sütten kesilme döneminden sonra mamaya karşı alerji geliştiren kediler için hipoalerjenik ürünlere yönelmek daha doğru bir seçim olacaktır. Yavru kedi maması aynı zamanda hamile ve emziren kedilerin tüketimi için de uygundur. Anne adaylarının ve annelerin yavrularının sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve beslenmesini sağlamak için daha yüksek kalori alması ve olabildiğince iyi beslenmesi gerekir. Emziren ya da hamile kedi maması ihtiyacı ortaya çıktığında yavrular için özel olarak hazırlanmış formüller rahatlıkla tercih edilebilir.

Spesifik sağlık sorunları ya da sağlık sorunlarına yatkınlıkları olan kediler için özel olarak formüle edilen kedi mamaları belirlenmeden önce veteriner hekimlere danışılması tavsiye edilir. Veteriner hekimler kedinin genel sağlık durumuna bağlı olarak özel önerilerde bulunabilirler.
Yavru kedi mamaları arasından tercihte bulunurken yavrunun ırkı, aktivite seviyesi, damak zevki ve özel gereksinimleri değerlendirilmelidir. Ancak kedi maması satın alırken dikkat edilmesi gerekenler bu sayılanlardan ibaret değildir. Kedi mamaları doğru şartlarda depolanıyor mu? %100 orijinal mi? Son kullanma tarihleri ne zaman? Ne şartlarda kargolanıp sizlere ulaştırılacak? Tüm bu değişkenler ihtiyaç duyulan yavru kedi maması belirlendikten sonra sorgulanması gerekenlere örnek gösterilebilir. Petlebi.com kedi mamaları, kedi ödül mamaları ve vitaminleri gibi sağlık odaklı ürünleri güvenle satın alabileceğiniz bir platformdur.

Yavru Kedi Maması Çeşitleri

Yavru kedi maması çeşitleri de tıpkı diğer yaşam evreleri için sunulan çeşitler gibi damak zevkine ve ihtiyaca göre değişmektedir. Gelişim döneminde sağlıkları için en uygun mamayı bulmak için farklı formülleri incelemek gerekebilir. Kediler etçil beslenmesi gereken hayvanlardır ancak bu etçil beslenme gereksinimi tamamen protein odaklı besinler tüketmenin onlar için iyi olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle beslenme ihtiyaçlarını, özellikle de ilk kez yavru kedi sahibi olanların, bir veteriner hekimden dinlemek doğru seçim yapmak açısından iyi sonuçlar verebilir.

Mama çeşitlerini değerlendirirken farklı içerikleri incelemek ve kedinin damak zevkine, diş yapısına uygun bir mama bulmak önemlidir. Her kedinin kendine has bir damak zevki olabilir. Bununla birlikte ara sıra farklı aromalar deneyimlemek onların sürekli aynı mama ile beslenmesine kıyasla daha iştahlı bir beslenme deneyimi yaşatabilir. Bu tür unsurları göz önünde bulundurabilmek için yavru kedi maması çeşitlerinin de çok farklı formüllere sahip olduğunu görmek mümkün. Somon, tavuk, kuzu, geyik gibi farklı protein kaynaklarını ile lezzetlendirilen mama çeşitleri arasından onların damak zevkine en uygun olan ürünü bulmak önemlidir.

En İyi Yavru Kedi Maması Markası

Yavru, yetişkin ya da ileri yaşlarda olması fark etmeksizin her kedi sahibi "En iyi kedi maması markası hangisi?" sorusunu sıkça sormaktadır. Aslında bu soruya net bir cevap vermenin mümkün olmadığını kabullenmek gerekir. Elbette kaliteli malzemelerden üretilmiş mama çeşitleri her zaman ilk tercih olmalıdır. Ancak doğrudan bir marka özelinde bu soruyu cevaplamak doğru değildir. Her kedinin beslenme ihtiyaçları ve damak zevki farklı olacağından doğru seçimi yapmak en iyi yavru kedi maması markası cevabını bulmak anlamına gelir. Petlebi.com olarak sitemizde Hill's, Acana, Orijen, Royal Canin, Pro Plan gibi dünyaca ünlü markaların orijinal ürünlerinin satışını yapıyoruz. Sitemizdeki tüm markaları güvenle tercih edebilir, seçiminizi dostunuzun genel sağlık durumuna ve lezzet beklentisine bağlı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yavru Kedi Maması Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Mama fiyatlarının değişiminde çok farklı unsur olduğunun bilinmesi önemlidir. Ambalajdan saklama koşullarına ve standartlarına kadar pek çok unsura bağlı olarak yavru kedi maması fiyatları değişmektedir. Gıda saklama koşullarının sağlandığı 1000 metrekarelik depolama alanımızda özel depolama ihtiyacı olan ürünleri de stokta tutabiliyoruz. Satışını yaptığımız tüm mama çeşitleri için orijinallik garantisi veriyoruz. Tüm bu faktörlerin bir araya gelmesi elbette piyasada satılan son kullanma tarihi geçmiş, sahte ya da faturasız ürünlere kıyasla daha yüksek bir maliyete ve buna bağlı daha yüksek fiyatlandırmaya neden olabiliyor. Ancak her zaman aile üyelerimizin sağlığını ön planda tutarak onlar için en taze ve sağlıklı ürünleri sunuyoruz.

Kediler 1 yaşına gelene kadar yavruluk dönemleri devam eder. Yavrular ve yetişkinler arasında gereksinim duyulan besinlerin, vitaminlerin ve minerallerin oranları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla yetişkinliğe geçiş aşamasında sağlıklı bir gelişim için onların büyüme dönemlerine uygun beslenmeleri gerekir. Yavru kedi maması ürünleri içerik bazlı düşünüldüklerinde oldukça çeşitlidir, damak zevklerine uygundur ve sahip oldukları özellikler marka bazlı değişiklik gösterebilir. Yavru kedilere özel kuru mamalar ırklara özel üretilebileceği gibi genel anlamda tüm dostlarımız tarafından güvenle tüketilebilecek versiyonları da bulunur. Siz de yavruluk sürecindeki dostunuz için sitemiz üzerinden kaliteli ve güvenilir mama seçeneklerine erişebilir, kampanya dönemlerimizi takip ederek hem avantajlı fiyatlardan yararlanabilir hem de küçük sürprizlerle onu şımartabilirsiniz.