Boyun Tasması

(85)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Boyun Tasması markası:

Köpek Boyun Tasması

En çok tercih edilen aksesuarların başında gelen köpek boyun tasması çeşitleri hem tasarımları hem de fonksiyonları ile dostlarımızın en önemli ihtiyaçları arasında yer alır. Neredeyse tüm köpeklerde gördüğümüz bu fonksiyonel ürünlerin ilk ve en önemli amacı köpeklerin güvenliğini sağlamaktır. Onunla yapılacak yürüyüşlerde uzaklaşmasının engellenmesi, olası tehlikelerin azaltılması ve köpeğin kaybolma riskinin azaltılması için en gerekli ekipmanlardan biri olarak kabul edilen köpek boyun tasmaları tüm sadık dostlarımıza uygun boyutlarda üretilmektedir. Hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda kullanılabilirler ve eğitim sırasında sundukları konforla da farklı çeşitlerine ihtiyaç duyulabilir.

Siz de birbirinden farklı materyallerden üretilen, renk ve özellik çeşitliliği ile hem beğenilerinize hem de ihtiyaçlarınıza hitap eden köpek boyun tasmaları arasından seçim yapmak için Petlebi.com'u ziyaret edebilirsiniz. Düz renk ve desenli köpek boyun tasmaları, deri köpek boyun tasmaları, kilitli köpek boyun tasmaları, ayarlanabilir köpek boyun tasmaları ve zincir köpek boyun tasmaları arasından tercihte bulunurken ürün özelliklerini ve yorumlarını inceleyerek en doğru kararı verebilirsiniz. %100 orijinal ürün garantisi ile buluşabileceğiniz Petlebi.com'da Collar, Flamingo, Karlie, Morso, Tailpetz ve Trixie gibi ünlü markaların kaliteli köpek boyun tasmaları sizleri bekliyor.

Boyun Tasması Köpeğe Zarar Verir mi?

Doğru kullanılmayan ve köpeğin boynuna uygun tercih edilmeyen köpek boyun tasmaları, dostlarımızın sağlığını tehlikeye atabilir. Köpek boyun tasmalarının güvenli bir deneyim sunabilmesi için şu hususlara dikkat edilmelidir:

  • Boyun tasmalarının kenarları keskin olmamalıdır. Keskin kenar yapısına sahip olan köpek boyun tasmaları boyun bölgesine zarar verir.
  • Köpek boyun tasmaları ne küçük ne de büyük seçilmelidir. Köpeğin boynunu sıkmamalı ancak boyna tam oturmalıdır.
  • Köpek boyun tasmaları genellikle temel komutları alabilen ve/veya yürüyüş sırasında tasma çekiştirmeyen köpekler için uygun kabul edilir. Böylece ani çekmeler ve ani çekmelere bağlı olarak boyun bölgesine zarar gelmesi engellenebilir.
  • Köpek boyun tasmaları arasından seçim yapılırken tasmanın materyalinin mümkün olduğunca yumuşak olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çok sert materyallerin köpeğin boynuna zararı dokunabilir.

Köpek Boyun Tasması Nasıl Olmalı?

Köpek boyun tasmaları köpekler için güvenli ve sağlıklı bir deneyim sunmalıdır. Köpeklerin boyun ölçülerine uyum sağlayan, sağlam, mümkünse kilitlenebilen ürünler ideal tercihler olarak nitelendirilir.

Köpek boyun tasmalarının genişliği köpeklerin boynu ile uyumlu olmalıdır. Küçük ve ince boyun yapısına sahip köpekler için kalın tasmalar tercih edilmemelidir. Bu gibi bir durumda köpeklerin boynu zarar görebilir. Tam tersi durumda, yani büyük ırk köpekler için çok ince tasmalar tercih edilirse köpek tasmayı çektiğinde tasmanın kopması söz konusu olabilir.

Köpek boyun tasmaları doğrudan köpeklerin tüyleri ve cildi ile temas eder. Bu nedenle üretildikleri materyallere dikkat edilmelidir. Köpeklerin cilt sağlığına zarar vermeyen materyallerden üretilmiş olan ürünler arasından seçim yapılması idealdir.

Köpek boyun tasmalarının dayanıklı olması gerekir. Dostunuz eğitimli olsa ve komutlara yanıt verse de ani bir durumda tasmayı ciddi bir kuvvetle çekebilir. Yeterince dayanıklı olmayan boyun tasmaları aniden kopup köpeklerin tehlikelere açık hâle gelmesine neden olabilir.

Köpek boyun tasmaları farklı çeşitlerde üretilir ve bazıları spesifik amaçlar içindir. Boyun tasmaları aktivitelere göre seçildiğinde daha güvenli bir deneyim yaşanabilir. Örneğin sıklıkla gece yürüyüş yapılıyorsa reflektörlü tasmalar köpeğinizin fark edilmesini sağlamanın en pratik yolunu sunabilir.

Günümüzde köpek boyun ya da göğüs tasmaları ve hatta gezdirme kayışları farklı tarzlarda tasarlanır. Seçim sırasında köpeğin diğer aksesuarlarının stilini göz önünde bulundurmak daha estetik bir görünüm elde edilmesine yardımcı olabilir.

Köpek Boyun Tasması Çeşitleri

Petlebi.com'un geniş ürün yelpazesinde birbirinden şık ve işlevsel köpek boyun tasması çeşitleri sizleri bekliyor. Bandanalı, reflektörlü, dikenli eğitim zinciri, taşlı, tüy koruyucu özellikli, ikili zincirli, desenli, kilitli ve renkli boyun tasmaları çeşitli malzemelerden üretilebiliyor. Trixie, Pet Safe, Ferplast ve Wee Pets gibi markaların ürünleri farklılık gösterdiği için seçim sırasında hem zevkinizi hem de dostlarınızın gereksinimleri ön planda tutabilirsiniz. Dostunuzun boyutları ve yaşı doğrultusunda yavru köpek boyun tasması, büyük ırk köpek boyun tasması, deri köpek boyun tasması ve köpek boyun tasması zincir modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Köpek Boyun Tasması Ne İşe Yarar?

Bu soruya birçok yanıt verilebilir. Bu ürünler yürüyüşler sırasında köpeğinizi kontrol edebilmeniz adına büyük bir öneme sahiptir. Ancak tek işlevleri de bu değildir. Model çeşitliliği doğrultusunda dikenli yapıda olanlar dostunuza dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı koruyucu özellik gösterir. Reflektörlü modeller karanlık vakitlerde onun fark edilebilmesini sağlayarak güvenliğini arttırır. Bandanalı modeller şık bir görüntü sunar ve dostunuzun tarzını ön plana çıkarır. İkili zincirli modeller eğitimleri sırasında kullanılabilir ve kontrol edilmelerini kolaylaştırır. Hangi malzeme ya da modelde olursa olsunlar birçok boyun tasmasının genişliği ayarlanabilir özelliktedir. Bu noktada farklılık kilit mekanizmasından doğar. Bazı tasmaların kilit kısımları plastikten üretilir bazılarında ise bu mekanizma ya hiç olmaz ya da çelik gibi sert metallerden yapılır. Dolayısıyla dostunuzun yaşı, ırkı, kuvveti ve boyun genişliği ona uygun ürünün belirlenmesinde yardımcı olacaktır.

Köpek Boyun Tasması Nasıl Seçilir?

Köpek boyun tasması seçimi yalnızca ürünün rengi, deseni ya da şıklığı doğrultusunda yapılmamalıdır. Dostunuzun kilosu ve boyutu size yol göstermesi gereken bir unsur olacaktır. Bu unsur tasmanın üretildiği malzemenin belirlenmesini ve kilit sistemi seçimini doğrudan etkileyecektir. Aynı zamanda dostunuzun boyun genişliği de çok önemlidir. Aldığınız bir tasma dar olursa onu gezdirirken hayati fonksiyonlara sahip olan boyun kısmının zedelenme riski ile karşılaşabilirsiniz. Bazı modellerin reflektörlü olduğundan bahsetmiştik. Geceleri sık yürüyüş yapıyorsanız ya da dostunuz kendi gezintilerini kendisi yapıyorsa köpekler için boyun tasması seçimi sırasında reflektörlü modeller gibi ek özelliklere de başvurabilirsiniz. Boyun tasması modelleri çok çeşitli olduğu için kaliteli, yumuşak ve ona herhangi bir zarar vermeyecek materyallerden üretilenlere de odaklanabilirsiniz.

Köpek Boyun Tasması Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Köpek boyun tasması fiyatları markalara, ürünün kalitesine, ebatlarına, üretim malzemesine ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Petlebi.com üzerinden onun için yüzlerce seçenek arasından en uygununu tercih edebilirsiniz. En uygun fiyatlardan yararlanabilir, hızlı kargo seçeneklerimizle dostunuzun ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.