Felix Kedi Konserve Maması

(42)

Seçtikleriniz: Felix Hepsini Kaldır
349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Felix Beslenme Danışmanı ücretsiz.

Hangi mamayı seçmeniz gerektiğine emin değil misiniz?

En uygun mamayı, Purina'nın Petlebi.com müşterilerine özel Beslenme Danışmanı'yla birlikte seçebilirsiniz.

Purina Beslenme Danışmanı Beni Arasın

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kedi Konserve Maması markası:

Felix Kedi Konserve Maması

Patili dostlarımızın beslenme alışkanlıklarını yakından tanımamız onlar için her zaman en doğru beslenme planını oluşturmamızda etkilidir. Kediler durgun suları içmekten hoşlanmazlar. Bunun temel nedeni ise atalarından yadigâr olan iç güdüleridir. Durgun su kedilerin gözünde sağlıklı su kaynağı değildir. Bu nedenle kedilerin su içme miktarının mutlaka kontrol altında tutulması ve gerekli durumlar da özel olarak dikkatli davranılması gerekir.

Felix kedi konserve maması özellikle az su tüketen kedilerin susuz kalmasını engellemek için rahatlıkla tercih edilebilecek destekleyici mamalar arasında yer almaktadır. Su içmekten kaçınan kedilerin beslenme planına haftada 2 - 3 öğün olarak yaş mama eklenmesi susuz kalmalarının ve susuzluğa bağlı meydana gelen sağlık sorunlarının önüne geçer. Sağlıklı tüyler, ışıldayan gözler ve ideal su tüketimi için rahatlıkla tercih edebileceğiniz Felix yaş kedi maması çeşitleri ile patili dostunuz keyifli bir yemeğin tadını çıkarırken siz de onun sağlıklı beslenmesinin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Felix Hakkında

Nestlé'nin evcil hayvan mamaları üreten markası Purina uzmanlığında geliştirilen Felix kedi mamasının en önemli özelliklerinden bir tanesi sağlıklı ve güvenli ürünlerle ön plana çıkması. 1894 yılında William H. Danforth tarafından kurulan firma 100 yıldan uzun süredir patili dostlarımız için mama üretiyor. Günümüzde 6500'den fazla çalışanı ile dünyanın önemli markalarından birisi olan Felix, İkinci Dünya Savaşı başlamadan önce kuru kedi bisküvisi üretmeye başlamıştı. Quaker Oats Company 1970 yılında İngiltere'ya açılmak için Felix'i bünyesine kattı. 1980'li yıllarda Felix, İngiltere kedi maması pazarının %6'sına sahipken Whiskas %50'den fazla orana sahipti. Ancak 1989 yılında yapılan marka değişikliği ile firma piyasada kendine yer bulmaya başladı. Ayrıca bu plan kapsamında firmanın maskotu da Felix adındaki siyah beyaz kedi oldu. Büyük bir reklam kampanyasıyla beraber marka Avrupa'da bilinen bir marka haline geldi ve 1996 yılında Felix, İngiltere'nin en çok tercih edilen markası haline geldi. 1995 yılında Quakers tüm Avrupa operasyonu ile beraber Felix'i de Spillers'a sattı. 1997 yılında ise marka Nestlé'ye satıldı ve hala Nestlé bünyesinde yer alıyor. Felix günümüzde dünyanın en çok bilinen kedi mamaları arasında bulunuyor.

Felix Kedi Konserve Maması Çeşitleri

Felix kedi konserve maması çeşitleri kedilerin damak zevkine çok fazla hitap eden ürünlerdir. Jel içerisinde bulunan, parça etli ve çiğneme sorunu olanlar ya da yavrular için özellikle küçük parçalarla hazırlanan mama çeşitleri ile kedilerin beslenmesinde farklılık sağlanabilmektedir. Ton balığı, sardalya, tavuk, sığır, kuzu, somon ve karides gibi protein kaynaklarının kullanıldığı mamalar lezzet çeşitliliği açısından oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır. Felix yaş mama çeşitlerinde özel bir lezzet deneyimi için iştah açıcı sebzelere de yer verilmektedir. Havuç, ıspanak gibi sebzelerin yer aldığı mamalar kedilerin günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sunulmaktadır.

Hangi Felix Kedi Konserve Maması Tercih Edilmeli?

Felix kedi konserve maması çeşitleri genellikle her kedinin tüketimine uygun olarak formüle edilmişlerdir. Yetişkin ve yavru olarak iki ana gruba ayrılan yaş mama çeşitleri içerikleri ile farklılık göstermektedir. Yavru kedilerin kolay beslenmesi için daha küçük parçalara ayrılan ve daha yüksek kalorili olan yaş mamalar yetişkin veya kısırlaştırılmış kedilerin kilo almasına neden olabilir. Bu nedenle 1 yaşından itibaren konserve mama seçiminin değiştirilmesi ve yetişkinler için sunulan formüllere geçilmesi gerekir. Hamile ve emziren kedilerin yüksek kalori ihtiyacı olduğu için onlar için de yavrular için özel olarak sunulan formüller tercih edilebilir. Kedi konserve maması tercihi yaparken önerilen beslenme planına da uyulması gerekir.

Felix Kedi Konserve Maması Fiyatları

Felix kedi konserve maması fiyatları genellikle ürün içeriklerine göre değişiklik göstermemektedir. Ürünlerin tamamı yüksek hayvan eti ve protein içeriğine sahiptir. Fiyatlandırma kampanyalara, saklama koşullarına göre farklılaşabilir. Felix kedi konserve maması yetkili satıcısı olarak sitemizden aldığınız tüm mamalar için %100 orijinallik garantisi veriyor ve size her zaman en taze mamaları ulaştırabilmek için özel stoklarla çalışıyoruz. Sitemizden satın alacağınız ürünlerin değerlerini ve içeriklerini ürün detay sayfalarında bulabilirsiniz. Bu sayfada aynı zamanda ürünlerin son kullanma tarihlerini de görebilirsiniz. Kullanıcılarımızın deneyimleri sonucunda yazdıkları yorumları da inceleyerek ihtiyaçlarınızı konforlu bir şekilde satın alabilirsiniz.