Köpek Parfümü

(26)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Köpek Parfümü

Onlarla yaşamak büyük bir keyif olsa da bazı zorlukları da beraberinde getirdiği gerçeği yadsınamaz. Dostunuzun kendine has bir kokusu olabilir ve bu koku zaman zaman sizin de hayat kalitenizi düşürebilir. Özellikle yıkanma sıklıklarının azaldığı ve evlerin yaz aylarına oranla daha az havalandırıldığı soğuk dönemlerde bu kokunun şiddetinin arttığı birçok kişi tarafından deneyimlenmiştir. Evin geneline yayılan ve genellikle köpek beslemeyen kişilerce çok daha kolay fark edilebilen köpek kokusu, köpek parfüm ve deodorantları sayesinde sorun olmaktan çıkarılabilir.

Gül kokulu, vanilyalı, narlı, bebek pudralı veya çiçek kokulu... Köpek parfümleri sahip oldukları esanslarla hem köpeklerin hem de insanların hayat kalitesini artırabiliyor. Önemli olan elbette ki sağlıklı içeriklere sahip olanlar arasından seçim yapmak, böylelikle birden çok fayda eş zamanlı olarak deneyimlenebiliyor. Siz de köpeğiniz için birbirinden hoş koşulara sahip deodorant ve parfümler arasından seçim yapmak isterseniz Petlebi.com'u ziyaret edebilirsiniz. Petlebi.com'da dostunuzun sağlığına zarar vermeyen ve farklı kullanım talimatları ile sunulan köpek parfümü ürünlerini inceleyebilirsiniz. Bioline, Animology ve PROONE gibi tanınmış markaların birbirinden hoş kokulu köpek parfümleri arasından seçim yapabilir, dostunuz ve kendiniz için ferah bir ortama kavuşabilirsiniz.

Köpek Parfümü Çeşitleri

Köpek kokusunun birçok farklı nedeni olabilir. Uzun kulaklı dostlarımızın kulaklarının içinde gelişebilecek enfeksiyonlar, cilt hastalıkları, yaşam alanlarının yeterince temiz olmaması veya tükettikleri mamaların kalitesi köpeklerde koku problemi oluşmasına yol açabilir. Köpekler belli aralıklarla banyo yaparak, kaliteli beslenerek, düzenli taranarak, ıslandıklarında kurutularak ve sağlık kontrollerinden geçirilerek kötü kokulardan kurtulabilirler. Yine de alınan tüm bu önlemler köpeklerin koku sorununu gidermeye yetmeyebilir. Bu gibi bir durumda köpek parfümü çeşitleri devreye sokulabilir.

Köpek parfüm çeşitleri ile ilgili bilinmesi gereken bu ürünlerin bir kısmının köpeklerin üzerine bir kısmının ise yattıkları ve zaman geçirdikleri eşyaların üzerine sıkılması gerektiğidir. Bu nedenle yapılan tercihler sonucu satın alınan köpek kokusu giderici ürünlerin kullanım talimatlarının detaylı bir şekilde okunması gerekir. Doğrudan üzerlerine sıkılabilecek ürünler alındığında gözleri, ağızları ve kulakları her halükarda korunmalıdır.

Köpek Parfümleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek parfümleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

Köpek parfümleri arayışında olanların ilk yapması gereken ürünlerin içeriklerini kontrol etmektir. Köpek cildi için tahriş edici maddelerin formüllerde yer almaması en temel gereksinimlerdir. Doğal bileşenlere sahip köpek parfümleri ideal tercihler olarak değerlendirilmektedir. İlk kez köpek parfümü ya da deodorantı kullanacak olanların veteriner hekimlere danışması faydalı olacaktır.

Köpek parfümleri alkol ya da su bazlı olarak üretilebilir. Alkol bazlı köpek koku giderici parfümler sprey formunda sunulur ve sıkıldıktan sonra çok hızlı bir şekilde kurur. Su bazlı köpek parfümleri ise daha geç kurur. Alkol bazlı ürünler genellikle daha uzun süre etkilidir, su bazlı köpek parfümleri ise genellikle birkaç saat kadar etkisini sürdürür. Dolayısıyla seçim yaparken beklentilerin önceliklendirilmesi önemlidir.

Köpeklerin sevdikleri aromalara sahip olan köpek parfümleri onların hislerini de pozitif yönde etkileyecektir. Dolayısıyla köpeklerin beğenilerini dikkate almak da parfüm seçiminin önemli gerekliliklerindendir. Çok ağır kokuya sahip olan ürünler köpekleri rahatsız edebilir, bu nedenle hafif ve doğal kokular arasından seçim yapmaya özen gösterilmelidir.

Bazı köpekler kokulara karşı oldukça hassas olabilmektedir. Parfüme alerjik reaksiyon göstermeleri söz konusu olduğunda veteriner hekimlere danışılması önemlidir. Bu nedenle parfüm kullanılacağında öncelikle çok az miktarda uygulanması tavsiye edilmektedir. Parfüm sıkıldıktan sonra köpeklerin davranışları gözlemlenmeli, ciltleri incelenmelidir. Kaşıntı, kızarıklık başta olmak üzere çeşitli reaksiyonlar gözlemlendiğinde ürünlerin kullanımı sonlandırılmalı ve veteriner hekimlerle iletişime geçilmelidir.

Köpek Parfümü Nasıl Kullanılır?

Köpek parfümünün nasıl kullanacağı tercih edilen ürün doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Bu nedenle uygulama öncesi en doğru yaklaşım satın alınan köpek parfümü ürünü için hazırlanan kullanma talimatlarına uyum sağlamaktır. Bazı köpek parfümlerinin köpeklerin tüylerine belirtilen mesafeden sıkılması tavsiye edilir, bu mesafe ürün özelinde değişiklik gösterebilir. Ek olarak bazı ürünler uygulandıktan sonra köpeklerin tüylerinin taranması ve fırçalanması gerekirken bazı ürünler için bu ek bakımların yapılması şart olmayabilir.

Köpek Parfümü İşe Yarıyor mu?

Doğru kullanıldığında köpek parfümleri hem zararsızdır hem de kötü kokuyu engeller. Yine de tek başına parfüm kullanımının etkisi de bir yere kadardır. Köpeklerin koku sorununun azaltılması için öncelikle sağlıklı olmaları gerekir. Düzenli olarak taranmaları, belli aralıklarla köpek şampuanları ile yıkanmaları ve yattıkları yerlerin de temizlenmesi önemlidir. Kaliteli mama ile beslenmeleri de olası kötü koku oluşumunun engellenmesi adına önemli bir gerekliliktir. Ev yemekleri ile beslenen dostlarımızda hem koku hem de sağlık problemleri görülme riskinin çok daha fazla olduğu bilinmektedir.

Köpeklerin cilt sağlığına ve beğenilerine uygun köpek parfümleri arasından seçim yapıldığında dostlarımızda etkisi devam eden hoş bir koku oluşmasına yardımcı olunabilir. Seçilen parfümün esansı doğrultusunda köpeklerin sakinleşmesi ve kendilerini daha iyi hissetmeleri de sağlanabilir.

Köpek Parfümü Zararlı Mı?

Dostlarının sağlığını önemseyen birçok kişi için köpek parfümlerinin zararlı olup olmadığı büyük bir endişe yaratmaktadır. Ancak bu ürünler köpek sağlığına herhangi bir zarar vermezler. Dikkat edilmesi gereken köpek parfümü ve deodorantı çeşitlerinin kullanma talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmasıdır. Az önce de belirttiğimiz gibi bazı ürünler doğrudan tüylere sıkılabileceği gibi bazılarının yalnızca köpeğin yattığı yatağa ya da temas ettiği eşyalara sıkılması gerekmektedir.

Köpek Parfümü Fiyatları

Köpek parfümü fiyatları hemen hemen tüm evcil hayvan ürünleri gibi farklı aralıkta olabilir. Ürünün markası, markanın ücretlendirme politikası, ürünün özellikleri ve ambalaj ağırlığı köpek kokusu giderici ürünlerin fiyatları üzerinde değişikliğe yol açabilir.

Petlebi.com'da en uygun fiyatlı ürünlere erişebilir, güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sepetinize eklediğiniz ürünlerin toplam tutarı belirlenen sınırları geçtiğinde ücretsiz kargo fırsatından yararlanmanız da mümkün! %100 orijinal ürün garantisi ile güvenerek tercih edebileceğiniz Petlebi.com'da dostunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Soğuk havalarda köpeklerinizi yıkama sıklığınız azalabilir. Bu ya da başka bir sebeple köpeğinizde kötü kokularla karşılaşmanız doğaldır. Köpek parfümleri bu aşamada hayatımıza girer. Kaliteli bir köpek parfümü ile köpeklerinizi kötü kokularından arındırabilirsiniz.