Köpek Parfümü

(10)

Soğuk havalarda köpeklerinizi yıkama sıklığınız azalabilir. Bu ya da başka bir sebeple köpeğinizde kötü kokularla karşılaşmanız doğaldır. Köpek parfümleri bu aşamada hayatımıza girer. Kaliteli bir köpek parfümü ile köpeklerinizi kötü kokularından arındırabilirsiniz.

Devamını Göster »

279 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Köpek Parfümü

Onlarla yaşamak büyük bir keyif olsa da bazı zorlukları da beraberinde getirdiği gerçeği yadsınamaz. Dostunuzun kendine has bir kokusu olabilir ve bu koku zaman zaman sizin de hayat kalitenizi düşürebilir. Özellikle yıkanma sıklıklarının azaldığı ve evlerin yaz aylarına oranla daha az havalandırıldığı soğuk dönemlerde bu kokunun şiddetinin arttığı birçok kişi tarafından deneyimlenmiştir. Evin geneline yayılan ve genellikle köpek beslemeyen kişilerce çok daha kolay fark edilebilen köpek kokusu, köpek parfüm ve deodorantları sayesinde sorun olmaktan çıkarılabilir.

Petlebi.com'da dostunuzun sağlığına zarar vermeyen ve farklı kullanım talimatları olan köpek parfümü ürünlerini inceleyebilirsiniz. Bioline ve Le Charme gibi tanınmış markaların ürünleri arasından seçim yapabilir, dostunuz ve kendiniz için ferah bir ortama kavuşabilirsiniz.

Köpek Parfümü Çeşitleri

Köpek kokusunun birçok farklı nedeni olabilir. Uzun kulaklı dostlarımızın kulaklarının içinde gelişebilecek enfeksiyonlar, cilt hastalıkları, yaşam alanlarının yeterince temiz olmaması veya tükettikleri mamaların kalitesi köpeklerde koku problemi oluşmasına yol açabilir. Köpekler belli aralıklarla banyo yaparak, kaliteli beslenerek, düzenli taranarak, ıslandıklarında kurutularak ve sağlık kontrollerinden geçirilerek kötü kokulardan kurtulabilirler. Yine de alınan tüm önlemler köpeklerin koku sorununu gidermeye yetmeyebilir. Bu gibi bir durumda köpek parfümü çeşitleri devreye sokulabilir. Köpek parfüm çeşitleri ile ilgili bilinmesi gereken bu ürünlerin bir kısmının köpeklerin üzerine bir kısmının ise yattıkları ve zaman geçirdikleri eşyaların üzerine sıkılması gerektiğidir. Bu nedenle yapılan tercihler sonucu satın alınan köpek kokusu giderici ürünlerin kullanım talimatlarının detaylı bir şekilde okunması gerekir. Doğrudan üzerlerine sıkılabilecek ürünler alındığında gözleri, ağızları ve kulakları her halükarda korunmalıdır.

Köpek Parfümü İşe Yarıyor mu?

Doğru kullanıldığında köpek parfümleri hem zararsızdır hem de kötü kokuyu engeller. Yine de tek başına parfüm kullanımının etkisi de bir yere kadardır. Köpeklerin koku sorununun azaltılması için öncelikle sağlıklı olmaları gerekir. Düzenli olarak taranmaları, belli aralıklarla köpek şampuanları ile yıkanmaları ve yattıkları yerlerin de temizlenmesi önemlidir. Kaliteli mama ile beslenmeleri de olası kötü koku oluşumunun engellenmesi adına önemli bir gerekliliktir. Ev yemekleri ile beslenen dostlarımızda hem koku hem de sağlık problemleri görülme riskinin çok daha fazla olduğu bilinmektedir.

Köpek Parfümü Zararlı Mı?

Dostlarının sağlığını önemseyen birçok kişi için bu ürünlerin zararlı olup olmadığı büyük bir endişe yaratmaktadır. Ancak bu ürünler köpek sağlığına herhangi bir zarar vermezler. Dikkat edilmesi gereken köpek parfümü ve deodorantı çeşitlerinin kullanma talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmasıdır. Az önce de belirttiğimiz gibi bazı ürünler doğrudan tüylere sıkılabileceği gibi bazılarının yalnızca köpeğin yattığı yatağa ya da temas ettiği eşyalara sıkılması gerekmektedir.

Köpek Parfümü Fiyatları

Köpek parfümü fiyatları hemen hemen tüm evcil hayvan ürünleri gibi farklı aralıkta olabilir. Ürünün markası, markanın ücretlendirme politikası, ürünün özellikleri ve ambalaj ağırlığı köpek kokusu giderici ürünlerin fiyatları üzerinde değişikliğe yol açabilir. Petlebi.com'da en uygun fiyatlı ürünlere erişebilir, güvenle alışveriş yapabilirsiniz.