Kedi Kapısı

(8)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Kapısı

Kapalı kapıları seven bir kediye rastlamak son derece zor. Gün içerisinde balkon kapısını açtırmak için farklı tonlarda miyavlamalarla karşılaşıyorsanız, odanızın dışında kalınca ağlamaklı sesleri duymaya bir türlü alışamıyorsanız ya da kedinizin kontrollü olarak dışarda zaman geçirmesine izin veriyorsanız kedi kapısı hem onun hem de sizin yaşamınızı kolaylaştırabilir. Son derece popüler kedi ürünleri arasında yer alan kedi kapısının kullanıldığı alanlarda güvenlik tedbirlerinin alınmış olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin dışarıya çıkmayan ancak balkon gibi havadar alanlarda zaman geçirmeyi seven kediler için kedi kapısı modelleri arasından seçim yapılacaksa, balkonda güvenlik ağlarının kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kedi kapıları birden fazla evcil hayvanın yaşadığı alanlarda da evcil hayvanların kendilerini soyutlama ihtiyaçlarına yanıt veren ürünlerdir. Örneğin çok kedili evleri ele alalım. Kediler kendilerine has, yalnız zaman geçirmek istediklerinde balkona çıkmak istediklerinde ve evde kimse olmadığında kedi kapısı aracılığı ile isteklerine ulaşabilirler. Böylece stresten uzak kalabilir ve izole olma gereksinimlerini karşılayabilirler.

Farklı kapı ve duvar çeşitlerinde kullanılabilen kedi kapısı modelleri, patili dostlarımızın günlük hayatlarının daha konforlu olmasına olanak sağlarken yaşam alanlarının güvenliğini sağlamayı kolaylaştırır. Petlebi.com üzerinden ev dekorasyonuna uygun seçim yapmanızı sağlayacak renklerde, kedinizin giriş çıkışına engel olmayacak ebatlarda, kalitesiyle uzun zaman kullanabileceğiniz kedi kapısı modellerini keşfedebilirsiniz. Yalnızca kedi kapıları değil kedinizin tüm ihtiyaçlarını Petlebi.com'dan %100 orijinal ürün garantisinin sunduğu güvenle satın alabilirsiniz.

Kedi Kapısı Çeşitleri

Kedi kapısı çeşitleri her ihtiyaca çözüm sunacak şekilde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Kullanılacak kapının malzemesine ve boyutlarına göre özel olarak sunulan kapı çeşitleri bulunmaktadır. Balkon ve müstakil evlerin bahçelerine açılan kapıları cam olabilmektedir. Bu nedenle cam kapılar için özel olarak üretilen vakumlu modelleri yakından incelemek gerekir.

Modeller kullanım ihtiyacına göre de çeşitlenmektedir. Çipli modeller eve başka bir kedi ya da köpeğin girmesine engel olur. Böylece kapıdan geçebilen tüm hayvanlar değil yalnızca evde yaşayan eve giriş sağlayabilir. Özel ekleme tüneline sahip modeller farklı kapı kalınlıklarına montelenebilirler. Bu sayede özellikle sık ev değiştiren ve taşınan kişiler satın aldıkları ürünü her kapıya kolayca monte edebilirler. Çipli kedi kapıları eve yalnızca o evin evcil hayvanının girmesini sağlamaları ile de öne çıkar.

Sağladıkları kolaylık ve fonksiyonları ile en çok tercih edilen kedi kapısı modelleri şu şekilde sıralanabilir:

Manyetik Kedi Kapıları: Çipli kedi kapıları olarak da bilinen bu ürünler, kedilerin tasmasına takılabilen çiplerle koordineli şekilde çalışır. Kedilerin boyunlarındaki bant veya tasmalarda bulunan çip, kedi kapısının açılıp kapanmasını kontrol eder. Böylece, özellikle kedisi dışarı çıkan kişiler için, mikro çipli kedi kapıları doğru tercihlerin başında gelir.

İki Yollu Kedi Kapıları: Kedilerin kapılardan sorunsuz geçmesi için özel olarak tasarlanan kedi kapıları arasında yer alan iki yollu kedi kapısı, iki basit ancak önemli ayara sahip ürünlerdir. Bu ayarlardan ilki kapının hem giriş hem de çıkış için kilitlenmesidir. Böylece kedilerin hem içeri girişi hem de dışarı çıkışı eş zamanlı engellenebilir. Diğer ayar ise kedilerin herhangi bir kısıtlama olmadan içeri girip dışarı çıkmasına izin verir.

Dört Yollu Kedi Kapıları: İki yollu kedi kapılarına kıyasla ek fonksiyonlara sahip olan dört yollu kedi kapıları sundukları işlevsel çözümlerle sıklıkla tercih edilmektedir.

4 Yollu Kedi Kapısı Nedir?

En basit şekilde dört farklı ayarı bulunan kedi kapıları, "4 yollu kedi kapısı" olarak adlandırılır. Bu kedi kapıları ihtiyaçlar özelinde değiştirilebilen fonksiyonları ile işlevsel çözümler sunar. Temel fonksiyonları arasında; sadece içeri girişe izin verecek şekilde kilitlenme, yalnızca dışarı çıkışa izin verecek şekilde kilitlenme, içeri giriş çıkışla dışarı içeri giriş engellenecek şekilde kilitlenme ya da giriş çıkış serbest şekilde ayarlanabilme bulunur.

Dört yollu kedi kapıları sahip oldukları çoklu fonksiyonlar sayesinde evcil hayvanlarına kontrollü özgürlük sunmak isteyenlerin favori tercihleri arasındadır. Bu türdeki kedi kapısının kedilerin içeri girip çıktığı kısmı genellikle şeffaf ve dayanıklı materyallerden üretilmiştir. Kilit kısmında bulunan mıknatıs ya da farklı bir kapanma mekanizması sayesinde kedi kapıları açık kalmaz. Modeli doğrultusunda cam duvara, ahşap kapılara ya da PVC kapılara monte edilebilen bu kedi kapıları farklı ölçülerde olabildiğinden seçim sırasında kedinin ebatları göz önünde bulundurulmalıdır.

Kedi Kapısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedi kapısı seçiminde öncelik kullanım amacının belirlenmesidir. Eğer ev içerisinde kullanılacak bir kapıya ihtiyaç duyuluyorsa manyetik ya da çipli kedi kapısı modelleri yerine kedinin itmesi ile açılıp kapanan modelleri tercih etmek gerekir. Bazı evlerde kedi tuvaletinin balkonda tutulması tercih edilir. Ayrıca balkonda gerekli güvenlik önlemlerinin olması durumunda patili dostlarımız gün içerisinde istedikleri zaman balkona çıkıp temiz hava alabilirler. Ev dışına çıkmayan kediler için mikro çip özelliği bulunmayan kedi kapıları arasından seçim yapılacağında hem iki yollu hem de dört yollu kedi kapısı modellerinin değerlendirilmesi mümkündür. Bu noktada belirleyici olan unsurlardan biri kedilerin karakterleri ve evdeki düzendir.

Ev sınırları içerisinde kullanılacak olan kapılarda izolasyon en önemli kriterler arasında yer alır. İzolasyon sağlayan ürünler kedi kapısı montajına bağlı olarak meydana gelebilecek hava sızdırma ihtimalini ortadan kaldırırlar. Bu sayede dışarıdaki hava içeriye, içerideki de dışarıya çıkmaz ve izolasyon sağlanmış olur. Kedinin rahatça girip çıkabileceği boyutlara sahip olan, hava akımına karşı koruma sağlayan ve evin izolasyonunu bozmayan modeller evde kullanım için idealdir.

Kedinin evden dışarı çıkması için tercih edilecek kapılarda ise manyetik ya da çipli kapak gibi ürün özelliklerinin de seçim sürecine dâhil edilmesi gerekir. Herhangi bir şekilde koruması olmayan kapılardan kediniz dışında dışarıdaki diğer kedi ya da köpekler eve kolayca girebilirler. Bu nedenle kedi tasmasına takılan bir çip ya da kapıya özel tasarlanan bir tasma ile sadece evde yaşayan kedilerin giriş çıkış yapabileceği bir kabı tercih edilebilir. Bu sayede hem patili dostunuzun özgürce eve girip çıkması mümkün olur hem de ev dışından misafirler eve giriş yapmamış olur.

Kapı seçerken kedinizin dışarı çıkma alışkanlıklarını ve evin bu alışkanlıklara nasıl uyum sağladığını da göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Kediniz kapının önüne geldiği zaman size haber veriyorsa ve her defasında kapıyı açmak sizin için sorun değilse sadece çıkış yönü açık bırakılan kapıları seçebilirsiniz. Bazı modellerde kedinin en son hangi yöne gittiğini gösteren işaretçiler bulunmaktadır. Sürekli gezen bir kediniz varsa onun ne yöne doğru gittiğini size söyleyecek bir kapı ile ev içerisinde patili dostunuzu aramak zorunda kalmamış olursunuz. Kedi kapısı satın alacağınız zaman kapının en az 2 yönlü kilidi olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede dışarıdan giriş yapılması ve kedinizin istemediğiniz zamanlarda dışarıya çıkması gibi durumların önüne geçmek mümkün olacaktır.

Kedi kapısı seçiminde kedinizin boyutları da önemli bir değişken olarak öne çıkar. Kediniz ideal kilosunda olmadığında standart ölçülerden geniş ebatlara sahip olan kedi kapıları tercih edilmelidir. Aksi durumda kediniz kapıdan geçerken zorlanabilir ve hatta kapıya sıkışabilir. Bu gibi durumlar yaşanması kedi kapısı kullanımından kaçınmasına neden olabilmektedir. Kedi kapılarının boyutları; en, boy ve yükseklik olmak üzere üç temel kriter özelinde değerlendirilmelidir.

Kedi kapısı modelleri arasından seçim yapılırken kedi kapısının materyali ve rengi de karar sürecini etkileyebilir. Birçok kedi kapısı dayanıklı plastikten üretilmiş olmakla birlikte farklı materyallerden üretilmiş olanlara da rastlanabilir. Bu doğrultuda evin konumlandığı bölgenin iklimi başta olmak üzere dayanıklılık beklentisi gibi unsurların göz önünde bulundurulması tavsiye edilmektedir.

Kedi kapıları PVC kapılara, ahşap kapılara ve hatta cam duvara monte edilebilecek çeşitliliğe sahiptir. Dolayısıyla kedi kapısının kurulumuna ihtiyaç duyulan kapının yapısı karar sürecini doğrudan etkileyecektir.

Son olarak kedi kapısı seçimi sırasında farklı renk alternatifleri arasından karar kılınmalıdır. Günümüzde dekoratif anlamda tamamlayıcı özellikteki kedi kapıları birçok farklı renk seçeneği ile sunulabilmektedir.

Kedi Kapısı Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Kedi kapılarının fiyatlarının oldukça geniş bir yelpazeye yayıldığını söylemek mümkün. Bunun temel nedeni kapıların kilit, kapak ve malzeme gibi unsurlarının farklılaşması. Otomatik ve manyetik modeller belirli bir çip ya da tasma ile çalıştıkları için diğer ürünlere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olabilmektedirler. Bu noktada ürünün sunduğu konforun ve güvenliğin fiyatlamada etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Petlebi.com olarak size her zaman ihtiyaçlarınıza en doğru şekilde cevap verecek ürünleri sunuyoruz. Sitemizde Ferplast, Karlie, Trixie ve Europet gibi oldukça kaliteli ürünleri olan markaların kedi kapısı modellerini bulabilirsiniz. Sitemizden sipariş verdiğiniz her ürün için %100 orijinallik garantisi verirken aynı zamanda siparişlerinizin güvenilir bir şekilde size ulaşabilmesi için gereken tüm önlemleri alıyoruz. Satın aldığınız ürünün ihtiyaçlarınıza cevap vermemesi durumunda, ürün deforme olmadıysa ya da kullanılmadıysa 30 gün içerisinde iade edebilir ya da ürün değişimi yapabilirsiniz. Her zaman keyifli ve kaliteli bir alışveriş deneyimi için sitemizde ihtiyaçlarınızı kolayca bulabilirsiniz.

Kedi tuvaletlerini balkonda tutmayı, kedilerinin istedikleri zamanda hava alma özgürlüğüne sahip olmasını ve sosyalleşmesini isteyenler kedi kapısı çeşitleri arasından tercih yapabilirler. Her kapı türüne uyum sağlayabilen kedi kapıları dostlarımızın hem odalar arasında hem de evin dışarısına geçişini kolaylaştırırlar. Kedi kapısı seçerken dikkatli olunması gereken en önemli unsurlardan biri minik dostların ebatlarına uygun olanlarına odaklanmaktır. Farklı ebatlarda ve farklı malzemelerden üretilebilen bu ürünler mevsim koşullarından bağımsız olarak ev sakinlerinin konforunu da yükseltirler. Üstelik manyetik özellik barındıran çipli kedi kapılarıyla ev güvenliğinizi de arttırabilirsiniz. Sitemiz üzerinden hem dekoratif hem fonksiyonel hem de dostlarınıza özgürlük sunan uygun fiyatlı kedi kapısı ürünlerimize erişebilir ve kampanyalarımızdan yararlanarak avantajlarınızı çoğaltabilirsiniz.