Kedi Kapısı

(18)

Kedi tuvaletlerini balkonda tutmayı, kedilerinin istedikleri zamanda hava alma özgürlüğüne sahip olmasını ve sosyalleşmesini isteyenler kedi kapısı çeşitleri arasından tercih yapabilirler. Her kapı türüne uyum sağlayabilen kedi kapıları dostlarımızın hem odalar arasında hem de evin dışarısına geçişini kolaylaştırırlar. Kedi kapısı seçerken dikkatli olunması gereken en önemli unsurlardan biri minik dostların ebatlarına uygun olanlarına odaklanmaktır. Farklı ebatlarda ve farklı malzemelerden üretilebilen bu ürünler mevsim koşullarından bağımsız olarak ev sakinlerinin konforunu da yükseltirler. Üstelik manyetik özellik barındıran çipli kedi kapılarıyla ev güvenliğinizi de arttırabilirsiniz. Sitemiz üzerinden hem dekoratif hem fonksiyonel hem de dostlarınıza özgürlük sunan uygun fiyatlı kedi kapısı ürünlerimize erişebilir ve kampanyalarımızdan yararlanarak avantajlarınızı çoğaltabilirsiniz.

Devamını Göster »

279 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Kapısı

Kediler özgürlüklerine düşkün canlılar olsalar da evlerde sahipleri ile birlikte mutlu bir şekilde yaşayabilirler. Ancak bazı durumlarda kedilerin dışarıya çıkma isteği olabilir. Bu durum tamamen kediye, sahibine ve yaşanılan lokasyona ve eve göre değişiklik göstermektedir. Farklı kapı ve duvar çeşitlerinde kullanılabilen kedi kapısı modelleri, patili dostlarımızın günlük hayatlarının daha konforlu olmasına olanak sağlarken yaşam alanlarının güvenliğini sağlamayı kolaylaştırıyor.

Kedi Kapısı Çeşitleri

Kedi kapısı çeşitleri her ihtiyaca çözüm sunacak şekilde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Kullanılacak kapının malzemesine ve boyutlarına göre özel olarak sunulan kapı çeşitleri bulunmaktadır. Balkon ve müstakil evlerin bahçelerine açılan kapıları cam olabilmektedir. Bu nedenle cam kapılar için özel olarak üretilen vakumlu modelleri yakından incelemek gerekir.

Modeller kullanım ihtiyacına göre de çeşitlenmektedir. Çipli modeller eve başka bir kedi ya da köpeğin girmesine engel olur. Özel ekleme tüneline sahip modeller farklı kapı kalınlıklarına montelenebilirler. Bu sayede özellikle sık ev değişten ve taşınan kişiler satın aldıkları ürünü her kapıya kolayca monte edebilirler.

Kedi Kapısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi kapısı seçiminde öncelik kullanım amacının belirlenmesidir. Eğer ev içerisinde kullanılacak bir kapıya ihtiyaç duyuluyorsa manyetik ya da çipli kedi kapısı modelleri yerine kedinin itmesi ile açılıp kapanan modelleri tercih etmek gerekir. Bazı evlerde kedi tuvaletinin balkonda olması tercih edilir. Ayrıca balkonda gerekli güvenlik önlemlerinin olması durumunda patili dostlarımız gün içerisinde istedikleri zaman balkona çıkıp temiz hava alabilirler.

Ev sınırları içerisinde kullanılacak olan kapılarda izolasyon ve boyut en önemli iki kriterdir. İzolasyon sağlayan ürünler kedi kapısı montajına bağlı olarak meydana gelebilecek hava sızdırma ihtimalini ortadan kaldırırlar. Bu sayede dışarıdaki hava içeriye, içerideki de dışarıya çıkmaz ve izolasyon sağlanmış olur. Kedinin rahatça girip çıkabileceği boyutlara sahip olan, hava akımına karşı koruma sağlayan ve evin izolasyonunu bozmayan modeller evde kullanım için idealdir.

Kedinin evden dışarı çıkması için tercih edilecek kapılarda ise manyetik ya da çipli kapak gibi ürün özelliklerinin de seçim sürecine dahil edilmesi gerekir. Herhangi bir şekilde koruması olmayan kapılardan kediniz dışında dışarıdaki diğer kedi ya da köpekler eve kolayca girebilirler. Bu nedenle kedi tasmasına takılan bir çip ya da kapıya özel tasarlanan bir tasma ile sadece evde yaşayan kedilerin giriş çıkış yapabileceği bir kabı tercih edilebilir. Bu sayede hem patili dostunuzun özgürce eve girip çıkması mümkün olur hem de ev dışından misafirler eve giriş yapmamış olur.

Kapı seçerken kedinizin dışarı çıkma alışkanlıklarını ve evin bu alışkanlıklara nasıl uyum sağladığını da göz önünde bulundurmak gerekir. Kediniz kapının önüne geldiği zaman size haber veriyor ve kapıyı açmak sizin için sorun değilse sadece çıkış yönü açık bırakılan kapıları seçebilirsiniz. Bazı modellerde kedinin en son hangi yöne gittiğini gösteren işaretçiler bulunmaktadır. Sürekli gezen bir kediniz varsa onun ne yöne doğru gittiğini size söyleyecek bir kapı ile ev içerisinde patili dostunuzu aramak zorunda kalmamış olursunuz. Kedi kapısı satın alacağınız zaman kapının en az 2 yönlü kilidi olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede dışarıdan giriş yapılması ve kedinizin istemediğiniz zamanlarda dışarıya çıkması gibi durumların önüne geçmek mümkün olacaktır.

Kedi Kapısı Fiyatları

Kedi kapılarının fiyatlarının oldukça geniş bir yelpazeye yayıldığını söylemek mümkün. Bunun temel nedeni kapıların kilit, kapak ve malzeme gibi unsurlarının farklılaşması. Otomatik ve manyetik modeller belirli bir çip ya da tasma ile çalıştıkları için diğer ürünlere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olabilmektedirler. Bu noktada ürünün sunduğu konforun ve güvenliğin fiyatlamada etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Petlebi.com olarak size her zaman ihtiyaçlarınıza en doğru şekilde cevap verecek ürünleri sunuyoruz. Sitemizde Ferplast, Karlie, Trixie ve Europet gibi oldukça kaliteli ürünleri olan markaların kedi kapısı modellerini bulabilirsiniz. Sitemizden sipariş verdiğiniz her ürün için %100 orijinallik garantisi verirken aynı zamanda siparişlerinizin güvenilir bir şekilde size ulaşabilmesi için gereken tüm önlemleri alıyoruz. Satın aldığınız ürünün ihtiyaçlarınıza cevap vermemesi durumunda, ürün deforme olmadıysa ya da kullanılmadıysa 30 gün içerisinde iade edebilir ya da ürün değişimi yapabilirsiniz. Her zaman keyifli ve kaliteli bir alışveriş deneyimi için sitemizde ihtiyaçlarınızı kolayca bulabilirsiniz.