Gezdirme Tasması

(23)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Gezdirme Tasması

Gezdirme tasmalarının köpeklere özgü olduğu düşünülse de aslında kediler için de farklı nedenlere bağlı olarak tasma kullanımı yapılabilir. Kedilerin sokakta sahipleri ile birlikte gezmeye çok alışkın oldukları bilinse de özellikle erken dönemde alıştırılan kedilerin tasma ile severek gezebildiği de unutulmamalıdır.

Erken dönemde alışacak kediler için yavru kedi gezdirme tasması tercih edilmelidir. Yavruluk dönemindeki küçük ölçülere uyacak daha ince ve yumuşak şeritlere sahip tasmalar arasından seçim yapılması önerilir.

Kedi Gezdirme Tasması Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kedi gezdirmek için tasma kullanmanın yanı sıra kedinin farklı bir evde zaman geçirmesi gerektiğinde ilk etapta kontrolü sağlamak için de tasma kullanılabilir. Bahçeli, müstakil ya da yüksek katlarda pencerelerinde koruyucu olmayan bir evde kediyi göz önünde tutmak önemlidir. Bu tür bir yerde kedi ile vakit geçirmek zorunda kalan kişiler için tasma iyi bir çözümdür.

Bazı kediler kutuya girmekten hoşlanmazlar ancak veteriner ziyaretlerinde ya da arabaya binmeleri gereken durumlarda kutuya girmeleri gerekebilir. Kutuya girmeyi sevmeyen, reddeden ve bu süreçte ciddi şekilde karşı koyan kediler tasma ile veterinere götürülebilir.

Gezdirme Tasma Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi tasma çeşidi olursa olsun seçim sürecinde en temel unsur kedinin boyutlarına uygun olan ürünü tercih etmek olmalıdır. Bu nedenle de tasmanın tasarımına göre kedinin ölçülerinin alınması en doğru seçim olacaktır.

Kedinin hareketlilik düzeyine göre de tasma seçimi yapılması önerilir. Bazı kediler tasarıma bağlı olarak tasmadan kurtulmaya çalışabilirler bu nedenle tasmanın hem göğüs hem de boyun üzerinden sarması ve bu iki alanın bağımsız olması kedinin tasmadan kurtulup kaçma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Kedilerin ölçüsü alınırken iskeletlerini çok esnek şekilde hareket ettirebildikleri de unutulmamalı ve bu göz önünde bulundurularak biraz daha küçük ürünler alınmalıdır. Gezdirme tasması tasarımları genellikle ayarlanabilir kayışlara sahip oldukları için kedinin alınan ölçüsü ve bu ölçüden küçük olacak şekilde daralabilen modeller tercih edilmelidir.

Gezdirme tasması satın alırken mutlaka yanında bir kayış olması gerektiğini de unutmamak gerekir. Tasma ve kayış ayrı satılabileceği gibi set olarak da satılmaktadır. Kayışların da otomatik ve manuel kontrol sistemleri olabilir. Otomatik kayışlar makaralı kedi gezdirme tasması olarak da adlandırılır. Kediler için zincir ve ağır kayışlara gerek yoktur. Alışma döneminde de kedilerin çok uzun bir mesafede gezmesine izin verilmemesi en iyisi olacaktır. Bu nedenle gezdirme tasması ile birlikte kayışı da göz önünde bulundurarak seçim yapmak gerekir.

Petlebi.com'da Karlie, Trixie, Katzen gibi dünyaca ünlü markaların kaliteli ve şık kedi gezdirme tasması tasarımlarını bulabilirsiniz. Sitemizden sipariş verdiğiniz her ürünün %100 orijinallik garantisi olduğunu bilerek güvenle tercihinizi yapabilirsiniz. Kedi göğüs tasması seçerken sitemizdeki ürünlerin detay sayfalarında ürün boyutlarını ve özelliklerini de inceleyebilirsiniz.