Tırnak/Pati Bakımı

Kedi Tırnak Bakım Ürünleri

Kediniz tırnaklarını kısaltmak için tırmalama kulesini seçer ancak bu her zaman yeterli değildir. Üstelik bu arada koltuk, kanape vb. yerler de pati izlerinden nasibini alır. Özellikle ev ahalisi içinde, ufaklıklar da varsa, kedi tırnak makası şart olur.

Kedi Tırnak Makası

Kedi tırnakları nasıl kesilir diyorsanız, ilk sefer için veterinerinizden yardım istemeniz ve kedinizin tepkilerini görmeniz faydalı olabilir. Öncelikle kedinizi sakin bir anını yakalayın. Patisine hafifçe bastırarak, tırnaklarının dışarı çıkmasını sağlayan ve iyi ışık alan bir noktada, pembe dokudan uzak durarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Kedinizin tırnaklarını keserken, ödül mamasını yakınlarınızda tutmak da faydalı olabilir. Eğer yanlışlıkla fazla kesip kanamaya sebep olursanız, kanamayı durdurun ve sterilize edin. İlerleyen günlerde bir sorun yaşanmaması için veterinerinize de göstermeyi ihmal etmeyin.

Kedi Pati Bakım Kremi

Kedi tırnaklarının kolay kesilmesinde bir etken de, pati bakım kremidir. Bu kremlerle minik dostunuzun patileri yumuşar ve tırnakları daha kolay kesilir ayrıca kesme işlemi sırasında kanama vb. sorunlar yaşanırsa, enfeksiyon riskine karşı mutlaka kullanmalısınız.

Kedi pati ve tırnak bakım çeşitlerini Petlebi’de inceleyin, aynı gün kargo fırsatıyla, kolay, hızlı ve güvenli siparişinizi verin.