Yaşlı Kedi Konservesi

(9)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Yaşlı Kedi Konservesi

Zamanın etkileri her canlıda olduğu gibi patili dostlarımızda da kendini göstermektedir. Her zaman oyunculukları ve sevimlilikleri ile hiç yaş almamış gibi gözüken dostlarımızın da yaşlandığını kabul etmek ve bu kabullenişle birlikte ihtiyaçlarını doğru şekilde gidermek gerekir. Kediler için ortalama yaşam süresi 15 yıl olarak belirlense de sağlıklı ve dengeli beslenme sayesinde yaşam süresinin 20 yılın üzerine kadar çıkması mümkündür.

Yaşlanma belirtileri 7 yaşından itibaren ortaya çıkar ve bu süreçte mama içeriğinin değiştirilmesi gerekir. Başta yaşlanmaya bağlı yavaşlayan metabolizma ile birlikte sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyulan gereksinimler mamanın değişmesini zorunlu kılar. Yaşlı kedi konservesi patili dostlarımızın beslenme planına keyifli bir öğün olarak eklenebilir. Bu hem mama değişiminde yardımcı olur hem de yaşlanmaya bağlı meydana gelebilecek ağız ve diş sağlığı sorunları sebebiyle kuru mama yeme zorluğu yaşayan kedilerin besinsiz kalmalarını önler.

Yaşlı kedilerin değişen metabolizma ihtiyaçlarının tam ve dengeli şekilde karşılanması amacıyla formüle edilen yaşlı kedi konserve mamaları Petlebi.com'da sizleri bekliyor. Yaşlı kedilere özel, lezzetli ve aynı zamanda sağlıklı öğünler sunmak için siz de Petlebi.com'u ziyaret edebilir, %100 orijinal ürünlerle buluşmanın sunduğu güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Royal Canin ve Animonda gibi tanınmış markaların konserve yaşlı kedi maması çeşitlerinin içeriklerini inceleyerek, dostunuz için en doğru yaş kedi maması alternatifini keşfedebilirsiniz.

Yaşlı Kedi Konservesine Nasıl Geçiş Yapılmalıdır?

Yaşlı kediler için formüle edilen konserve kedi maması çeşitlerine geçiş yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden önce yaşlı kedilerin neden farklı formüllere sahip mamalara ihtiyaç duyduğunun bilinmesi önem taşıyor.

Yaşlı kediler, yavru ve yetişkin kedilere oranla daha az enerjiye ihtiyaç duyuyor. Metabolizmaları yavaşladığı için yavru ve yetişkinlere özel kedi maması çeşitleri hem yaşlı kedilerin kilo almasına hem de sağlıklı bir beslenme için duydukları ihtiyaçların karşılanamamasına neden olabiliyor.

Yaşlı kedilerin beslenme ihtiyaçlarının değişmesinin ardında geçmiş döneme oranla daha hareketsiz bir yaşam sürmelerinin etkisi büyük. Eskiye oranla daha hareketsiz olduklarından tükettikleri kedi maması değişmediğinde obezite onlar için büyük bir risk hâline gelebiliyor. Obezite meydana geldiğinde hem var olan hastalıklarının ilerlemesi hem de yeni hastalıklarının oluşması mümkün oluyor.

Yaşlı kediler zaman geçtikçe eklem sorunlarına yakalanabiliyor. Zıplarken, koşarken ve hatta yürürken ağrı hissetmelerine neden olan eklem sorunları özel bir beslenme ile buluşturulmalarını gerekli kılıyor. Eklem güçlendirici mineraller içeren yaşlı kedi maması, yaşam konforlarının artmasına yardımcı olabiliyor.

Yaşlı kediler ile ilgili bir diğer önemli gerçek yaşlanmaya bağlı farklı sağlık sorunları ile de karşılaşma ihtimallerinin yüksekliğidir. Yüksek tansiyon ve böbrek sorunları yaşlı kedinizin sağlığını tehdit edebilir. Yeterince su tüketmelerinin önemli olduğu bu sağlık problemleri yaşlı kedinizin döneme özel geliştirilen yaşlı kedi konservesi ile beslenmesini gerektirebilir.

Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda yaşlı kedilerin beslenme rutinlerinde değişiklik yapılmasının önemi net bir şekilde gözlemlenebilir. Yaşlı kedi konserve maması çeşitlerine geçiş de mama seçiminde verilen karar kadar önemlidir. Kuru mamalar arasında geçiş yapıldığında benimsenen kademeli geçiş prensibinin yaş mamalar için de uygulanması uzmanların tavsiyedir.

Konserve mamalar, tüm kediler için ilk lokmada lezzet beklentisini karşılayabilir. Dolayısıyla adaptasyon son derece hızlı gerçekleşir. Ancak kedilerin beslenme rutinlerinin bulunduğu unutulmamalı ve mama değişimi yavaş yavaş yapılmalıdır. Kuru mama tüketiminden yaşlı kedi konserve mamaları ile beslenmeye geçecek olan kedilerin öncelikle kuru ve yaş mama kombinasyonuyla buluşturulması, bu kombinasyondaki yaş mama oranının yavaş yavaş artırılması ve nihayetinde doğrudan yaş mamaların kendilerine sunulması uzmanların tavsiye ettiği süreçtir.

Yaşlı Kedi Konservesi Ne Sıklıkla Verilmelidir?

Bu sorunun yanıtı kedi özelinde değişiklik gösterebilir. Kimi zaman yaşlı kedilerin yalnızca yaş mama ile beslenmeleri gerekli olurken kimi zaman lezzet beklentilerinin karşılanması amacıyla yaş kedi maması ile buluşturulmaları gerekebilir. Gereksinimlerdeki bu farklılıklar "Yaşlı kedi konservesi ne sıklıkla verilmelidir?" sorusunun yanıtlarını etkileyecektir.

Örneğin diş problemleri yaşadığı için kuru mama tüketemeyen, operasyon geçirdikten sonra özel beslenme gereksinimleri duyan, kuru mamaları metabolize edemeyen bir yaşlı kedi söz konusu olduğunda konserve yaşlı kedi maması ile beslenme tek çare olarak gündeme gelebilir. Bu durumda tüm beslenme yaşlı kedi konserve mamaları ile planlanabilir. Diğer bir senaryo ise yaşlı kedilerin iştahsızlık yaşaması ve kuru mama tüketmeyi reddetmesidir. Bu durumda besin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, yaşadıkları iştahsızlık düzeyine de bağlı olarak haftada birkaç defa yaş mama ile buluşturulmaları yeterli olabilir. Bu noktada veteriner hekimler kedinin genel sağlık durumunu ve ihtiyaçlarını değerlendirerek ona özel bir beslenme planı önerecektir.

Yaşlı Kedi Konservesi Çeşitleri

Tüm patili dostlarımızın konforlu ve uzun bir ömre sahip olması hepimiz için büyük bir öneme sahip. Bu nedenle onların her zaman beslenme gereksinimlerini ön planda tutmamız gerekir. Yaşa bağlı olarak meydana gelebilecek sağlık sorunlarını göz önünde bulundurarak üretilen yaşlı kedi yaş mama çeşitleri arasından patili dostunuzun damak zevkine uygun bir seçeceği tercih edebilirsiniz. Kedilerde yaşlanmanın etkileri arasında metabolizma yavaşlaması kaçınılmazdır. Bu nedenle yağ ve protein açısından çok yüksek oranlara sahip olmayan yaşlı kedi yaş mamaları sunulmaktadır. Yaşlanma etkilerini azaltmak için bu konserve çeşitlerinde C, E vitamini ile birlikte Taurin katkıları da kullanılmaktadır.

Yaşa bağlı diş sayısı azalabilir ya da diş sağlığı ile ilgili sorunlar sıklaşabilir. Bu durum yeme problemlerine neden olabilir. Bu tür bir durumda kedinin bağışıklık sistemi zayıflar ve beslenmeye bağlı sağlık sorunları yaşaması kaçınılmaz olur. Hem yeme sorunu olmaması hem de dişlerin çok baskı görmeden çiğneme işlevini yerine getirebilmesi için yaş mama tüketimi önerilmektedir. Ek olarak yaşlılığa bağlı olarak üriner sistemde meydana gelebilecek sorunların önüne geçmek için özellikle fosfor bakımında dengelenmiş mineral seviyelerine sahip olan yaşlı kedi konservesi çeşitleri arasından uygun olan tercih edilmelidir.

Yaşlı Kedi Konservesi Fiyatları Nasıl Belirlenmelidir?

Konserve mama çeşitlerinde fiyatlandırmayı etkileyen çok sayıda unsur vardır. Ürün içeriği, üretim teknikleri, ambalaj ve saklama koşulları gibi faktörler mamaların fiyatlarında değişiklik meydana gelmesine neden olur. Yaşlı kedi konservesi fiyatları da benzer unsurlara göre değişiklik gösterir. En iyi kedi konserve mamasını almak için her zaman en yüksek fiyatı ödemek gerekmez. Kedinin yaşına ve sağlık durumuna uygun mama seçimi yapılması yeterlidir. Sitemiz üzerinden satın alacağınız her mamanın yetkili satıcısı olarak %100 orijinallik garantisi veriyor ve ürünlerin sizlere her zaman en iyi şartlarda ulaşmasını sağlıyoruz. Yaş mama satın almak istediğiniz zaman kedinizin gereksinimlerine göre kategoriler içerisinde filtreleme yaptıktan sonra ürün içeriği, son kullanma tarihi ve kullanıcı yorumları gibi bilgilere göz atarak karar verebilirsiniz.

Kediler yaşlandıkça dişleri güçsüzleşebilir. Yaş mama bu güçsüzlüğe çözüm olur. Yemesi kolay ve yumuşaktır. Yaşlı kedi konserverleri içerik ve yenilebilirlik açısından +7 yaş kediler için en uygun mamalardır. Kedinizine uygun mamayı bulmanız sağlığı için önemlidir.