Yaşlı Kedi Konservesi

(8)

Kediler yaşlandıkça dişleri güçsüzleşebilir. Yaş mama bu güçsüzlüğe çözüm olur. Yemesi kolay ve yumuşaktır. Yaşlı kedi konserverleri içerik ve yenilebilirlik açısından +7 yaş kediler için en uygun mamalardır. Kedinizine uygun mamayı bulmanız sağlığı için önemlidir.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Yaşlı Kedi Konservesi

Zamanın etkileri her canlıda olduğu gibi patili dostlarımızda da kendini göstermektedir. Her zaman oyunculukları ve sevimlilikleri ile hiç yaş almamış gibi gözüken dostlarımızın da yaşlandığını kabul etmek ve bu kabullenişle birlikte ihtiyaçlarını doğru şekilde gidermek gerekir. Kediler için ortalama yaşam süresi 15 yıl olarak belirlense de sağlıklı ve dengeli beslenme sayesinde yaşam süresinin 20 yılın üzerine kadar çıkması mümkündür.

Yaşlanma belirtileri 7 yaşından itibaren ortaya çıkar ve bu süreçte mama içeriğinin değiştirilmesi gerekir. Başta yaşlanmaya bağlı yavaşlayan metabolizma ile birlikte sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyulan gereksinimler mamanın değişmesini zorunlu kılar. Yaşlı kedi konservesi patili dostlarımızın beslenme planına keyifli bir öğün olarak eklenebilir. Bu hem mama değişiminde yardımcı olur hem de yaşlanmaya bağlı meydana gelebilecek ağız ve diş sağlığı sorunları sebebiyle kuru mama yeme zorluğu yaşayan kedilerin besinsiz kalmalarını önler.

Yaşlı Kedi Konservesi Çeşitleri

Tüm patili dostlarımızın konforlu ve uzun bir ömre sahip olması hepimiz için büyük bir öneme sahip. Bu nedenle onların her zaman beslenme gereksinimlerini ön planda tutmamız gerekir. Yaşa bağlı olarak meydana gelebilecek sağlık sorunlarını göz önünde bulundurarak üretilen yaşlı kedi yaş mama çeşitleri arasından patili dostunuzun damak zevkine uygun bir seçeceği tercih edebilirsiniz. Kedilerde yaşlanmanın etkileri arasında metabolizma yavaşlaması kaçınılmazdır. Bu nedenle yağ ve protein açısından çok yüksek oranlara sahip olmayan yaşlı kedi yaş mamaları sunuşmaktadır. Yaşlanma etkilerini azaltmak için bu konserve çeşitlerinde C, E vitamini ile birlikte Taurin katkıları da kullanılmaktadır.

Yaşa bağlı diş sayısı azalabilir ya da diş sağlığı ile ilgili sorunlar sıklaşabilir. Bu durum yeme problemlerine neden olabilir. Bu tür bir durumda kedinin bağışıklık sistemi zayıflar ve beslenmeye bağlı sağlık sorunları yaşaması kaçınılmaz olur. Hem yeme sorunu olmaması hem de dişlerin çok baskı görmeden çiğneme işlevini yerine getirebilmesi için yaş mama tüketimi önerilmektedir. Ek olarak yaşlılığa bağlı olarak üriner sistemde meydana gelebilecek sorunların önüne geçmek için özellikle fosfor bakımında dengelenmiş mineral seviyelerine sahip olan yaşlı kedi konservesi çeşitleri arasından uygun olan tercih edilmelidir.

Yaşlı Kedi Konservesi Fiyatları

Konserve mama çeşitlerinde fiyatlandırmayı etkileyen çok sayıda unsur vardır. Ürün içeriği, üretim teknikleri, ambalaj ve saklama koşulları gibi faktörler mamaların fiyatlarında değişiklik meydana gelmesine neden olur. Yaşlı kedi konservesi fiyatları da benzer unsurlara göre değişiklik gösterir. En iyi kedi konserve mamasını almak için her zaman en yüksek fiyatı ödemek gerekmez. Kedinin yaşına ve sağlık durumuna uygun mama seçimi yapılması yeterlidir. Sitemiz üzerinden satın alacağınız her mamanın yetkili satıcısı olarak %100 orijinallik garantisi veriyor ve ürünlerin sizlere her zaman en iyi şartlarda ulaşmasını sağlıyoruz. Yaş mama satın almak istediğiniz zaman kedinizin gereksinimlerine göre kategoriler içerisinde filtreleme yaptıktan sonra ürün içeriği, son kullanma tarihi ve kullanıcı yorumları gibi bilgilere göz atarak karar verebilirsiniz.