Çubuk Tırmalama Tahtaları

(9)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Çubuk Tırmalama Tahtaları

Kediler için oldukça işlevsel ve faydalı ürünler arasında yer alan çubuk tırmalama tahtaları, patili dostlarımızın günlük yaşantılarındaki ihtiyaçlarını karşılamak için mutlaka tercih edilmelidir. Kediler tırnaklarını törpülemeye ve düzeltmeye ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda gün içerisinde esneme hareketleri yapmak için de tırnaklarını bir yerlere batırmaları gerekir. Bu ihtiyaçlarını yaşam alanlarındaki mobilyalarda karşılamak yerine kendilerine ait eşyaları tercih etmeleri, kedi sahipleri için de çeşitli avantajları beraberinde getirir. Kedi tırmalama çubuğu gibi ürünleri patili dostlarımızın beğenisine sunarken onları ürünü kullanmaları için zorlamamak ve yeni bir eşyaya alışmaları için zaman vermek gerektiğini unutmamak gerekir. Eğer patili dostlarımız kedi tırmalama çubuğu ile oynamak istemezlerse ürün üzerine kedi otu spreyi gibi onların ilgisini cezbedecek bir karışım sıkmak çözüm olabilir.

Petlebi.com'da kedilerin içgüdüsel tırmalama ihtiyacını gidermeye yardımcı olacak çubuk kedi tırmalama tahtası çeşitleri sizi bekliyor. Karlie, Trixie, Rimba ve Matatabi Cats gibi markaların imzasını taşıyan yüksek kaliteli kedi tırmalama tahtaları ile siz de sevimli dostumuzun daha mutlu ve konforlu bir yaşam sürmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Kediler Neden Tırmalama Tahtasına İhtiyaç Duyar?

Tırmalama ihtiyacını karşılamak, kedilerin doğal gereksinimlerindendir. Çubuk kedi tırmalaması ve benzer tasarımlara sahip olan ürünler sayesinde kediler kopan tırnaklarından kurtulabilirler, bölgelerini işaretleyebilirler, konforlu hareket etmelerini sağlayan kaslarını esnetebilirler. Dahası bu doğal davranışı mobilyalar üzerinde sergilemelerinin tırmalama tahtaları ile giderilebilmesi ev eşyalarının zarar görme olasılığını belirgin ölçüde düşürebilir ve hatta engelleyebilir. Çubuk kedi tırmalama tahtası çeşitleri kedilerin fiziksel ve mental olarak uyarılmaları bakımından da fayda sağlayabilir.

Çubuk Tırmalama Tahtası Çeşitleri

Çubuk tırmalama tahtası modelleri oldukça az yer kaplayan ve kedilerin tırmalama ihtiyaçlarını en temel seviyede başarılı bir şekilde karşılayan ürünlerdir. Kare ya da yuvarlak bir tabanın üzerine sabitlenen silindirin etrafı hasır ya da kedilerin tırmalamaktan hoşlanacağı özel bir malzeme ile kaplanır. En basit hali ile bir tırmalama tahtası tam olarak bu şekle sahiptir.

Tırmalama tahtalarının üzerinde kedilerin ilgisini çekmek için farklı oyuncaklar yer alabilir. Sallanan oyuncaklar kedilerin tahtaya daha çok yaklaşmasında ve tahta ile temas etmesinde önemli bir rol oynar.

Bazı tasarımların üzerinde kedilerin oturabilecekleri alanlar vardır. Bu sayede tırmalama tahtası tek bir alanda iki farklı işlevle birlikte kullanılmış olur. Bu tasarımlarda tahtanın dengesini sağlamak için daha ağır malzemeler kullanılabilir.

Çubuk Tırmalama Tahtası Kedilerin Yaşam Alanında Nereye Yerleştirilmelidir?

Kedilerin esnemesine, tırnaklarını törpülemesine ve içgüdüsel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olan çubuk tırmalama tahtaları evde kedilerin sıklıkla zaman geçirdiği alanlarda konumlandırılabilir. Özellikle spesifik eşyaları tırmalayan bir kedi söz konusu ise kedinin sürekli tırmaladığı eşyaların yanında konumlandırılmaları faydalı olacaktır. Evinizde bulunan eşyaları korumak için yaptığınız bu stratejik hamlenin işe yaraması zaman alabilir. Kedilerin tırmalamaya alışkın oldukları eşyalar yerine tırmalama tahtalarını tercih etmeleri için ödül mamalarının ve pozitif pekiştirmenin gücüne başvurulabilir.

Tırmalama Tahtası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi tırmalama tahtası uzun boylu kediler tarafından da rahatlıkla kullanılabilmelidir. Bu nedenle ürünlerin kedinin boyundan 10 - 15 cm daha uzun olmasına dikkat edilmelidir. Ürün boyutları yanlış seçildiğinde kedinin tırmalama tahtasını kullanma ihtimali azalabilir. Tırmalama tahtasının üretiminde kullanılan malzemelerin insan ve hayvan sağlığı açısından herhangi bir soruna neden olmaması gerekir. Kedilerin tırnaklarını törpülemek için kullanacakları alanlarda doğal malzemeler olması büyük bir artıdır.

Tasarımların üzerinde bulunan oyuncakların patili dostlarımız için uygun olması da dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Bu ürünlerin sağlam olması da özellikle üzerinde oturma yeri bulunan tasarımlarda güvenlik açısından çok büyük öneme sahiptir. Bu nedenle mutlaka güvenilir platformlardan kaliteli ürünler almaya özen gösterilmelidir.

Kedi Çubuk Tırmalama Tahtalarının Boyutları Ne Kadar Olmalı?

Kedilerin doğal tırmalama ihtiyaçlarını konforlu bir şekilde karşılamaları için piyasaya sürülen ürün boyutları farklılaşır. 90 cm kedi tırmalama tahtaları en büyük boyutlu ürünler arasında yer alırken 30 cm ve üzeri ebatlarda üretilen birçok çeşidin bulunduğu bilinir. Petlebi.com'da kedinizin konforlu bir şekilde tırmalaması için özel olarak tasarlanan kedi tırmalama çubuklarını bulabilirsiniz. Farklı renklerde sunulan ürünler arasından seçim yaparken evinizin dekorasyonuna en uygun olanı satın alabilirsiniz.

Çubuk Tırmalama Tahtaları Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Tırmalama tahtası fiyatları ürünlerin boyutlarına, malzemesine, ek aksesuar kullanım durumuna ve özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. İdeal boyda oldukça sade bir ürün ile oldukça yüksek ve detaylı bir ürün arasında fiyat farklılıkları olması normaldir.

Petlebi.com'da her zaman en kaliteli ve orijinal ürünleri bulabilirsiniz. Karlie, Rimba ve Trixie gibi markaların birbirinden güzel ve keyifli tasarımlarını sitemizden kolayca satın alabilirsiniz. Tasarımların üretiminde kullanılan malzemeleri, ürünlerin tam ölçülerini de detay sayfalarında görerek yaşam alanınız için en uygun seçimi rahatlıkla yapabilirsiniz.