Çubuk Tırmalama Tahtaları

(18)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Çubuk Tırmalama Tahtaları

Kediler için oldukça işlevsel ve faydalı ürünler arasında yer alan çubuk tırmalama tahtaları, patili dostlarımızın günlük yaşantılarındaki ihtiyaçlarını karşılamak için mutlaka tercih edilmelidir. Kediler tırnaklarını törpülemeye ve düzeltmeye ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda gün içerisinde esneme hareketleri yapmak için de tırnaklarını bir yerlere batırmaları gerekir. Bu ihtiyaçlarını yaşam alanlarındaki mobilyalarda karşılamak yerine kendilerine ait eşyaları tercih etmeleri, kedi sahiplerinin çok memnun olmasını sağlar. Kedi tırmalama çubuğu gibi ürünlerin patili dostlarımızın beğenisine sunarken onları ürünü kullanmaları için zorlamk ve yeni bir eşyaya alışmamaları için zaman vermek gerektiğini unutmamak gerekir. Eğer patili dostlarımız kedi tırmalama çubuğu ile oynamak istemezler ürün üzerine kedi otu spreyi gibi onların ilgisini cezbedecek bir karışım sıkmak çözüm olabilir.

Çubuk Tırmalama Tahtası Çeşitleri

Çubuk tırmalama tahtası modelleri oldukça az yer kaplayan ve kedilerin tırmalama ihtiyaçlarını en temel seviyede başarılı bir şekilde karşılayan ürünlerdir. Kare ya da yuvarlak bir tabanın üzerine sabitlenen silindirin etrafı hasır ya da kedilerin tırmalamaktan hoşlanacağı özel bir malzeme ile kaplanır. En basit hali ile bir tırmalama tahtası tam olarak bu şekle sahiptir.

Tırmalama tahtalarının üzerinde kedilerin ilgisini çekmek için farklı oyuncaklar yer alabilir. Sallanan oyuncaklar kedilerin tahtaya daha çok yaklaşmasına ve tahta ile temas etmesinde önemli bir rol oynar.

Bazı tasarımların üzerinde kedilerin oturabilecekleri alanlar vardır. Bu sayede tırmalama tahtası tek bir alanda iki farklı işlevle birlikte kullanılmış olur. Bu tasarımlarda tahtanın dengesini sağlamak için daha ağır malzemeler kullanılabilir.

Tırmalama Tahtası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi tırmalama tahtası uzun boylu kediler tarafından da rahatlıkla kullanılabilmelidir. Bu nedenle ürünlerin kedinin boyundan 10 - 15 cm daha uzun olmasına dikkat edilmelidir. Tırmalama tahtasının üretiminde kullanılan malzemelerin insan ve hayvan sağlığı açısından herhangi bir soruna neden olmaması gerekir. Kedilerin tırnaklarını törpülemek için kullanacakları alanlarda doğal malzemeler olması büyük bir artıdır.

Tasarımların üzerinde bulunan oyuncakların patili dostlarımız için uygun olması da dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Bu ürünlerin sağlam olması da özellikle üzerinde oturma yeri bulunan tasarımlarda güvenlik açısından çok büyük öneme sahiptir. Bu nedenle mutlaka güvenilir platformlardan kaliteli ürünler almaya özen gösterilmelidir.

Tırmalama Tahtası Fiyatları

Tırmalama tahtası fiyatları ürünlerin boyutlarına, malzemesine, ek aksesuar kullanım durumuna ve özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. İdeal boyda oldukça sade bir ürün ile olduk yüksek ve detaylı ürün arasında fiyat farklılıkları olması normaldir.

Petlebi.com'da her zaman en kaliteli ve orijinal ürünleri bulabilirsiniz. Karlie, Cat Hause, Eastland gibi markaların birbirinden güzel ve keyifli tasarımlarını sitemizden kolayca satın alabilirsiniz. Tasarımların üretiminde kullanılan malzemeleri, ürünlerin tam ölçülerini de detay sayfalarında görerek yaşam alanınız için en uygun seçimi rahatlıkla yapabilirsiniz.