Kedi Şampuanı

(25)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Kedi Şampuanı

Kediler kendilerini temizleyen ve bu temizliğe de çok özen gösteren hayvanlar olsalar da bazı durumlarda banyo yapmaları gerekebilir. Özellikle dışarı çıkan kediler zaman zaman yıkanmak durumunda kalabilir. Evde yaşayan kedilerin de tüyleri yabancı bir madde ile kaplanırsa banyo yapmaları gerekir. Tüylerin yalanma ile temizlenemeyecek olduğu durumlarda banyo şarttır. Tüy ve deri sağlığı ile ilgili sorunlarda da kedilerin yıkanması gerekebilir. Bazı patili dostlarımız için yıkanmak oldukça faydalıdır ve tüy dökülmesine karşı önlem olarak tercih edilebilir. Obez kedilerin kendilerini temizlemesi ve temizlemeleri gereken noktalara ulaşmaları zordur bu durumda da banyo kaçınılmaz olabilir. Kediler banyo yapar mı? sorusu kişisel görüşlere göre değişse de onların sağlığı için zorunlu durumlarda mutlaka yıkanmaları gerekir. Banyo sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için de kedi şampuanı kullanılmalıdır. Kediler için insanların kullandığı şampuanlar kesinlikle uygun değildir.

Kedi Şampuanı Kullanmak Neden Önemlidir?

Kedi bakım ürünleri patili dostlarımızın fizyolojik özellikleri göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Kedi şampuanları da aynı şekilde kedilerin cilt yapısına uygun şekilde formüle edilir. Kedilerin cildinin pH değeri 6.5 - 7.5 pH aralığında değişmektedir. Bu nedenle de pH seviyesine uygun bir şampuan ile yıkanmaları gerekir. Ciltlerinin pH seviyesine uygun olmayan bir ürünle yıkanmaları yani insan veya köpek şampuanı gibi onlara özel üretilmeyen ürünlerle yıkanmaları durumunda cildin kendine has dokusu, salgıları ve yapısı bozulmalara yaşayabilir. Bu bozulmalara bağlı olarak da çeşitli cilt sorunları ortaya çıkar.

Kedi Pire Şampuanı İşe Yarar mı?

Kedilerin yaşayabilecekleri sorunlar özelinde üretilen ürünlerden bir tanesi de kedi pire şampuanıdır. Pire sorunu olduğu zaman öncelikle mutlaka bir veteriner hekime danışılmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır. Sonrasında mevcut sorunu çözmek için kedi pire şampuanı ve pire tarağı ile temizlik yapılabilir.

Kedi Şampuanı Çeşitleri

Kedi şampuanları farklı özelliklere sahip olarak üretilseler de temelde ikiye ayrılırlar. Kedi kuru şampuan çeşitleri özellikle sudan nefret eden kediler için doğru seçim olacaktır. Toz, sprey ya da mendil formunda üretilen kedi kuru şampuan çeşitleri kedilerin tüylerinde olan kötü kokuları yok ederken aynı zamanda ciltteki yağlanma sorununu ortadan kaldırır. Sıvı formdaki şampuanlar ise klasik banyo ritüeli için tercih edilebilir. Bu şampuanlar ile kedi yıkamak için öncelikle kedinin banyo yapmaya ve suya alışması önemlidir. Normal şampuan çeşitleri sıvı ya da köpük formda olabilirler. Bu şampuanlar uzun ve yoğun tüylü kediler için tüylerin karışmasını önlemek için özel olarak formüle edilebilir.

Kedi Şampuanı Ne İşe Yarar?

Kedi şampuanları kedilerin cilt sağlığını destekleyecek şekilde geliştirilmiştir. Kedilerin cildindeki fazla yağın ve kirin güvenli olarak temizlenmesine yardımcı olur. Hassas ciltlere özel olarak tasarlanan kedi şampuanları cilt sorunlarını hafifletmeye katkı sunar. Ek olarak tüy sağlığını destekleyebildikleri, uzun tüylü kedilerin tüy parlaklığının ve yumuşaklığının korunmasına yardımcı olabildikleri de bilinir. Faydalarının deneyimlenebilmesi için hem doğru hem de ideal sıklıkta kullanılmaları önemlidir. İstisnalar dışında kedilerin 4-6 haftada bir yıkanmaları gerekebilir. Daha fazla yıkanmaları cilt sağlıklarında negatif etkiye yol açabildiğinden ölçünün tutturulması ihmal edilmemelidir.

Petlebi.com'da Trixie, Beaphar, Bioline, Pet Love gibi kendini ve kalitesini kanıtlamış pek çok markanın kedi şampuanı ürünlerine ulaşabilirsiniz. Sitemizden sipariş vereceğiniz tüm ürünlerin %100 orijinallik garantisi vardır. İhtiyacınız olan tüm kedi bakım ürünlerini gönül rahatlığı ile sitemizden temin edebilirsiniz.

Kediler Normal Şampuanla Yıkanır mı?

Kediler, insanların kullandığı şampuanlarla ya da benzeri kozmetik ürünlerle yıkanmamalıdır. Bu gibi bir durumda ciltlerinin pH dengesi bozulabilir ve ek olarak tüy kalitelerinde düşüş yaşanabilir.

Kedilerin tüy yapıları ve derilerinin pH değerleri doğrultusunda özel olarak üretilen kedi şampuanı ürünleri, kendilerini temizlemeye bayılan ancak zaman zaman ek bakıma ihtiyaç duyan dostlarımızın sağlığını ve konforunu arttırıyor. Üstelik kuru şampuan ürünleri suyla arası hiç iyi olmayanların dahi eğlenceli bir temizlenme deneyimi yaşamasını mümkün kılıyor. Araştırmalarınız neticesinde tercih edeceğiniz kedi şampuanı ürünleri sayesinde sevgili dostunuzun cilt sağlığını iyileştirebilir, tüylerdeki parazitleri uzaklaştırabilir, tarama sürecinde de canlarının yanmasını engelleyebilirsiniz. Hoş kokulu ve onun sağlığına hiçbir zararı bulunmayan birçok farklı esans barındıran kedi şampuanı çeşitlerini ve bu ürünlerin içeriklerini sitemiz üzerinden inceleyebilir, dostunuz için en uygun ürünü avantajlı fiyatlardan yararlanarak sipariş verebilirsiniz.