Yavru Kuş Yemi

(7)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Yavru Kuş Yemi

Her canlı yavruluk dönemindeyken tam ve dengeli beslenmelidir. Bu dönemde yedikleri onun ileri dönemde sağlığı ile ilgili yaşayabileceği sorunların önlenmesi ve gelişiminin sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi için oldukça önemlidir. Evlerde en çok beslenen evcil hayvanlar arasında olan kuşlar için de aynı söylem geçerlidir. Yavru kuş besleyenler konunun ne denli hassas olduğunu biliyorlardır, ancak kanatlı dostuna yeni kavuşanlar için bu özel dönemde yavru kuş yemi çeşitlerinin değerlendirilmesi gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Onların beslenmesi planlanırken doğadaki yaşamları tam olarak baz alınmamalıdır. Evet doğada sadece tek bir tohumu yiyebilirler ya da türleri ile ilişkili olarak birçok besini aynı anda tüketebilirler. Önemli olan evlere adapte olmak durumunda kalan kanatlı dostlarımızın gelişimsel ihtiyaçlarını en efektif şekilde karşılayabilmektir. Tek yönlü beslenme onların metabolizmalarının tüm gereksinimlerini karşılamakta yetersiz kalabileceği için özel olarak formüle edilen ve hijyenik koşullarda paketlenen yavru kuş yemi çeşitleri ön plana çıkmaktadır.

Petlebi.com üzerinden minik dostunuza özel yemler dahil olmak üzere onun ihtiyacı olan kafes, kafes içi aksesuar, mineral ve sağlık ürünleri sizleri bekliyor! Uygun fiyatlarımızdan ve dostunuzun gelişimini destekleyecek ürün çeşitliliğimizden yararlanarak onun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Yavru Kuş Beslenmesi

Yavruların beslenmesi yetişkinlere kıyasla daha zordur. Yumurtadan ayrıldıklarından sonra yaklaşık 1 ay kadar yuvalarında kalırlar ve doğrudan anneleri tarafından beslenirler. Biraz büyüyüp özgürlüklerini ilan etmeleri ile birlikte kabuklu ve kabuksuz yemlerle beslenmeye başlayabilirler. Gaga yapıları tam anlamıyla gelişmediği için bu dönemde damak tatlarına uygun yemler, mineral ve vitaminler büyük fayda sağlayacaktır.

Yavru kuş beslenmesi kuş türü özelinde değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin bazı papağan türleri için yavruluk döneminde yüksek yağ oranlarına sahip besinlerin tercih edilmesi gerekirken muhabbet kuşları için önemli olan yüksek kalitede tohumlarla, meyve sebzelerle beslenmektir. Yavruluk döneminde dostlarımızın türlerine uygun olarak beslenmeleri onların daha sağlıklı bir bedene ve hastalıklara karşı yüksek dirence sahip olmaları açısından çok önemlidir. Yavru kuş yemleri bu noktada ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hassasiyetle formüle edilmektedir. İçlerinde kaliteli tohum çeşitlerinin yanı sıra D3 vitamini, C Vitamini, demir, A Vitamini, manganez, kalsiyum, tahıllar ve antioksidanlar da bulunmaktadır. Yavrulara her gün verilmesi gereken bu besin kaynakları onların hayata en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlar. Yemlere ek olarak çeşitli vitamin ve mineral takviyelerinin de kullanılması ihtiyacı ortaya çıkarsa veteriner hekimlere danışılarak detaylı bir beslenme rutini oluşturulabilir.

Yavru Kuş Yemi Çeşitleri

Yavru kuşlar için birçok yem çeşidi olduğu bilinmektedir. Bazıları sadece çeşitli tohumlar ve tahıllardan oluşurken, bazıları yumurta, sebze ve meyve katkılı olabilir. Bazı yemler genel anlamda sağlıklı beslenme sunmak için üretilirken bazıları spesifik amaçlara yönelik üretilmektedir. Damak tadına uygun çeşitler iştahsızlık sorununu engeller ve ihtiyaç duydukları kadar yem tüketmelerini mümkün kılarak gelişim süreçlerine pozitif bir katkı sunarlar. Ana yem çeşitleri haricinde ek özelliklere sahip olan yem katkılarına da değinmek isteriz. Özellikle yavru muhabbet kuşlarının gelişimleri sırasında daha hızlı konuşabilmesi amacıyla konuşturucu katkıların da kullanılabildiği bilinmektedir.

Yavru Kuş Yemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yavru muhabbet kuşu yemi ile yavru papağan yemi aynı içeriğe sahip değildir. Seçim sırasında onun türü en çok dikkat edilmesi gereken değişkendir. Türü ve metabolik ihtiyaçları arasında sıkı bir bağ olduğu gerçeği yadsınmamalı; yavru kuş yemi ürün açıklamaları mutlaka okunmalıdır. Lezzet beklentileri de önemlidir, tadını sevmedikleri bir besini tercih etmeyecekleri için yetersiz beslenme sorunu ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle yavru kuş yemi seçimi sırasında sitemizde yer alan kullanıcı yorumlarını okumanızı ve tavsiye almanızı öneriyoruz.

Yavru Kuş Yemi Fiyatları

Yavru kuş yemi fiyatları ürünün türüne, markasına ve ambalaj gramajına göre farklılık gösterebilmektedir. İçerisinde özel karışımlar bulunan bu ürünler uzun süreli kullanım için ideal nitelikler taşırlar. Siz de minik dostunuzun gelişimsel sürecine katkı sağlamak için Petlebi.com'un avantajlı dünyasına adım atabilirsiniz.

Gold Wings, Mp Bergamo, Quik gibi markaların yavru kuş yemlerine sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra kanatlı dostlarınızın hem keyifli hem de konforlu bir yaşam sürmesi adına oyuncaklar, ek besinler, vitaminler, kafes çeşitleri, salıncaklar ve kafes aksesuarı çeşitleri arasında tercihte bulunabilirsiniz. %100 orijinal ürün garantimiz, hızlı kargo seçeneklerimiz ve güvenli ödeme yöntemlerimizle avantajlarınızı arttırabilirsiniz.