Yaşlı Köpek Konservesi

(4)

Yaşlı köpeklerin diş yapıları diğer köpeklere göre daha zayıftır. Bu sebeple yaş mama tüketmeleri daha kolaydır. Yaşlı köpek konserveleri besin değeri açısından yüksektir. Rahat tüketim ve lezzet açısından rahatlıkla tercih edebileceğiniz mamalardır.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Yaşlı Köpek Konservesi

Genel olarak 7 yaşını dolduran dostlarımızın yaşlılık evresine girdikleri kabul edilir. Yavruluk, yetişkinlik ve sonrasında gelen yaşlılık sürecinde nasıl beslendikleri onların sağlıklarının sürdürülebilmesi, enerjilerinin korunabilmesi ve hayat konforlarının arttırılması adına önemli belirleyicilerdir. Genç ve daha sağlıklı oldukları yıllar boyunca hareketlilikleri ile başınızı döndüren dostunuzun daha çok uyumaya başladığı, daha sık veteriner hekim ziyaretlerine gittiği, biraz mutsuzlaştığı ve hatta sizinle oyun oynama hevesinin azaldığı bu dönemde ona yaşlı köpek konservesi çeşitleri sunarak mutluluk verici bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kuru mamalarına ek olarak verilebilen yaşlı köpek yaş mamaları bazı durumlarda tek besin kaynağı haline de gelebilmektedir. Diş sağlığı bozulan ve kuru mamaları yemekte zorlanan dostlarımız için büyük bir fayda sunan yaşlı köpek konserveleri miktarının, kilo alma potansiyelinin yüksek olduğu bu süreçte de doğru ayarlanması gerekir.

Petlebi.com üzerinden gelişiminin son evresinde olan sadık dostlarınızı mutlu edecek yaş mamaları bulabilir, ürün içeriklerini inceleyebilir ve gereksinimleri doğrultusunda en doğru tercihi yaparak onların konforunu arttırabilirsiniz.

Yaşlı Köpek Konservesi Faydaları

Yaşlı köpek konservesi faydalarının tam olarak yaşanabilmesi için dostunuzun hangi evreden itibaren yaşlı olarak sınıflandırdığı bilgisini veteriner hekimlerden almanız gerekir. Küçük, orta ya da büyük ırka mensup olanlarda bu sınıflandırma değişebiliyor. Yaşlı köpeklerde yaşanan hareket azalması, kas kitlesinde azalma, kilo artışı, metabolizma yavaşlaması, bağışıklık sisteminin zayıflaması, görüşte azalma ve nörolojik fonksiyonların zayıflaması gibi spesifik farklılaşmalar uygun ve doğru bir beslenme ile geriletilebiliyor. Yaşlı köpek konserveleri sundukları lezzet çeşitliliği, yüksek protein oranları ve dostlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen formüller sayesinde onların bu dönemi en sağlıklı şekilde geçirmelerini kolaylaştırıyor. Bazı durumlarda dişlerde meydana gelen problemler kuru mamaların yenememesine, bu nedenle doğrudan yutulup sindirim sistemi sorunlarına yol açılmasına neden olabiliyor. Bu noktada da yaş mamalar kıvamları ve kolay yenebilmeleri ile ön plana çıkıyor.

Yaşlı Köpek Konservesi Çeşitleri

Birçok farklı markanın, farklı içeriklere sahip yaşlı köpek konservesi çeşitleri bulunuyor. Tavuklu, biftekli, kuzulu ve patatesli gibi farklı protein kaynakları bulunan bu ürünlerin besleyici değerlerinin arttırılması adına içeriklerine çeşitli tahıllar, sebzeler ve mineraller de eklenebiliyor. Böylece dengeli bir beslenme sunulabiliyor. Petlebi.com üzerinden Royal Canin, Hill's ve Nutri gibi markaların dostlarımızın gelişim dönemlerine özgü formüle ettiği ürünlere erişebilirsiniz. Tüm ürünlerimiz gibi konserve içeriklerini okuyabilir, haklarında yapılan yorumları inceleyebilir, ürünlerin son kullanma tarihlerini de öğrenebilirsiniz.

Yaşlı Köpek Konservesi Fiyatları

Yaşlı köpek konservesi fiyatları ürünlerin markasına, içeriklerine ve ambalaj ağırlıklarına göre değişiklik gösterebilir. Mama içeriğinde kullanılan etin çeşidinin de fiyatlar üzerinde etkili olduğunun unutulmaması gerekir. Petlebi.com üzerinden alışveriş yaparak en uygun fiyat tekliflerinden yararlanabilirsiniz. Dostunuzun enerjisini arttıracak, bağışıklık sistemini güçlendirecek, hücre yaşlanma hızını yavaşlatacak konserve maması çeşitlerine de yaşlı köpeklere özel kuru mamalara da saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz.