Yaşlı Köpek Konservesi

(4)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Yaşlı Köpek Konservesi

Genel olarak 7 yaşını dolduran dostlarımızın yaşlılık evresine girdikleri kabul edilir. Yavruluk, yetişkinlik ve sonrasında gelen yaşlılık sürecinde nasıl beslendikleri onların sağlıklarının sürdürülebilmesi, enerjilerinin korunabilmesi ve hayat konforlarının arttırılması adına önemli belirleyicilerdir. Genç ve daha sağlıklı oldukları yıllar boyunca hareketlilikleri ile başınızı döndüren dostunuzun daha çok uyumaya başladığı, daha sık veteriner hekim ziyaretlerine gittiği, biraz mutsuzlaştığı ve hatta sizinle oyun oynama hevesinin azaldığı bu dönemde ona yaşlı köpek konservesi çeşitleri sunarak mutluluk verici bir deneyim yaşamasına yardımcı olabilirsiniz. Kuru mamalarına ek olarak verilebilen yaşlı köpek yaş mamaları bazı durumlarda tek besin kaynağı hâline de gelebilmektedir. Diş sağlığı bozulan ve kuru mamaları yemekte zorlanan dostlarımız için büyük bir fayda sunan yaşlı köpek konserveleri miktarının, kilo alma potansiyelinin yüksek olduğu bu süreçte de doğru ayarlanması gerekir.

Petlebi.com üzerinden gelişiminin son evresinde olan sadık dostlarınızı mutlu edecek yaş mamaları bulabilir, ürün içeriklerini inceleyebilir ve gereksinimleri doğrultusunda en doğru tercihi yaparak onların konforunu arttırabilirsiniz. Yaşlı köpeklerin damak zevkine hitap eden yaş köpek maması çeşitleri sayesinde günlük kalori gereksinimlerini karşılayabilirsiniz. Sepet tutarınız belirlenen tutara ulaştığında Petlebi.com'un ücretsiz kargo fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Yaşlı Köpek Konservesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşlı köpeklerin ihtiyaçları doğrultusunda formüle edilen yaş mamalar geniş bir çeşitlilikte sunulur. Bu nedenle yaş mamalar arasından seçim yaparken birçok kriterin eş zamanlı değerlendirilmesi uygun bir yaklaşım olacaktır.

Yaş mama çeşitleri arasından seçim yaparken içeriklerinin değerlendirilmesi önemlidir. Yüksek oranda sindirilebilen, mide sorunlarına yol açmayacak yaş mama alternatifleri yaşlanan dostlarımız için doğru tercih olarak nitelendirilir.

Yaşlı köpekler için yaş köpek maması seçiminde, ürünün yüksek kalitede protein içerdiğinden emin olunmalıdır. Yaşlı köpekler yüksek kaliteli protein içeren yaş mamalar ile kas kitlelerini koruyabilirler. Genel sağlıkları için de kaliteli protein önemlidir.

Yaşlı köpeklerin ideal oranda su tüketmesi her zaman mümkün olmamaktadır. Diğer yaşam evrelerinde olduğu gibi yaş mama çeşitleri kedilerin su ihtiyacının karşılanmasında da görev yapabileceğinden nem oranı uygun bir yaş mama seçilmesi doğru bir tercih olarak yorumlanır.

Yaşlanan köpeklerin ideal oranda antioksidanla buluşması bağışıklık sistemlerinin güçlü tutulmasını sağlayabilir. Bu nedenle antioksidan bakımından zengin yaş mama çeşitleri önceliklendirilmelidir.

Son olarak yaş mama seçerken ürünün eklem sağlığına fayda sunmak üzere özel bileşenlere sahip olup olmadığı da değerlendirilmelidir.

Yaşlı Köpek Konservesi Faydaları

Yaşlı köpek konservesi faydalarının tam olarak yaşanabilmesi için dostunuzun hangi evreden itibaren yaşlı olarak sınıflandırdığı bilgisini veteriner hekimlerden almanız gerekir. Küçük, orta ya da büyük ırka mensup olanlarda bu sınıflandırma değişebiliyor. Yaşlı köpeklerde yaşanan hareket azalması, kilo artışı, metabolizma yavaşlaması, kas kitlesinde azalma, bağışıklık sisteminin zayıflaması, görüşte azalma ve nörolojik fonksiyonların zayıflaması gibi spesifik farklılaşmalar uygun ve doğru bir beslenme ile geriletilebiliyor. Yaşlı köpek konserveleri sundukları lezzet çeşitliliği, yüksek protein oranları ve dostlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen formüller sayesinde onların bu dönemi en sağlıklı şekilde geçirmelerini kolaylaştırıyor. Bazı durumlarda dişlerde meydana gelen problemler kuru mamaların yenememesine, bu nedenle doğrudan yutulup sindirim sistemi sorunlarına yol açılmasına neden olabiliyor. Bu noktada da yaş mamalar kıvamları ve kolay yenebilmeleri ile ön plana çıkıyor.

Yaşlı Köpek Konservesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşlı köpeklere konserve köpek maması verilirken genel beslenme düzeninin değerlendirilmesi, veteriner hekimlerin önerilerine uyum sağlanması, mamaların içeriklerinin ve kalorilerinin mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir. Kimi zaman kuru ve yaş mamanın eş zamanlı olarak beslenmeye dâhil edilmesi önerilir. Bu durumda öğünlük kalori miktarının aşılmamasına özen gösterilmelidir. Böylelikle yaşlı köpeklerin aşırı kilo almasının önüne geçilebilir. Yaşlı köpeklerin beslenmesine yaş köpek maması dâhil ederken ürünlerin son kullanma tarihlerinin geçmediğinden ve doğru şartlarda saklandıklarından emin olunmalıdır. Büyük ambalajlı yaş mamalar satın alındıysa maksimum 1-2 gün içerisinde tüketilmeli, bu esnada buzdolabında saklanmalıdır.

Yaşlı Köpek Konservesi Köpeklere Ne Zaman Verilmelidir?

Yaş köpek maması çeşitleri, yaşlanan köpeklerin lezzet beklentilerini karşılamak için beslenme düzenine eklenebilir. Bu ekleme ile varsa iştahsızlık sorununun üstesinden gelinmesi kolaylaşacaktır. Bazı durumlarda yaş mama ile beslenme tercihten ziyade bir zorunluluğa dönüşebilir. Diş ve diş eti sorunu yaşayan dostlarımız kuru mama yemekte zorlanabileceğinden yaş mamalar en doğru seçimler olarak öne çıkabilir. Yaş mamaların verilebileceği bir diğer senaryo ise sindirim sorunlarının yaşanmasıdır. Yaş mamalar daha kolay çiğnenebilir ve sindirilebilir.

Yaşlı Köpek Konservesi Çeşitleri

Birçok farklı markanın, farklı içeriklere sahip yaşlı köpek konservesi çeşitleri bulunuyor. Tavuklu, biftekli, kuzulu ve patatesli gibi farklı protein kaynakları bulunan bu ürünlerin besleyici değerlerinin arttırılması adına içeriklerine çeşitli tahıllar, sebzeler ve mineraller de eklenebiliyor. Böylece dengeli bir beslenme sunulabiliyor. Petlebi.com üzerinden Royal Canin, Hill's ve Nutri gibi markaların dostlarımızın gelişim dönemlerine özgü formüle ettiği ürünlere erişebilirsiniz. Tüm ürünlerimiz gibi konserve içeriklerini okuyabilir, haklarında yapılan yorumları inceleyebilir, ürünlerin son kullanma tarihlerini de öğrenebilirsiniz.

Yaşlı Köpek Konservesi Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Yaşlı köpek konservesi fiyatları ürünlerin markasına, içeriklerine ve ambalaj ağırlıklarına göre değişiklik gösterebilir. Mama içeriğinde kullanılan etin çeşidinin de fiyatlar üzerinde etkili olduğunun unutulmaması gerekir. Petlebi.com üzerinden alışveriş yaparak en uygun fiyat tekliflerinden yararlanabilirsiniz. Dostunuzun enerjisini arttıracak, bağışıklık sistemini güçlendirecek, hücre yaşlanma hızını yavaşlatacak konserve maması çeşitlerine de yaşlı köpeklere özel kuru mamalara da saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz.

Yaşlı köpeklerin diş yapıları diğer köpeklere göre daha zayıftır. Bu sebeple yaş mama tüketmeleri daha kolaydır. Yaşlı köpek konserveleri besin değeri açısından yüksektir. Rahat tüketim ve lezzet açısından rahatlıkla tercih edebileceğiniz mamalardır.