Muhabbet Kuşu Yemi

(49)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Muhabbet Kuşu Yemi markası:

Muhabbet Kuşu Yemi

Halkalı başları, birbirinden güzel renkleri, konuşabilme yetenekleri ve sevimlilikleri ile ünlü muhabbet kuşları evlerde en çok bakılan evcil hayvanlar arasında yer alır. Evlere neşe katan kanatlı dostlarımız iyi bakıldıklarında uzun yıllar sağlıklarını koruyabilirler. Bu nedenle onların nasıl beslendikleri oldukça önemlidir. Muhabbet kuşu yemi çeşitleri fizyolojik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak formüle edilmektedir. Gelişim dönemlerine özgü gereksinimlerini karşılayan bu ürünler içerisinde çeşitli tohumlar ve tahıllar dengeli oranda bulunmaktadır. Ek olarak yumurta, meyve ve okaliptüs gibi farklı besin ögeleri ile zenginleştirilen muhabbet kuşu yemlerine erişilebilir.

Petlebi.com üzerinden yavru muhabbet kuşu yemi dahil olmak üzere yetişkinlere ve özel ihtiyaçları olanlara hitap eden yem çeşitlerine ulaşabilirsiniz. EuroGold, Quik, Gardenmix ve Gold Wings gibi markaların ürün yorumlarını okuyabilir, dostunuzun gelişim sürecine katkı sağlayabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Yemi Nasıl Olmalı?

Sağlıklı bir beslenme tüm canlılar gibi onlar için de oldukça önemlidir. İyot eksikliği ve obezite gibi çeşitli rahatsızlıklara yatkın oldukları bilinen muhabbet kuşlarının neyi, ne oranda yedikleri sağlıklarının korunması ve bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi için belirleyicidir. Doğada yaşayanlar ile evlerimizdeki dostlarımızın besin gereksinimleri değişmekle birlikte bu türün çeşitli tohumlarla, meyvelerle ve bitkilerle beslenmesi gerektiği bilinmektedir. Taze, çeşitli ve dengeli bir beslenme sunan muhabbet kuşu yemleri bu açıdan hayat kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir. Sağlıklı koşullarda ambalajlanan ve tek tohumla beslenmeden farklı olarak hem lezzet hem de besin çeşitliliği sunan muhabbet kuşu yemleri onların günlük enerji ihtiyaçlarının karşılanması ve ihtiyaç duydukları içerikleri almaları adına büyük bir fayda sunmaktadır.

Muhabbet Kuşu Yemi Faydaları

Tek tohumla beslenen dostlarımız zaman içerisinde iştahlarını yitirebilirler. Daha da önemlisi tüm tohumların ve tahılların sundukları katkı farklı olduğu için tek yönlü beslenmeleri söz konusu olur. Muhabbet kuşu yemleri içlerinde birden çok sağlıklı tohum ihtiva eden, aynı zamanda mineral ve vitamin ihtiyaçlarının karşılanması adına ek besinlerin yer verildiği ürünlerdir. Özel karışımlar barındıran bu ürünler hem yavruluk hem yetişkinlik dönemlerindeki gereksinimlerin eksiksiz ve dengeli bir şekilde karşılanmasını sağlar. Üstelik her daim taze tutulabilecek ambalajlara sahip olduklarından kullanım pratikliği ile de konfor arttırıcı özelliğe sahiptir.

Muhabbet Kuşu Yemi Çeşitleri

Muhabbet kuşu yemi birçok farklı çeşitte üretilmektedir. Standart olanların yanı sıra kabuksuz, şeker ilavesiz, yumurta ilaveli, kondisyon arttırıcı, meyveli, ballı, okaliptüslü, enerji verici, nemli ve karışık içerikli ürünlere de rastlamak mümkündür. Tüm bunlardan farklı olarak kızıştırıcı kuş yemleri ve konuşturucu kuş yemleri de bulunmaktadır. Muhabbet kuşları için özel olarak geliştirilen kızıştırıcı kuş yemleri çiftleşme sürecinde hormonların aktif hale gelerek çiftleşmenin gerçekleşmesine yardımcı olan ürünlerdir. Konuşturucu kuş yemleri ise ses tellerini incelterek taklit yeteneklerini daha efektif bir şekilde kullanmalarına yardımcı olur. Onlar için en iyi yemler seçilmiş olsa da kısa bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Onları beslerken verilen yem miktarına dikkat edilmelidir. Özellikle hareket düzeyi düşük olan dostlarımız ihtiyaçlarından çok kalori aldıklarında obezite ve yaratabileceği sağlık sorunları ile yüzleşebilirler.

Muhabbet Kuşu Yemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçim sırasında en iyi muhabbet kuşu yemleri arasında eleme yapmak en doğrusu olacaktır. Sağlıklarının korunması ve gelişim döngülerine özgü ihtiyaçlarının karşılanması adına yavru mu yetişkin mi olduklarının değerlendirilmesi gerekir. Yavru muhabbet kuşları ile yetişkinlerin ihtiyaçları aynı olamayacağı için yem seçimi sırasında bu değişken mutlaka hesaba katılmalıdır. Bu aşamada ürün içeriklerinin detaylı olarak incelenmesi, hangi tahıl veya tohumlara yer verildiğinin öğrenilmesi gereklidir. Ürünler arasında kararsız kalındığında ilgili sayfada yer alan kullanıcı yorumları önemli bir yol gösterici olacaktır. Seçim aşamasında kuşunuzun özel ihtiyaçlarına da odaklanabilirsiniz. Yem veya yem katkısı formunda bulunabilen enerji verici, konuşturucu ya da kızıştırıcı yemler de sitemizde bulunmaktadır.

Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatları

Muhabbet kuşu yemi kiloluk ya da daha küçük ambalajlarda satışa sunulabilir. İçerikleri de değişken olabildiği için muhabbet kuşu yemi fiyatları markadan markaya, ambalaj ağırlıklarına ve ürün özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Petlebi.com'da kanatlı dostunuz için en kaliteli ve en taze ürünleri en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Yemler haricinde kuş vitaminlerine, destek ürünlerine ve oyuncaklara da erişebilirsiniz. Ödemelerinizi online olarak kredi kartıyla, havale ya da EFT ile yapabilir; isterseniz kapıda ödeme seçeneklerimizi de tercih edebilirsiniz.