Köpek Şampuanı

(108)

Köpeğinizin tüy ve deri sağlığı için belli aralıklarla yıkanması gerekir. Yıkama işlemi sırasında kaliteli bir köpek şampuan kullanımı önemlidir. Tüy çeşitlerine ve içeriğine göre birçok şampuan çeşidi bulunur. Köpeğinize uygun olanı seçmeniz faydalı olacaktır.

Devamını Göster »

279 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Köpek Şampuanı

Sadık dostlarımızla yaşamaya başladığımız andan itibaren onların beslenmesi kadar bakım süreçlerine de özen göstermemiz gerekir. Onların konforunu arttırmak, hijyenlerini sağlamak ve olası sağlık sorunlarının engellenmesi adına kritik bakım süreçlerinin ihmal edilmemesi önemlidir. Çünkü onlar kediler gibi kendilerini temizleyebilen canlılar değildir, bu nedenle de bu süreçler aile bireylerinin kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Masum bakışlı ev arkadaşlarımızın kendilerini temizleme konusunda yetersiz kalması, gün içerisinde sıklıkla dışarı çıkarılmaları ve ev içerisinde yaşayıp aile bireyleri ile yaşam alanlarını samimi bir şekilde paylaşmaları özel temizlik ürünlerine duyulan ihtiyacı da ister istemez arttırmaktadır. En çok ihtiyaç duyulan temizlik ürünlerinin başında da köpek şampuanı çeşitleri gelmektedir.

Dostunuzun temizlenmesini sağlarken aynı zamanda tüylerinin parlamasına yol açan köpek şampuanları rutin olarak dışarı çıkan köpeklerin üzerlerindeki tozların ve kirlerin temizlenmesini sağlarken tüylerinin arasına girmesi muhtemel mikroorganizma ve böceklerin de uzaklaşmasını sağlar. Mevsim geçişlerinde yaşanan tüy dökülme sorununa da efektif çözüm sunan köpek şampuanları sahip oldukları farklı kokularla en çok şikayet edilen konulardan biri olan koku sorununa karşı da çözüm sunar.

Köpek Şampuanı Faydaları

Kuyruklu arkadaşlarımızın ciltlerinin pH değeri ile biz insanların ciltlerindeki pH değerleri birbirinden farklıdır. Standart şampuanlarla ya da sabunlarla yıkanmaları onların cilt sağlığını tehdit ederken tüy parlaklıklarının ve sağlıklarının da bozulmasına neden olabilir. Cilt ve tüy yapılarına özel geliştirilen ürünler ciltlerini nemlendirme özelliğine de sahip olur. Böylece cilt sağlıkları iyileşir, tüyleri parlar ve yumuşar. Banyo yaparlarken kendilerine özel ürünleri kullanmak, ürün içeriğine de bağlı olarak tüy dökülmesi sorununu azaltır ve ölü tüyler arındığı için alerjik bünyeli kişilerin sağlığını iyileştirir. Farklı kokulara sahip bu ürünler sayesinde kendilerine has ve rahatsız edici olabilen ağır kokular ortadan kalkar.

Köpek Şampuanı Çeşitleri

Birbirinden farklı özelliklerle donatılan bu ürünler dostlarımızın spesifik ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmekte, aynı zamanda farklı kokularla bizlere de hitap edebilmektedir. Petlebi.com üzerinden köpek kuru şampuan, köpük şampuan, köpek doğal şampuan ve köpek sabunu gibi temizlik ve bakım ürünlerine tek tıkla ulaşabilirsiniz. Okyanus esintisi, çilek özlü, limon özlü, Hindistan cevizli, jojobalı, lavanta özlü, kavun özlü, bitki özlü gibi farklı koku seçeneklerine sahip olan ürünler arasından seçim yaparken ev arkadaşınızın tüy yapısı, tüy rengi ve gelişim dönemi gibi değişkenleri de göz önünde bulundurmalısınız. Köpek şampuanları spesifik ihtiyaçlara yönelik olarak da farklılaşabilmektedir. Kolay taranmalarını sağlayan, hassas ciltlere uygun, sık yıkanma için önerilen çeşitli ürünlere erişmeniz de mümkündür. Gimdog, Bioline, Trixie, Karlie ve Vitalveto gibi ünlü markaların köpek şampuanı ürünlerini indirimli ve en uygun fiyatlarla Petlebi.com güvencesi ile satın alabilirsiniz.

Köpek Şampuanı Seçimi

Onların sağlığı ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun ürün seçimi yapabilmek için gelişim dönemlerini, tüy yapılarını, spesifik sağlık durumlarını ve kendi beğenilerinizi değerlendirmelisiniz. Ürünlerin içeriklerini inceleyip haklarında yapılan yorumları okuyarak en doğru tercihi yapabilirsiniz. Yıkanmaya karşı direnmeleri haricinde yıkanmaları için uygun ortama ya da enerjiye sahip olup olmadığınız doğrultusunda da kuru şampuan çeşitlerine yönelebilirsiniz.

Köpek Kuru Şampuan Çeşitleri

Dostlarımız 12 haftalık olduktan sonra güvenle kullanılabilen bu ürünler özellikle sudan korkan ve yıkanmaya direnenler için keyifli bir alternatif sunmaktadır. Ciltlerinin pH değeri insanlardan farklı olduğu için onların temizlenmesi sırasında onlar için formüle edilen kuru şampuanların kullanılması özellikle seyahatlerde ve tatillerde aile bireyleri için ciddi bir konfor imkanı sunmaktadır. Kuru şampuan çeşitleri yıkanmaları için yeterli alanı ayıramayan ya da efor harcayacak sağlık durumuna sahip olmayan hayvanseverlerin de hayatını kolaylaştırmaktadır.

Tüy Çeşitlerine Göre Köpek Şampuan Çeşitleri

Patili arkadaşlarımızın ırksal farklılıkları tüy yapılarında da değişime yol açmaktadır. Kimilerinin açık renkli tüyleri vardır ve zaman içerisinde vücut salgılarının ve kirlenmenin etkisiyle doğal tüy renginde değişim meydana gelir. Kimilerinin uzun ve ipeksi tüyleri vardır ve karışıp topaklanmaya müsait olur. Tüy çeşitlerine göre formüle edilen temizlik maddeleri hem açık renkli hem uzun yapıda olan hem de köpek tarakları ile taranması zorluk çıkaran tüyler için özel ürünlerdir.

Köpek Şampuanı Fiyatları

Evcil hayvanlar için özel olarak üretilen tüm ürünlerde olduğu gibi köpek şampuanı fiyat skalası da geniş bir aralıktadır. Markanın politikası, ürünün içeriği, ürünün hangi amaçlara hizmet ettiği gibi önemli unsurlar ücretlendirmeyi etkileyebilir. Siz de Petlebi.com üzerinden dostunuzun tüy yapısı, yaşı ve özel gereksinimleri doğrultusunda birbirinden güzel kokulara sahip çeşit çeşit köpek şampuanlarını inceleyebilir, en avantajlı tekliflerden yararlanarak hem onun sağlığını hem de kendi konforunuzu arttırabilirsiniz.