Kedi Taşıma Çantası

(27)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Taşıma Çantası

Kedilerin konforlarını ve güven hislerini ön planda tutarak taşınmaları gerekir. Eve bağlanan evcil hayvanlar oldukları için güvenli alanlarından çıkmak onların yaşamak isteyeceği en son deneyimlerden birisidir. Bu nedenle seyahat edecekleri ya da veterinere gidecekleri zaman kendilerini iyi hissedecekleri bir taşıma çantasına ihtiyaç duydukları bilinir. Kedi taşıma çantası çeşitleri hem insanların hem de sevimli dostlarının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Kısa araç yolculukları ya da uzun uçak yolculukları için farklı tasarımların tercih edilmesi gerektiğinden doğru çantayı seçmek önemlidir.

Petlebi.com'da hem dostunuzun güvenle taşınmasını sağlayacak hem de tarzına uygun kedi taşıma çantaları sizi bekliyor. Metal ve plastik kapılı taşıma çantası, sırt çantası, omuz çantası, çekmeli kedi taşıma çantası ve şeffaf kedi taşıma çantası gibi birbirinden işlevsel kedi taşıma çantası modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Pawise, Moderna, Trixie, Strong ve Zampa gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerini keşfedebileceğiniz Petlebi.com'da evcil hayvan konforu için tüm gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz.

Kedi Taşıma Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kedi taşıma çantası modelleri oldukça çeşitlidir. Kullanım amacına yönelik seçim yapılması bu nedenle komplike bir süreç olarak nitelendirilebilir. Kedi taşıma çantaları farklı boyutta olabilir, farklı materyalden üretilmiş olabilir. Dahası farklı kilit ve taşıma mekanizmalarına da sahip şekilde üretilebilir. Dolayısıyla beklentilerin göz önünde bulundurulması kedi taşıma amacıyla satın alınacak en doğru ürünün belirlenmesi adına önemlidir.

Kedi taşıma çantası seçerken ilk olarak boyuta dikkat etmek sonrasında da ihtiyaca ve kedinin davranışlarına göre malzeme ve tasarıma bakmak gerekir. Patili dostlarımızın rahat bir şekilde taşınmalarına olanak sağlayacak ürünlerin belirli standartları karşılaması önemlidir. Malzeme kalitesi, sağlamlık gibi unsurlar güvenlik açısından büyük bir öneme sahip oldukları için mutlaka ön planda tutulmalıdır. Taşıma çantalarının mutlaka kedilerin kaçmasına, kendilerine zarar vermesine izin vermeyecek tasarımlara sahip olması gerekir.

Boyut Seçimi

Taşıma çantası pek çok evcil hayvan için korkutucu bir eşyadır. Bunun temel nedeni de taşıma çantası ile yapılan yolculukların genellikle veterinerde sonlanmasıdır. Kedilerin rahat bir şekilde sığabileceği, içerde sıkışmadan hareket edebileceği bir taşıma çantasına ihtiyaçları vardır. Kedinin boyutlarının yaklaşık 1,5 katı büyüklükte bir çanta onu taşımak için genellikle yeterlidir. Elbette boyutları belirlerken çantanın tasarımı da göz önünde bulundurulmalıdır. Sırt ve omuz çantası formundaki çantaların tasarımları çok büyük değildir. Bu yüzden de iri kediler için uygun bir seçim olmayabilirler. Kedinin içerisinde ayakta durabileceği, dönebileceği ve rahatça uzanabileceği boyutlara sahip bir çanta tercih etmeniz iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca uzun yolculuklarda kullanılacak çantaların mama ve su kabı koyulabilecek alana sahip olmaları da tercih nedenidir. Elbette kısa yolculuklarda farklı seçimler de yapılabilir. Örneğin kedi dışarıda geçirdiği zamanlarda etrafı izlemeyi tercih ediyorsa içerisinde yürüyemeyecek dahi olsa şeffaf kedi taşıma çantası doğru tercih olabilir. Şeffaf kedi taşıma çantalarının sırt çantası ya da omuz çantası gibi tasarımları da bulunur.

Yavru kediler için çok büyük bir taşıma çantasına gerek olmasa da ortalama yetişkin boyutlarını göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Yetişkinlik döneminde de kullanabileceği bir çanta tercih etmek daha ekonomik olacaktır. Ancak yavruluk döneminde çanta içerisinde üşümesini ya da kayıp zarar görmesini engelleyecek bir battaniye ya da havlu olmasına özen göstermek gerekir.

Malzeme Seçimi

Kedinin taşıma çantası ile seyahat etmeye verdiği tepkiye ve yolun uzunluğuna göre malzeme seçimi yapılmalıdır. Uzun bir yol için plastik ya da PVC gibi malzemelerden üretilmiş modeller tercih edilebilir. Eğer sakin ve gezmekten keyif alan bir kedi için çanta seçilecekse daha yumuşak malzemelerden yapılmış modellere bakılabilir.

İhtiyaca göre belirlenen malzeme seçimi ne olursa olsun mutlaka insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen maddelerin tercih edilmesi gerekir. Kedilerin içerisinde zaman geçireceği bu ürünlerin kaliteli olması ve sağlığa zararsız kaliteli malzemeler ile üretilmiş olması gerekir. Taşıma çantalarının bağlantı noktalarının sağlam olması, üründe kullanılan metallerin paslanmaması gibi önemli gereksinimlere dikkat edilmelidir. Ayrıca ürünün kolay açılıp kapanabilir olmasını sağlayacak kalitede mekanizmalara sahip olması da önemlidir.

Havalandırma

Kedi taşıma çantaları kedilerin güvenli ve konforlu taşınması amacıyla tasarlanırlar. Bu amaçları yerine getirmeleri için sahip olmaları gereken en önemli kriterlerden biri de hava sirkülasyonuna izin vermeleridir. Diğer bir deyişle taşıma çantalarının mutlaka iyi bir havalandırmasının olması gerekir. Taşıma süresinden bağımsız olarak kedilerin içerde kaldıkları her an rahat bir şekilde nefes alması şarttır. Özellikle çantayı gördüğü anda panik olan ve stres yaşayan patili dostlarımız için iyi bir havalandırma zorunluluktur. Ayrıca havalandırmanın yetersiz olması kedinin fazla ısınmasına da neden olabilir. Bununla birlikte iyi bir havalandırmaya sahip olduğu düşünülen ancak çok fazla açıklığı olan tasarımlar patilerini dışarı çıkaran kedilerin yaralanmasına neden olabilir. Soğuk havalarda fazla açıklıklar üşümelerinde ve hastalanmalarında da etkili olacaktır. Eğer taşıma çantasının açıklığı fazlaysa mutlaka koruma sağlayacak bir örtü ile birlikte kullanmaya özen gösterilmelidir.

Tasarım

Kedi taşıma çantası seçerken pek çok farklı ve hatta göz alıcı tasarım ile karşılaşmak mümkün. Her tasarım kedi taşınmasında gerekli olan standartları sağlayacak şekilde yapılsa da bazı durumlarda sevimli dostlarımızın ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu nedenle tasarımı da yine kullanım ihtiyacına göre değerlendirmek önemli. Taşıma çantasına girmeyi reddeden kediler için üstten kapaklı tasarımlar tercih edilebilir. Üstten kapaklı tasarıma sahip çanta modelleri özellikle muayene esnasında stres yaşayan ve kolay muayene edilmesi mümkün olmayan kediler, kedi sahipleri ve veteriner hekimler için büyük kolaylık sağlar. Şeffaf kedi taşıma çantaları ise dışardayken çevreyi seyretmekten keyif alan kediler için en doğru tercih olacaktır. Çekmeli kedi taşıma çantaları ise kedi sahipleri için son derece konforlu bir deneyim sunması ile öne çıkar.

Kedi Taşıma Çantası Çeşitleri

Kedi taşıma çantası çeşitleri sırt ya da omuz çantası, kafes veya çekçekli valiz gibi farklı formlarda tasarlanmaktadır. Sırt ve omuz çantaları seyahat etmekten keyif alan daha uysal kediler için uygundur. Bu çantaları tercih etmek için ya kedinin erken dönemde alıştırılması ya da günlük hayatında çantada taşınmaktan keyif alması gerekir. Yetişkinlik döneminden sonra farklı tasarımlara alışmaları için sabırlı davranmak gerekir. Kafes formundaki tasarımlar ise en yaygın olarak kullanılan taşıma çantalarıdır. Özellikle herhangi bir şekilde evden uzaklaştığı zaman strese giren kediler için kafes tipli modeller daha iyi bir tercih olacaktır. Metal ya da plastik kapılı olan kedi taşıma çantaları uzun yolculuklar sırasında olmazsa olmaz ihtiyaçlardandır.

En İyi Kedi Taşıma Çantası

"En iyi kedi taşıma çantası hangisi?" sorusuna verilecek yanıt kediye ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir. Kedi taşıma çantası seçerken dikkat edilmesi gerekenleri göz önünde bulundurarak seçim yapıldığı zaman en iyi kedi taşıma çantası da seçilmiş olacaktır. Petlebi.com olarak sitemizde yer verdiğimiz ürünlerin patili dostlarımız için her zaman en kaliteli çözümleri sunduğundan emin oluyoruz. Trixie, Catit, Lepus, Pawise gibi popüler markaların standartları başarılı bir şekilde karşılayan ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz. Seçim yaparken kedi taşıma çantası kategorimizde yer alan tüm ürün gruplarını kolaylıkla görüntüleyebilir, hem kendiniz hem de dostunuz için en fonksiyonel ürünü keşfedebilirsiniz. Sepetinizde yer alan ürünlerin miktarı belirlenen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatından da yararlanabilirsiniz.

Kedi Taşıma Çantası Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Taşıma çantası fiyatları çantanın boyutuna, malzemesine, tasarımına ve işlevselliğine göre değişmektedir. Kedi taşıma çantası fiyatları markaların ücretlendirme politikalarından da etkilenir. Kalitenin doğrudan fiyat ile bağdaştırılmaması tavsiye edilir. Yüksek fiyatlı bir ürün ihtiyacınızdan çok daha fazlasına sunacak özelliklere sahip olabilir. Çanta seçerken elbette sevimli dostlarımız için her zaman olduğu gibi en iyi olan ürünü almak isteriz ancak ürün seçiminde mutlaka onların temel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak en iyiyi tercih edebiliriz.

Kabul edelim, kediler özgürlüklerine çok düşkünler ve alışkın oldukları mekanlardan da ayrılmayı pek sevmezler. Yer değişikliklerine karşı ciddi bir direnç göstermelerinin yanı sıra düzenli veteriner ziyaretleri söz konusu olduğunda onlarla birlikte yola çıkmak oldukça sıkıntılı olabilir. Bu gibi durumlarda kedi taşıma çantası hayat kolaylaştırıcı bir etki yaratacaktır. Kedinizin tüm davranışlarını ve alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak metal kapılı, plastik kapılı, şeffaf, sırt çantası, çekmeli ve hatta omuz çantası gibi kedi taşıma çantası modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece hem onların dünyayı güvenle keşfetmesini sağlayabilir hem de seyahatleriniz sırasında sevgili dostunuzdan ayrılmak durumunda kalmazsınız. Sitemiz üzerinden incelediğiniz tüm ürünlerin özellikleri hakkında bilgi alabilir, en uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.