Yavru Kedi Konservesi

(108)

Yavru kediler sütten kesildikten sonra gelişimlerini mama yiyerek sağlarlar. Yaş mamalar diş gelişimini de destekler. Sağlıklı bir büyüme için özel olarak üretilen yavru kedi konserveleri yavrunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesinde etkili olacaktır.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Yavru Kedi Konservesi markası:

Yavru Kedi Konservesi

Yavru kedilerin beslenmesinde konserve ya da yaş mama olarak adlandırılan besinlerin oldukça büyük bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Anne sütünden kesilecek olan yavruların ilk etapta ıslatılmış kuru nana ta da kedi konservesi ile mama geçişine alıştırılması önerilmektedir. Bu nedenle yavruluk döneminde yaş mama tüketimine özenle yapılması ve kedinin gereksinimlerinin ön planda tutulması sağlıklı gelişim açısından büyük bir öneme sahiptir.

Yavru Kediler İçin Kedi Konservesi Tüketmek Neden Önemlidir?

Yavru kedilerin beslenme sürecinin dikkatli bir şekilde planlanması ve mamalarının da özenle seçilmesi önerilir. Anne sütü her canlının sağlıklı gelişebilmesi için çok değerli bir besin kaynağıdır ve bu durum kediler için de geçerliliğini korumaktadır. Kedilerin ilk 4 hafta boyunca mutlaka anne sütü tüketmesi ama herhangi bir nedene bağlı olarak anne sütü tüketemiyorlarsa da mutlaka onlar için özel olarak hazırlanmış süt tozu formülleri ile beslenmesi gerekir.

4. haftadan itibaren anne sütü ile mama arasındaki geçiş başlatılabilir. Ancak annenin emziimkânıkanı varsa 8. haftaya kadar yavrunun anne sütü ile az da olsa beslenmeye devam etmesini sağlamak en doğrusu olacaktır. Mama geçişinde yavrunun dişleri kuru mama ile beslenmede zorluk yaşayacağı için yavru kedi konservesi ile geçiş yapılabilir. Süt tüketen kedilerin su ihtiyacı daha kolay karşılanırken mama tüketimi ile birlikte kedinin su tüketimi de azalmaktadır. Bu yüzden kedinin su tüketimini dengeli tutabilmek için yaş mama ile takviye yapılması önemlidir.

Özellikle geçiş sürecinde ezme ya da pouch olarak adlandırılan konserveler yavrular tarafından çok daha kolay bir şekilde tüketilmektedir. Kuru mamaları yeterince parçalayamayan yavrular sindirim sorunları yaşayabilirler ya da kuru mama yemek için çabalarken ağızlarını yaralayabilirler. Tüm bunlar sağlıklı beslenmenin ve ideal gelişimin gerçekleşmemesinde etkili olacaktır. Bu nedenle beslenmeye kedi konservesi eklemek genellikle iyi bir tercihtir.

Kuru ve konserve mamalar birlikte tüketilebilir. Eğer bu şekilde karma mama tercih ediliyorsa günde iki öğün beslenme için yeterli olacaktır. Ancak sadece yaş mama ile beslenme planı oluşturulduysa günde 4 kez beslenme daha idealdir. Kuru mamalar içilen su ile birlikte midede şişerek daha uzun süreli tokluk hissi sağlarken yaş mamalar için böyle bir durum söz konusu değildir. Kuru mamaların sıkıştırılmış olması da gramaj başına besleyiciliğin daha fazla olmasında etkilidir. Yaş mamaların aynı gramajda aynı doyuruculuğa ve besleyiciliğe sahip olmayacağı unutulmamalıdır.

Yavru Kedi Konservesi Nasıl Seçilir?

Yavru kediler için konserve seçimi yaparken besin değerlerine ve içeriğe bakmak önemlidir. Konserve mamalar sürekli olarak beslenmede tercih edilmediği ve nadir olarak tüketildikleri için kuru mama çeşitliliği bu alanda çok fazla yoktur. Ayrıca yüksek protein oranına ek olarak içeriğin ağırlıklı olarak etten oluşması da çeşitliliğe olan ihtiyacın azalmasını sağlamıştır.

Yavrular için özel olarak hazırlanan formüllerde iki unsura dikkat edilir. Konserve içeriği yavrunun rahatlıkla çiğneyebileceği şekilde yani ezme formdadır. Ayrıca yavruların yetişkinlere kıyasla 3 kat daha fazla enerjiye ihtiyaç duyması sebebi ile bu mamaların protein ve yağ oranının daha yüksek olması beklenmektedir.

Yavru kedi konservesi çeşitleri aynı zamanda günlük kalori ihtiyacı çok yüksek olan emziren ya da hamile kediler için de rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Özellikle emzirme döneminde hem doğum sonrası yorgunluğa hem de yavrularına bakmanın sorumluluğuna sahip olan annenin kalori ihtiyacı oldukça yüksek olacak. Bu ihtiyacı başarılı bir şekilde sağlamak, hem yavruların hem de annenin sağlıklı bir şekilde beslenmesine yardımcı olmak için de bu yüksek kaloriye ve besin değerlerine sahip olan konserveleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Yavru Kedi Konservesi Çeşitleri

Kedi konservesi çeşitlerine bakıldığı zaman da tıpkı kuru mamalarda olduğu gibi farklı protein kaynaklarının kedilerin damak zevklerine göre tercih edildiği görülmektedir. Bu nedenle konserve ürünlerde de pek çok farklı protein kaynağı sunulmaktadır. Büyüme ve gelişme dönemindeki kediler için protein oranı yüksek besleyici kedi konservesi tercih edilendiler. Tavuklu, somunlu, geyikli, bıldırcınlı, kuzulu gibi pek çok farklı çeşitle sunulan konserveler arasında seçim yaparken mutlaka kedinin damak zevkine uyacak bir ürün seçmeniz eğer henüz bir damak zevki oluşmadıysa da toplu alım yapmak yerine farklı çeşitlerden alıp beğenisine sunmanız doğru olacaktır.

En İyi Yavru Kedi Konservesi Markası

Her kedi sahibi elbette en yakın dostuna en kaliteli ve iyi mamayı sunmak ister. Ancak en iyi yavru kedi konservesi markası gibi kapsamlı bir soruya tek bir marka özelinde cevap vermek doğru değildir. Çünkü her kedinin beslenme gereksinimleri ve damak zevki farklı olacaktır. Bu nedenle kaliteli içeriğe sahip, doğa ve hayvan dostu üretimi destekleyen markaları tercih etmek ve son sözü de patili dostlarımıza bırakmak en doğrusu olacaktır.

Yavru kedilerin beslenme gereksinimlerini ön planda tutarak özel formüller sunan Hill's, Gimpet, Naturon, Pro Plan, Brit Care gibi markaların özenle hazırlanan kedi konservesi mamaları arasından onların damak zevkine en çok uyum sağlayacak mamayı seçebilirsiniz.

Yavru Kedi Konservesi Fiyatları

Konserve ürünlerin fiyatları içeriklerine, gramajlarına ve protein oranlarına göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle seçim yaparken fiyat son aşamada değerlendirmesi gereken bir faktördür. Petlebi.com olarak her zaman en kaliteli ve güvenilir markaların ürünlerini sizlere sunuyor ve tüm ürünlerin doğru koşullarda sizlerle ulaştırıldığından emin oluyoruz. Gıda saklamak için yönetmeliklerin ve markaların talep ettiği şartları sağlayan depomuzdan çıkan tüm ürünleri güvenle tercih edebilirsiniz. Kediniz için yavru kedi konservesi seçerken onun sağlıklı gelişimini destekleyecek ve iştahını kabartacak tüm ürünleri sitemizde bulabilir. Ürün açıklamalarını inceleyip, kullanıcı yorumlarını okuyarak sevimli dostunuz için en iyi olan ürünü sitemizden temin edebilirsiniz.