Yavru Köpek Maması

(143)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Yavru Köpek Maması markası:

Yavru Köpek Maması

Sahiplendiğiniz yavru ile evinize geldiğiniz ilk andan itibaren yepyeni bir hayata başlarsınız. Onun temel gereksinimlerini karşılamak için incelikle düşünür, söz konusu beslenmesi olduğunda en iyi alternatifleri değerlendirmek istersiniz. İlk kez yavru sahibi olduysanız türlü endişeleri de yaşayabilirsiniz. Onun için en iyi yavru köpek maması hangisi? Hangi markanın mamaları onun gelişimini en iyi şekilde destekleyecek? gibi soru işaretleri yaşamanız oldukça normaldir. Bu nedenle asıl önemli olan minik dostunuzun ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirlemeniz ve onun gelişimi için en uygun olan ürünleri seçmenizdir.

Petlebi.com ayrıcalıklarıyla siz de dünyaca ünlü mama markalarının yavru köpekler için özel olarak formüle edilen yavru köpek maması çeşitlerine ulaşabilir, kullanıcı yorumlarını okuyarak seçimlerinizin doğruluk payını arttırabilirsiniz. 2 kg, 3 kg, 5 kg, 7 kg, 10 kg ve 15 kg gibi farklı ambalaj ağırlıklarında sunulan yavru köpek mamaları arasından seçim yaparken seçtiğiniz ürünün son kullanma tarihini öğrenebilir, en taze ürünlere evinizin rahatlığında tek tıkla aynı gün kargo ve indirim fırsatlarımızdan yararlanarak ulaşabilirsiniz.

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

Sadık dostlarımız dünyaya geldikten sonraki ilk 45 gün içerisinde anne sütü ile beslenmelidir. Anne sütü içerisindeki mineral ve vitaminler onların sağlıklı gelişimi için kritik derecede önemlidir. Daha sonraki dönemde, yaklaşık olarak 3 aylarını tamamladıktan sonra besin ihtiyaçlarının karşılanması üzere özel olarak formüle edilen yavru köpek mamalarına geçiş yapmalısınız. Gelişimleri için kritik derecede önemli olan bu dönemde yetişkin köpek mamaları ile beslenmeleri onların ihtiyaç duydukları en önemli besinlerin doğru oranlarda alınamaması anlamına gelmektedir.

Irklar özelinde değişiklik gösterebilmekle birlikte köpeklerin genel olarak 1 yaşlarına kadar yavru köpek mamaları ile beslenmeleri büyük bir önem taşımaktadır. Bu noktada dostunuzun ırkı belirleyici olacaktır. Çünkü her ırkın yavruluktan yetişkinliğe geçtiği süre aynı değildir. Örneğin küçük ırk dostlarımız 12 ayda yetişkin kabul edilirken, büyük ırktakiler için bu süre 18 - 24 ayı bulabilir. Genel anlamda boyutları büyüdükçe yetişkinliğe adım atma sürelerinin uzadığı bilinmektedir.

Yavruların beslenmesine kuru mamalara ek olarak zaman zaman yavru köpek konserveleri de dâhil edilebilir. Böylece avcı genlere sahip olan sadık dostlarımızın farklı lezzetlerle tanışmaları ve onlar için formüle edilen yaş mamalarla pozitif davranışlarının pekiştirilmesi sağlanabilir. Yavruluk döneminde yavru köpek mamaları ile beslenen dostlarımız yetişkin köpek yaşına geldiğinde beslenmeleri kademeli olarak değiştirilmelidir.

Yavru Köpeklere Günde Kaç Öğün Yemek Verilir?

Yavru köpeklere günde kaç öğün köpek maması verileceği köpeğin kaç aylık olduğuna, ırkına, genel sağlık durumuna ve veteriner hekimlerin önerilerine göre değişiklik gösterebilir. Yine de yavrulara kaç öğün köpek maması verilebileceği ile ilgili genel geçer bazı kabullerden bahsedilmesi mümkündür. Süs köpeği olarak sınıflandırılan en küçük ırk köpeklerin yaşamlarının ilk üç ayında 4 - 6, orta ırk köpeklerin günde 3, büyük ırk yavru köpeklerin ise 3-4 öğün beslenmesi ideal kabul edilir.

4 - 6 aylık olduklarında en küçük ırkların günde 3-4, orta ırkların 2, büyük ırk köpeklerin ise 2-3 kez köpek maması yemesi tavsiye edilir. 6 aylık olduklarında büyük ve orta ırkların öğün sayısı değişmezken en küçük ırkların öğün sayısının günde 2'ye düşürülmesi gerekir.

Bu süreçte yavruların günlük kalori alımları ve kiloları yakından takip edilmelidir. Yavruluk döneminde ideal ölçüde hareket etmeyen bazı yavrular aşırı kilo alabilir ve obezite ile yüzleşebilir. Obezite vücutta aşırı yağ birikimi ile karakterize kronik bir hastalık olarak hem farklı sağlık sorunlarını tetikleyebilir hem de eklem sorunlarına neden olabilir.

Yavru Köpek Maması Çeşitleri

Dünyaca ünlü mama markalarının yavrular için özel formüle edilen yavru köpek mama çeşitleri Petlebi.com'da sizleri bekliyor. Pro Plan, Advance, Hill's, Orijen ve Royal Canin yavru köpek maması çeşitleri arasından seçim yapabilir, dostunuzun tam ve dengeli bir şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz. Yavrunuz için en doğru ürünü seçerken onun ırkını, aktivite düzeyini ve genel sağlık durumunu göz önünde bulundurabilir, veteriner hekimlerden aldığınız öneriler doğrultusunda hareket edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden sindirim sistemi ve cilt sağlığını destekleyen, tahıllı, düşük tahıllı ve tahılsız yavru köpek mamalarını görüntüleyebilir; ambalaj ağırlığı, fiyat aralığı ve marka gibi çeşitli kriterler doğrultusunda sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Minik arkadaşınızın lezzet beğenilerine yanıt verecek lezzet çeşitliliğine sahip ürünlerle onları mutlu edebilirsiniz. Somonlu, tavuklu, kuzu etli, balıklı gibi gerçek etlerle formüle edilen yavru köpek mamaları haricinde ırklara özel üretilen ürünlere de erişim sağlayabilirsiniz.

Yavru Köpek İçin Hangi Mama?

Yavru köpekler için kaliteli içeriklere sahip birçok farklı mama bulmak mümkündür. Yavru köpek için hangi mama tercih edilmeli? sorusuna yanıt vermek de bu nedenle son derece zor olabilir. Yavru köpek için mama seçerken hem onların ırkları hem genel sağlık durumları hem aktivite düzeyleri hem de veteriner hekimlerin önerileri göz önünde bulundurulmalıdır. Ek olarak lezzet beklentileri de önemli bir değişken olarak karşımıza çıkar. Yavru köpekler mamalarını sevmediklerinde yemekten kaçınabilirler. Bu durumda günlük besin ihtiyaçları ile yeterince buluşmaları ve gelişimlerinin sorunsuz ilerlemesi engellenebilir. Tüm bu kriterler göz önünde bulundurularak tercih edilen yavru köpek maması köpeğin mama geçiş dönemine göre 2 ila 15 kg aralığındaki ambalajlarda satın alınabilir.

Yavru Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Yavrular için mama seçimi sırasında minik dostunuzun ırkına ve özel bir sağlık durumunun olup olmamasına göre hareket etmelisiniz. Dostunuzun ırkı bu anlamda en önemli değişkenlerden biri olarak kabul edilir. Küçük ırka mensup olanlarla orta veya büyük ırka mensup olanların ihtiyaçları arasında farklılık olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Bu farklılığın temel nedeni ırklara özgü genetik hastalıklar ve enerji ihtiyaçlarındaki değişkenliktir. Büyük boyutlu olanların gelişimsel ihtiyaçları ile küçük boyutlu olanların gereksinimleri aynı olmayacaktır. Büyük ırka mensup olanların vücut yapılarını koruyabilmeleri adına daha yüksek enerjiye sahip ürünleri tüketmesi gerekecektir.

Yavru köpek maması çeşitleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da dostunuzun aktivite düzeyidir. Onun sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için hareket düzeyini değerlendirmeniz gerekecektir. Aktivite düzeyi düşük olanlara yüksek enerjili besinler verirseniz yavruluk döneminden itibaren fazla kilo probleminin oluşmasına yol açabilirsiniz. Fazla kilo sorunu yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılık süreçlerinde olan tüm evcil hayvanların sağlığını tehdit eder ve yaşam sürelerini kısaltıcı etkiye sahiptir. Benzer bir şekilde aktif yapıya sahip olanlar için düşük kalorili ürünleri tercih etmeniz gelişimlerinin aksamasına neden olabilir.

Dostunuz için mama seçimi yaparken onların gereksinimleri kadar damak zevklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Sevmedikleri ya da tadını beğenmedikleri bir mama yememeleri, mamaya direnç göstermeden ihtiyaçları olan besinleri alabilmeleri adına onların en çok beğendiklerini keşfetmelisiniz. Bu nedenle başlangıçta küçük ambalajlardan başlayabilir, onun en sevdiği çeşidi bulunca yavru köpek maması 15 kg ambalajlara yönelebilirsiniz.

Yavru Köpek Maması Nasıl Olmalıdır?

Yavru köpeklerin gelişim süreçlerinin sorunsuz ilerleyebilmesi için sindirim sistemi, bağışıklık sistemi ve cilt sağlıklarının desteklenmesi gerekir. Yaşlarına uygun şekilde gelişmelerini sağlamak adına yavrunuz için seçeceğiniz mamanın protein oranının yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Protein oranının yüksek olması haricinde ürün içerisinde kaliteli protein kaynaklarının kullanıldığından da emin olmalısınız. Protein oranı kadar önemli olan bir diğer önemli unsur da ürün içeriklerindeki karbonhidrat kaynaklarıdır. Yüksek oranda karbonhidrat içeren mamalar sindirim sistemi sağlığını tehdit edebilir. Yavru köpek mamaları yüksek oranda sindirilebilir özellik taşımalıdır. Mamaların içerisinde bulunan vitamin ve mineraller de oldukça önemlidir. Kas ve iskelet sistemlerinin hızla geliştiği bu süreçte bağışıklık sistemlerini güçlendirecek, ağız ve diş sağlıklarını destekleyecek, mineral ve vitamin bakımından zengin ürünler önceliklendirilmelidir.

Yavru Köpek Maması Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Piyasada birçok farklı markanın, farklı ambalaj ağırlığında birçok ürünü bulunmakta ve yavru köpek maması fiyatları da ürün çeşitliliğine benzer şekilde değişiklik göstermektedir. Yavru köpek maması fiyatları ürünün markası, özel bir amaca yönelik üretilip üretilmediği ve içeriğindeki protein kaynakları doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Ayrıca ambalaj ağırlığı da yavru köpek maması fiyatları üzerinde etkilidir: 2 kg köpek mamasının birim fiyatı 15 kg köpek mamasına oranla daha yüksek fiyatlı olabilir. Petlebi.com'daki diğer tüm ürünler gibi yavru köpek maması çeşitlerinin fiyatları da indirimlidir. Düzenli indirimlere ek olarak dizayn ettiğimiz kampanyaları takip edebilir, dostunuzun en önemli gelişim evrelerinden birini en sağlıklı şekilde tamamlamasını sağlayabilirsiniz. Sepete eklediğiniz ürünlerin tutarı, belirlenen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatlarından yararlanabilir ve yaptığınız alışverişlerden Para Puan kazanabilirsiniz.

Yavru köpek mamaları vitamin ve mineral açısından diğer mamalardan daha zengindir. Bunun sebebi yavru köpeklerin gelişime ihtiyaç duymasıdır. Yavru maması ayrımına önem vermek köpeklerinizin yaşam kalitesini büyük ölçüde etkiler.