Light Köpek Maması

(19)

Yanlış mama tercihi köpeklerinizin sağlıksız kilo almasına sebebiyet verebilir. Köpeklerinizin kilo kontrolünü takip etmeniz önemlidir. Light köpek mamaları fazla kilolu köpekler için üretilmiş, kilo dengesini sağlamaya yarayan protein açısından zengin mamalardır.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Light Köpek Maması

Köpeğimizle bir hayatı paylaşmaya başladığımız andan itibaren nasıl beslendiğinden iştah durumuna, gün içerisinde yeterince egzersiz yapıp yapmadığından su içip içmediğine kadar birçok şeyi gözlemlemeye başlarız. Kaç gram mama yedi, acaba doydu mu, canı bir şey mi çekti gibi birçok soruyu kendinize sorar ve o masum bakışların albenisine kapılırız. Irksal yatkınlıkları, boyutu, hareket düzeyi ve yediği mama miktarı doğrultusunda zaman içerisinde dostlarımız kilo almaya başlayabilir. Fazla kilo sorunu ne yazık ki neden olduğu sonuçlar düşünüldüğünde onlar için en tehlikeli hastalıklardan biridir. Özellikle kısırlaştırılan köpeklerde kilo kontrolünün sağlanıp obezitenin önlenmesi adına fark yaratan bu ürünler en taze şekilde Petlebi.com'dan sipariş edilebilir.

Köpeklerde Obezite Belirtileri

Her ne kadar bizim için gayet sağlıklı görünseler de obezite belirtilerinin göz ardı edilmemesi gerekir. Köpeklerde obezite belirtileri arasında bel kıvrımının kaybolması, tasmasının daralması, yürümekte zorlanma, hareketlerde yavaşlama, az bir efor sonrası sık nefes alma, uyku süresinde artış ve zaman zaman hırçınlık gibi semptomlar yer alabilir. Çok yemek yiyen ya da tükettiği mama miktarına oranla az hareket eden bir köpeğiniz varsa bir an önce tedbir almalısınız. Beslenmesini veteriner hekimlere sorarak değiştirmeli, ek besin vermekten kaçınmalı ve yaşı ile genel sağlık durumu doğrultusunda egzersizler yapmasını sağlamalısınız.

Light Köpek Maması Çeşitleri

Kaliteli protein kaynaklarının kullanıldığı, yağ ve kalori oranının aşağıya çekildiği light köpek maması çeşitleri dünyaca ünlü birçok marka tarafından üretiliyor. Sitemiz üzerinden Hill's, Advance, Acana ve Pro Plan gibi markaların light köpek mamaları alternatiflerine ulaşabilirsiniz. Tahılsız, kısırlaştırılmış, hypoallergenic gibi özelliklerle zenginleştirilen diyet köpek mamaları hem küçük hem de orta ve büyük ırkların gereksinimleri doğrultusunda formüle edilmiştir.

Light Köpek Maması Faydaları

Fazla kilo sorunu bulunan ve obezite hastalığına yakalanma riski taşıyan dostlarımız için formüle edilen light köpek mamaları, ideal kilolarına dönmelerine ve kilo kontrolü sağlamalarına yardımcı oluyor. Kas kitlesini koruyan içerikleri mineral ve vitaminlerle zenginleştirildiği için eksiksiz bir beslenme planının uygulanabilmesini sağlıyor. Bağışıklık sistemini destekleyen antioksidanlar bakımından da zengin olacak şekilde formüle edilen diyet köpek mamaları kilo artışını önleyici şekilde düşük yağ ve kalori barındırmasının yanı sıra yüksek lif ihtiva ettiği için tokluk süresini de arttırıyor. Birçok üründe yağ yakım sürecini hızlandıran esansiyel aminoasitler de bulunduğundan köpeklerin yaşlarına, kilolarına ve aktivite düzeyine uygun ölçüde verildiklerinde hayat konforlarının yanı sıra yaşam sürelerini de arttırıyor.

Light Köpek Maması Fiyatları

Light köpek maması fiyatları markadan markaya, ürün içeriğinde kullanılan takviyelere, ambalaj ağırlıklarına göre değişiklik gösterebiliyor. Petlebi.com sitemizde diyet köpek mamaları en uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. İlgili kategoride ambalaj ağırlığı, marka ve fiyat özelinde filtreleme gerçekleştirerek onun için en doğru seçimi avantajlı tekliflerden yararlanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ürün içeriklerini inceleyebilir, gerçek deneyim sonucu yapılan topluluk yorumlarını okuyabilir ve aynı gün kargo fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz.