Acana Kedi Maması

(13)

Hayvanseverlerin en çok güvendiği markalar arasında yer alan Acana, ürünlerinde kedilerin etobur canlılar olduğu gerçeğinden yola çıkarak yüksek oranda protein barındırıyor. Proteinlere ek olarak mineral ve vitamin bakımından da zengin olan Acana kedi maması çeşitleri tahıl içermiyor. Firmanın özel şefleri ve uzman veterinerleri tahılsız mamaları en sağlıklı ve lezzetli olacak şekilde formüle ederek evcil hayvanların beğenisine sunuyor. Kedilerin doğadaki beslenme alışkanlıkları doğrultusunda ürün içerikleri belirleyen ve bu içerikleri en doğal formlarında dostlarımız için birleştiren marka, Türkiye’de de en çok tercih edilen kedi maması markaları arasına girmeyi başarıyor. Acana kedi maması yorum sayfaları incelendiğinde de bu söylem doğrulanıyor. Siz de can dostunuzun sağlıklı bir şekilde beslendiğinden emin olmak için sitemiz üzerinden listeleme yapabilir, kampanyalarımızdan yararlanarak kaliteye ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster »

Seçtikleriniz: Acana Hepsini Kaldır
349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Acana Kedi Maması

Sağlıklı ve dengeli beslenme patili dostlarımız için her zaman önemlidir. Bu önemle birlikte onlar için en doğru mamayı bulmak pek çok evcil hayvan sahibi için zor ve stresli bir süreç oluşturabilir. Petlebi.com olarak her zaman dünyanın en çok tercih edilen kedi maması markalarını sizlere en ideal koşullarda sunmaya özen gösteriyor. Acana da ürün yelpazemizde yer alan ve sevimli dostlarımızın sağlıklı beslenmesi için gerekli yeterliliğe sahip mamalar arasında yer almaktadır.

Edmond Alberta'da bulunan ödüllü mutfağında, özenle seçin besinlerle üretilen mamaları dünyanın dört bir yanına sunan marka evcil hayvanların evrimlerine uygun şekilde beslenmesi gerektiğini savunuyor. Mama üretiminde yaygın olarak kullanılan tekniklerin tercih etmeyen ve kendi özel tekniklerini geliştiren firma aynı özeni malzeme seçiminde de göstermektedir. Özel çiftliklerden temin edilen malzemeler, besin değerini koruyan teknikler ve patili dostların ihtiyaçlarını önde tutan formüller ile özel ürünler hazırlayan Acana, 4 farklı kedi maması serisi sunuyor.

Acana Hakkında

25 yıldır dünyanın dört bir yanında patili dostlarımızın severek tercih ettiği markalardan birisi olan sunduğu kaliteli ürünler ile dikkat çeken markalar arasında yer almaktadır. Champion Petfoods bünyesindeki iki premium mama marka arasında yer alan Acana, tıpkı kardeş markası Orijen gibi Kanada'da üretilmektedir. Acana kedi maması çeşitleri premium mamalar arasında yer almaktadır. Bu mamaların premium olarak adlandırılmasının en temel nedeni mama üretiminde maliyetler nedeni ile sıkça tercih edilen dondurulmuş malzemelerin kullanılmamasıdır. Özellikle taze et içeriğine sahip olan ürünlerde kesinlikle tahıla yer verilmemekte ve bitkisel protein ile yüksek protein oranı elde edilmemektedir. Yerel tedarikçiler ile kontrollü bir iş birliği yapan marka, kendi şartlarını yerine getirmeyen malzemeleri kullanmayarak mama içerikleri hakkında her zaman garanti verebilmektedir.

Kendi anlaşmalı olduğu üreticiler dışında herhangi bir şekilde malzeme tedarik etmeyen, yaptığı anlaşmalarda da üretim şartlarını kendi formülleri için özel olarak belirleyen markanın en iddialı olduğu alan ise tüm çeşitlerin her kedi için uygun olabilmesidir. Acana mama içerikleri etçil beslenme ile %100 uyumlu olduğu için doğru porsiyon ayarlaması ile her kedi için kullanılabilmektedir.

Acana Kedi Maması Çeşitleri

Acana kedi mamaları içerik ve lezzet olarak 4 çeşit halinde sunulmaktadır. Acaba Regionals olarak da bilinen kedi mamalarının tamamında en taze malzemeler özenle seçilerek tercih edilmektedir. Taze meyve ve sebzelerde elde edilen düşük glisemik indeksli karbonhidratların yer aldığı bu mamaların tamamı kedilerin beslenme alışkanlığı göz önünde bulundurularak üretilmiştir.

Acana markasının mama üretim süreçlerinde 5 ana kurala mutlaka uyulması gerekir. Öncelikli olarak sentetik gıda takviyesinin olmadığı doğal besinlerle beslenen vahşi kedilerin herhangi bir besin eksikliğinin olmaması markanın da evcil hayvan mama formüllerinde bu bakış açısını kullanmasında etkili olmuştur. Av hayvanlarını tüketen vahşi kediler ihtiyaçları oldukları tüm besinleri ciğer, böbrek, kas eti, kemik, işkembe gibi farklı parçalardan temin ederler. Bu da evcil hayvanların doğası gereği nasıl besleneceklerine dair teme bir bilgi elde edilmesini sağlar. Acana kedi maması çeşitleri içerisinde et, organ, kıkırdak, kas ve kemik gibi farklı besin gruplarının alınmasını sağlayacak protein kaynaklarına idea oranda yer verilmektedir.

Protein konusunda oldukça hassas davranan marka benzer bir hassasiyeti karbonhidratlar için de göstermektedir. Kedi beslenmesinde glisemik indeksi yüksek olan karbonhidrat kaynaklarına yer verilmesi uzun vadede obeziteye ve diyabete neden olabileceği için karbonhidratların dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir.

Acana Grasslands

Grassland serisi serbest dolaşan ördek ve hindi eti, organik beslenen kuzu ve doğal yollarla yetişen balıklarla hazırlanmaktadır. Bu mamanın içeriğinde %75 oranında taze et vardır. Grasslands serisi tüm ırklar ve yaşlar için uygun olarak formüle edilmiştir. Kedilerin doğal beslenme gereksinimlerini ön planda tutan ve onların etçil beslenmesi gerektiğini ancak bu etçil beslemenin de taze malzemeler ile sağlanmasının önemini vurgulayan seri, zengin protein içeriği ile dikkat çekmektedir.

Acana Pacifica

Bu seri Pasifik Okyanusu'nda serbest avlanan balıklarla oluşturulan içeriği ile özellikle kanatlı alerjisi olan evciller için önerilmektedir. 5 farklı çeşit okyanus balığı ile oldukça zengin bir protein kaynağına sahip olan üründe kullanılan balık oranı %75'tir. Toplam protein oranı %35 olan mama içeriğinde kalsiyum, fosfor, taurin, omega 3 ve 6 bulunmaktadır.

Acana WildPraire

Özgür gezen tavuk ve hindi etine ek olarak ringa ve sudak balığı içeren mamanın toplam et oranı %75'tir. Kolin, Çinko ve Bakır takviyeleri dışında herhangi bir koruyucu, kıvam arttırıcı ya da takviye içermeyen mamanın üretiminde insan tüketimine uygun avlanan ya da yetiştirilen malzemeler kullanılmaktadır. Mama içeriğinin %25'inde ise taze sebze ve meyvelere yer verilmiştir. Bu da glisemik indeksi yüksek olmayan bir mama içeriği sunulmasında etkili olmaktadır.

Acana Ranchlands

Sığır, kuzu, yaban domuzu ve bizon eti içeren bu seride doğal ortamlarında yetişen hayvanların etleri kullanılmaktadır. %75 et oranına sahip olan mama kedilerin doğal beslenme ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde formüle edilmiştir. Mamaların içeriğindeki her malzemenin doğal ve taze olması besleyiciliğin de aynı şekilde doğal olmasını mümkün kılmaktadır. İçeriğinde 5 farklı taze et türü olan mama aynı zamanda kaliteli karbonhidratlarla tamamlanarak sunulmaktadır.

Hangi Acana Maması Tercih Edilmeli?

Acana kedi maması çeşitleri incelendiği zaman en çok dikkat çeken durumlardan birisi bu mamaların yavru, yetişkin, yaşlı ya da kısırlaştırılmış olarak ayrılmamasıdır. Pek çok mama çeşidi yaş özelinde ayrıştırılsa da Acana kedilerin doğal beslenme alışkanlıklarını birebir destekleyecek şekilde içeriğe sahip olan serileri ile bu ayrıştırmaları yapmadan sunmaktadır. Kedilerin evrimsel beslenme alışkanlığına bakıldığı zaman onların etçil beslendikleri ve avcı oldukları rahat bir şekilde görülebilmektedir. Acana gibi protein açısından oldukça zengin mamalara geçiş yapılacağı zaman mutlaka geçişin bir veteriner hekim tarafından onaylanması önerilmektedir.

Acana markasının mama içerikleri firmanın da önermiş olduğu dönüşümlü beslenmeyi desteklemektedir. 4 farklı çeşit ile sunulan mamaların temel olarak çoklu protein ve yağ kaynağına sahip olmaları dönemsel olarak farklı serilerin tüketilmesini mümkün kılar. Her öğünün aynı içeriğe sahip olmasının bir süre sonra gıda intoleransına ve yemekten keyif almamaya neden olduğunu ifade eden marka, keyif alınmayan bir yemeğin içeriği ne olursa olsun yeterince sağlıklı olmayacağını vurgulamaktadır. Bu nedenle patili dostlarımızın bilinen bir gıda intoleransı ve alerjisi yoksa belirli aralıklarla farklı seriler tüketmeleri eğer bu mamalar onların beslenmesi için veteriner tarafından onaylanmışsa herhangi bir soruna neden olmayacaktır.

Acana Kedi Maması Fiyatları

Acana kedi maması fiyatları farklı nedenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Markanın fiyat politikası kapsamında mamaların içeriğine ve ambalaj ağırlıklarına göre farklı fiyatlandırmaları olmaktadır. Petlebi.com olarak her zaman orijinal ve faturalı ürün satışı yaptığımız için sitemiz üzerinden temin edeceğiniz Acana markalı kedi maması çeşitlerinin tamamına garanti verebiliyoruz. Depomuz markaların mama saklama şartlarını karşıladığı için her zaman taze olarak ürünleri sunabiliyoruz. Kediniz için doğru mama içeriğini bulmak için ürünlerin detay sayfalarını inceleyebilir, ürünleri deneyerek yorum yapan kullanıcıların paylaştıkları bilgilere göz atabilirsiniz.