Kedi Mama ve Su Kabı

(139)

Evinize gelen yavru veya yetişkin tüm kediler için aidiyet hissini en kısa sürede sağlamak istiyorsanız kedi mama ve su kabı ürünlerini hazır bulundurmanızı öneriyoruz. Kuyruklu dostlarımızın psikolojisi ve sağlığı için en temel gereksinimler arasında yer alan bu ürünler farklı malzemelerden üretilmekte ve çeşitli boyutlara sahip olabilmektedir. Dostlarınızın gereksinimlerini düşünerek ve ürün içeriklerini inceleyerek en doğru seçimi yapabilirsiniz. Bu noktada yaptığınız seçim kadar ürünleri nasıl kullandığınız da oldukça önemlidir. Unutmayın kedilerin suyu sık sık tazelenmelidir! Kolay temizlenebilen ve hijyen noktasında güven veren kedi mama ve su kabı çeşitleri hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir, ürünlerimizi filtreleyebilir, dostunuzun sağlığı ve konforunu arttırmak adına avantajlı fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kedi Mama ve Su Kabı markası:

Kedi Mama ve Su Kabı

Birlikte yaşamaktan her zaman keyif aldığımız patili dostlarımızın en temel ihtiyaçlarını her zaman en kaliteli ve doğru şekilde karşılamak isteriz. Evcil hayvan sahiplenen herkes için öncelik beslenme, barınma gibi temel gereksinimleri en iyi şekilde sağlamaktır. Kedi mama ve su kabı tercih ederken de patili dostlarımızın en temel ihtiyacı olan beslenme ihtiyacını göz önünde bulundurarak seçim yapmamız gerekir. Petlebi.com üzerinden satın alabileceğiniz yüzlerce farklı kedi mama ve su kabı arasından seçim yaparken sadık dostlarınızın gereksinimlerini göz önünde bulundurmak her zaman en doğrusu olacaktır. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı temel hususlar vardır ve onları da kriterler arasına eklediğiniz zaman en doğru ürünü seçmiş olursunuz. Sitemizde Trixie, Catit, Flip, Ferplast, Carno ve daha pek çok popüler markanın mama ve su kabı ürünlerini bulabilirsiniz.

Kedi Mama Kabı

Kedilerin beslenme alışkanlıklarına cevap verecek bir mama kabı bulmak onların her zaman keyifli bir şekilde yemek yemesini mümkün kılar. Seçim yaparken kedinin genel alışkanlıklarına bakmak iyi bir tercih olacaktır. Yavru kediler için ulaşımı kolay olan kapları tercih etmek gerekir. Küçük ve plastik kaplar yavruluk döneminde rahatlıkla kullanılabilir. 6 aydan sonra kedinin boyutlarına, karakterine ve gereksinimlerine göre seçim yapmak daha doğru olacaktır. Çok oyuncu ve yerinde duramayan bir kedi ya da kalabalık bir evcil hayvan ailesi için plastik ya da çelik mama kabı çeşitleri çok idealdir. Bu kaplar her türlü oyuna ve hareketliliğe seramik kaplara kıyasla çok daha uzun süre dayanırlar. Eğer kedinizin mama kabının yerini oyun oynarken değiştirmesini ya da mamasını dökmesini istemiyorsanız yine ağır ve standı olan çelik, ahşap ve seramik gibi malzemelerden üretilmiş modellere bakabilirsiniz. Kedinizin özel bir diyeti varsa ve günün belirli saatlerinde, belirli gramajlarla beslenmesi gerekiyorsa otomatik mama kabı çeşitleri evde olmadığınız anlarda da patili dostunuzun en sağlıklı şekilde beslenmesine imkân verir. Hazneli modeller ise birkaç günlük tatillerde sevimli dostlarımızın mamasız kalmaması için ekonomik çözüm sunan ürünlerdir.

Kedi Su Kabı

Kediler su içmekten özellikle durgun ve beklemiş su içmekten pek keyif almazlar. Bu nedenle onlar için seçilecek su kabının su içme alışkanlığına uyum sağlaması önemlidir. Yaramaz bir ev ahalisi varsa olabildiğince ağır ve standlı modelleri tercih etmek en doğrusu olacaktır. Hangi malzemeden su kabı seçimi yapılırsa yapılsa, malzemenin insan ve hayvan sağlığı için zararsız olduğundan emin olmak çok önemlidir. Eğer kediniz durgun suya karşı çok isteksizse su şelalesi, su pınarı gibi suyun doğal kaynaktan çıkışını ve akışını modelleyen tasarımlar su içme miktarını oldukça arttıracaktır. Bu modellerin su haznesi de geniş olduğu için birkaç günlük tatillerde kedinin sürekli olarak taze su içmesini sağlayabilir. Hazneli su kabı modelleri de otomatik olanların yerine sürekli olarak su kaynağı sunması için rahatlıkla tercih edilebilir. Ancak kedinizi birkaç günlüğüne yalnız bırakmak zorunda olduğunuz zaman mutlaka her ihtimali göz önünde bulundurarak alternatif bir su kabı koymayı da ihmal etmemelisiniz.

Mama ve Su Kabı Temizliği

Kediniz için hangi mama ve su kabını seçmiş olursanız olun sağlıklı bir beslenme süreci için kapların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Plastik kapları bulaşık makinesinde yıkamadan önce mutlaka makinede yıkanmaya uygun olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Yüksek ısıda yıkama işlemi yapan makineler bazı plastiklere deterjan kokusu sinmesine neden olabiliyor. Oldukça hassas bir koku alma duyusuna sahip olan kediler için mama ve su kabına sinen kokular ciddi yeme ve içme isteksizliklerine neden olabiliyor. Çelik kapların paslanmaması, seramik kapların ise çatlayıp parçalarını dökmemesi de önemli bir bakım kriteri. Her mama ve su kabı temizliğinde bu tür unsurlara dikkat etmek patili dostlarımızın sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Kedi Mama ve Su Kabı Fiyatları

Sevimli dostlarımızın sağlıklı ve konforlu bir şekilde mama ve su tüketebilmeleri için beğeninize sunulan ürünlerin fiyatları malzeme, tasarım, boyut ve işlev gibi unsurlara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle satın alma kararını vermeden önce dostlarımızın gereksinimlerini en doğru şekilde belirlemek önemlidir. Her segmentte kaliteli ve güvenilir ürünlerin yer aldığı Petlebi.com'dan alışveriş yaparken ürün detaylarında malzeme, kullanım önerisi ve kullanıcı yorumu gibi bilgileri bulabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında patili dostunuz için en uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz.