Yavru Kedi Bakımı

(13)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Yavru Kedi Bakımı

Yeni bir yavru kedi sahiplenmek demek her zaman hatırlanacak harika bir maceraya atılmak demektir. Bazen bir sokakta yalnız başına bulduğunuz bazen de annesinin besleyip büyüttüğü ve artık tek başına yaşama zamanı gelen bir ufaklığı sahiplenmek büyük bir sorumluluk gerektirir. Yavru kediler ile yaşamak yetişkin bir kedi sahiplenmekten daha kolay gözükebilir. Özellikle yetişkin kedilerin ev veya yaşam alanı değiştirdikleri zaman yaşadıkları zorluklar göz önünde bulundurulduğunda yavrunun ilk sahibi olmak her zaman avantajlıdır. Ancak bir yavrunun sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için yapılması gerekenleri bilmek ve ona doğru şekilde bakmak da çok önemlidir. Yavru kedi bakım ürünleri ufak dostlarımızın konforlu bir şekilde büyümeleri için ihtiyaç duyabilecekleri ürünlerdir. Kedi biberon çeşitleri, süt tozları, destekleyici vitaminler onların sağlıklı gelişmesi için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Kedi Süt Tozu

Kedilerin beslenmesinde anne sütü büyük bir öneme sahiptir ancak her yavru kedi ideal süre anne sütü ile beslenemeyebilir. Bu tür durumlarda özellikle ilk kez kedi sahiplenen kişiler yavruları normal sütlerle besleyebilecekleri düşünseler de onların sindirim sistemini göz önünde bulundurduğumuz zaman sağlıklı beslenmeleri için inek, koyun sütü gibi sütleri tüketmemeleri gerekir. Anne sütünün içeriğinde bulunan mineral ve vitaminlere ek olarak kedi sağlığında büyük bir önemi olan taurin içeren yüksek yağ ve protein oranına sahip süt tozları yavru kedi bakımı için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Kedi süt tozu kaynamakta olan su ile karıştırılarak hazırlanır ve vücut sıcaklığına gelinceye kadar soğutulduktan sonra kediye verilir. Eğer kedi tek başına beslenmeyecek kadar küçükse biberon ile besleme yapılması ve kısa aralıklarla kedinin beslenmesi gerekir. Süt tozunun besin değerini kaybetmemesi için her öğünde yeniden hazırlanması tavsiye edilir.

Yavru Kedi Biberonu

Yavru kedi biberon çeşitleri annesinden çok erken dönemde ayrılan kedilerin kolay beslenebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. 2 aydan önce anneden ayrılan kedilerin beslenirken emme ihtiyacı vardır. Bu nedenle normal mamaya geçiş süreci başlayana kadar biberon ile beslenmeleri önerilir. Bu ürünler silikon ağızlıklarla birlikte satılırlar. Ağızlıklar birden fazla boy ile sunulur. Yavrunun rahat kullanabildiği ağızlık tercih edilerek besleme işlemi yapılır. Silikon ağızlıkları kolay dezenfekte edilebilirler ve oldukça yumuşak oldukları için yavrular tarafından kolayca kullanılabilirler. Kedi biberon modelleri her beslemeden sonra dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. İnce uzun modeller bir bardak ya da şişe temizleme fırçası ile sterilize edilebilir.

Yavru Kedi Vitamini

Yavru kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenmeleri iyi bir şekilde gelişmeleri ve yetişkinlik dönemlerini sağlıklı geçirmeleri açısından önemlidir. Özellikle annesinden erken dönemde ayrılan yavrular için takviyeler büyük bir öneme sahiptir. Hızlı gelişimi destekleyecek vitamin ve mineral desteği sunan vitaminler sayesinde patili dostlarımızın çok daha sağlıklı büyümesi mümkündür. Yavru kedi vitamini seçerken içeriğe olduğu kadar beslenme önerisine de dikkat edilmesi gerekir. Vitaminlerin yoğun kullanımının da patili dostlarımız için zararlı olabileceği unutulmamalı, aynı gün içerisinde birden fazla vitamin takviyesi kullanılmamalıdır.

Kedi Uzaklaştırıcı Sprey

Kedi uzaklaştırıcı spreylerin evlerde kullanım amacı yavru kedilerin tuvalet alışkanlığı kazanmasını ve onlar için tehlikeli olabilecek yerlerden uzak durmasını sağlamaktır. Ev içerisinde merdiven varsa kedinin buraya yaklaşmaması için merdivenin başlangıç noktalarına sprey sıkılarak kedinin uzak durması sağlanabilir. Yavru kedilerin mesaneleri çok küçüktür ve tuvalet eğitimleri için zamana ihtiyaçları vardır. Kedinin tuvaletinin yerini öğrenebilmesi için tuvalet dışındaki yerlerde çiş kokusunun kalmaması çok önemlidir. Bu spreyler sayesinde aynı yere ikinci kez çiş yapılmasının önüne geçilmiş olur.

Yavru kedi bakımı için doğru ürünlerin tercih edilmesi hem sevimli dostlarımız için hem de bizler için yaşamı kolaylaştırır. Bu nedenle onların sağlıkları ve gelişimleri için ihtiyaçları olan ürünleri doğru bir şekilde kullanabilmek önemlidir. Petlebi.com olarak dünyaca ünlü markaların en kaliteli ürünlerini sizlere sunarken her ürünümüz için %100 orijinallik garantisi veriyoruz. Zoovital, Trixie, Beaphar gibi markaların yavru kedi bakımı ürünlerine sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Ürünleri incelerken içeriklerini ve kullanım önerilerini ürün detay sayfalarında bulabilir, doğrudan kullanıcı deneyimlerini yansıtan yorumları okuyarak tercihinizi yapabilirsiniz. Yavru kediler için kullanılacak ürün seçiminde gelişim döneminin kedinin tüm yaşamını doğrudan etkileyeceği gerçeğini de mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir.