Köpek Tasmaları ve Kayışları

(406)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Köpek Tasmaları ve Kayışları markası:

Köpek Tasmaları ve Kayışları

Köpek sahiplendiyseniz ya da köpeğinizi yeni yuvasına getirme hazırlıkları yapıyorsanız onun temel ihtiyaçlarını önceden almanız tavsiye edilir. Boyun ve göğüs ölçüsü göz önünde bulundurularak seçilen köpek tasmaları, dostunuzun güvenli ve konforlu bir deneyim yaşamasına yardımcı olacaktır. Onunla sosyalleşeceğiniz zaman dilimlerinde, yürüyüş seanslarında ya da eğitim esnasında ölçülerine uygun bir tasma hem sizin hem de onun hayatını kolaylaştıracaktır.

En gerekli köpek ürünleri arasında yer alan köpek tasması ve kayışları birçok farklı açıdan fayda sağlamaktadır. Dostlarımız dışarıda olduklarında kimi zaman dikkatlerini çeken bir kokunun, canlının ya da eşyanın peşinden gitmek isteyebilirler. Diğer hayvanlarla sosyalleşmek için bir anda hızla koşmaya başlayabilir, tehlike sezdiklerinde olay yerine doğru yönelebilirler. Bu gibi durumlarda peşlerinden gitmek her zaman mümkün olmadığı için tasma ve kayışlar kontrol edilebilmeleri adına büyük bir fayda sunar. Köpek gezdirme tasması çeşitleri sayesinde hem tasma takılan köpeklerin güvenliği hem de çevredeki diğer canlıların konforu desteklenebilir. Köpek gezdirme tasması modelleri son derece geniş bir çeşitlilikte sunulduğundan köpek tasması seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlara uyum sağlanmalıdır. Siz de köpeğinizin ve kendinizin daha konforlu ve güvenli bir deneyim yaşamasını sağlayacak bir köpek tasması seçmek istiyorsanız öncelikle tasmanın kullanım amacını, daha sonra dostunuzun ebatlarını değerlendirmelisiniz.

Petlebi.com üzerinden dostunuzun boyutlarına, kilosuna ve gücüne göre birbirinden kaliteli, dayanıklı ve şık köpek tasması ve kayışları modellerini bulabilirsiniz. Gezdirme alışkanlıklarınız doğrultusunda otomatik kayışlara, emniyet kemeri tasması modellerine, bahçe bağlama ve kayışlarına erişebilir; boyun tasması, göğüs tasması, ağızlık ve kimlik tüpü ürünlerine tek tıkla sahip olabilirsiniz. Gezdirme tasması gibi genel amaçlara uygun tasarlanan köpek tasmaları haricinde eğitim ve emniyet kemeri tasma modelleri arasından da değerlendirme yapılması mümkün. Köpek tasmaları ihtiyaçlarının amaca uygun karşılanması beklentilerin yerine gelmesi ve köpeklerin konforlu kalabilmesi bakımından oldukça önemlidir. Petlebi.com'da Trixie, Ferplast, Karlie gibi markaların avantajlı köpek tasması fiyatları ile buluşabilirsiniz. Dostunuzla rahat bir yürüyüş için boyun tasması, onun çevreyi konforlu bir şekilde keşfetmesi için otomatik köpek tasması, küçük ırk ya da büyük ırk dostlarınızın gücüne uygun gezdirme tasması çeşitleri Petlebi.com'da bir tık uzağınızda.

Köpek Tasması

Boyun ve göğüs olmak üzere iki farklı konseptte üretilebilen köpek tasması çeşitleri, köpeklerin güvenliğini sağlamak, istenmeyen tehlikeleri bertaraf etmek ve onlarla keyifli anlar yaşamak için temin edilmesi gereken ürünler arasında yer alır.

Köpek tasması, henüz eğitim almayan ya da aldıkları eğitime rağmen hareketlilik düzeyleri yüksek olan köpeklerin kontrol edilmesini kolaylaştırırken eğitimli olanların yönlendirilmesini sağlamaktadır. Farklı ebatlarda ve özelliklerle üretilen dayanıklı tasma modelleri dostunuz hangi ırktan olursa olsun çözüm üretebilecek çeşitliliğe sahiptir. Ebatları kadar renkleri, tasarımları ve desenleri de değişebilen köpek tasması modelleri dostunuzun tarzını yansıtmak adına da etki göstermektedir.

Köpek tasması modelleri hem tasarım hem de üretildikleri materyal özelinde farklılaşabilir. Köpek tasması kapama mekanizmaları da değişebilir. Küçük, orta veya büyük ırk bir köpek için ideal genişliğe sahip olan tasmalar arasından tercihte bulunulduğunda köpeklerin konforu korunabilir. Köpek tasması tek başına satılabileceği gibi bağlama kayışı ile de sunulabilir. Köpek tasması kullanım amacına bağlı olarak farklı alternatifler değerlendirilebileceğinden, seçim sırasında ihtiyaçları göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir. Örneğin köpeğiniz çok güçlüyse iyi bir eğitim almadığı takdirde göğüs tasması kullanmak, kontrolünü zorlaştırabilir. Aynı zamanda merak duyduğu bir objenin ya da canlının peşinden gitmeye çalışırken sizin de zarar görme ihtimaliniz gündeme gelir. Benzer şekilde çok hareketli köpekler için çok sert materyallerden üretilen boyun tasması modellerinin önceliklendirilmesi köpeklerin boyun bölgelerine zarar gelmesine neden olabilir.

Petlebi.com üzerinden Trixie, Ferplast, Lepus ve Pet Safe gibi markaların dayanıklı köpek tasması modelleri arasından filtreleme yapabilir, dostunuzun ihtiyaçlarını değerlendirerek ona en uygun ürünleri görüntüleyebilirsiniz. Köpek tasması ve aynı zamanda köpek kayışı seçimi yaparken en doğru kararı vermek için köpek tasması tavsiyelerini değerlendirebilirsiniz. Yıl boyu devam eden kampanyalardan ve hızlı kargo gönderiminden yararlanarak fiyat performans ürünlerini Petlebi.com'da bulabilir, tercih etmeyi düşündüğünüz ürün hakkında yapılan yorumları okuyabilirsiniz.

Köpek Kayışı

Tasmalar köpeğinizin kontrol edilebilmesi veya gezintiler sırasında güvende kalması adına, tek başına yeterli değildir. Keyifli bir gezme deneyimi yaşanabilmesi için köpek kayışlarının da temin edinmesi gerekir. Köpek gezdirme kayışları birçok forma sahip olabilir. Zincirli, süspansiyonlu zincirli, desenli gibi çeşitlerde tasarlanan bu ürünlerin tutma kısımlarının da malzemeleri ve yapısı değişebilir.

Örneğin otomatik köpek gezdirme kayışları sundukları çoklu faydalarla benzer işleve sahip ürünler arasında öne çıkıyor. 3 metre, 5 metre ve 8 metre gibi onların bağımsız gezme hissi yaşamasını sağlayan uzunlukta üretilen otomatik kayışların dayanıklılıkları da değişiklik gösterebiliyor. Irkların boyutlarına, kilolarına ve uygulayabilecekleri kuvvetlere göre dizayn edilen otomatik köpek kayışları sayesinde köpeklerle zaman geçirme ve gezme sırasında konfor ve güvenlik aynı anda yaşanabiliyor. Otomatik köpek kayışı birçok açıdan avantaj sunsa da kaliteli ürünler almaya dikkat etmeniz gerekiyor. Evcil hayvan sahibi olarak hem kayışın ani bir hareketle boşalmaması hem de kopmaması için dostunuzun ağırlığına ve gücüne uygun olanları tercih edebilirsiniz. Böylelikle çevredeki diğer insanlar ve evcil hayvanlar için de güvenli bir ortam yaratabilirsiniz.

Köpek Tasması ve Köpek Kayışı Çeşitleri

Köpekler ayrı fiziksel özelliklere, alışkanlıklara ve karakter özelliklerine sahip olabilir. Kimileri yavruluk döneminden itibaren diğer hayvanlarla ve insanlarla sosyalleşirken bazıları daha izole bir yaşam sürebiliyor. Sosyalleşme seviyelerindeki farklılık dışarıya çıkıldığında hem onların hem de diğer canlılarla insanların güvenliğinin sağlanması adına tedbirli olunmasını gerektiriyor. Dolayısıyla köpek tasması ve kayışları aile bireylerinin en büyük korkularını geride bırakmalarını sağlayabiliyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi köpek tasması modelleri genel olarak iki ayrı kategoride incelenebilir. Boyun tasması ve göğüs tasması olarak sınıflandırılabilen köpek tasmaları, gezdirme tasması olarak da adlandırılabilir. Sıklıkla köpek gezdirme tasması olarak kullanılan göğüs tasması çeşitleri kendi içerisinde ayrılabilmektedir. Yapısına göre aynı zamanda ağızlık barındıran ve eğitim tasması olarak kullanılabilen modeller oldukça popülerdir. Göğüs tasması ya da boyun tasması çeşitleri son derece geniş olduğu için köpeğinizin ebatlarını ve ağırlığını değerlendirdikten sonra kişisel beğeninize hitap edeni tercih edebilirsiniz. Yapacağınız tercihler köpek tasması fiyatları üzerinde etkilidir.

Köpek gezdirme veya bağlama kayışları da farklı beklentilere yanıt verecek özelliklerde karşımıza çıkar. Otomatik köpek kayışları, bel kemerleri ve köpek gezdirme kayışları özellikle komutlara yanıt veren köpekler için idealdir. Köpeğiniz komutlara uymayabiliyorsa zincir gibi dayanıklı materyallerden üretilen, uzunluğu sabit kayışlar risksiz alternatifler olarak öne çıkar. Böylece gezdirme sırasında hem köpeğiniz yanınızda kalır hem de başka bir canlı ile teması daha rahat engellenebilir.

Siz de Petlebi.com üzerinden %100 orijinal ürün garantisinden yararlanarak Trixie, Kong, Collar, Eatland, Flexi, Ferplast gibi dünyaca ünlü markaların birbirinden şık ve işlevsel köpek tasması ve kayışı çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Tercih ettiğiniz köpek tasmaları hakkında kullanıcı yorumlarını okuyabilir, ürünlerin hangi evcil hayvan ırkları için tercih edildiğini öğrenebilirsiniz. Evcil hayvan güvenliği ve konforu için tasarlanan bir tasma bulduktan sonra o tasma ile en uyumlu olan kayışı da yine Petlebi.com'da keşfedebilirsiniz.

Köpek Tasması ve Kayışı Seçimi

 • Köpeğinizle sağlıklı bir iletişim kurabilmek adına da fayda sunan köpek gezdirme tasması ve kayışları farklı özelliklere sahip olabiliyor. Bu noktada seçim yaparken dostunuzun fiziksel özelliklerini, genel sağlık durumunu, tasma ile gezmeye ne kadar alışkın olduğunu ve genel davranışlarını değerlendirmeniz gerekiyor.
 • Yavru köpek tasması seçerken yumuşak materyallerden üretilenlere öncelik verebilirsiniz. Özellikle boyun tasması seçimi yapacaksanız yavrunuzun boynuna zarar vermeyen bir tasma tercih edebilirsiniz. Yavru köpekler beden sıkan hiçbir ürünü üzerlerinde tutmak istemezler ve yürüyüş ya da gezi aktiviteleri sırasında rahatsızlıklarını hareket etmeden durarak belli edebilirler. Bu nedenle tasmaları boyun ya da göğüs bölgelerini sıkmadan saracak ölçülerde tercih edilmelidir.
 • Köpeklerin genel sağlığı da tasma seçimi sırasında yol gösterebilir. Cilt sorunları ve hassasiyeti yaşayan köpeklerin boyun bölgesine ya da göğsüne temas eden ürünlerin materyallerinin alerjiye yol açmamasına dikkat etmeniz önerilir.
 • Bir tasma ile birlikte kullanacağınız kayışın uzunluğu sağlanacak konforu etkileyebilir. Tasmanın kullanım amacı, köpeğinizin davranışları ve komutlara ne kadar eksiksiz yanıt verdiği kayış seçerken yol gösterici olacaktır. Çok uzun kayışlar dayanıklı olabilmekle birlikte köpeklerin hareketlerini kontrol etmeyi zorlaştırabilirler. Bu nedenle uzun kayışlar genellikle bahçede zaman geçiren köpekler için ideal kabul edilir.
 • Köpek tasması ve kayış modelleri ırklara göre sınıflandırılarak sunulur. Bu sınıflandırma doğrultusunda seçim yapmak tercihten ziyade bir gerekliliktir. Küçük ırk köpekler için üretilen ürünler ile büyük ırklar için dizayn edilenler arasında dayanıklılık bakımından önemli farklar bulunur. Ayrıca ürünlerin ölçüleri de değişeceğinden yanlış bir karar verilmesi durumunda alınan tasma köpeğe olmayacaktır. Bu nedenle tercih sırasında beden bilgisi kontrol edilmelidir. Alınacak tasma, köpeğinizin beden ölçüleri ile uyumlu özelliklerde olmalıdır.
 • Köpeğinizin gece yürüyüşleri sırasında da güvenliğini önceliklendirmek için reflektörlü köpek gezdirme kayışı ve/veya reflektörlü gezdirme tasması uygun olacaktır. Gündüz için gezdirme tasması arayışınızı köpeğinizin davranış kalıpları ve ebatları kriterleri doğrultusunda sonlandırabilirsiniz.
 • Köpek tasmaları birçok farklı renkte ve tasarımda karşımıza çıkabilir. Köpeğinizin tüy rengi ve beğenileriniz doğrultusunda farklı tasmalar alabilir, köpek gezdirme zamanlarında tarzınızı dışa vurabilirsiniz. Dilerseniz seçtiğiniz köpek tasmaları ile künye ve kimlik tüplerini de eşleştirebilirsiniz.
 • Fiyat, köpek tasmaları arasından tercih yaparken önemli kriterler arasında yer alır. Sadece fiyat doğrultusunda karar vermek yerine köpeklerin ihtiyaçlarını değerlendirmek önemlidir. Özellikle tasmalar hangi materyalden üretilmiş? Üretildikleri materyal dayanıklı mı? Köpek gezdirme kayışı ani hareketlere dayanacak mı? gibi soruların yanıtları bulunmalıdır.
 • Köpek tasmaları genellikle ayarlanabilir özelliktedir. Bu özellik sayesinde boyun bölgesinde genişleme olsa da uzun süre kullanılabilirler. Seçim sırasında ayarlanabilir özellikteki tasmalar, alışveriş avantajını artıracaktır. Tasmayı köpeğinizin boynuna göre ayarlamalısınız. Geniş tasmalar, boyundan çıkarak köpeğinizin tasmadan kurtulmasına neden olabilir. Tasmayı çok sıkı takmak da boyun bölgesine zarar verebilir.
 • Boyun tasması ve göğüs tasması arasında kararsız kalınması yaygın bir eğilimdir. Uzmanlar eğitime başlayana kadar küçük, orta ve büyük ırklar için göğüs tasması kullanımını önerir. Henüz komutlara uyum sağlamayan köpeklerin gezme esnasında ani bir hareket yapmaları, boyun tasması yüzünden boyunlarının zarar görmesine yol açabilir.
 • Köpek tasmaları deri, kumaş ve metal gibi malzemelerden üretilir. Deri tasmalar dayanıklıdır ve estetik görünür. Deri, metale kıyasla daha hafif olduğundan köpek için en yük yaratmaz. Çeşitli tasarımlarda sunulan deri köpek tasmaları, köpek sahiplerinin de favorileri arasındadır. Kumaş köpek tasmaları daha çok yavru ve ayrıca hassas boyun bölgesine sahip küçük ırk köpekler için konfor sağlar.

Köpek İçin Boyun Tasması mı Seçilmeli Göğüs Tasması mı?

Az önce de belirtildiği gibi bu soruya tek bir yanıt vermesi uygun olmayacaktır. Uzmanlar köpeğinizi sahiplendikten sonraki erken dönemde, özellikle eğitim geçmişi de yoksa ve tasma kullanımına yeni alışacaksa başlangıcın göğüs tasmaları ile yapılmasını önerirler. Böylece köpek ani bir hareket yaptığında göğüs bölgesinden çekildiğinden boyun zarar görmez. Fakat bu noktada köpek ırkları belirleyici olabilir. Küçük ırk köpekler hem yavruluk hem yetişkinlik döneminde, eğitim alsalar da almasalar da göğüs tasmaları kullanabilirler. Büyük ırk köpekler yavruluk döneminde eğitim alana kadar göğüs tasmaları kullanabilseler de yaşları ilerledikçe belirgin bir şekilde güçlendiklerinden boyun tasması kullanımı daha uygun bir seçenek olarak öne çıkar. Boyun tasmaları eğitimli orta ve büyük ırk köpek kontrolünün daha rahat sağlanmasını mümkün hâle getirecektir. Bu noktada köpek tasmaları arasından rahat olanların önceliklendirilmesi tavsiye edilir. Ayrıca köpek kayışları da gerek yürüyüş gerek koşu sırasında yaşanan konforu etkileyebilir. İdealden uzun olan ürünler köpek kontrolünde zorluk yaşatırken çok kısa kayışlar köpeklerin konforunu azaltabilir.

Köpek Tasması ve Kayışları Fiyatları

Köpek kayışı ve tasma fiyatları birçok unsur doğrultusunda farklılaşabilir. Markaların fiyat politikaları, tasmaların ve kayışların üretildikleri materyaller, materyallerin kalitesi, kayışların mekanizması gibi unsurlar köpek kayışı ve köpek tasması fiyatları üzerinde etkilidir. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen online petshopu Petlebi.com'da avantajlı köpek tasması fiyatları arasından seçim yaparak dostunuzla güvenli ve keyifli günlere adım atabilirsiniz. Sepetiniz belirlenen seviyeye ulaştığında ücretsiz kargo fırsatlarından yararlanabilir, dünyaca ünlü Kong, Ferplast, Trixie ve Flexi gibi markaların kaliteli ürünlerine ekonomik köpek tasması fiyatları ile ulaşabilirsiniz.

Dışarıda geçirdiği zamanın kalitesi, köpeğinizin tüm gününü etkiler. Köpek tasmaları köpeğinizle kaliteli vakit geçirmenizi kolaylaştırır. Tercih ettiğiniz kayışın kullanım alanı ve boyutları köpeğinize uygunsa, keyifli bir gezinti sizi bekliyor demektir.